تشکر احمدی نژاد از پاپ به خاطر موضع گیری علیه کشیش فلوریدایی


تشکر احمدی نژاد از پاپ به خاطر موضع گیری علیه کشیش فلوریدایی

نامه آقای احمدی نژاد را معاون او در واتیکان تقدیم پاپ کرده بود

محمود احمدی نژاد در نامه ای به پاپ بندیکت شانزدهم از او به خاطر موضع گیری علیه یک کشیش اهل فلوریدا که تهدید به قرآن سوزی کرده بود تشکر کرده و خواستار همکاری در زمینه مقابله با سکولاریسم شده است.

واتیکان گفت که رهبر کاتولیک های جهان نامه را روز چهارشنبه در جریان یک ملاقات کوتاه با یکی از معاونان رئیس جمهوری ایران - که در پایان نشست هفتگی با مخاطبان عمومی صورت گرفت - دریافت کرد.

در این نامه که متن آن توسط وبسایت ریاست جمهوری ایران منتشر شده از مواضع پاپ و شورای پاپی ادیان واتیکان "در محکوم نمودن اقدام نابخردانه کلیسایی در ایالت فلوریدای آمریکا در اهانت به ساحت مقدس کلام الله مجید که دل میلیون ها مسلمان را به درد آورد" تشکر می شود.

اشاره آقای احمدی نژاد به تری جونز کشیش کلیسایی کوچک در فلوریداست که چندی پیش تهدید کرده بود در نهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر مراسم قرآن سوزی اجرا خواهد کرد. او بعدا در پی فشار چهره های سیاسی و دینی در آمریکا برنامه را به حالت تعلیق درآورد.

پاپ بندیکت شانزدهم نیز کشیش جونز را از چنین اقدامی بر حذر داشته بود.

آقای احمدی نژاد روز 23 سپتامبر در سخنرانی مجمع عمومی گفته بود که اخیرا "شاهد اقدام زشت و ضدانسانی قرآن سوزی بودیم."

محمود احمدی نژاد در نامه خود به پاپ همچنین خواستار "همکاری تنگاتنگ و تعامل ادیان آسمانی به منظور مهار" سکولاریسم و اومانیسم که آنها را "حرکت های مخرب" خواند شد.

پاپ بندیکت در سفر اخیرا خود به بریتانیا در سخنانی بحث انگیز گفته بود که "سکولاریسم تهاجمی" به ارزش های سنتی احترام نمی گذارد.

انجمن ملی سکولار بریتانیا در واکنش به آن اظهارات گفت که سخنان پاپ صحیح نیست و هویت سکولار جامعه این کشور که "بر خلاف کلیسا علیه زنان و همجنس گرایان تبعیض اعمال نمی کند" باید ستایش شود نه اینکه مورد انتقاد قرار گیرد.

آقای احمدی نژاد در نامه خود به پاپ همچنین نوشت که ایران توسعه روابط دوجانبه با واتیکان را یکی از "اولویت های سیاست خارجی خود" می داند.

ماه قبل، زمانی که جنجال پیرامون حکم سنگسار یک زن، به نام سکینه محمدی آشتیانی در ایران، اوج گرفته بود واتیکان با حکم سنگسار مخالفت کرد.

واتیکان پنجم سپتامبر گفت که ممکن است از طریق کانالهای دیپلماتیک از ایران بخواهد اعدام سکینه محمدی آشتیانی را متوقف کند.

سکینه محمدی آشتیانی به جرم "زنای محصنه" به سنگسار محکوم شده است، اما در پی اعتراض های جهانی، دولت ایران اعلام کرد وی سنگسار نخواهد شد ولی حکم اعدامش همچنان پابرجاست.

در بیانیه واتیکان آمده بود: "موضع کلیسا در قبال مجازات اعدام بر همگان روشن است و بخصوص سنگسار شکل بسیار خشنی از اعدام است."

togyan - انگلیس - لندن
بچه و بچه باز. اینطوری که معلومه این اقای پاپ هم روز شماری میکنه تا دستی بر سر و گوش احمدی جون بزنه. احتمالا بزودی این دو درباره نقش مقدس مذهب در زندگی انسان یک نشست مشترک کاملا خصوصی خواهند داشت. نوش جونت اقای پاپ.
دوشنبه 19 مهر 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
احمدی نژاد می گرده تو دنیا هرچی دزد دریایی و قاچاقچی و بچه بازه پیدا می کنه که باهاشون دوستی کنه
دوشنبه 19 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
مرده شور پاپ و تقلبی نژاد رو باهم ببرن. زنده باد سکولاریسم.همه دینها اجازه سو استفاده از مردم بیگناه رامیده.
دوشنبه 19 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.