سوختگی چشم‌ها در جوشکاری


سوختگی چشم‌ها در جوشکاری

چشم ‌ها تحت تاثیر یک مکانیسم خاص تا حد ممکن از خودشان در برابر نورهای مرئی مضر مراقبت می‌کنند، اما اشعه‌ هایی که تنها یک طول موج از آنها هنگام جوشکاری مرئی هستند، آنقدر برای چشم مضرند که دیگر هیچ مکانیسمی نمی‌تواند از چشم‌ها در این خصوص محافظت کند.

البته این پیامد تاخیری است و فرد در ابتدا متوجه مشکل نمی‌شود و به تدریج بر اساس مدت و میزان تابش اشعه جوشکاری به چشم‌ ها، چند ساعت بعد علائم ظاهر می‌شوند.

راه های بهبود سوختگی چشم ها :

1- بهترین و موثرترین اقدام در برخورد با جوش ‌زدگی چشم ‌ها، شستشوی هر دو چشم با آب و خشک کردن و بستن آنها با پارچه ‌ای تمیز برای مدت چند ساعت است تا هیچ نوری وارد چشم‌ها نشود.

برخی خود را در تاریکی اتاق محبوس می‌کنند که این کافی نیست، بلکه باید چشم‌ ها بسته باشند و تا چند ساعتی به هیچ وجه آنها را باز نکرد.

2- از یک مسکن قوی مثل استامینوفن کدئین دار برای ایجاد یک خواب راحت استفاده کنید (حداقل برای چند روز، هر 6 ساعت یک تا دو عدد استامینوفن).

3- هر 6 ساعت یک بار، بانداژ چشم‌ها را باز کنید و ترشحات آن را با آب تمیز بشویید و مجددا ببندید و تا چند روز از عینک آفتابی در محیط‌ های باز استفاده کنید تا اگر کمی هم حساسیت باقی مانده است، بر طرف شود.

4- از قطره‌های چشمی بی‌ حسی که این روز‌ها باب شده است، جدا بپرهیزید، زیرا برای چشم‌ها خیلی مضر هستند و زمینه زخم‌های قرنیه را فراهم می‌کنند.

استفاده از هر نوع قطره چشمی بدون تجویز چشم پزشک جدا ممنوع است.

5- هر بار که این عارضه به سراغ شما می ‌آید، یک لایه از قرنیه چشم شما تخریب می‌شود و اگر این کار چند بار تکرار شود، در مدت کوتاهی به بیماری آب مروارید مبتلا خواهید شد.

دکتر کیوان رضوانی

shahab46 - المان - هانوفر
اقا من دوران هنرستان یک بار برق جوش چشمهام را زد چشمتون روز بد نبینه تا صبح نخوابیدم همش انگار یک مشت شن ریختن زیر پلک ها .خلاصه خیلی بد بود.ولی می گویند سیب زمینی اگر بگذاری رویچشم بخوابی تا حد زیادی خوب میشه.بچه های هنرستان علامه طباطبایی میدان خراسان اگر تو سایت میایند خبر کنید من سال1368 دیپلم گرفتم
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

alisam - ایران - تهران
بالای دو هزار بار چشم برق زده, هیچ راهی ندارد جز یک چهارم یا نصفه قرص دیازپام 5 . اگه خیلی شدید بود نصفشو بخورید ولی واسه من همون یک چهارم جواب داده بیش تر از 6 ساعتم نمیخوابید اگه یک چهارمشو بخورید. بخورید و راهت بخوابید نه چشم بستن میخواد نه قطره انداختن.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.