نامه حنا مخملباف: قصد احمدی‌نژاد یاری‌رسانی به مردم لبنان نیست


نامه حنا مخملباف: قصد احمدی‌نژاد یاری‌رسانی به مردم لبنان نیست

پوستری از فیلم «روزهای سبز» حنا مخملباف

پس از آن‌که مقامات لبنانی به دلیل سفر محمود احمدی‌نژاد در روز چهارشنبه به لبنان، قرار نمایش فیلم «روزهای سبز» حنا مخملباف در این روز را لغو کردند، خانم مخملباف در نامه‌ای به مردم لبنان ضمن ابراز تأسف از این اقدام، نوشت که قصد آقای احمدی‌نژاد یاری‌رسانی به مردم لبنان نیست.

حنا مخملباف، دختر محسن مخملباف و کارگردان فیلم «روزهای سبز»، که صحنه‌هایی از فعالیت‌های انتخاباتی طرفداران میرحسین موسوی را به تصویر می‌کشد، در نامه‌ای مورخ ۱۹ مهرماه از به اکران در نیامدن فیلمش در روز چهارشنبه در جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت ابراز تأسف کرد و نوشت: «احمدی‌نژاد دیروز رأی ما را دزدید و امروز اعتماد شما را. قصد او یاری به شما نیست، همان گونه که قصدش خدمت به ایران نبود.»

وی در ادامه با اشاره به این‌که سخنان آقای احمدی‌نژاد علیه اسرائیل «عوام‌فریبی در جهان اسلام» است و برای لبنان «جز جنگ ارمغانی ندارد» نوشت: «او از سرزمین شما چون خاکریز اول جنگ خیالی‌اش استفاده می‌کند. کمک ناچیز او، پول خون روح بزرگ جوانان شماست.»

حنا مخملباف همچنین نوشت که آقای احمدی‌نژاد در ایران «سمبل سانسور» است و افزود: «بنگرید او هنوز به سرزمین شما نیامده سانسور را به ارمغان آورده است.»

او در پایان از مردم لبنان خواست تا در منازل خود به تماشای فیلم «روزهای سبز» بنشینند و اظهار کرد: «در جشنواره‌های خانگی خود فیلم روزهای سبز را به مادران داغدار لبنانی نشان دهید و بگویید مادران داغدار ایرانی به هم می‌گویند که احمدی‌نژاد و خامنه‌ای با نام خدا شروع می‌کنند، اما جز به نفع شیطان تمام نمی‌کنند.»

در آستانه سفر محمود احمدی‌نژاد به لبنان، مسئولان لبنانی از دست‌اندرکاران جشنواره فیلم بیروت خواسته‌اند که فیلم ایرانی «روزهای سبز» ساخته حنا مخملباف که قرار بود روز چهارشنبه در این جشنواره اکران شود، را فعلا به نمایش نگذارند و همزمان اعضای حزب‌الله لبنان از طرفداران خود خواسته‌اند تا برای استقبال از آقای احمدی‌نژاد با پرچم‌های ایران و لبنان و پوسترهایی در حمایت از محمود احمدی‌نژاد در فرودگاه بیروت گرد هم بیایند.

سفر رئیس جمهور ایران به لبنان در حالی انجام می‌شود که ایالات متحده نیز با
ابراز نگرانی از این سفر، به اتباع آمریکایی ساکن لبنان در مورد امکان بروز خشونت هشدار داده و از شهروندان خود خواسته است تا به دلایل امنیتی ‌در مدت حضور آقای احمدی‌نژاد در لبنان به این کشور سفر نکنند.
oghab - فنلاند - هلسینکی
اگر نامه شما صرفا بخاطر مردم لبنان یا ایران باشد .خوب جای تعمق دارد.ولیا گر صرفا به خاطر پخش نکردن فیلم شما باشد .خوب دوباره بقالی خانه مخملباف را بکار به انداز .شما که هرچی بقال وچقال تو جمعتون هم هنر پیشه .هم کارگردان هم سناریو نویس دارید.خوبیک فیلم کیلوئی دیگه بساز .
سه‌شنبه 20 مهر 1389

بینوایان - ایران - تهران
اینم جواب این دخترک حقیر: https://www.kayhannews.ir/890721/2.htm#other207
چهار‌شنبه 21 مهر 1389

garfieldx - ایران - تهران
oghab - فنلاند - هلسینکی و بینوایان - ایران - تهران خوب میدونم کجاتون داره میسوزه! lol
چهار‌شنبه 21 مهر 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
من نمیدونم این oghab - فنلاند - سفارتی چرا این قدر از وطن فروشی و میهن فروشی لذت میبره. ساندیسخور ایران فروش عرب
چهار‌شنبه 21 مهر 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران . یعنی حقیرتر از ساندیس خورهاست که بخاطر ساندیس از شرافتشون هم میگذرن؟
چهار‌شنبه 21 مهر 1389

N1002 - کانادا - تورنتو
بابا این روزنامه کیهان فکر کنم دفترش در بیت رهبری باشه نه!؟. خیلی زدایرانیه یعنی واقعا شورشو درآورده بخاطر چندرقاز اینجوری مالوندن نوبر والا انگار خوششون میاد!
چهار‌شنبه 21 مهر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
حنا!سمیرا!محسن!بی وطن های مفلوک خودفروش.حتی لیاقت واکس زدن وکنیزی "همسایه"کیا رستمی رو هم ندارن.نخودهای گندیده هر اش.
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
درود بر حنا مخملباف که حق گفته. بینوایان - ایران - تهران:ساندیسخور . MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف:پاچه خوار ولایت. oghab - فنلاند - هلسینکی:بوقلمون صفت سیاسی(طرفدار احمدی نژاد و بهرام مشیری!!) خجالت بکشید!
پنج‌شنبه 22 مهر 1389

Hoja Verde - ایران - تهران
میرزاده عشقی/ خودفروخته نبودند اگر با استبداد همراه بودند؟ شما را که می دانم اصلا خودفروخته نیستی ولی چرا به بیت رهبری برنمی گردی برای دستبوسی آقا و معاونش احمدی نژاد؟ اینطوری شما می توانی بیشتر ثابت بکنی که خودفروخته نیستی.
جمعه 23 مهر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
Azadi khahچه ترکمونی زدی (طرفداراحمدی نژاد وبهرام مشیری).....به شقیقه چه ربط داره اصلا میدونی چی داری سرهم میکنی .بهرام مشیری یک ایرانی وطن پرست .که یک تار موش به یک میلیارد مثل تو میارزه.یاحسیییین میرحسییییین .بعععععع
جمعه 23 مهر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
oghab - فنلاند - هلسینکی:ربطش رو نمیدونی ?lیک کم تحقیق کن ربطشو میفهمی!حزب بادی بی ادب الکی خوش!
جمعه 23 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.