هشدار آمریکا درباره سفر مردم این کشور به ایران


هشدار آمریکا درباره سفر مردم این کشور به ایران

وزارت امور خارجه آمریکا نگران پیامدهای احتمالی سفر شهروندان این کشور به ایران است

دولت آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داده است که پیش از سفر به ایران به دقت خطرات احتمالی آنرا در نظر بگیرند.

وزارت امور خارجه آمریکا جمعه (۸ اکتبر) با صدور بیانیه ای گفت: "برخی عوامل در ایران با ایالات متحده تخاصم دارند."

این وزارتخانه به ویژه به آمریکایی های ایرانی تبار در خصوص سفر به ایران هشدار داد.

به گفته مقام های دولت باراک اوباما، این خطر وجود دارد آمریکایی هایی که به ایران سفر می کنند قادر نباشند به راحتی این کشور را ترک کنند.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه اش نوشت: "از سال ۲۰۰۹ مقام های ایرانی از خروج شماری آمریکایی های ایرانی تبار از کشور، در مواردی تا چند ماه جلوگیری کرده اند."

مقام های آمریکایی به افراد توصیه کرده اند پیش از سفر به ایران، از طریق وب سایت وزارت امور خارجه، دولت را از برنامه خود مطلع کنند.

آمریکا در ماه مارس امسال نیز در خصوص سفر به ایران هشدار داده بود.

دو شهروند آمریکا به نام های شین باور و جاش فتال بیش از یک سال است که در ایران به اتهام ورود غیرقانونی به خاک این کشور زندانی هستند.

ایران ماه گذشته یک زن آمریکایی که به همراه دو جوان یاد شده در سال ۲۰۰۹ در مرز مریوان دستگیر شده بود را آزاد کرد.

دولت ایران در عین حال خواهان آزادی شماری از شهروندان این کشور است که در آمریکا زندانی هستند.

آمریکا می گوید که یک مامور بازنشسته پلیس فدرال (اف بی آی) بنام رابرت لوینسون حدود چهار سال پیش در جزیره کیش مفقود شده است.

ایران از سرنوشت این آمریکایی ابراز بی اطلاعی می کند.

Danilprimmer - بریتانیا - لندن
خوب این احمق ها چرا میخواهندبیایند ایران ؟ این همه کشور تو دنیا. ایران برای خود ما إیرانی ها امن نیست معلوم که خطرناک و باید هشدار داد.
شنبه 17 مهر 1389

hassan5 - ایران - تهران
مسئولین امریکا باید به شهروندانشان حرف اخر را همان اول بگویند نه اینکه در لفافه صحبت کنند.. جان کلام اینست که.. هر امریکائی میتواند برای نظام جمهوری اسلامی یک گروگان باشد
شنبه 17 مهر 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
دولت امریکا به امریکائیان ایرانی تبار هشدار میدهد هنگام ورود به مناطق شکار انگلیس ها (ایران) مواظب خودشان باشند !! شیر و پلنگ از نسل جانوران وحشی گوشت خوار هستند هر کدامشان مناطقی در کره زمین را برای شکارشان قبضه کرده اند و محافظانی هم را برای دفاع از این مناطق شکار را برای 50 سال به 50 سال استخدام کرده اند که یا با کراوات و عطر و ادوکلن و کت و شلوار و ..هستند و یا با عمامه و تسبیه با بوی و پیاز و سیر وترشی و عرق بدن !! پس مواظب خودتان باشید !!!
شنبه 17 مهر 1389

alexxx - اتریش - وین
وقتی ایران واسه ایرانی امن نیست , اونوقت امریکایی لازم به فکر کردن داره? اونم امریکایی? امریکایی برای ایران یعنی گروگان.
شنبه 17 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
مگه ایرانیهای داخل ایران امنیت جانی دارند که بقیه مردم داشته باشند؟!!! حالا چه آمریکایی و چه ملیتهای دیگه. وقتیکه رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس مجلس و .. سابق رژیم امنیت جانی ندارند، مردم عادی که جای خودش رو داره!!! مدیریت جهانی مموتی یعنی عدم امنیت جانی انسانها در سرتاسر دنیا. نابود باد رژیم ترور و وحشت ولی وقیح. پاینده ایران
شنبه 17 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.