واکنش همسرسفیر ایران در فرانسه به پخش مصاحبه اش : مزاح کردم، منتشر کردند!

 
واکنش همسرسفیر ایران در فرانسه به پخش مصاحبه اش :
مزاح کردم، منتشر کردند!

آینده نیوز می نویسد :

همسر سفیر ایران در پاریس، یک هفته پس از پخش مصاحبه اش از رادیو فرهنگ فرانسه، چند ساعت پس از انتشار بخشی از این مصاحبه در «آینده» در تماس با خبرگزاری فارس به انتشار این مصاحبه در رسانه های ایران واکنش نشان داد و مسایلی را که صادقانه و صمیمانه با خبرنگار فرانسوی مطرح کرده بود را مزاح های خارج از چارچوب مصاحبه عنوان کرده که خبرنگار با شیطنت آنها را پخش کرده است.


به گزارش خبرنگار «آینده» البته مشخص نیست همسر سفیر ایران که به عنوان نماینده یک کشور 70 میلیونی در پاریس شناخته می شود و از همین رو باید برا ایشان آبرو و حیثیت کشورمان مقابل فرانسویها مهمتر از آبروی شخصشان باشد، پس از آن که این مصاحبه در این شبکه رادیویی پخش شده و بسیاری از مردم فرانسه آن را شنیده اند، هم به این شبکه اعتراض کرده ، یا این که صرفا آبروی خود و همسرشان در افکار عمومی ایران مطرح است؟


لازم به ذکر است پس از بالا گرفتن موضوع اعدام سکینه محمدی آشتیانی در فرانسه، رادیو فرهنگ فرانسه یک روز را به عنوان پرداختن به امور زنان اختصاص داده و در این روز با شماری از زنان ایرانی که اکثرا منتقد یا مخالف نظام  از جمله شیرین عبادی و شهلا لاهیجی مصاحبه کرده بود.


همچنین سراغ خانم سفیر به عنوان یک زن ایرانی رفته اند و در اول برنامه هم مجری می گوید اینجا آمدیم تا ببنیم  زن یک دیپلمات ایرانی چه نوع زندگی دارد و ...  جالب آن که در خاتمه خبرنگار می پرسد مثل اینکه دارید آماده می شوید برای استراحت که خانم جواب می دهند: "نه، در حال رفتن به مراسم شب جمعه هستم."

   

البته اگر خوب به مصاحبه این خانم توجه کنیم خواهیم دید خبرنگار از یک روش شناخته شده معروف به مصاحبه غیر مستقیم این خانم را از کنار عمارت خود حرکت می دهد و با استفاده از کم تجربگی مصاحبه شونده زندگی اشرافی او را از زبان خودش به نمایش می گذارد.


خبرنگار زمانی که خانم سفیر می گوید در نیاوران بدنیا آمده با شوق زیادی شروع می کند در مورد نیاوران سخن گفتن و اینکه این محله اشرافی در شمال تهران و در پای کوه قرار گرفته است و هوای بسیار لطیفی دارد و می گوید  منزل شما همجوار کاخ رضا شاه بود؟ که خانم سفیر از دادن جواب طفره می رود.

 

خبرنگار با ظرافت و اطلاع قبلی از عمل جراحی بینی همسر سفیر به طور غیر مستقیم گریزی دیگر به یک ناهنجاری اجتماعی در ایران می زند و می گوید می توانم یک سوال خصوصی از شما بکنم و با اجازه همسر سفیر و با خنده ایشان، اجازه سوال را می گیرد و می پرسد: شما دماغتان را عمل کرده اید؟ که جواب فارسی خانم سفیر هم نشان از سادگی ایشان است، ولی خبرنگار اضافه می کند: می دانید ایران رکورد عمل جراحی بینی را در دنیا دارد؟

 

این خبرنگار می خواهد این گونه به شنونده القا کند که چون به خاطر حجاب، تنها بخشی از صورت زنان ایرانی پیداست، آنها برای بیشتر نمایاندن آن دست به عمل جراحی می زنند و عمل خانم سفیر هم در این راستا وی را یاری می کند. 


در بخشی از مصاحبه که بیشتر سایت های اپوزیسیون و فمینیستها به آن پرداختند، خبرنگار می گوید: شیرین عبادی برای داشتن حق برابری خواهران خود در برابر مردان مبارزه می کند. نظر شما چیست؟ که خانم سفیر این بخش سوال را خیلی جالب دانسته، از آن استقبال می کند و از خبرنگار به خاطر این سوال و سوالی که درمورد سکینه محمدی می شود تشکر می کند.


ایشان درمورد شکل مغز زنان می گوید: زنان به خاطر عاطفی بودن درموقع قضاوت نمی توانند برابر مردان عمل کنند و این امر هم به خاطر وجود غده ای در مغز زنان است که نمی گذارد در موقع حساس مثل مردان قضاوت کنند که این بخش را سایت های ضد انقلاب مطرح کردند. 


خبرنگار در خاتمه هم مسئله رفتن ایشان به مراسم دعای شب جمعه  را مطرح می کند و مشخص است کنار هم گذاشتن این موضوعات در کنار هجمه های گسترده به احکام اسلام از زبان دیگر مصاحبه شوندگان، در نهایت چه تصویری را از اسلام و ایران برای مخاطب فرانسوی شکل می دهد.


البته با یک جستجوی ساده در اینترنت معلوم شد خانم خبرنگار در عین حال یک جامعه شناس می باشد و تا به حال چند کتاب هم نوشته است.


خبرنگار "آینده" می افزاید: اتفاقا ما نیز درباره هدفدار بودن خبرنگار فرانسوی با خانم داروگر هم نظریم، اما باید پرسید چرا ایشان این گونه با ناپختگی، خبرنگار کارکشته فرانسوی را در هدفش یاری رسانده اند.


"آینده"  برای آگاهی بینندگان، متن مصاحبه خانم رحیمی داروگر، همسر مهدی میرابوطالبی، سفیر ایران در پاریس را که ساعت 13 دقیقه بامداد در خبرگزاری فارس منتشر شده، در کنار فایل صوتی این مصاحبه منتشر می کند تا مخاطبان خود در این زمینه قضاوت کنند.


همچنین آمادگی خود را جهت درج توضیحات خانم فاطمه رحیمی یا همسرشان یا سفارت ایران در پاریس اعلام می کنیم.


***


فارس: خانم داروگر همانطور که مطلع هستید پیرو مصاحبه شما با رادیو کولتور فرانسه، برخی خبرگزاری‌ها اقدام به انتشار مطالبی کردند. می‌خواهیم نظر شما را در خصوص اصل ماجرا جویا شویم.رحیمی داروگر: بنا به درخواست خبرنگار رادیو کولتور اینجانب مصاحبه‌ای در خصوص موضوعات فرهنگی، آداب و رسوم ایرانی، زندگی زنان در ایران، حقوق زن در اسلام و پوشش زنان ایرانی انجام دادم.

مصاحبه ما 2 ساعت و 45 دقیقه به طول انجامید که با توجه به شرایط زمانی و جو منفی حاکم بر روزنامه‌های فرانسه درباره پرونده خانم سکینه محمدی آشتیانی سعی کردم با ارائه اطلاعات دقیق و صحیح از پرونده مذکور، جو مسموم این رسانه‌ها که توسط صهیونیسم دامن زده شده بود را اصلاح کنم.

متاسفانه این رادیو با مونتاژ صحبت‌های اینجانب و کاهش آن به مدت زمان نیم ساعت، اظهارات من را در راستای اهداف مورد نظر خود تنظیم و پخش کرد. این در حالی است که اصل صحبت‌های مطرح شده در خصوص تفاوت دیدگاه و نگرش غرب و اسلام به زن، حقوق زن در اسلام و جامعه ایرانی، هنرهای اصیل، سنتی و بومی زنان ایرانی، دروغپردازی‌های برخی رسانه‌های مغرض در خصوص پرونده خانم آشتیانی، حقوق بشر و زنان در اسلام و ایران بود که در مصاحبه پخش شده، تمام اظهارات بنده در این خصوص حذف شده است.فارس: یعنی شما موضوعات منتشر شده به اسم خودتان را رد می‌کنید.رحیمی داروگر: قبل از شروع رسمی مصاحبه خبرنگار فرانسوی از زیبایی و بزرگی اقامتگاه سفیر ایران در فرانسه سخن به میان آورد که اینجانب برای جلب توجه ایشان به آثار معماری سنتی و مدرن موجود در ایران، به مزاح به وی گفتم خانه‌های بسیار زیباتر و بزرگتری در تهران می‌توانید پیدا کنید و این صرفا فرانسوی‌ها نیستند که عمارت‌های زیبا می‌سازند.

اینجانب اشاره کردم که ما هم اکنون در تهران در مجموعه‌ای پنج طبقه زندگی می‌کنیم. ولی نامبرده تمام طبقات را متعلق به ما قلمداد کرده است.

متاسفانه این خبرنگار، صحبت‌های خارج از چارچوب مصاحبه و مزاح گونه اینجانب را به عنوان اصل مصاحبه پخش کرده است.

لذا اصل مصاحبه همانطور که گفتم در باره موضوعات دیگری بوده و مطالبی که تحت عنوان مصاحبه اینجانب منتشر شده کاملا متفاوت با اصل مصاحبه است.فارس: چه مطالبی را غیر واقعی نشان داده‌اند؟رحیمی داروگر: مثلا حرف‌هایی که در مورد جواهرات، خانه چند صد متری، خدمتکاران زن و از این قبیل ... مطرح شد. به عنوان نمونه ایشان به دکمه آستین من که از یک سنگ مصنوعی معمولی و ارزان قیمتی که به وفور در تمام بازارها یافت می‌شود اشاره کرد که من هم در پاسخ به هنر زنان ایرانی در دوخت لباس و تزیین‌های هنری به کار رفته در پوشش زنان ایرانی اشاره کردم که خبرنگار فرانسوی، این سنگ مصنوعی را به عنوان جواهرات معرفی و بزرگ نمایی کرده است.فارس: شما می‌خواهید بگویید که از اظهارات شما سوء استفاده شده است؟رحیمی داروگر: به نظر من دو نوع سوء استفاده و شیطنت از سوی خبرنگار فرانسوی صورت گرفته است. اول اینکه بدون اطلاع و هماهنگی قبلی صحبت‌های دوستانه انجام شده با اینجانب را مخفیانه ضبط و در چارچوب یک برنامه یک روزه درباره ایران قرار داده که متاسفانه در آن جمعی از چهره‌های معاند جمهوری اسلامی ایران به سخن پردازی‌هایی پرداخته‌اند. دوم اینکه با تقطیع و مونتاژ مصاحبه و ترکیب بخش‌های غیر رسمی و مزاح گونه با بخش‌های رسمی و پر رنگ کردن بخش‌های غیر رسمی تلاش کرده خوراک تبلیغاتی برای رسانه‌های گوناگون ایجاد کند.فارس : آیا صحبت دیگری هم دارید؟رحیمی داروگر: رویکرد شیطنت‌آمیز خبرنگار فرانسوی نشان می‌دهد که رسانه‌های غربی علی‌رغم ادعای گزاف آزادی اطلاعات و شفافیت در عمل، ابزاری بیش در دست محافل سیاسی و تبلیغاتی غرب و خبرسازی‌های دروغین غرب و صهیونیسم نیستند. البته این را هم اضافه کنم که از رسانه‌های غربی نمی‌توان انتظار رفتاری غیر از این را داشت.

اما از رسانه‌ها و سایت‌های داخلی جای گله دارد که بدون بررسی دقیق و با استناد به یک برنامه‌ با تفاسیر فوق الذکر، به درج اخباری این چنین و جریان سازی پرداخته اند. امیدواریم که رسانه‌های داخلی که بر اساس اخلاق و منش حرفه‌ای و اسلامی رفتار می‌کنند، نسبت به اصلاح اخبار خود اقدام کنند.فارس: از وقتی که در اختیار ما گذاشتید، متشکریم.رحیمی داروگر: من هم از تلاش‌های شما برای اطلاع رسانی شفاف تشکر می‌کنم.

نظرات کاربران سایت آینده نیوز در مورد این مطلب :

نظرات بینندگان:

*بنده یک ایرانی مقیم کشور فرانسه هستم
اولا ایشان یک زن بسیار باسواد و هنرمند و در عین حال مذهبی و استاد قرآن نیز می باشند . همسر بنده در کلاسهای قرآن ایشان شرکت کرده و بی نهایت استفاده نموده است .
در ثانی مگر انتظار دارید که سفیر ایران در یک کشور خارجی در یک دخمه زندگی کند . اصلا منزل ایشان 1500 متر نه 10000 متر باشه مگه ماله کسی رو خورده .
برید سوابق مهندس میرابوطالبی را در بیاورید تا دیگر از این قضاوتها نکنید . ایشان جوانترین مهندس سد ساز ایران بوده . تخصص ایشان کارهای اقتصادی و زیربنایی و ساخت و ساز است .
اتقاقا برخلاف کامنتهای خیلی ها که از روی هیجان نوشته شده باید بدانید که دیپلماتها باید افرادی چشم و دل سیر باشند نه گدا گشنه .
انسان نباید با قضاوتهای سطحی خود را مدیون مردم کند

*انچه در این مصاحبه معلوم نشد ناپختگی و بی اطلاعی خانم سفیر از دیپلماسیه . بهتر نیست اصلا این مصاحبه ها انجام نشه و اینجوری ابروریزی نشه . این را وزرات خارجه باید به سفرا تذکر بده . خوب بابا خانم وقتی بلد نیستی تسلط نداری از دیپلماسی چیزی نمی فهمی مجبوری پز بدی . نکن خوب

*واقعا که شرم آوره! نشسته حرف از کاخ و متراژ پذیرایی و دماغ زده! حتی اگه به شوخی هم باشه واسه من یکی قابل قبول نیست! از صبح تا شب تو گوشمون از زندگی علی وار مسئولین میخونن، اونوقت کاشف به عمل میاد تو کاخ و پر قو زندگی میکنن و خدم و حشم دارن! مشت نمونه خرواره آقا جان! بگیر برو تا تهش

*من خودم اصل مصاحبه رو گوش دادم،خانم سفیر میفرمایند خانه من در تهران 1500 متر است و با افاده اضافه می کند سالن پذیرایی من 300 متر است!
آخه چرا انقد دروغ می گید؟
آینده تو چرا مصاحبه پر از دروغ فارس را منتشر میکنی؟

 

how can we go forward? guys we are so backward as a nation and the ambassador's wife is only one of us . wish one morning very soon to see everything change and we become modern and kind and friends of the world

*دوستان عزیز: شگفت زده نشوید. خداوند در و تخته را بهم جفت و جور کرده است. فکر می کنید فهم و درک و درایت شوهر این خانم که بر کرسی سفارت این مملکت مظلوم تکیه زده بیشتر است؟ بعنوان عضوی از وزارت خارجه به شما عرض می کنم که اکثر قریب به اتفاق مسئولین ارشد و سفرا همین منش و شیوه را دارند و عقده های فروخرده دوران کودکی و جوانی را اینگونه خالی می کنند. دلیل آنهم "شایسته سالاری مفرط" حاکم بر این دستگاه است که چاپلوسان و آُستان بوسان فرصت و عرصه عرض اندام و اشغال مناصب کلیدی و مهم را می یابند. در مقابلش کثیر افراد متخصص ، آزاده و برخوردار از مناعت طبع و بزرگواری و البته احساس تعلق به این مرز و بوم و ملت زجر کشیده هستند که در کناری نظاره گر این نابسامانی و بی آبرویی ها هستند و حاضر به ورود به این عرصه آلوده توام با کذب و ریا و تملق و منفعت پرستی شخصی نیستند.

*اقا من گوش دادم اولا که همه گاف ها وسط مصاحبه هست. بعد هم که مثلا در مورد خونه ۵ طبقه خودتون گوش کنید ببینید این خانم در مصاحبه با فارس دروغ گفته یا نه؟

*خواهشا حاج خانم نگیید متاسفانه ارزشها مسخره اینها شده حاج خانم باکری کجا اینها کجا ایشان و امثال ایشان که نمی دانم زمانی که همسران شهدای ما در وانفسای جنگ بودند اولگرایان اینچنینی در نیاوران چه میکردند

*بیچاره ملت!چه کسانی متصدی امورشان هستند,بااین اوصاف امیدی به پیشرفت هست.

*اونهایی که میگن شانتاژ نکنین و پای خدا رو دائما میکشن وسط یکم برای خودتون لالایی بخونین به صدای این خانوم گوش بدین واتفاقا مترجم هم مال خود سفارت هست همه گفته های خانوم رو ترجمه کرده نه مونتاژ کردن نه چیزه دیگه وقتی ایشون با غرور و از روی پز میگن خانه من در ایران از همه این کاخ بزرگتره و پذیراییم فقط 300 متره متراژخونه اش رو هم دقیقا اعلام میکنه 1500 متر دیگه چه شانتاژی؟ ما که بخیل نیستیم ولی 31 ساله از وقتی بچه بودم زندگی اشرافی درباریان شاه از تلویزیون دیدم که از رنج مردم خبر ندارن پس برای این مادر پدر من انقلاب کردن که به همونجا برسیم ؟اینهمه شهید؟میدونم که چاپ نمیکنین ولی شما ها که میگین گفتن این چیزا بازی با آبروی مردم از خدا بترسین کاریه که خودتون 31 ساله کردین....

when she found out what ever she said was not acceptable for any body ,she is trying...........

*ولی این خاله زنک بازیها بعضی وقتها چه دردسرهایی درست می کنند ها...

*اینده جان-خیلی قوی کار میکنی-اما مراقب باش نیومده نبرنت

*آقای فواد صادقی امشب از خداوند بزرگ و جبار و منتقم خواستم تا همین بلا رو سر خودت و عزیزترین کسانت، به خصوص همسر و فرزندانت بیاره.
از خداوند منتقم می‌خواهم که به حق ائمه اطهار زنت رو در مقابل عالم و آدم رسوا کنه. از خداوند بزرگ و قهار می‌خوام که چنان رسوات کنه که حتی نتونی تو همین دنیا سرت رو جلوی نزدیکانت بلند کنی.
خدایا خودت گفتی که فریادرس کسی هستی که فریادرسی نداره! داد من رو از این نامرد بگیر.

*همسر سفیر ایران در کویت رو ندیدید پس!!! جنتی خودمون رو عرض می کنم ...

*نکته جالب اینکه به طور واضح ایشان میگه خانه من 1500 متره و 5 طبقه است اما در مصاحبه با فارس منکر میشه که همه 5 طبقه متعلق به خودشه و میگه سخنانش تحریف شده !!! پس بفرمایید عمه من بود که مرتبا در مصاحبه "من" "من" میکرد ؟


*خانم اسلام شما رو از دروغگویی حتی اگر به ضرر شما باشه بر حضر داشته

*مرغ پخته هم میخنده به حرفهاش.مزاح کردن!!!!چه زود صمیمی میشن با فرانسوی های خبیث

*لحن ایشان همراه با تکبر و غرور بود بعید به نظر میاد در حال مزاح بوده حتی اگه در قالب مزاح هم مطرح کرده باشه اینکه گفته در سر ما زنان غده ای هست که اجازه قضاوت رو نمیده جای شگفتی داره

*من این خانم محترم را می شناسم.در وجدان و شعور و محبت همتا ندارد.با آبروی افراد اینگونه بازی نکنید و خدا را ناظر بر اعمال خود ببینید.بخدا درست نیست.او در پاریس برای ما تنها همسر سفیر نیست .مادری مهربان است که غمخوار خواهرانش شده.سفارتی و غیر سفارتی هم ندارد.ننویسید اینگونه لطفا.  

*خوب سفیر فرانسه هم در ایران در یک قصر قاجاری زندگی می کند ویا محل اقامت سفیر انگلیس در ایران که که یک باغ چند هزار متری است اینها که دلیل نشد که خبرنگار فرانسوی به اصطلاح بهت زده شود معمولا محل اقامت سفرا در همه کشورها بزرگ واز ساختمانهای قدیمی اند

فرانسوی ها اصولا آدمهای تنگ نظری هستند و اگر هرکاری خودشون انجام دهند درسته ولی برای دیگران غلط ومهمترین جراحهای زیبایی که در فرانسه عستند حالا به ما ایراد میگیرند واقعا روشون زیاده

ودیگه که با این اینجور آدمها مصاحبه نشه بهتره میخواهند نکته گیری کنند وجنجال درست کنند که کردند
  

*بابا چقدر شما هم گیر میدید ها
اینهمه سخت گیر نباشید چه فایده دارد هی مته به خشخاش می گذارید معلوم شما هم یک کرمتون هست؟ اصلا خبرنگار غیر کرمکی مگر پیدا می کنید ؟
خودتون یک نمونه اش

*آخه کسی نیست بگه مجبوری بدون اجازه شوهرت مصاحبه کنی و حقایق رو بگی که حالا صدای شوهرت دربیادو اعتراض کنه بگه آبرو مارو بردی؟؟ بیچاره فارس نیوز هم که همیشه سرشاراز حقایقه بی آبرو کردی که حالا باشه ماست مالیتو قبول کردیم

*اهالی ساکن در ایران ،باید بدانید که واژه ها و کلماتی که از دهان مبارک مسئولین و صاحب منصبان کشور خارج می گردد ماهیتا" با کلمات مشابه که از دهان مردم معمولی خارج می شود متفاوت بوده و هیچ شخصی صلاحیت تفسیر و برداشتی غیر از آنچه ایشان می فرمایند نداشته و ندارند.همینطور نوع رفتار و زندگی ایشان نیز قابل کپی برداری نیست و تماما" عین تقوی و پرهیزگاری و زهد است .مثلا" اگر ایشان در منزلی کاخ مانند زندگی می کند شما نمی توانید آن را کاخ بنامید ،چون شما نمی فهمید .اگر فرزندان در بهترین دانشگاه های خارج و با نام های مستعار دزس می خوانند و بهترین لباس ها را می پوشند شما این را باید عین زجر و سختی در بلاد کفر معنا کنید و قس علیهذا

*من یک آشنائی دارم که مدتی به عنوان وابسته نظامی در یکی از کشورهای خاور میانه مشغول بود . وقتی که مدت ماموریتشان بپایان رسید و به ایران مراجعت کردند انگار که به ورطه جهنم سقوط کردند افسردگی و عدم قبول شرایط زندگی در ایران آنها را در مرز جنون رسانده بود . بهیچ عنوان حاضر به قبول شرایطشان در ایران نبودند و همش از زندگی مرفعی که در آن کشور داشتند داد سخن میدادند . نه آقا بهشون خوش میگذره حسابی

*شانتاژ بیخود نکنید
مردم آبرو دارن
جوابگوی خدا باید باشید با این کارهاتون

 

*شانس آوردیم درباره چیزای دیگه صحبت نکرده!!!!

*حالا که این خانم این همه علاقه به مصاحبه داره چرا باهاش مصاحبه نمی کنید.؟

*این حاج خانم احتمالا خواسته با پز دادن خبرنگار بلاد فرانس رو حرص بده. غافل از اینکه خاله زنک بازیاش داره ضبط میشه...

*من هم از تلاش این بانوی ایرانی برای چهارپا فرض کردن مردم اعلام انزجار می کنم

bluestar - ایران - تهران
زنیکه ---خل
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
...! ته پاره اسلامی! بگو که گنداب فکری خودت را بدون رودروایسی مطرح کردی! زنک هزار صیغه!
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
مزاح کردی؟ مگه ادم در حضور نامحرم با کسی مزاح میکنه؟ یعنی حلاله؟ میخوای منم شماره ام رو بذارم یه خورده با هم مزاح کنیم؟ به مرگ اون شوهر تنه لشت خیلی طلبه ات شدم! عکست که حرف نداره! خودتم حرف نداری! خیلی نمک و شکری! تو اگه بچه نیاورانی من بچه دروسم! خیلى به هم میایم جون تو!
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

محمدرضا بهشتی - ایران - تهران
حتما قوانین فرانسه این اجازه را به خانم سفیر می دهند که از آن خبرنگار زیرک شکایت کند البته اگر آن خبرنگار مطالب غیر واقعی از وی چاپ کرده باشد . حتما برای روکم کنی اینکار را انجام دهند.
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
تو غربت کسی رو نداشته پز بده یک گوش شنوا پیدا کرده هر چی عقده بوده ریخته بیرون بعد همه بهش اعتراض کردن که احمق جون از رئیس جمهور یاد بگیر که باید همیشه زیر همه چیز بزنی نه اینکه سوتی بدی,اینم اومده دوباره گفته غلط کردم پز دادم منم مثل بقیه VIP ایران می زنم زیرش!!اصلا مزاح کردم!!
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

NISHFA - ایران - تهران
بابا این که از دیپلماسی و سیاست و همسر یک سفیر بودن و سنجیده و منطقی عمل کردن و اینجور چیزا چیزی حالیش نمیشه ! نه تعلیمی دیده نه کلاسی براش گذاشتن و فقط عقده های خودش رو داشته خالی میکرده مثلا" برای افاده کردن و فیس دادن به زن برادر ش و جاری و خانواده ی شوهرش . تازه مگر شوهرش که سفیره چه عالیجنابی که این خانم چه مادموزلی باشه . همشون سرتا پا یک کرباسن . اینا همه دوستای مموتی هستن دیگه
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
ایشان بدرستی فرمودند که منزل شخصیشان در نیاوران است و سالن پذیرائی ان 300 متر است فقط این را ذکر نفرمودند که این منزل متعلق به چه بنده خدائی بوده که احتمالا ایشان درانجا رختشوئی میفرمودند و در بچاپ بچاپ اوایل عنقلاب انرا مصادره فرمودند.
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
یه بیچاره هم که میاد راست بگه اینجور برخوردمیکنید! عزیزان من ! تمام علما وفضلا در مجتمع های حفاظت شده معمولا 5 طبقه زندگی میکنن! بابا جان عکس خانه کروبی راکه دیدید. یه شب خونه یه فرد روحانی در نیاوران مهمون بودم! اشتباه کردم ماشین را دم در پارک کردم! یه درب حلبی زنگ زده بادیوارهای گلی! ازدم در وقتی باز شدتا درب خونه حدودانیمساعت پیادروی کردم!!! حدوا 5 کیلومتر از میان درختان راه رفتم تا بدرکاخ بسیارزیبایی رسیدم ! علمابه گردن این مردم حق دارند! اونها نبودند چه کسی این پولها را بالا میکشید!?
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
Atheist-0 - کانادا - ونکوور // صد در صد موافقم! ولی با یه تبصره کوچولو ! یعنی هم این ملا زاده آویزون به درب مسجد جمکران باید اعتراف کنه که خونه کدوم بنده خدا(!!) رو کف رفته و هم اون بنده خدا(!!) آویزون به درب طویله سعد آباد باید محاکمه بشه که این خونه رو با کدوم پول خریده بوده! گرفتی عزیز جون! ماهی گیری از آب گل آلود آخر و عافبت نداره! شما زیادم دلت رو صابون نزن! دیگه از چلو قیمه و چلو کباب خبری نیست عمو جون! چه چلو قیمه مقدس حسین پارتی و چه چلو کباب سلطانى سعد آباد!!
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
شوخی شوخی دماغش عمل شد و بچه نیاوران شد و شوخی شوخی هم فرستادنش فرانسه و برای شادی دل دشمنان اسلام به زور کاخ لویی ملعون رو دادن به اینا .ولی خودمونیم شوخی شوخی چه جونورایی به قدرت رسیدن و شدن رییس جمهور و سفیر !!! من باورم میشه مزاح چه نقش مهمی در زندگی سران جمهوری اسلامی ایفا کرد.
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
قبل از دماغ باید مغزتو عمل میکردی.
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
از بس فاطی جون خوش خوشانش شده و جو گرفته بودش که دارند باهاش مصاحبه میکنند ، حواسش نبوده چه قمپزای خطرناکی داره میاد ، حالا فهمیده عجب گ...خورده که پته خودش و شوهر آشغالش وحکومت فاسد اسلامی را ریخته روی آب.
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
ContractorQatar - قطر - دوحه . اگر همه قضاوت های شما اینچنین است جائی برای گفتگو نمیماند. فقط یک تذکر کوچک میدهم که دوباره در قضاوتت عجله نکنید. انزمان که شما پستانک میل میفرمودید بنده با رژیم شاه مبارزه میکردم و بر خلاف شمانه از چلو کباب سلطنتی چیزی میدانم و نه از قیمه پلوی حسینی.
جمعه 23 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
این زن مفتخور تویهمه عکسهاش دارهPick a pooبازی میکنه.
جمعه 23 مهر 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
Atheist-0 - کانادا - ونکوور // 1 - آره از کامنتت هم معلوم بود اون زنبیلی که توی دستته به هیچ وجه پر از چلو کباب سلطانی اهدایی از کاخ سعد آباد نبست!! 2 - پستونک رو که همه در ایام طفولیت خوردن! من خوردم تو خوردی و بابات هم خورده. مهم اینه که با رشد تدریجى سنت آیا مغزت هم متناسب با سنت رشد کرده یا نه؟ آیا معلومات و دانسته هایی در آن ذخیره شده یا نه؟ پس به جای افاضات سخیفانه و سفیهانه و صحبت از پستونک (طرح چنین موضوعاتى همواره نشان از ضعف منطق و دانسته ها دارد یعنى گوینده از عدم توانایی خود در مواجهه آگاه بوده و به دنبال جان پناهی امن میگردد و از این رو به سفسطه روی میاورد) اگه خواستی در مورد میزان اطلاعات عمومی, مطلبی علمی یا سیاسی و یا تاریخی عیار همدیگر را بسنجیم طرح موضوع از تو و ورود به بحث از من! به نیکی چه کسی برتر؟ آنکه داناتر
جمعه 23 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.