حزب‌الله لبنان در تدارک استقبال از احمدی‌نژاد


حزب‌الله لبنان در تدارک استقبال از احمدی‌نژاد

حزب‌الله لبنان از مردم این کشور خواست به استقبال احمدی‌نژاد بروند، زیرا از نظر آنها وی کمک‌های زیادی به حزب‌الله کرده است. اداره سانسور لبنان نیز از جشنواره فیلم بیروت خواست، نمایش فیلم "روزهای سبز" را به تعویق اندازد.

تهیه‌ی آفیش‌های بزرگ حزب‌الله با دستگاه‌های چاپ پیشرفته برای استقبال از احمدی‌نژاد

سازمان شبه‌نظامی و شیعه‌ حزب‌الله لبنان در تدارک استقبالی گسترده از محمود احمدی‌نژاد است. رئیس دولت جمهوری اسلامی ایران قرار است روزهای ۱۳ و ۱۴ اکتبر (۲۱ و ۲۲ مهر) سفری رسمی به لبنان داشته باشد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه‌، حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، روز شنبه (۹ اکتبر / ۱۷ مهر) طی یک پیام ویدئویی گفت: «من از مردم لبنان و فلسطین (ساکن اردوگاه‌های آوارگان) به تأکید می‌خواهم به استقبال از رئیس جمهوری اسلامی ایران بروند و به طور گسترده در مراسمی که برای او برنامه‌‌ریزی شده شرکت کنند.»

 

به گزارش این خبرگزاری‌، حسن نصرالله که از نظر مقامات واشنگتن رهبر یک گروه تروریستی است، در خفا زندگی می‌کند. وی از ژوئیه‌ی ۲۰۰۸ از ظاهر شدن در ملاء عام خودداری کرد و فقط روز جمعه پیش ‌(۸ اکتبر / ۱۶ مهر) بود که برای کاشتن یک درخت نمادین در برابر خانه‌ی خود ظاهر شد و پیام ویدئویی فرستاد.

 

نمایندگان جناح سکولار پارلمان لبنان و جناح سعد حریری در کابینه‌ی این کشور سفر احمدی‌نژاد را حرکتی تحریک‌آمیز ارزیابی کرده‌اند. دولت آمریکا نیز سفر رئیس دولت جمهوری اسلامی به لبنان را نگرانی‌آور توصیف کرده است.

 

«احمدی‌نژاد می‌تواند بیش از یک سنگ پرتاب کند»

 

پیش از این خبرگزاری‌ها گزارش داده بودند که احمدی‌نژاد قصد دارد در یک منطقه‌ی مرزی به سوی اسرائیل سنگ‌پرانی کند. رهبر حزب‌الله لبنان این خبر را تکذیب کرد و گفت: «اگر رئیس جمهوری ایران نظر من را در این زمینه بخواهد به او خواهم گفت: "یک سنگ؟ شما قادرید بیش از یک سنگ به سوی اسرائیل پرتاب کنید."»

نصرالله: حزب‌الله آماده است از خود دفاع کند

به نظر می‌آید حزب‌الله به منظور جلوگیری از گسترش تنش‌ها در لبنان، احمدی‌‌نژاد را از سنگ‌پرانی به سوی اسرائیل برحذر داشته است.

 

احمدی‌نژاد قرار است در این سفر خود از روستاهایی در جنوب کشور بازدید کند که حزب‌الله در آنها حین درگیری با اسرائیل کشته داده است. رئیس دولت جمهوری اسلامی قصد دارد از کشته‌شدگان این درگیری‌ها و بازماندگان آنها قدردانی کند. حزب‌الله لبنان در مناطق جنوبی کشور نفوذ بسیار دارد.

 

نصرالله در سخنان خود حمایت بیدریغ رهبری جمهوری اسلامی و به ویژه احمدی‌نژاد از حزب‌الله لبنان را ستود و گفت باید «استقبالی در خور او» داشته باشیم.

 

قرار است احمدی‌نژاد و نصرالله در ورزشگاهی که در جنوب بیروت واقع است، سخنرانی داشته باشند. ساکنان مناطق جنوبی بیروت اغلب شیعه‌نشین و طرفدار حزب‌الله هستند.

 

تلاش برای جلوگیری از نمایش فیلم "روزهای سبز"

 

اداره‌ی سانسور لبنان از جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت خواست، به هنگام سفر محمود احمدی‌نژاد به لبنان، از نمایش فیلم "روزهای سبز" خودداری کند. این خبر را مدیر جشنواره روز شنبه (۹ اکتبر / ۱۷ مهر) به اطلاع عموم رساند.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مدیر جشنواره گفت که نمایش فیلم ممنوع نشده است، ولی مقامات اداره‌ی سانسور از وی خواسته‌اند، اکران فیلم به زمانی دیگر موکول شود.

 

محمود احمدی‌نژاد قرار است روز چهارشنبه (۱۳ اکتبر / ۲۱ مهر) وارد بیروت شود و این روز مصادف است با نمایش فیلم مستند "روزهای سبز" ساخته‌ی حنا مخملباف.

 

این فیلم به رویدادهای خونین پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ می‌پردازد و خشونت‌های نیروهای دولتی را به تصویر می‌کشد. "روزهای سبز" در فستیوال ونیز ۲۰۰۹ نیز به نمایش درآمد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بسیاری از کارگردانان، هنرمندان و نویسندگان ایران در کارزار انتخاباتی و رویدادهای پس از آن، ا از میرحسین موسوی، کاندیدای معترض، حمایت کرده‌ بودند. جعفر پناهی، کارگردان سرشناس ایرانی، بیش از سه ماه در زندان به سر برد و پس از اعتراضات بین‌المللی و اعتصاب غذا از زندان آزاد شد.

حزب‌الله در مظان اتهام قتل رفیق حریری

 

تا پایان سال جاری میلادی دادگاه بین‌المللی قتل رفیق حریری، نخست وزیر پیشین لبنان، در لاهه برگزار می‌شود. تحقیقات این دادگاه زیر نظر سازمان ملل صورت گرفته است.

 

"دادگاه ویژه‌ی لبنان" قرار است اعلام کند که علیه برخی اعضای حزب‌الله لبنان به اتهام سوءقصد علیه رفیق حریری اعلام جرم خواهد کرد یا خیر. شواهد زیادی حاکی از دست داشتن حزب‌الله در این قتل است، ولی مسئولان تحقیق قضایی در این زمینه در حال حاضر سکوت اختیار کرده‌اند.

حسن‌ نصرالله، رهبر حزب‌الله و رفیق حریری، نخست وزیر مقتول لبنان

در پی انفجار بمبی در فوریه ۲۰۰۵ در لبنان، رفیق حریری، نخست وزیر لبنان، و ۲۲ نفر از همراهان وی به قتل رسیدند.

 

ایران و سوریه می‌کوشند با حمایت قاطع خود از حزب‌الله لبنان، کار تحقیقی و قضایی سازمان ملل را عقیم گذارند و این دادگاه را بی‌اعتبار جلوه دهند.

 

حسن نصرالله طی یک کنفرانس مطبوعاتی در ماه ژوئیه‌ی سال جاری، هرچند اعتراف کرد که برخی "اعضای خودسر" سازمانش در مظان اتهام مأموران تحقیق قضایی سازمان ملل هستند، ولی او هم‌زمان دادگاه لاهه را یک "توطئه‌ی اسرائیلی" خواند و ابراز اطمینان کرد که حزب‌الله از خود دفاع خواهد کرد.

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
انشاالله در ایامی که مموتی در لبنان است اسرائیل محل اقامت مموتی و خرس الله را با خاک یکسان خواهد کرد تا هم ایرانیها و هم لبنانیها یک حلوای درست و حساببی بخورند!
یکشنبه 18 مهر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
جنبش پویای امروز ایران بلای تمام ستمگران و تروریستهای منطقه شده . حالا دیگه فرقی نمیکنه اگه نمایش فیلم جنبش سبز مردم ایران را در لبنان به تعویق بندازند یا نه !البته این فیلم هم بعد از سفر احمدی نژاد در لبنان بخش خواهد شد و این ترتیبات فقط به خاطرپول های ملت ایران هستش.....!سیاست های خارجی رژیم ایران اشتباه هستش و نتیجه بر عکس بر زندگی ایرانیان گذاشته .
یکشنبه 18 مهر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
یک مشت اراذل و اوباش بی سر وپای دزد و تروریست دور هم جمع شده اند، من مخالف جنگ هستم ولی بدم نمیاید اسراییل چند تا بمب بر سر اینها بریزد تا گورشان را از روی این زمین گم کنند.
یکشنبه 18 مهر 1389

porharfi - هلند - آرنم
قرار ملاقات ِ دوکی با ...بن لادن.. در چه تاریخی است؟؟بنظر میرسه که این. بزرگان !!؟ جای ِ آن بزرگان را در پاسخ ِ به درخواست مذاکرۀ مورد نظر دوکی . گرفته باشند!!..
یکشنبه 18 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
کاری نداره . حتما ساندیس مجانی پخش کنید تا تروریستهارو بیارید به استقبال تقلبی نژاد . در ایران این پروژه موفق بود.
یکشنبه 18 مهر 1389

pouriya - ایران - رودسر
حتی مخارج این باصطلاح استقبال نیز از حلقوم مردم ایران بیرون کشیده شده است.
یکشنبه 18 مهر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
این کتاب مقدس مسلمانان هم شده بازیچه دست این. عربهای شیعه نفهم تروریست که با یکدست سلاح و دست. دیگر قرآن را میگیرند انسان باید هر جا که هست . از مسلمان بودن خود شرمش بیاد تا وقتیکه دانشگاه. علوم پزشکی کرمانشاه بودم با کنایه و زخم زبون به اهل تسنن. توهین میکردند چرا که بیشتر پرسنلش شیعه بودند. الان اروپا هم باید طعنه و کنایه مسلمانی بودن بشنویم لعنت خداوشیطان بر آن کسی که همیشه بدنبال. تفرقه شیعه و سنی و اسم اسلام را به هر نحوی ذایع. و زیر سوال میبرد درمورد این حسن بچه فیل هم آدم. هر چی بگه لایقشه چون از بچه گی زیر سایه ناپدری. و در فقرو برده گری و بعداز 14 سالگی دست پرورده رژیم اشغالگر خمینی بوده که الان یک موجود بی خاصیت و پدرسگ در اومده
یکشنبه 18 مهر 1389

sam-antwerpen - بلژیک - انتورپن
امیدوارم هردوشون به درک واصل بشن!
دوشنبه 19 مهر 1389

dokhtare koorosh - امارات - دوبی
کاش اسراییل بزنه همتونو بفرسته به درک ای تف تو روحت خمینی
دوشنبه 19 مهر 1389

alexxx - اتریش - وین
روباه که به جنگل بره شغال میزبان میشه.
دوشنبه 19 مهر 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
حزب‌الله لبنان در تدارک استقبال از پولهای ملت مظلوم ایران. مرگ بر اخوند ننگ بر جمهوی اسهالی و هزار ننگ و مرگ بر بسیجیها و ساندیس خورهای وطن فروش
دوشنبه 19 مهر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
اگر این حسن بچه فیل هم مثل آخوندهای ایران یک راه افراطی و حجاب اسلامی را در لبنان پیاده کند. هیچ رقاصه ای طرفداریش را نمی کنند فقط کافی داخل. گوگل اسم کثیف این جانور را بنویسید ببینید چه ترگل و مرگل های خشکلی از این ریش بوگندو حمایت میکنند این عنترنژاد هم بخاطر اینکه این خشکلهارا ببیند سالی چند مرتبه به رقاص خانه های بیروت و دمشق میرود اگر منظوری ندارد چرازنش را باخودش. نمی برد ای پدر سوخته
دوشنبه 19 مهر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
رئیس جمهور لبنان و فلسطین بلاخره به کشور خودش بازگشت ،کاش همان جا در ولایتش پیش عربهای تازی وهموطنهای واقعیش باقی میماند.
دوشنبه 19 مهر 1389

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
خانه به دوش - سوئد - استکهلم من استاد خوبی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه داشتم که بعدا هم برای مدت کوتاهی همکارم شد و بعد به سوئد مهاجرت کرد. خیلی همیشه دوست داشتم از ایشون خبری بشنوم. اول اسم کوچیک ایشون م بود. شما احیانا همون آقا نیستید؟ یا ممکنه که به احتمال زیاد از ایشون خبر داشته باشید..
دوشنبه 19 مهر 1389

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
شیخ شریر باید بداند که هنوز سر بزرگ زیر لحاف است.! خواهیم دید آینده این گانگسترهای حرامزاده اسلامی را! و آینده جنوب لبنان که چگونه خاکش به توبره کشیده خواهد شد. این .... اسلامی که تنها و تنها در جریان جنگهای 33 روزه حدود 12 میلیارد دلار به حسابشان توسط قوادّان اسلامی حاکم بر ایران واریز شد, در جریان قیامهای مردمی 2 تیپ سرکوبگر خود را در تهران بزرگ مستقر کردند و مستقیماً هم در سرکوبها و تجاوزات جنسی به قیام کنندگان شرکت داشتند. شیخ حسن ... را با سر بریده و بدن مثله شده بزودی بر صفات تلویزونها خواهیم دید.!
دوشنبه 19 مهر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
هموطن گرامی نخیر من نیستم و چننین شخصی مشکل که سوئد بخصوص استکهلم پیدا کنید امیدوارم که این دوست و همکارت را هر چه زودتر پیدا کنید
دوشنبه 19 مهر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی ,,,هموطن گرامی نخیر من نیستم و چننین شخصی مشکل که سوئد بخصوص استکهلم پیدا کنید امیدوارم که این دوست و همکارت را هر چه زودتر پیدا کنید
دوشنبه 19 مهر 1389

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
خانه به دوش - سوئد - استکهلم ممنون که جواب دادید
سه‌شنبه 20 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.