انتقاد جنتی از افزایش بهای آب و برق در ایران


انتقاد جنتی از افزایش بهای آب و برق در ایران

آقای جنتی پیش تر گفته بود که مردم باید خود را برای یک وضعیت "شبه ریاضتی" آماده کنند

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان ایران از افزایش بهای برق و آب در این کشور انتقاد کرد و از بی جواب ماندن پیگیری هایش در این مورد خبر داد.

آقای جنتی در سخنانی در نماز جمعه روز ۲۳ مهر ماه (۱۵ اکتبر) تهران گفت که اخیرا به او خبر داده اند که قیمت برق و آب "دو، سه و حتی چهاربرابر" افزایش پیدا کرده است.

او با انتقاد از این مساله، از پیگیری بی نتیجه در این باره خبر داد و گفت: "من به وزیر تلفن کردم، نامه نوشته ام اما جواب روشنی نگرفته ام."

دبیر شورای نگهبان طرح هدفمند کردن یارانه ها را به نفع کشور دانست، اما گفت که این طرح مانند یک عمل جراحی اقتصادی است، که باید خونریزی اش به حداقل برسد.

او با اظهار بی اطلاعی از زمان اجرای این طرح، مقامات دولتی را خطاب قرار داد و ضمن هشدار دادن نسبت به افزایش قیمت ها، گفت که در اجرای این قانون "دولتی ها نباید کاری کنند که مردم ناراضی شوند."

در روزهای اخیر نگرانی از وضعیت اقتصاد ایران پس از اجرای کامل طرح هدفمند کردن یارانه ها و احتمال بروز بحران اجتماعی و سیاسی در پی آن در اظهارات مقامات ایران مطرح شده است.

پیش تر آقای جنتی گفته بود که دولت ایران باید در اجرای طرح هدفمندکردن یارانه ها با تدبیر عمل کند و هشدار داده بود که دورانی از ریاضت اقتصادی در پیش است.

انتقاد از مصاحبه کریستین امان پور

آقای جنتی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه تهران از مصاحبه اخیر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران با کریستین امان پور، خبرنگار ایرانی الاصل شبکه ای بی سی آمریکا، انتقاد کرد.

او گفت: "این مصاحبه با آن خانم و وضعیت و سوابقی که دارد ناراحتم کرد و آن را تایید نمی کنم."

حدود یک ماه پیش آقای احمدی نژاد که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به شهر نیویورک سفر کرده بود، مصاحبه ای اختصاصی با کریستین امان پور، خبرنگار ایرانی الاصل شبکه ای بی سی آمریکا انجام داد.

آقای احمدی نژاد در این مصاحبه صدور حکم سنگسار سکینه محمدی آشتیانی را انکار کرد و درباره مذاکره با آمریکا و آزادی مخالفان دولت در ایران سخن گفت.

اظهارات آقای احمدی نژاد واکنش هایی را به دنبال داشت و گروه های مدافع حقوق بشر، با انتشار اسناد صدور حکم خانم آشتیانی، آقای احمدی نژاد را به دروغگویی متهم کردند.

روزنامه اصولگرای رسالت نیز در مطلبی با عنوان "احمدی نژاد در میان سکینه و کریستین" از انجام این مصاحبه انتقاد کرد و با توجه به اینکه خانم امان پور در این مصاحبه روسری به سر نداشته است، انجام این مصاحبه را "اوج بی سلیقگی و بی توجهی" همراهان آقای احمدی نژاد دانست.

به نوشته رسالت آقای احمدی نژاد با ورود به مقوله سنگسار، "به همان دامی افتاد که قبلا درمورد عفاف و حجاب افتاده بود."

پیشتر آقای احمدی نژاد در یک مصاحبه تلویزیونی، مخالفتش را با نحوه برخورد با مساله "بدحجابی" اعلام کرده بود و گفته بود که تا جایی که بتواند با برخوردهای تند انتظامی در این مورد مخالفت خواهد کرد.

این اظهارات آقای احمدی نژاد انتقادات بسیاری از اصولگرایان و مقامات ایران را به دنبال داشت.

پدرام-اهواز - ایران - اهواز
این لجن هم مثل بقیه است همشون لاشی و دروغگو
جمعه 23 مهر 1389

Rahsaba - اتریش - کلاگنفورت
دوکلمه هم از مادر عروش شنیدیم. غورباقۀ زشت
جمعه 23 مهر 1389

پدرام-اهواز - ایران - اهواز
سگ زرد برادر شغاله
جمعه 23 مهر 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
شما اگر نگران مردم هستید زودتر گورتونو گم کنید که با این کار مردم یه نفسی بکشند/تف توروح پدرت خامنه ایی
جمعه 23 مهر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
اقای جنتی شماهم چه توقع بیجائی داری اگه مموتی عرضه کار درست و حسابی داشت دیگه لزومی نداشت با کودتا رئیس جمبول بشه مردم بهش رای میدادن دیگه !!
جمعه 23 مهر 1389

iranesabz - هلند - امستردام
حتما گران شدن اب و برق هم زیر سر دشمن و حملات ددمنشیانه مشیانه مشی او هست. https://www.youtube.com/watch?v=IYQbE3IsZS8feature=related
جمعه 23 مهر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
این موش خرما هر چند ازپرداخت فاکتور آب وبرق و تلفن منزلش بی خبره ولی اگر این حرفش واقعیت داشته باشد اشکال نداره اینبار خدا پدرش را بیامرزد,,, درد ما یکی 2 تا نیست باز یک گندگاری دیگر محمدرضا خاتمی، یکی از اعضای برجسته جبهه مشارکت ایران اسلامی در نامه ای سرگشاده خطاب به حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان از رفتار حکومت ایران با مخالفانش انتقاد کرد و از او خواست که در برابر این رفتار سکوت نکند...در پایان نامه آقای خاتمی به حسن نصرالله آمده است: "انتظار ملت ما از همه مدعیان مبارزه با ظلم و سلطه این است که از زندانبانان این عزیزان بخواهند دست از ظلم و جفا بردارند و ذره ای از آنچه برای ملت سربلند لبنان و شیعیان مجاهد آن سرزمین آرزو می کنند، در حق ملت خود روا دارند."تو هم مثل داداش بزرگت ترسو و بی عرضه ای مرده شور همگی شماها
جمعه 23 مهر 1389

iranking - المان - مونیخ
حالا این سگ کثیف مثلا میخواد بگه که دنبال منافع ملته و همش داره واسه مردم فعالیت میکه .....تف!
شنبه 24 مهر 1389

Pezhman - اتریش - وین
برق و آب مجانی است.این موش خرما شایعه پراکنی میکند.الهی جزجگر بزنه وانفالانزای مرغی بخشید موش خرمایی بگیرد. که روح ملعون امام را عزادارفرمودند.
شنبه 24 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
.. دلتان به این مطلب خوش نباشد که آب و برق را مجانی(چندصد برابر) میکنیم، اتوبوس را مجانی(چندصد برابر) میکنیم .. ما شما را به مقام انسانیت(تجاوز و شکنجه و اعدام در کهریزک و اوین و شکنجه گاه های دیگه)میرسانیم ... خمینی جلاد در بهشت زهرا https://www.youtube.com/watch?v=tmutzXOoyx8feature=related
شنبه 24 مهر 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
باید افزایش بدهند حتی تا ده برابر چون  باید به برادرهای عزیز لبنانی برق مجانی داد ! وتاوانش رو هم مردم خوش باور ایران که به هوای اینکه خمینی ملعون بهشون وعده برق و اب مجانی داده بود بدهند !
شنبه 24 مهر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
iranesabz - هلند - امستردام ,,,,,,کلی خندیدم ایولا دمت گرم.
شنبه 24 مهر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
آخه تو به قیمت آب و برق چیکار داری. برای تو سنگ قبر چینی ارزان قیمت وارد کرده اند که غصه نخوری.
شنبه 24 مهر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
وای به حال مرده ای که مرده شور براش گریه کنه.حالا نقل ایرانه که جنتی دایناسور از دست کارای محمود دلش به حال مردم (البته ظاهراً)سوخته.
شنبه 24 مهر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
ببند درشو الاغ سوار روضه خون .
شنبه 24 مهر 1389

mka1355 - ایران - اصفهان
خود احمقش تصویب میکنه ؛ خود کثافتش ایراد میگیره. دم خروس رو ببینیم یا قسم حضرت عباس رو
یکشنبه 25 مهر 1389

surena1611 - آلمان - آلمان
iranesabz - هلند - امستردام هموطن عزیز. یادآوری بجایی کردی. ...اولین حمله ددمناشن منشای من ددمنشیه ی رژیم طاغوتی را ... از موقعی که این دایناسور کودن این لغت رو اشتباه گفته من هم بعضی وقتها در تلفظ صحیحش دچار مشکل میشم!!! شاد باشی. پاینده ایران و ایرانی
یکشنبه 25 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.