بازداشت پسر سکینه محمدی آشتیانی ، وکیل وی و دو خبرنگار آلمانی


بازداشت پسر سکینه محمدی آشتیانی ، وکیل وی و دو خبرنگار آلمانی

سجاد قادرزاده ( پسر سکینه محمدی آشتیانی ) و جاوید هوتن کیان ( وکیل محمدی آشتیانی )

عصر روز گذشته، سجاد قادرزاده و جاوید هوتن‌کیان، فرزند و وکیل مدافع سکینه محمدی آشتیانی، زن محکوم به سنگسار در ایران، به همراه دو خبرنگار آلمانی بازداشت شدند.

به گزارش کمیته بین‌المللی علیه اعدام و کمیته بین‌المللی علیه سنگسار، ساعت ۱۹ روز گذشته هنگامی که دو خبرنگار آلمانی برای گفت‌وگو با سجاد قادرزاده، پسر سکینه محمدی آشتیانی و جاوید هوتن‌کیان، وکیل خانم آشتیانی به دفتر هوتن‌کیان رفته بودند٬ مأموران وزارت اطلاعات به دفتر کار این وکیل ریخته و هر چهار نفر حاضر در محل را دستگیر و با خود بردند.

این گزارش می‌افزاید از سرنوشت بازداشت‌شدگان اطلاعی در دست نیست و آن‌ها را به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

این اتفاق زمانی رخ داده است که مینا احدی، مسئول کمیته بین‌المللی علیه اعدام و کمیته بین‌المللی علیه سنگسار از طریق تلفن در حال صحبت با یکی از خبرنگاران آلمانی بود.

فرزندان سکینه محمدی آشتیانی، چندی پیش از ایتالیا درخواست پناهندگی کرده بودند

گزارش می‌افزاید با در جریان قراردادن وزارت خارجه آلمان و همکاران خبرنگاران آن‌ها مطمئن شده‌اند که هر چهار نفر دستگیر شده‌اند.

سجاد و سعیده قادرزاده، دو فرزند سکینه محمدی آشتیانی، چندی پیش در گفت‌وگو با آژانس خبری ایتالیایی «آکی» برای نجات جان مادرشان از دولت ایتالیا درخواست کمک کرده و از آن کشور درخواست پناهندگی کرده بودند.

آن‌ها گفتند: «ما زیر فشار بسیار زیادی قرار داریم و هر لحظه بیم آن داریم که مأموران امنیتی ما را دستگیر کنند.»

سجاد قادرزاده در این مصاحبه گفت: «هیچ‌کس از مقامات حکومتی به پرسش‌های ما درباره شرایط مادرمان پاسخ نمی‌دهد. ما اینجا، به همراه وکیل‌مان آقای جاوید هوتن کیان، تنها هستیم و امید ما تنها جامعه بین المللی است.»

وی افزود: « از جناب پاپ درخواست می‌کنم که برای نجات جان مادرم هر کاری از دست‌شان برمی‌آید دریغ نکند.»

پسر سکینه محمدی آشتیانی در شهریورماه گذشته نیز به روزنامه گاردین گفته بود که مقامات زندان تبریز برای مادرش یک اعدام نمایشی ترتیب دادند.

جاوید هوتن‌کیان، وکیل خانم آشتیانی نیز در گفت‌وگو با «آکی» گفت: «بر طبق خبرهایی که از دادستانی تبریز به گوش‌ام رسیده از طرحی برای پرونده‌سازی سیاسی بر ضد فرزندان خانم سکینه آگاه شده‌ام. بر اساس منابع اینجانب، دادستانی دارد تلاش میکند که دو زندانی سیاسی را وادار به اعتراف دروغین بکند. بر اساس این اعتراف‌های ساختگی، فرزندان سکینه به پخش اعلامیه‌های سیاسی بر ضد دولت مرکزی محکوم خواهند شد.»

پیش از این، در روزهای نخست شهریورماه امسال منزل آقای هوتن‌کیان مورد هجوم مأموران لباس شخصی قرار گرفت و اسناد وی از جمله حکم برائت موکل‌اش از قتل شوهرش را با خود بردند.

سکینه محمدی آشتیانی، ۴۳ ساله، چهار سال پیش محکوم به ۹۹ ضربه شلاق به دلیل زنا شده بود اما پس از قتل شوهرش، دادگاه دیگری او را به سنگسار محکوم کرد و از آن زمان در زندان تبریز زندانی است.

مقامات ایران، از جمله محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران، همواره حکم سنگسار خانم آشتیانی را رد کرده‌اند و آن را «تبلیغات دروغین» شکورهای غربی دانسته‌اند.

sanama - امریکا - سیاتل
شانس را می بینید از قدیم گفتند بی حیای کن هر چه خواهی کن شوهر کشته /ارتباط نامشروع هم داشته/حالا رفته توی بوق وکرنا /بجه ها هم از این موقعیت می خوان استفاده کنند /پناهنده خارج بشن تا از این طریق به نون ونوایی برسند خیلی خوبه راه را برای کسانی دیگه هم باز می کنند.
دوشنبه 19 مهر 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
تو روحت خمینی با این حکومت اسلامیت.
دوشنبه 19 مهر 1389

dj_sina - عراق - اربیل
بدر سوخته های عوضی ولکن این بچه های بی گناه هم نیستن خدا بشت و بناهتون
دوشنبه 19 مهر 1389

بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ
من مغذرت میخواهم ولی سی سال است که این رژیم صد ها هزار نفر انسان صد درصد بیگناه را اعدام و شکنجه و زندانی میکند بعد هیچکس چیزی نمیگوید . بعد برای یک زن که معلوم نیست .واقعا به همسرش خیانت کرده و در قتل همسرش دست داشته یا نه وهزار سوال بی جواب در آن است . روز جهانی سکینه آشتیانی میگذارند . البته من اگر هم گناهکار باشد مخالف اعدام هستم .ولی از کسی که در قتل همسرش شرکت داشته و به همسرش خیانت کرده یک سمبل دروغین برای ما درست میکنند تا بگویند همه کسانیکه مخالف رژیم هستند از اینجور آدمها هستند . گول این رژیم را نخورید . مرگ بر خامنه ای .
دوشنبه 19 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
حتما بجرم اقدام بر علیه امنیت ملی(بخوانید امنیت ولی وقیح). این خبرنگارهای خارجی هم فکر میکنن که میتونن با هرکسی که دوست دارند حرف بزنن؟!!! خبرنگار فقط و فقط باید از منابع موثق(مثل روزنامه کیهان) کسب اطلاع کنه تا باعث تشویش اذهان عمومی نشه. آخه چرا این خارجیها نمیخوان بفهمن که دنیا تحت مدیریت جهانی مموتی با دنیای فاسد و لامذهبی که اونها توش زندگی میکنن فرق داره؟!!!
دوشنبه 19 مهر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
حالا این همه زندانی بیگناه توی زندانهای ایران هست مثل شیوا نظرآهاری و هنگامه شهیدی و... همه اینها رو فراموش کردن و چسبیدن به داستان این زن. تا جایی که به سنگسار برمیگرده صد درصد محکومه و این مجازات وحشیانه جایی در دنیا نباید داشته باشه. ولی این زن شوهرش رو همکاری کرده کشته و حالا یک چیزی هم طلبکار شدن سرش. حکومت با وسط کشیدن این داستان و آب و تاب دادن بهش میخواد افکار رو منحرف کنه از جنایات بزرگتری که میکنه
دوشنبه 19 مهر 1389

h.k - دانمارک - اودا
sanama امریکا.بجنب تادیرنشده.توهم میتونی.
دوشنبه 19 مهر 1389

anty mola - عراق - اربیل
اینها اگر محمد پیامبر اسلام زنده میبود به هزار نوع جرم ایشان را بازداشت و به . مرگ و شلاق وزندان محکوم میکردند .ایکاش اقا سید محمد الان در قید حیات . بودند...........
سه‌شنبه 20 مهر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
klopatra7 - آلمان - دوسلدورف . بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ . 1.. نه جنایت ثابت شده نه خیانت. حال که مسئله ی سکینه یک اعتراض جهانی بر ضد سنگسار کثیف شده این کامنت ها??????واقعا در مغز 90 در صد مردان شرقی از کشورهای اسلامی//...یک محمد.کوچک...//
سه‌شنبه 20 مهر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
sanama - امریکا - سیاتل . تشنه ی خون و حتما یک اسلامی ننگ بر تو.
سه‌شنبه 20 مهر 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
صدها زن تابحال سنگسار شده اند .در روزنامه هم نوشتند اما صدای هیچ کس در نیامد اما برای این سکینه اشتیانی دنیا را خبردار کردند و همه معترض شدند.در صورتیکه این خانم هم خیانت به شوهر کرده و هم شوهرش را کشته.از اینها که بگذریم .حرفم اینه که کشورهای بیگانه هر وقت که بخواهند یک مسئله را تبلیغات میکنندو مردم ایران را برانگیخته میکنند.در صورتیکه از این مسئله بدتر بارها پیش امده اما چون رسانه های بیگانه نخواستند نه اعتراضی شد ونه خبرساز..درست بدان معناست که ما ملت اجازه میدهیم که به شعورمان توهین بشه و تحت تاثیر انها قرار میگیریم.شما بگوئید ایا این اولین سنگسار در ایران است?و ایا بیگناهتر از سکینه تا بحال سنگسار نشده?
سه‌شنبه 20 مهر 1389

sanama - امریکا - سیاتل
داشتن نظر شخصی وابراز ان از نظر من به کسی ربطی ندارد و هر کس می تواند ان چه را که فکر می کند به زبان دراورد بهتر است دیگران هم به جای اینک نقش قاضی القظات را در اورند سرشون به توبره خودشون باشه وسرگرم نشخوار کردنهاشون/ جهت اطلاع خانم یا اقای دانمارک / وهمینطور ارتیمس پاریس
سه‌شنبه 20 مهر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
دوستان عزیزی که برای نجات این خانم اما و اگر میکنید همه تلاش برای لغو سنگسار است و البته مجازات عادلانه(اگر چنین مفهومی در ج.ا پیدا شود البته)....--------------------------------------------------------------------------------. . حکایتی از عبید زاکانی:. . خواب دیدم قیامت شده است . هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ی ایرانیان. . خود را به عبید زاکانی رساندم و. پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان. نگمارده‏اند؟». گفت:«می‌دانند که به خود چنان. مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.». خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند…» . نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!.
سه‌شنبه 20 مهر 1389

khat shekan - انگلستان - داربی
sanama - امریکا - سیاتل.نکنه تو هم اینجوری پناهنده خارج شدی و حتما به نون و نوائی رسیدی که فکر میکنی اینها هم میخواهند این کار و بکنند. انقدر راحت درمورد دیگران قضاوت کردن درست نیست.من هم درمورد تو قضاوت کردم.حالا خودت بگو قضاوت من درمورد تو درسته یا نه?
سه‌شنبه 20 مهر 1389

Banooye Irani - آمریکا - هیوستون
sanama - امریکا - سیاتل بابا بمیر تو یکی . نه به تو نه هیچ کس دیگه ای ربط نداره این خانم با کی بوده.
سه‌شنبه 20 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.