قناری، بهانه‌ای برای تجاوز به عنف

 
قناری، بهانه‌ای برای تجاوز به عنف

ماموران نیروی انتظامی پسر نوجوانی را که به بهانه گرفتن قناری، به منازل زنان تنها وارد می‌شد و سعی داشت تا به آنان تجاوز کند را دستگیر کردند.

به گزارش ایسنا، اواخر سال گذشته زنی با مراجعه به شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 21، عنوان کرد که نوجوانی روز گذشته، زنگ منزل وی را زده و با این عنوان که قناری‌اش از قفس بیرون پریده والان روی پشت بام خانه‌ام نشسته است، اجازه خواست تا به پشت بام خانه برود و قناری را بگیرد.

این زن در ادامه اظهارات خود عنوان کرد که پسر نوجوان را به سمت پشت بام راهنمائی کرده اما هنگام برگشتن وقتی که پسر نوجوان متوجه شد که در منزل تنها هستم، قصد آزار و اذیت وی را داشته که با مقاومت و درگیری این زن، پسر نوجوان با به سرقت بردن گوشی همراه این زن، فرار می‌کند.

با دستور بازپرس، پرونده جهت رسیدگی و شناسایی و دستگیری متهم به پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع داده می‌شود.

تلاش کاراگاهان برای یافتن سرنخی اغاز شد و آنان دراولین گام با چهره نگاری، چهره‌ای فرضی ازمتهم تهیه کردند و در ادامه با احتمال وجود پرونده‌های مشابه در پلیس آگاهی و پلیس پیشگیری، پیگیری‌ها ادامه یافت و دو پرونده مبنی بر اینکه در تابستان سال گذشته یک جوان 18 ساله به نام «رضا» با معرفی خود به عنوان همسایه و به بهانه این که قناری‌اش روی پشت بام منزل است، با اجازه شاکی وارد منزل شده و با توجه به اطلاع از تنها بودن زن شاکی در خانه، در یک لحظه قصد آزار و اذیت را داشته اما با ایجاد سر و صدا و داد و فریاد این فرد متواری شده است، یافت شد.

در این دو پرونده متهم شناسایی و دستگیر شد اما متهم در مراحل رسیدگی به پرونده از هر دو شاکی رضایت گرفته و مقدمات آزادی خود را فراهم کرد.

رسیدگی به این پرونده ادامه داشت تا اینکه در نخستین روزهای سال جاری با مراجعه به مقامات قضایی اظهارات مشابهی را عنوان کردند.

کارآگاهان با این اطلاعات و تحقیقات میدانی، متهم را در محدوده پاسگاه نعمت آباد شناسایی کردند و سرانجام این نوجوان در دهم شهریورماه دستگیرشد.

متهم دراعترافات خود با بیان اینکه با پرسه زدن در کوچه‌های خلوت به بهانه این که قناری‌اش روی پشت بام خانه است گفت: اگر به من اجازه می‌دادند اول به سمت پشت بام می‌رفتم و کمی جستجو می‌کردم و در موقع برگشت وقتی می‌فهمیدم کس دیگری در خانه نیست در یک لحظه به سمت وی هجوم می‌بردم.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رییس پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این پرونده گفت: متهم پس از دستگیری با صدور قرار مناسب از سوی قاضی پرونده روانه زندان شده است. لذا از شهروندانی که به خصوص در محدوده خیابان جمهوری، میدان منیریه و خیابان ولیعصر(عج)، مواردی مشابه داشته اما به خاطر برخی ملاحظات خانوادگی و اجتماعی از شکایت صرف نظر کرده‌اند دعوت می‌شود تا جهت طرح شکایت یا پرونده خود به اداره 16 پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی یا شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 21 تهران مراجعه و یا با شماره تلفن های 51055573 یا 51055574 تماس حاصل کنند.

dkdk - دانمارک - اسلیس
خاک عالم بر سرت جوا هشری ابله.اخه بیوجدان اینهمه دختر توی خیابان ریخته که از صد در صدشان 85 درصد متاسفانه اهل دام دام دیرام هستند.میرفتی یکی تور میکردی.البته من 15 ساله ایران نیامدم اما میگن اگریه ماشین خشگل با کمی پول داشته باشی همه چیز حله.در اخر بمیرند دخترانیکه بخاطر مادیات خودفروشی میکنند.بخدا تن ادمی شریف است بخصوص جسم خانمها .غرور شرف و نجابت یک زن تمام ارزشهای زن است زمانیکه اینها را از دست بدهند زنی بی ارزش خواهند شد .اگر اینهائیکه من گفتم بی فرهنگیه و با فرهنگی بمعنای بی ارزش شدن زنان و بی عار بودن است من باافتخار میگم بی فرهنگم.امیدوارم فرهنگ بالا داشتن پیشکشی ناموستان نباشد
شنبه 17 مهر 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
شهروندان در محدوده خیابان جمهوری، میدان منیریه و خیابان ولیعصر(عج) که موارد مشابهی نداشته اند، لذا از شهروندانی که به خصوص در محدوده خیابان پاستور، موارد مشابه داشته اند دعوت می‌شود تا جهت طرح شکایت یا پرونده خود به اداره 16 پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.
شنبه 17 مهر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
در نظام دادرسی ایران یک اشکال خیلی بزرگ وجود دارد و آنهم این است که پرونده های جنایی، مثل قتل و تجاوز و سرقت مسلحانه، نیاز به شاکی دارد در حالی که در کشورهای پیشرفته فقط متهم است که نیازمند وکیل است و در طرف دیگر دادستان کار خودش را انجام می دهد و نه نیاز است که شاکی وکیل بگیرد و نه با رضایت دادن او پرونده مختومه می شود. این یارو متهم به تجاوز است. آمدیم پولی به شاکی داد و رضایت گرفت. آیا باید آزاد شود و بی مجازات به خیابان برگردد و به تجاوز به زنان ادامه دهد؟ خب این قوانین را اصلاح کنید دیگر. جواب dkdk - دانمارک - اسلیس اینها افراد ضد اجتماعی یا به قولی عقده ای هستند و هدف اصلی شان آزار مردم است نه لذت جنسی.
شنبه 17 مهر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
اه حالم داره به هم میخوره از این وضع و این مملکت. اینها با اخلاق این جامعه چیکار کردن
شنبه 17 مهر 1389

mashady - انگلیس - منچستر
بزرگ بشه چی میخواد بشه.
شنبه 17 مهر 1389

الهام ایرانی - ایران - تهران
آقایان کلاهشان را بالاتر بزارن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 17 مهر 1389

amir pishro - ایران - تهران
من شکایت دارم قناری برای من بوده
شنبه 17 مهر 1389

shahab46 - المان - هانوفر
mashady - انگلیس - منچستر .بزرگ بشه میشه سرتیپ سپاه معلومه دیگه
شنبه 17 مهر 1389

KSD91022 - ایران - تهران
خاک تو سر بدبختت کنن.یک بهانه باکلاستر جور میکردی.مشکل بعضی از ابچه های ایرانی اینه که بجای اینکه مغزشونوبرای درس خوندن به کار بندازن برای اینجور مزخرفات به کار میندازن.
شنبه 17 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
mashady - انگلیس - منچستر . بستگی داره. اگر قران رو از حفظ کنه ممکنه بشه رئیس جمهور وی حتی رهبر . شرط اول که تجاوز و دروغ گفتن هست رو1پاس کرده فقط کفتن ایه های شیطانی از حفظ لازم داره.
شنبه 17 مهر 1389

keyanrad - انگلستان - لیورپول
اینها همه از فرهنگ و تمدن اسلامی سرچمه می گیره .همون طور که ابلۀ بنام لاریجانی میگه پرشین بعد از ورود اسلام فرهنگ و تمدن پیدا کرد این همون فرهنگ و تمدن اسلامی هست .بزرگشون محمد که پیامبر بود به قول خدشون به زور زنهای رنگارنگ میگرفت خوب این هم تو همون فرهنگ تربیت شده
شنبه 17 مهر 1389

R125 - ایران - یزد
Black Chador - امریکا - ولدن. فکر میکنی ادم با فرهنگی هستی که به اعتقادات ملتی بی احترامی می کنی
سه‌شنبه 20 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.