تیراندازی مرگبار در سنندج


تیراندازی مرگبار در سنندج

گزارش ها از ایران از کشته شدن پنج نفر در جریان درگیری مسلحانه میان مأموران پلیس و مهاجمان به یک پاسگاه انتظامی در شهر سنندج حکایت دارد.

اجلال قوامی، سخنگوی سازمان حقوق بشر کردستان به بی بی سی فارسی گفت که درگیری حدود ساعت ۵:۳۰ عصر روز پنج شنبه ۱۵ مهر و هنگامی آغاز شد که دو مهاجم مسلح به سوی مأموران پلیس که در کنار پاسگاه راهنمایی و رانندگی میدان آزادی (اقبال) شهر سنندج حضور داشتند، تیراندازی کردند.

او به نقل از شاهدان عینی و منابع مطلع گفت که ۴ مأمور پلیس و یک شهروند غیرنظامی در جریان این درگیری کشته شدند.

آقای قوامی گفت که وابستگی احتمالی مهاجمان و انگیزه آنها هنوز مشخص نیست و مقامات انتظامی و امنیتی شهر مشغول بررسی حادثه هستند.

او گفت که از رفت و آمد وسایل نقلیه در مسیرهای منتهی به میدان آزادی شهر سنندج جلوگیری می شود اما وضعیت بقیه قسمت های شهر عادی است.

بعضی از شهرهای مناطق کردنشین ایران در ماه های اخیر شاهد ناآرامی هایی بوده است که از جمله می توان به انفجار یک بمب در حاشیه مراسم رژه سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق در شهر مهاباد اشاره کرد.

مسئولان ایرانی از کشته شدن دست کم ۱۲ غیرنظامی در اثر این انفجار خبر دادند.

ایران می گوید که عاملان انفجار مهاباد را در جریان یک عملیات نظامی کشته است.

یک مقام ایرانی از احتمال دست داشتن افسران سابق ارتش عراق و وابستگان حزب بعث این کشور در انفجار مهاباد سخن گفته بود.

asal.bano - انگلستان - نیوکسل
دوستانی که در این شهرها زندگی میکنند کامنت بگذارید ببینیم چه خبره مرسی
جمعه 16 مهر 1389

منگوله مشهدی - ایران - مشهد
هر چند انگیزه مشخص نیست اما ازین شیک تر و تمیز ترشو لازم داریم
جمعه 16 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
هر کی کرده خوب کرده
جمعه 16 مهر 1389

zaboon_deraz - نروژ - اسلو
پس چرا خبر کشته شدن چهار نفر اطلاعاتی‌ که در کنار خیابان برای اذیت و آزار مردم ایستاده بودند چیزی ننوشتید در ضمن این کارها همش کار خود دولت هستش و با این کارهاشون میخواهند فضای شهر سنندج را ملیتازه کنند.چونکه اکثریت مردم سنندج چپ رو هستند و مخالف جمهوری اسلامی ،و دولت هم می‌خواهد از هر طریقی که شده فشار را بر روی ملت کرد بیشتر کند ،درد بر ملت کرد ایران درود بر سنندج خوناوی،در ضمن از مسٔولان سایت خواهش می‌کنم که خبر‌ها را درست به گوشه مردم برسانند.
جمعه 16 مهر 1389

zari goli - ایران - کرمانشاه
تا به حال هیچ خبر رسمی مبنی بر اینکه گروه یا حزبی مسئولیت انفجار مهاباد رو بر عهده گرفته باشه بنده به شخصه نشنیده ام. بنابراین، حدس من بیشتر به سمت خود جمهوری اسلامی هست که با کشتن مردم در اقلیت (که گرچه فکر نمیکنم کُردهای ما اقلیت محسوب بشن مثل هزاران هزار ترکمن، بلوچ و...) سعی در ناامن نشون دادن ایران داره و سعی میکنه این ناامنی رو از سوی استکبار جهانی (که قبلا امریکا بود و حالا معلوم نیست کدوم کشورا هستن) نشون بده!. خودشون گز میکنن و می برن و می دوزن، انتظار دارن ما تنمون کنیم و به به و اَه اَه هم بگیم!!!
جمعه 16 مهر 1389

bluestar - ایران - تهران
داشتند جهاد (عملیات انتحاری یا قاچاق) میکردند
جمعه 16 مهر 1389

iranjavedan - دانمارک - کپنهاک
ضد انقلاب؟ اینا کە هنوز دستگیرشون نکردند از کجا کشف کردند کار ضد انقلابه؟ مگه فقط ضد انقلاب اسلحه داره؟ پس نیروهای مخفی خودشون چی؟ قاچاقچیهاشون چی؟ خلافکاراشون چی؟ اونا حتما به چوب مسلح هستند، این ادامه همون طرح مهاباده، هنوز تکمیل نشده، هر وقط کردستان کاملا پر از نیروی سپاه و ارتش شد، بعد طرحشون کامل شده! . مرگ بر جمهوری اسلامی و ساندیس خورهاش .
جمعه 16 مهر 1389

ali203 - ایران - بندربوشهر
امیدوارم این حرکتهای انسانی بر علیه اشغالگران تازی ادامه داشته باشد وفرا گیر کامل شود به امید ازادی وطنمان ایران به دست ایرانیان
جمعه 16 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.