مهدی خزعلی بازداشت شد


مهدی خزعلی بازداشت شد

مهدی خزعلی، نویسنده، پزشک و وبلاگ نویس منتقد دولت، امروز چهارشنبه ٢١ مهر ماه ۸۹، توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.
به گزارش منابع خبری جرس، خزعلی در حالیکه عازم سفر بود، توسط ماموران دستگیر و به محل نامعلومی منتقل می شود.
هنوز از علت دستگیری، ارگان بازداشت کننده، محل نگهداری و وضعیت وی خبری در دست نمی باشد.
اطلاعات کامل تر در گزارش های بعدی متشر خواهد شد.
گفتنی است مهدی خزعلی، در سال‌های اخیر، انتقادات تندی علیه محمود احمدی‌نژاد در وبلاگ شخصی خود مطرح ساخت که در پاره ای اوقات بازتاب‌هایی در رسانه‌های جهانی و داخلی داشته‌است.
صلاحیّت وی به‌دلیل مطالبی که در انتقاد از دولت منتشر ساخته‌است در انتخابات مجلس شورای اسلامی و سازمان نظام پزشکی نیز رد شده بود.
وی در جریان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری دستگیر و زندانی شد.
در همان زمان پدرش آیت‌الله خزعلی، در اعلامیّه‌ای از فرزندش اعلام برائت کرد. مهدی خزعلی نیز در بیانیّه‌ای که پس از انتخابات ریاست جمهوری منتشر گردید ، ضمن تأکید بر ادای احترام به پیشگاه پدر گفت: “می‌فرمایند: اگر پدر راضی نباشد روزهٔ مستحبّی حرام است” می‌گویم “بلی؛ امّا جهاد واجب را می‌شود به امر پدر ترک کرد؟ مسئلهٔ رفع ظلم و استبداد است و بر همگان واجب و اذن پدر شرط نیست.”
وی سال گذشته توسّط دادگاه ویژه روحانیت بازداشت و سپس زندانی شده بود ؛ که پس از احضار و پیش از دستگیری در وبگاه شخصی‌اش نوشته بود “نمی‌دانم در من چه روحانیّتی دیده‌اند که مرا به این دادگاه احضار نموده‌اند!”
مهدی خزعلی تاکنون با قرار وثیقه آزاد بود.

iranesabz - هلند - امستردام
این احمقها فکر میکنند با دستگیر کردن آزادیخواهان مردم دست از مبارزه بر میدارند. غافل از اینکه شمارش معکوس نابودی این رژیم فاسد شروع شده. زنده باد جنبش سبز ایران. زنده باد آزادی. لعنت بر شیطان ملعون محمود احمدی نزاد و تمام طرفداران کثافتش.
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
دستگیریش قابل پیش بینی بود . کسی که میتونست با موقعیت پدر درامدهای میلیاردی داشته باشه هستند کسانی که بخاطر چند تا ساندیس تاریخ گذشته همه نوع جنایتی میکنن پس باید بهش ایول گفت .
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

bluestar - ایران - تهران
تف به روی بابات
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

a_bamdad - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران. بلو جون بد قاط زدی ها!بعد قضیه انتخابات بات حال می کنم گرچه هنوز با مسلمونیت و تبلیغش مشکل دارم.و گرچه از بعد انتخابات فوتبال رو بی خیال شدم اما ابی و قرمز چی میشه؟
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

الهام ایرانی - ایران - تهران
ازش خوشم میاد قلمش رو دوست دارم و افکارش تکاندهندست نمیدونم از اون پدر این پسر چه چوری تولید شده خدا عالمه!
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

اهورا مزدا - ایران - مشهد
خیلی باحالی
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

kian ahvaz - ایران - اهواز
مرده بخدا مرد....
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

انوش مهندس - ایران - تهران
خیلی مرده. ته همه سالار هاست
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
من با هر ازادیخواهی که مخالف رهبر ( که کل و همه قوا زیر سلطه اش است) و بخصوص با احمدی نژاد کودتاچی باشد . موافقم , منظورم اقای مهدی خزعلی که جواب دندان شکنی به پدرش که اخوندزاده است داده ولی. با موسوی ها و کروبی ها مخالفم . چون ادای ازادیخواهی رادر میاورند. نا گفته نماند از ایت الله بروجردی هم حمایت میکنم و همینطور مجید توکلی ها
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

arash_1932 - ایران - مشهد
درود به شرفش در آینده همانطور که از امامان شیعه تقدیر میشه از امسال مهدی خزعلی نیز تقدیر خواهد شد این را تاریخ اثبات کرده.
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

dara20 - ایران - تهران
به درک تو روح ناپاک پدر لگن بسرت .. چند روز دیگه این بچه انگل مفتخور را با رعایت تمام اصول اخلاقی از به اصطلاح زندان بدون انکه گزندی به وی رسیده باشد ازاد میکنند. این توله اخوند حراف از همین نسل سگان حکومتی است. به امید نابودی حکومت ترور و وحشت و جنایت اسلامی اخوندی
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

bluestar - ایران - تهران
a_bamdad - ایران - تهران - قربونت. تبلیغ به شرط توهین نکردن که اشکالی نداره. شما هم تبلیغ ضد اسلام بکن. بازی هم به احتمال زیاد مساوی میشه. ولی اگر تعداد تیفوسی های یک تیم به طور قابل توجهی از اون یکی بیشتر بود بعید نیست بازی رو به نفع همون تیم تموم کنند
جمعه 23 مهر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
homa-ir - المان - هامبورک . . با سپاس از نظرتون! و اطلاعات بسیار دقیقتون , من فقط یه نکته رو اشاره کنم! ازسال 76 که اقای خامنه ای تصمیم گرفت علاو بر رهبری حکومت, کنترل و رهبری مخالفین حکومت روهم در دست بگیره! به عده ای دستورداده شد که نقش مخالف رو بازی کنن تا قهرمانان و رهبران اینده مخالفین بشن! طبیعی که این افراد باید سابقه زندان هم داشته باشن! بنده جسارت به اقامهدی نمیکنم! اما اگر کسی بدون هماهنگی مخالف باشد مطمئن باشید به اوین نمیرسد! ملتی که فکر نکند گله ای گوسفند است! .
جمعه 23 مهر 1389

emadr - ایران - کرج
چیزی به نام انسان . مرزی برای افتخار . قصه ای برای تعریف .فردایی برای آزادی . و انسانی برای آزاد زیستن.
جمعه 23 مهر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
Sepher- استرالیا - سیدنی. بادرود بشمادوست عزیز = درسته که هرچی دروغ و کلک و نیرنگ و ریا و حقه. هست زیر همین عمامه بسران از فضل الله نوری گرفته تا خمینی لعنتی تا خامنه ای - ولی مطمئن هستم یک روزی کوه اتشفشان سرباز کرده و اتش فوران میکند . چراکه این مردم جوانانشان اسیر دربند و یا خونهای بی گناهشان ناحق به زمین ریخته شده , و بانظرشما اگرکسی بدون هماهنگی مخالف باشد. به اوین پایش نمیرسد. درست متوجه منظورنشدم. یعنی اگر کسی با هماهنگی رژیم باشد پایش به اوین میرسد? متشکر میشوم اگربیشتر توضیح دهید.
جمعه 23 مهر 1389

h.k - دانمارک - اودا
واقعن یکی ازازادیخوهان شجاع وباعزت ,,مهدی خزعلی,,همه ازادیخوان دوستدار.وحامی جنابعا لی خواهیم بود.درودبرشرفت.
جمعه 23 مهر 1389

alexxx - اتریش - وین
emadr-کرج با سلام, دوست عزیز , اگه باشه چی میشه !? نه ?
جمعه 23 مهر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
homa-ir - المان - هامبورک . هما جان نازنین! سیاست بخش کوچکی از فهم زندگی است! کودکی پیش نبودم که دیدم موش مرده ای را کرمهایی سفیدی که سر سیاه دارند, دارند تجزیه می کنند(ناهار میخورند)! کاغذی گذاشتم کنار موش, کرمهارو کاغذ میامدند تا سرم را جلو میبردم که از نزدیک نگاهشان کنم ناپدید میشدند!! اصلا وجود نداشتند! موش را تکان دادم همه کرمها ناپدید شدند!بزرگ شدم ,درس خواندم ! فهمیدم کرم نبودند! باکتریهایی هستن که با هم متحد مشوند و ان سر مشکی چندباکتری هستن که نقش چشم و رهبر را بازی میکنند! این باکتری ها همان هستند, که در 7 روز گردن میت را از بدن جدامیکنن , در شب چهلم هم کار تمام میشود! . این را گفتم که بدانید حق یعنی دستور پروردگار, همان که میفرماید لاشخورحق ندارد تا موجود زنده است اور را بخورد! (حتما دیده اید در فیلم).
شنبه 24 مهر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
homa-ir - المان - هامبورک. ادامه:. در مورد زندان اوین حتما میدانید که علاوه بر زندان ,مجتمع مسکونی در اوین وجود دارد و بعضی بند ها مثل بند نوری زاد (نامه رسان رهبری)کاملا متفاوت است از بند های دیگر , متوجه نشدیددرست در هنگامی که اقا میخواست برود قم تا مرجعیتش را محکم کند یکی از مخالفین بنام(نوری زاد) از زندان اوین ازایشان اسقتا نمود!! از کسی که دکتر نیست, سئوال پزشکی نمیکنن! همه سئوالهای ایشان هم بجاست! اما چرا از کسی که مرجع نیست میپرسد! انهم. در استانه سفر ایشان به قم! چرا زنده یاد داریوش فروهر بازداشت نشد!? هما جان! درسی که از انقلاب 57 گرفته شد این بود که رهبر اینده مخالفین باید خودی باشد! ممکن است گوشت را بخورد ولی استخوان را نمی شکند! افرین به این شجاعان که باعث شدند گلها مردم پرپر شوند! اگر اینان نبودند کجا گلوله سردانشجو فوق لیسانه پتروشیمی میشکافت!? راستی جنتی هم به گرانی اعتراض کرده! افرین برشجاعتش!:-)
شنبه 24 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.