پشت رایانه اخم نکنید


پشت رایانه اخم نکنید

"مایکل پراگر" جراح و متخصص زیبایی، موفق شده است در خانم هایی که ساعات طولانی پشت رایانه می نشینند، پدیده ای به نام "چهره کامپیوتری" را شناسایی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به گفته وی تمامی این خانم ها که از مراجعه کنندگان وی به شمار می روند، نشانه هایی از سالخوردگی زودهنگام از قبیل چین خوردگی های عمیق را بر روی گردن و صورت دارند.

ایشان معتقدند افرادی که عادت دارند هنگام کار با رایانه و نگاه کردن به نمایشگر آن، اخم های خود را در هم بکشند و یا عضلات چشم های خود را منقبض کنند (یعنی چشم هایشان را جمع کنند)، به مرور زمان خطوط عمیقی را بر روی چهره های خود به وجود خواهند آورد.

به گفته وی آنچه بیش از همه چیز شگفت انگیز است، پژمرده شدن زودهنگام پوست و ماهیچه های فک پایینی در خانم ها به دلیل نشستن طولانی مدت در پشت رایانه است، زیرا نگاه کردن طولانی مدت به سمت پایین ماهیچه های گردن را کوتاه می کند و علاوه بر آویزان شدن پوست گردن، غبغب به شکل گردنی ثانویه ظاهر می شود.

وی اخطار می دهد این پدیده با خو گرفتن هر چه بیشتر نسل ها و استفاده ناگزیر از رایانه ها در طول روزهای زندگی پیشرفته تر خواهد شد و طی 10 سال آینده خانم هایی که از 20 سالگی خود با رایانه ها اخت گرفته اند، ظاهری بسیار پیر و پژمرده پیدا خواهند کرد.

وی به بیمارانش پیشنهاد داده است در کنار نمایشگر رایانه ی خود آینه ای قرار دهند تا هر از چند گاهی خود را در آن نگاه کنند و ببینند که آیا اخم کرده اند یا نه، زیرا معمولا زمانی که افراد در حال فکر کردن هستند، به طور ناخود آگاه اخم ها را در هم می کشند.

ایجاد فاصله های زمانی مناسب و منظم در حین کار و ورزش دادن به ماهیچه های گردن یکی از دیگر راه حل هایی است که می تواند از پیری زودرس صورت و گردن در خانم هایی که بیشتر اوقات پشت رایانه نشسته اند، جلوگیری کند.

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
چه جالب و بامزه اما مگه میشه اخم نکرد از محالات ادم چیزهای تو خبرهای وب سایت میشنوه که راهی جز اخم کردن یا عصبانی شدن ندارد
جمعه 16 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
بی خیال بابا, یک اتو بکش ( عمل جراحی زیبایی ) روی چین و چروکها, که جوانتر از روزهای جوانیت شدی ! چت نکن که پیر نشی, روغن ماهی نخور که نمیری, سیکار ! نکش که باز نمیری, عرق سکی ! نخور که میری جهنم, خالکوبی نکن که حرامه و و و. ولی کیجا, یواشکی بهت میگم که بحرف دکتر گوش بده و زیاد چت نکن, که چین و چروکی نشی !! ولی خوشباور هوای شما را داره که با مزه بنویسم که بخندی و یک کم بامزه بشی, لووووووول
جمعه 16 مهر 1389

porharfi - هلند - آرنم
دکتر مایکل پراگر اهل کجاست؟؟که میگه خانمها از 20 سالگی اُخت. به رایانه میگیرند؟؟ دکتر جوون اگه روزگار اخُت شده های از 20 سالگی. اینه ؟/ پس چه به روزگار این فسقلی ها میاد که از سن بسیار کم *اُخت. شدن*؟؟...
جمعه 16 مهر 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
khosh bavar - ایران - کرمان چه کامنت با حالی گفتی..وای خدا جونم من از دست این خوش باور چیکار کنم بدجوری بهم گیر داده هی میگه چت نکن;):( اخه من کجا چت کردم من فقط سرگرم این وب سایتم ;) یا میگه باید غذای شمالی یاد بگیری و درست کنی .بازم مرسی که با دادن این کامنت باحالت کلی خنده رو لبام اوردی همیشه شاد و کامیاب باشی خوش باور من
شنبه 17 مهر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان-اره واقعااا خصوصااگرسایت iranianukهم باشدlol
شنبه 17 مهر 1389

bluestar - ایران - تهران
فقط خانمها؟
شنبه 17 مهر 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
katrina - اسکاتلند - گلاسگو قربون مرامت کاترینا جان آفرین iranianuk رو عشقه
شنبه 17 مهر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان-خدانکنه عزیزه دلم.../bluestar - ایران - تهران-توهم سردرگمی که مردی یازن lol
شنبه 17 مهر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
نمک Epsom را فراموش نکنید. بیشتر الکترونهای ازاد را جذب میکند.
دوشنبه 19 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.