واکنش مقام‌های قضایی به خبر ربوده شدن کارمند هسته‌ای


واکنش مقام‌های قضایی به خبر ربوده شدن کارمند هسته‌ای

غلامرضا انصاری، رئیس کل دادگستری استان اصفهان

پس از آن‌که گروه پیکارجوی جندالله اعلام کرد یکی از کارمندان هسته‌ای اصفهان را ربوده، غلامرضا انصاری، رئیس کل دادگستری اصفهان ربوده شدن شخصی به نام امیرحسین شیرانی را تایید کرد، اما این گروگانگیری را بی‌ارتباط با گروه جندالله ‌خواند.

به گزارش ایسنا، رئیس کل دادگستری اصفهان، شنبه،17 مهرماه، با تائید ربوده شدن این شخص تاکید کرد که این آدم‌ربایی ارتباطی با شغل او ندارد.

شبکه تلویزیونی «العربیه» روز جمعه، 16مهرماه از صدور اطلاعیه‌ای از سوی گروه پیکارجوی جندالله خبر داد که در آن به «ربوده شدن یک ایرانی» اشاره شده بود. این گروه اعلام کرد که فرد ربوده شده در «سازمان انرژی اتمی اصفهان» مشغول به کار بوده است.

رئیس کل دادگستری اصفهان این گروگانگیری را مربوط به «اختلاف حساب شخصی» و در زمینه «مسائل مالی با گروهی از قاچاقچیان مواد مخدر ساکن سیستان و بلوچستان» خوانده که هیچ ربطی با جندالله ندارد.

آقای انصاری هم‌چنین کارمند هسته‌ای بودن امیرحسین شیرانی را رد می‌کند و می‌گوید که وی چند سال قبل تنها به عنوان راننده یکی از شرکت‌های وابسته به انرژی اتمی کار می‌کرده است.

محمد مهدی اسماعیلی، معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان نیز در گفت‌وگو با فارس اعلام کرده است که ارتباط آقای شیرانی از حدود چهار سال قبل با سازمان انرژی هسته‌ای قطع شده بود و وی به دلیل «مشکلاتش با قاچاقچیان مواد مخدر» ربوده شده است.

معاون سیاسی امنیتی استان اصفهان، اقدام جندالله را در ربایش فردی که در سال‌های گذشته کارگر سازمان انرژی هسته‌ای بوده، وسیله‌ای برای «ابراز وجود» می‌خواند.

در اطلاعیه گروه پیکارجوی جندالله، گفته شده که این سازمان یک «عملیات اطلاعاتی در اصفهان انجام داده و یکی از کارمندان سازمان انرژی اتمی اصفهان را ربوده است».

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
بهتره این بار برای قسمت بعدی فیلم جیمز باند بیان ایران از این داستانها فیلمنامه درست کنن
یکشنبه 18 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.