محمد یزدی: مشایی با پول بی‌حساب مردم به دنبال رئیس ‌جمهور شدن است


محمد یزدی: مشایی با پول بی‌حساب مردم به دنبال رئیس ‌جمهور شدن است

محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که وی و اعضای جامعه مدرسین آنقدر اسفندیار رحیم مشایی را «مردود» می‌دانند که حتی حاضر به ملاقات با وی نیستند، گفته است، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد با پول بی‌حساب مردم در صدد رئیس جمهور شدن است.

آیت‌الله محمد یزدی، نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری در گفت و گویی با هفته‌نامه «پنجره» به شدت از اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد انتقاد کرده و گفته است با رئیس جمهور شدن وی مخالفت خواهد کرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این باره گفته است: «مشایی آدمی است که از پول و موقعیت استفاده می‌کند و بر این تصور است که با این کارها می‌تواند رییس‌جمهوری آینده شود؛ بنده همین‎جا به شما می‌گویم، در آینده اگر آقای مشایی به‎عنوان رییس‌جمهوری مطرح شود، اولین تشکلی که رسما و صریحاً مخالفت خواهد کرد، جامعه مدرسین است».
 
محمد یزدی اضافه کرده است:«و اگر بنده در قید حیات باشم، قطعا با این موضوع مخالفت خواهم کرد و به هر قیمتی که باشد موافقت نخواهیم کرد که آقای مشایی رییس‌جمهوری مملکت شود، ولی در حال حاضر ایشان در خیلی استان‌ها کارهایی را شروع کرده و با پول بی‌حساب مردم که خیلی‌ها از آن اطلاع دارند و در جریان هستند، درصدد رییس‌جمهوری شدن است.»

محمد یزدی همچنین با بیان این که جامعه مدرسین بارها نسبت به اظهارات مشایی اعتراض کرده، اظهار داشته است: «خود آقای احمدی‎نژاد، به بنده و آقای جنتی پیشنهاد کردند که شما که این‎قدر از آقای مشایی انتقاد می‌کنید، بگذارید یک جلسه بیاید پیش شما، آقای جنتی در همان جلسه بلافاصله در حضور آقای احمدی‎نژاد گفتند که یعنی ما هم این بدنامی را پیدا کنیم که با آقای مشایی ملاقات کرده‎ایم؟»

این عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین افزوده است: «ما اصلاً آقای مشایی را قبول نداریم که درخواست ملاقات بکند و در این جهت آقای احمدی‌نژاد درخواست کرده‌اند که بگذارید آقای مشایی بیاید و حرف‎هایش را شما بشنوید و آقای جنتی همان‎جا گفت: یعنی به ما تهمت ملاقات با فلانی بخورد؟ آقای مشایی این‎قدر پیش ما مردود است که حاضر نیستیم با وی ملاقات کنیم.»


اسفندیار رحیم‌مشایی از چهره‌های جنجال‌برانگیز دولت محمود احمدی‌نژاد به شمار می‌آید که محافظه‌کاران حامی دولت بارها نسبت به برخی از سخنان وی اعتراض کرده‌اند.

وی پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته خورشیدی از «دوستی با ملت اسرائیل» سخن گفته بود که این سخنان واکنش تند اصولگرایان را نیز به دنبال داشت.

از همین رو پس از انتخابات ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی با صدور «حکم حکومتی» با انتصاب اسفندیار رحیم‌مشایی، به عنوان معاون اول رئیس جمهور از سوی محمود احمدی‌نژاد مخالفت کرد.

چندی پیش نیز سخنان اسفندیار رحیم‌مشایی در باره «مکتب ایران» با واکنش تند حامیان اصولگرا و محافظه‌کار دولت روبرو شده بود.

آقای رحیم مشایی در مرداد ماه سال جاری در مراسم پایانی همایش ایرانیان خارج از کشور گفته بود: «از مکتب اسلام دریافت‌‌هاى متنوعى وجود دارد، اما دریافت ما از حقیقت ایران و حقیقت اسلام، مکتب ایران است و ما باید از این به بعد مکتب ایران را به دنیا معرفى کنیم.»

همزمان با واکنش تند برخی از حامیان دولت به سخنان اسفندیار رحیم‌مشایی، گزارش‌هایی در باره تاسیس «جبهه عدالت و رفاه»، با هدف حمایت از رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری دور بعدی در ایران منتشر شده بود که آیت‌الله یزدی نیز در سخنان خود به آن واکنش نشان داده است.

«هاشمی رفسنجانی بحث شورای رهبری را دوباره مطرح کرده است»

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از گفت و گوی خود با هفته‌نامه پنجره در باره رابطه خود با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان هم گفته است: «ما رابطه‎مان با آقای هاشمی همیشه خوب بوده، البته اختلاف هم داشتیم؛ در حال حاضر، هم رابطه‎مان خوب است و اختلاف هم داریم. در مجلس هم که ایشان رییس بود و بنده نایب‎رییس، همیشه با هم اختلاف داشتیم. به ایشان می‌گفتم این روشنفکربازی‎ها اسمش اجتهاد نیست و آقای هاشمی می‌گفت مجتهدین گفته‌اند، اجتهاد مبنای خاصی دارد. در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به‎عنوان عضو شورای نگهبان شرکت می‌کردم. بارها با آقای هاشمی این بحث‌ها را داشتم که آقای هاشمی شما این‌جا حق ندارید که بگویید این خلاف شرع است یا خیر؛ این‌جا مجمع تشخیص مصلحت نظام است و تشخیص خلاف شرع بودن یا نبودن مربوط به شورای نگهبان است و آقای هاشمی می‌گفت نه حالا این‌جا بحث می‌کنیم، شاید در رأی‎گیری تأثیری داشته باشد که بنده می‌گفتم این خلاف است و اشکال شرعی دارد و شما حق ندارید این مسائل را مطرح کنید.»

وی همچنین با بیان این که به دلیل اختلافش با هاشمی رفسنجانی در نشست سال گذشته مجلس خبرگان شرکت نکرده بود، افزوده است: «با این اوصاف ما با هم دوست هستیم. البته نویسنده‌ای گفته که قضیه ما با لبخند حل می‌شود که این مطلب صحیح نیست، زیرا قضیه ما با ایشان حل شدنی نیست، آقای هاشمی یک نوع تفکری دارد و ما هم یک تفکر دیگر، اما در عین‎حال ایشان یک روحانی سابقه‎دار، مبارز و خدوم در کشور است که ما روشش را نمی‌پسندیم و با خودش هم صحبت کرده‎ایم، ولی تخریبش را هم جایز نمی‌دانیم.»

آیت‌الله یزدی در ادامه گفت و گوی خود با هفته نامه پنجره در پاسخ به پرسشی درباره مخالفت برخی از اعضای مجلس خبرگان با انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر جمهوری اسلامی هم گفته است: «مخالفت داشتن، یک مسئله و فکر تشکیل شورای رهبری مسئله‌ای دیگر است که بیشتر از طرف آقای هاشمی سرچشمه گرفته بود و در این رابطه، همان زمان، اکثر اعضای جامعه مدرسین مخالفت کردند. در حال حاضر هم که دوباره آقای هاشمی این مباحث را مطرح می‌کند، باز هم ما مخالفیم و بعدا هم مخالف خواهیم بود. به این علت که مسئله تشکیل شورای رهبری مبنای فقهی و علمی ندارد، بلکه مبنای روشنفکری دارد، چون یک مجتهد هیچ‎وقت نمی‌تواند مقلد باشد و با نظر شورایی بحث کند.»

وی همچنین درباره عملکرد هاشمی رفسنجانی بعد از انتخابات ریاست ‎جمهوری هم گفته است: «در جریان فتنه، سران فتنه به پشتیبانی آقای هاشمی خیلی کارها کردند و آقای هاشمی اساسا یک نوع تفکر داشته و دارد که هیچ ربطی به جامعه مدرسین ندارد. ایشان هیچ وقت عضو جامعه مدرسین نبوده و همیشه عضو جامعه روحانیت مبارز بوده و در آن‌جا نیز همیشه این بحث‌ها با ایشان وجود داشته است.»

آیت‌الله یزدی همچنین با بیان این که درحال حاضر روش ناطق نوری را تایید نمی‌کند، در باره دیدگاهش نسبت به رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی گفته است: « آقای ناطق امروز، غیر از آقای ناطق پنج سال پیش است، مثل آقای هاشمی که غیر از آقای هاشمی ده سال پیش است.»

وی همچنین درباره علت تغییر نظرش نسبت به علی‌اکبر ناطق نوری اظهار داشته است: «زیرا بدون علت از دوستانش کناره‌گیری کرده، به‎خاطر یک‎سری مسائلی که جزیی است. در نظام سیاسی و زندگی نباید به جزییات به این اندازه توجه کرد و آن جمله معروف که می‌گویند فروعات را با اصول از هم جدا کنید، بیشتر به همین مسئله تأکید دارد و آن‎ها که در متن جریان هستند، متوجه می‌شوند که معنای اصول و فروعات با هم چیست.»

togyan - انگلیس - لندن
خر همان خر است فقط پالونش عوض میشه. البته این چون بلندتره میشه الاغ هم صداش کرد. بقیه ئ ماجرا هم خیمه شب بازیهای تکراریست که مردم خوشباور اگر از یزدی و جنتی بدشون میاد, برند پشت این الاغ سنگر بگیرند.
یکشنبه 18 مهر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
ما چه گناهی مرتکب شدیم که سرنوشتمون دست یه مشت ادم کودن افتاده ??
یکشنبه 18 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
Mr. bean for president, چون عمامه نداره, اجازه نداره مثل قبلیها از کیسه امام ببخشه ?! اقلا لباس شخصی تنش هست و با خانمهای زیبا مثل هدیه تهرانیها میپره و حرفهای لوس میزنه و اگر دچار مشکل سیاسی شد, میتونه از احمقینژاد کمک بگیره.
یکشنبه 18 مهر 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
dkdk - دانمارک - اسلیس . zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس اخه بیسواد نوشتی مردم دنیا مثل من بی مخ نیستند که خدا را بپرستند..با این حرفت ثابت کردی نه تنها بیسوادی بلکه فلج مغزی هم هستی میدانی چرا?اولا که بیش از 5 میلیارد انسان با صدها مذاهب مختلف همگیشان در اعتقاد بخداوند یکتا راسخ و مانند هم فکر میکنند.این بدان معناست که بیشترین انسان در کره زمین بخداوند اعتقاد دارند.پس چرت ننویس..ثانیا هر فردی ممکنه هر کار کثیفی را به اسم خدا بکنه اینکه 4 تا ابله کار او را گردن خدا بی اندازند از جهل و نادانیشان است.در اخر چرا وقتی حرف منطقی را نمیفهمی زود میگی بسیجی?این نشاندهنده ضعف و حقارتت است.اخه .. مگر خدا تنها مال بسیجیهاست?از کامنتت قدرت سواد اطلاعات و شعورت کاملا مشخصه که طبل تو خالی و با سواد کتاب ندیده و دانش اموز مدرسه نرفته هستی.
یکشنبه 18 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
:«و اگر بنده در قید حیات باشم، قطعا با این موضوع مخالفت خواهم کرد و به هر قیمتی که باشد موافقت نخواهیم کرد که آقای مشایی رییس‌جمهوری مملکت شود،» --------. مگر تصمیم با تو هست? فقط علی چکه ای تصمیم میگیره که مردم به چه کسی رای دادن. ایران دمکراسی هست و هرکس و ناکسی نمیتونه این تصمیم رو بگیره.
یکشنبه 18 مهر 1389

hassan5 - ایران - تهران
اقای یزدی وقتی سپاه را انتخاب کردید همینه.. در همه.. باید همه را با هم قبول کنی.. ضمنا این دو نفر فرقی با هم ندارنند.. سگ زرد برادر شغاله
یکشنبه 18 مهر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
امیدواریم که تا اون وقت نه شما و نه مشایی در قید حیات نباشید
یکشنبه 18 مهر 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
یزدی میگه ...مشائی دیگه کیه...بره گم شه..پسر من باید بشه رئیس جمهور ..اونم بلده دیگه تریلی و کامیون بی ترمز از چین وارد کنه و به ملت بفروشه و طلاها رو بار کنه بفرسته تو بانک های عثمانی ....انگلیسیه در سفر آخریکه به سوریه داشتم درشهر دمشق و تو مسجد اونجا بما قولش رو داده که پسرم رئیس جمهور میشه...!!.
یکشنبه 18 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
جانور کودن .. نگران نباش. حکومت ولی وقیح زودتر از اینها سرنگون میشه که تو بخوای نگران رئیس جمبون شدن گوساله ای بنام مشائی باشی. تو باید بفکر خرید سنگ قبر چینی باشی. البته اگه لاشه گندیده ات رو مردم چال کنن!!! پاینده ایران
یکشنبه 18 مهر 1389

khalif-abad - ایران - تالش
به نظرتون این بنده خدا برای کدوم دوره تاریخیه ؟
یکشنبه 18 مهر 1389

ciooc20 - ایران - تهران
به آقای مشاعی بگویید که بیخود دست و پانزنه او درمیان این ملت چه روحانی و چه فرهنگی و کارگری و دیگر اقشارجامعه هیچ جایگاهی نداره و مشاعی واحمدی نژاد همه شون ازیک قماش هستید و ملت ایران هیچ اعتمادی به این دولت ندارد و این دولت نامشروع بزودی زود سرنگون می گردد. انشاء الله
یکشنبه 18 مهر 1389

sonbol_67 - ایران - تهران
مشایی مثله مموتی از مخ تعطیله
یکشنبه 18 مهر 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
امیدوارم که همین امشب وجود نحست از سر ایران وایرانی کم بشه.
یکشنبه 18 مهر 1389

iranprotect2011 - ایران - سیرجان
حالا کی گفته انتخابات بعدی در کار است...؟؟؟!!!
یکشنبه 18 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.