تلویزیون ایران: دو مظنون اصلی تیراندازی سنندج کشته شدند


تلویزیون ایران: دو مظنون اصلی تیراندازی سنندج کشته شدند

تلویزیون ایران اعلام کرد که دو تن از مظنونان اصلی حمله به یک پاسگاه پلیس در شهر سنندج، در جریان تعقیب و گریز با مأموران امنیتی کشته شدند.

گوینده اخبار ساعت ۲۱ شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران در روز جمعه ۱۶ مهر (۸ اکتبر) گفت که یک "گروه تروریستی" دیروز در حمله به این پاسگاه، ۴ مأمور پلیس و یک غیرنظامی را کشت و ۱۰ نفر دیگر را زخمی کرد و سپس از محل گریخت.

او افزود که مأموران امنیتی و انتظامی، حمله کنندگان را تعقیب کردند و دو تن از آنها را کشتند، اما "بقیه اعضای گروه" تحت تعقیب هستند.

این در حالی است که واحد مرکزی خبر پیش تر به نقل از سرهنگ ابراهیم کـاظمی نژاد، معاون اجتماعی پلیس کردستان اعلام کرده بود که حمله سنندج تنها توسط "۲ تروریست" و استفاده از اسلحه کلاشینکف انجام شده است.

در گزارش امروز تلویزیون ایران مشخص نشده است که آیا تعقیب و گریز منجر به کشته شدن مظنونان بلافاصله پس از حادثه اتفاق افتاده یا مأموران بعدا آنها را یافته و به تعقیب آنها پرداخته اند.

مسئولان ایرانی دیروز اعلام کرده بودند که حمله مسلحانه افراد ناشناس در شهر سنندج ۵ نفر از جمله ۴ مامور نیروی انتظامی را کشته و ۹ زخمی بر جای گذاشته است.

اجلال قوامی، سخنگوی سازمان حقوق بشر کردستان به بی بی سی فارسی گفته بود که عصر پنج شنبه (۱۵ مهر) دو فرد مسلح به سوی مأموران پلیس که در کنار پاسگاه راهنمایی و رانندگی میدان آزادی (اقبال) شهر سنندج حضور داشتند، تیراندازی کردند.

خبرگزاری ایلنا امروز به نقل از اسماعیل کوثری، نماینده تهران و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اعلام کرد که وزرای کشور و اطلاعات و سایر مسئولان امنیتی برای بررسی این حادثه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تشکیل جلسه خواهند داد.

آقای کوثری گفت: "این که برخی افراد در مناطق مرزی به صورت پراکنده، تیر اندازی کنند و فرار کنند یک اقدام پیش پا افتاده برای ایجاد نا امنی است."

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

بعضی از شهرهای مناطق کردنشین ایران در ماه های اخیر شاهد ناآرامی هایی بوده است که از جمله می توان به انفجار یک بمب در حاشیه مراسم رژه سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق در شهر مهاباد اشاره کرد.

مقام های ایرانی از کشته شدن دست کم ۱۲ غیرنظامی در اثر آن انفجار خبر دادند.

ایران می گوید که عاملان انفجار مهاباد را در جریان یک عملیات نظامی کشته است.

یک مقام ایرانی از احتمال دست داشتن افسران سابق ارتش عراق و وابستگان حزب بعث این کشور در انفجار مهاباد سخن گفته بود.

مراسم تشییع جنازه کشته شدگان حمله دیروز سنندج قرار است فردا صبح در این شهر برگزار شود.

مهرداد2538 - ایران - تهران
اینها به هرکی منظنون شوند می کشند. عمهء من هم توی ورامین بلده اینجوری مملکت داری کنه.
شنبه 17 مهر 1389

alexxx - اتریش - وین
اینا ظاهرا" اول میکشند بعد یه جورایی به قضیه ربط میدن کشته شده ها رو, نه?.
شنبه 17 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.