بدهی ۸ ماهه بیمه‌ها به پزشکان در ایران


بدهی ۸ ماهه بیمه‌ها به پزشکان در ایران

جامعه پزشکان عمومی ایران با مشکلات فراوانی روبرو است

حسن هویدا، رئیس انجمن پزشکان عمومی ایران خواهان پرداخت هر چه سریعتر مطالبات معوقه بیمه ها به جامعه پزشکی شد.

بنا به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، آقای هویدا در نامه ای به صادق محصولی، وزیر رفاه و تامین اجتماعی نوشت: "پزشکان و مراکز درمانی از هشت ماه پیش وجهی از بیمه ها دریافت نکرده اند."

آقای هویدا در این نامه با بیان این که علیرغم مکاتبات متعدد با وزارت رفاه، هنوز مطالبات پزشکان پرداخت نشده است نوشت: "آیا فکر شده است که این افراد هزینه های زندگی خود و فرزندان و بهای آب و برق و تلفن و سایر خدمات را چگونه و از چه محلی پرداخت می کنند؟"

رئیس انجمن پزشکان عمومی ایران در پایان نامه خود از وزیر رفاع درخواست کرده است که به سازمان های بیمه گر دستور دهد اعتبار مطالبات معوقه جامعه پزشکی را تأمین و این مطالبات را هر چه سریع تر پرداخت کنند.

در اردیبهشت سالجاری خورشیدی و پس از بروز مشکلاتی در برگزاری آزمون دستیاری پزشکی، مسعود مسلمی فرد، نایب رئیس انجمن پزشکی ایران گفته بود: "موضوع مادی از جمله مسائلی است که باعث شده پزشکان عمومی در ایران برای پر کردن فاصله نجومی [درآمد خود] با پزشکان متخصص خود را به آب و آتش بزنند و در آزمون‌ها شرکت کنند تا به آن جایگاه برسند، در حالی که تنها دغدغه آنها باید تضمین سلامت خانواده‌ها باشد."

دولت ایران پیش از این کوشیده بود که با اجرای طرح پزشک خانواده، بسیاری از پزشکان عمومی بیکار را که بنابر آمارها بالغ بر ۸ هزار نفر هستند به کار جلب کند.

در این زمینه دکتر کاوس باسمنجی، کارشناس سیاستگذاری بهداشتی و درمانی به بی بی سی فارسی گفته بود: "قسمت اجرایی و عملیاتی این طرح در اختیار وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفت و بودجه و منابع اعتباری در اختیار وزارت رفاه و سازمان بیمه خدمات درمانی همگانی قرار گرفت و این تعارض از سال ۸۵ تا کنون ادامه یافته و حل نشده باقی مانده است."

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
.. پزشکان عمومی بیکار را که بنابر آمارها بالغ بر ۸ هزار نفر هستند .. !!! این آمارها برای مدیریت جهانی مموتی اصلا خوب نیست که !!! البته شاید هم توی ایران کسی مریض نمیشه که پزشک ها بیکار هستند؟!!! گور پدر ولی وقیح و اراذل و اوباشش که جز جنایت و دزدی کاری بلد نیستند.
یکشنبه 18 مهر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
انوقت رژیم پول توی جیب سید حسن نصرالله ها میریزد .
یکشنبه 18 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
surena1611 - آلمان - اشتوتگارت . در ایران مریض نیست چون مریض شدن یعنی مردن.
یکشنبه 18 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.