گردش‌مالی قهوه تلخ چند برابر بودجه‌ فرهنگی ‌کل‌ کشور است


گردش‌مالی قهوه تلخ چند برابر بودجه‌ فرهنگی ‌کل‌ کشور است

احتمالا همه آنهایی که چندین سال پیاپی در سیما مجموعه‌های تلویزیونی مهران مدیری را دنبال می‌کردند، از سه‌شنبه گذشته به نزدیک‌ترین بقالی محل سری زده‌اند تا جدید‌ترین مجموعه او «قهوه تلخ» را بخرند. مجموعه‌ای که ابتدا قرار بود در تلویزیون پخش شود که به دلایل متناقضی که چندین‌بار اعلام شد، پخش نشد. اما حالا که این مجموعه در سراسر کشور با تبلیغات بسیار وسیع پخش شده، خبر می‌آید که «قهوه تلخ» در نخستین روز پخش 500 هزار نسخه فروخته است.

این مجموعه به صورت «تک دی‌وی‌دی» یا «سه سی‌دی» عرضه می‌شود و قیمت آن هم 2500 تومان است. خبر فروش 500 هزار نسخه‌ای در یک‌روز را سایت رسمی «قهوه تلخ» هم تایید کرده است.

با این اوصاف اگر ضرب و تقسیم ساده‌ای بکنیم فروش یک روز این مجموعه دقیقا برابر است با یک میلیارد و 250 میلیون تومان. از طرف دیگر گفته‌ می‌شود تیراژ پخش این مجموعه در هر فصل به دو میلیون نسخه خواهد رسید. پس باز هم سر انگشتی حساب کنیم. دو میلیون ضرب در 2500 تومان مساوی است با پنج میلیارد تومان. برای پیگیری موضوع سری به سوپرمارکتیِ پشت روزنامه می‌زنیم. همه فیلم‌هایی را که به تازگی در شبکه سینمای خانگی توزیع شده‌اند مرتب و منظم روی میز چیده است.

سریال «قهوه تلخ» را هم آن جلو گذاشته که یکی،‌دو تا بیشتر ازش نمانده‌است. «فروشش چطور است؟» ما می‌پرسیم و او جواب می‌دهد: «عالی. می‌بینید که! چند تایی بیشتر نمانده‌است.» تا می‌فهمد از روزنامه آمده‌ایم، خودش را جمع‌وجور می‌کند.

هرطور شده راضی‌ می‌شود به چند سوال دیگر هم جواب دهد. می‌گوید: «ما این سریال را دانه‌ای 1800 تومن می‌خریم.» یعنی هفتصد تومان در هر مجموعه سود می‌کنند. ضرب و تقسیم‌ها رفته‌رفته سخت تر می‌شوند. اگر بقالی‌ها 1800 تومن می‌خرند، برای شرکت‌های توزیع‌کننده چند تمام می‌شود؟ در این باره هم جست‌وجو بی‌فایده است.

هیچ خبر رسمی‌ای در این باره منتشر نشده است. تنها اخباری که به‌طور رسمی درباره شرکت الوند منتشر شده در همان سایت رسمی «قهوه تلخ» است: « 9 شعبه در سراسر کشور، 30 نماینده در سراسر کشور، تحت پوشش قراردادن 40000 فروشگاه خرده‌فروشی و عمده فروشی در سراسر کشور، همکاری با تمامی فروشگاه‌های زنجیره ای در کشور و...» ضرب و تقسیم دارد سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

در اوایل روزهای سال 89 بود که خبری توسط سایت جهان منتشر شد با این مضمون که در آخرین جلسه‌ای که برای توافق میان مدیران شبکه سوم سیما و تهیه کنندگان این سریال برگزار شد، ظاهرا از طرف مدیر شبکه سوم سیما رقم سه‌ونیم میلیارد تومان برای خرید این سریال پیشنهاد شد اما برادران آقاگلیان به‌رغم رقم مذکور، دیگر درآمدهای حاصل از پخش این سریال را هم خواسته بودند که پذیرفته نشد.

با فرض درست بودن این خبر، میزان هزینه‌ای که برای ساخت این سریال صرف شده تقریبا مبلغی حدود سه میلیارد تومان یا کمی کمتر و بیشتر است. راستی اگر حساب و کتاب سختتان نیست، حساب کنید که در پایان پخش 30 بسته‌ای (شامل 90قسمت) این سریال چند تومان این‌ور و آن‌ور می‌شود؟ این مجموعه که توسط شرکت پخش الوند توزیع می‌شود طبق برنامه‌ریزی به صورت هر هفته سه قسمت توزیع خواهد شد.

اینکه تهیه‌کنندگان این سریال چقدر از فروش این مجموعه سود می‌برند به هیچ کس ربطی ندارد اما آیا نمی‌توان میزان گردش مالی کل این مجموعه را مثلا با بودجه فرهنگی کل یک استان مقایسه کرد؟ حالا حساب کنید گردش مالی مجموعه قهوه‌تلخ پس از فروش 30 قسمت چقدر است و چند درصد از بودجه فرهنگی کل کشور است.

منبع : سینمای ما

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
بعدا میاد مثل ادمای بی همه چیز خواهش تمنا میکنه کپی نکنید...حیف ادم پول حروم کنه واسه این میلیارد نرا......
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
ای کور بشه اونی که نمی تونه ببینه این درامد رو . مردم با جون و دل دارن پول میدن پس نوش جونشون . این پولها درامد یکساعت هیئت دولت هم نمیشه . پس دم مهران مدیری گرم که پول زحمتشو داره میخوره نه مثل خیلیها پول دزدی . اینم اگه با تب هشتاد درجه میرفت پیش اقا اونموقع هر چی پول میخواست بهش میدادند بازم دمش گرم مردم مملکتشو نفروخت بخاطر پول در عوض مردم دارن اینجوری حمایتش میکنن .
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
خوب که چی مثلا???مطلب بیخودترازاین نخوانده بودم حسادت تاکجاااااا???منبع سینمای ما!!!کدوم سینما???عادت کردیم حساب وکتاب جیب مردم روبکنیم.درودبرهنرمندواقعی مهران مدیری.اگرضرغام جون پخش میکردبازم ازاین مطالب زردخبری بود?
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
زحمت کشیده خدمت میکنه , حساب این رو هم کنید که چند تا بازیگر داره و هر بازیگری چقدر میگیره یادتون رفت این قسمت رو , به قول عربای خودمون ^_^ الحسود لایسود
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام-حالاتویی که هرهفته داری میخری ?حسادت هم حدی داره .////iranjp - ژاپن - توکیو-درودفراوان برشماکاملاموافقم ممنونم ازcm,
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

zoroye iran - اتریش - وین
اولا نوش جانشون دوما این پول خرج عوامل و بازیگران دکور گریم و هزار چیز دیگه میشه بعدا دم مهران مدیری گرم که خنده رو لبان مردم مییاره و مثل خیلیها پا بوس اقا نرفت و خیانت نکرد درود به شرف مدیری و همه دوستش داریم
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

ario barzan - امریکا - ویرجینیا
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام .....نوش جون مهران مدیری.به قول iranjp - ژاپن - توکیو کور بشه هر کی نتونه ببینه من که میگم باز هم کمشه .یک نگاه به تمام سریالها و فیلمها و حتی کارتونهایی که از تی وئ ایران پخش میشه بکنید..همشون از غم و بد بختیو اوارگی و اینجور چیزها هست که اگر یک ادم شادم ببیندشون میره تو غم و غصه ..حالا یکی مثل مهران گل میادو تمام کاراش شادن مثل یک مرحم رو زخم تا بتونه لبخندو شادی به همراه بیاره..حالا دیگه قضاوت با خودتونه..
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

بچه شمرون - هلند - روتردام
نوش جونش تا کور شود هر ‫آنکس که نتواند دید برو یه مطلب ازدزدیای بیت و ‫آستانه رضوی و بذر و بخشش های دولت دزد به عربا بنویس اگه جرات داری, تازه این سریال هنوز مهران مدیری وارد نشده تا این قسمت یعنی از قسمتی که مدیری وارد میشه فروشش چند برابر میشه و نویسنده این مطلب و دشمنان مدیری از حسادت باید هاراگیری بکنن یعنی خودکشی.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

perspolisi - استرالیا - سیدنی
به قول دوست مون iranjp - ژاپن - توکیو ، کور شود هر آنکه نتواند دید، مخصوصاً صدا و سیما که بد جوری اونجاشون میسوزه.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

tnttnt59 - ایران - تهران
کار کرده ،هنرشو ارایه کرده پولشو میگیره از بیت المال که نمی خواد دزدی کنه، مثل قوم و خویشای ا.ن که.اینا حتما ناراحتن چرا نیومده یه دست بوسی آقا بره و از پول بادآورده نفت چیزی نصیبش بشه.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

iranesabz - هلند - امستردام
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام. اگر بلدی شما هم یک سریال بساز و میلیونها پوند به جیب بزن. دزدی که نمی کنی زحمت می کشی سریال میسازی نوش جانت. ولی ضرب المثلی قدیمی هست که میگه حسود هرگز نیاسود.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

madrid - ایران - قزوین
من که هر هفته دئ وئ دیش رو میخرم فقط به خاطر احترامی که برای مدیری قائلم
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
تا کور شود چشم حسود ضرغامی و صداوسیماش ، وقتی راه را به هنرمندان میبندند خود هنرمندان مجبور هستند راهی برای عرضه کردن کارشان پیدا کنند.مهران مدیری هنرمند با استعدادی است مردم کارش را دوست دارند، کسی مردم را مجبور به خرید نکرده .مردم افسرده و غمزده ایران به کمی شادی و خنده نیاز دارند.تمام این پولها نوش جان مهران مدیری و گروه همکارش ،هیچ هنرمندی به ضرغامی و دکا ن بغالی صدا و سیما احتیاج ندارد .
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

gilasgilas - اوکراین - کی اف
شما فکر کنید که اگر آقای مدیری در هالیوود بودن چقدر معروف وپولدار تر از این حرفا بودن ما ایرانا اگه یه نابغه ایرانی ببینیم حرص میخوریم . شما این رو هم در نظر داشته باشین که ساختن طنز در ایران با محدودیت همراه از هر نظر که فکرشو بکنین آخه چرا نمیتونین لبخند رو رو لب مردم ببینید
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

persia_64 - ایران - تهران
تا بترکه چشم و گوش و شکم و دل و روده حسود . چطور درآمد رو حساب می کنید / مشاغل ایجاد شده رو حساب نمی کنید ؟. زحمت کشیده / جون کنده / از مخش استفاده کرده حالا هم نتیجه اش رو می بینه . حساب کن چند نفر مستقیم و غیر مستقیم از این درآمد نون واسه زن و بچه هاشون بردن . خوب بود میرفت وارد کننده میشد پول رو میریخت تو جیب چینی ها ؟
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

soroush m - ایران - اصفهان
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام . بخواب بینیم بابا جوجه کمونیست
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
من پول واسه این لنگ به دستا حروم نمی کنم....
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
katrina - اسکاتلند - گلاسگو ''ario barzan - امریکا - ویرجینیا. شما خودشون ناراحت نکنید ....
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

mks - فنلاند - واسا
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام حالا فکر می کنی اگه تو نخری چیزی از اون کم میشه .نوش جونش پول زحمتش را میگیره بازم دمش گرم که خنده را روی لب مردم اورده.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

بابا فیروز - ایران - اصفهان
درود بر شرف مهران مدیری که مثله یه مرد پای کارش ایستاد و الحق مردم هم خوب همایتش کردن ، در امد حاصل از فروشش هم نوشه جونش ایشالا روز به روز بیشتر هم بشه تا که کور شود هرانکس که نتواند دید
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام-امثال توازفقرفرهنگی رنج میبرنندددد ,,ولی هرهفته دربه دردنبال دانلودش هستی هه هه کوربشه کسی که چشم دیدن پیشرفت دیگری رونداره..
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

آینه - انگلیس - لندن
اقا جان اگر ضرب و جمع بلدی حداقل حسابت رو خوب کن و منها کردن هم بلد باش. بنده خدا فقط همینطوری که پول در نمیاره کلی خرج کرده. شما اخر جمع زدن نوبت کم کردن خرجها میشه تا به سود برسی . خرج دکور حقوق بازی گران کرایه محل بازی و غیره .. کمی انصاف داشته باشید. مهران جان به امید اینکه در سال جدید در برنامه نوروزی ببینیمت که جات عیدی که گذشت خالی بود.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
حسود و کار خراب کن. اگر مردم کپی بخرند همین مقدار پول توی جیب دزدان مفت خور میرود.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
soroush m - ایران - اصفهان. افتخارش این ساندیس خور نیسم اخوی
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
من به مهران مدیری احترام میگزارم و نسخه اصل میخرم.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
katrina - اسکاتلند - گلاسگو اره تو با فرهنگ میری سفارش میدی ....خالی بند..
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

kawahkurd - سوید - یوتبوری
اگه مردم تمام اون دو میلیون نسخه ای که در (هفته) به بازار میاد رو بخرند(البته به قیمت 1800تومان که به فروشگاهها فروخته میشه نه 2500تومان) این مجموعه ی قهوه ی تلخ در طول هفت ماه و نیم (یعنی تا موقعی که فیلم تموم میشه) 108.000.000.000 تومان رو به جیب عوامل فیلم میبره. البته غیر از خرج های جانبی. اما به عقیده ی من اگه مردم از فرهنگ بالایی در این زمینه ها برخوردار باشند با خرید این نوع محصولات میتوانند عاملی باشند برای فراهم آوردن زمینه ای برای به وجود آمدن آینده ی با خنده ی بیشتر برای خودشون.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

porharfi - هلند - آرنم
آقای مهران مدیری .قهوه تلخ را چند بخش اش را تماشا کردم و اونقده خندیدم که حواسم نبود که آیا گروه شما هم مانند ..سریال "کمر بند ها را ببندیم"" *ســـــوتــی* دادند یا نه ...در دفتر رییس آژانس که او با پیراهن سپید با دخترش. مشغول گفتگوست ..تلفنی به شخصی میگوید نگهش دار تا همین الان بیام.. وقتی نزد اون شخص میره با پیراهن تیره رنگ**** نشان داده میشه..(یعنی. سریال را بازی کرده**...آقای مدیری .موفق باشید....
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
پول مردم رو که به زور نمیگیره مردم با میل خودشون میرن میخرن. و هر چی که باشه من از این خبر خوشحالم تا چشم صدا و سیما کور شه .
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام-سفارش بدهم یاندهم مثل توحسادت نمیکنم عقده وحسادت ادم رونابودمیکنه اونوقت تنهاترازاین میشی !!!
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

gelareh - ایران - تهران
زحمت کشیدنوباید نتیجشو ببین.من که هر هفته هئ وئ دئ شو میخرم.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
katrina - اسکاتلند - گلاسگو تنهایی بهتر از خالی بندی...تو فقط زبون داری...اونم از نوع دراز.
پنج‌شنبه 15 مهر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام-بینواکدوم خالی بندی ???اینقدرخودکشی نکن به خاطر2پوند..بله من سفارش دادم ازتهران برام پست کنندقابل توجه تووو این هفنه 9قسمتش دستم میرسه تازه ebayهم برای فروش گذاشته شده 2دلارو6دلارهم هزینه پست okkk???بروهمه مثل خودت بی کلاس نیستندپس چی فکرکردی زبونم درازه واسه حرف مفت...خودتی..
پنج‌شنبه 15 مهر 1389

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
katrina - اسکاتلند - گلاسگو تو گفتی من باور کردم...این هفته واست میرس....من حقیقت می گم واسه خود شیرینی کامنت نمیزارم....اون خودتیم ..خودتی....با فرهنگ...
پنج‌شنبه 15 مهر 1389

pedram061 - ایران - اهواز
ایول به این بازیگر و کارگردان خوب کشورمون و نوش جانش و از همه ی هم وطن ها عزیزم می خوام که به هیچ وجه سی دی های کپی اونو نخرن البته میدونم که شما عزیزان اونقدر شعور دارید که سی دی های کپی رو نخرید.با تشکر.به امید ایرانی آزاد...
پنج‌شنبه 15 مهر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام-بروباباتوکی هستی که بخوای باورکنی پنس هاتوجمع کن..lolخودتییییی
پنج‌شنبه 15 مهر 1389

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
katrina - اسکاتلند - گلاسگو پنس هام جمع میکنم واسه تو بتونی همه قسمتارو ببینی من داونلود می کنم نیاز ندارم.....خودتییییی همون....
جمعه 16 مهر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام-نگفتم میشنی دانلودمیکنی روتووووووبرم نمیخواداون پنس هاروجمع کن باهاش یک شیشه beerبخر ..راستی داشت یادم میرفت خودددتییییی ,هاها
جمعه 16 مهر 1389

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
katrina - اسکاتلند - گلاسگو میدونم از من خوشت امده خوب بگو.........هچ چیزی تو دلت نگه ندار...بگو شاید قبول کردم...لوووووووول
جمعه 16 مهر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام-هاهانه توروخداتعارف نکن تنهاهم هستی احتمالادنبال همدم خانوم میگردی من ازدست کشته مرده هام فرارمیکنم نمیخوادتوبهشون اضافه بشی وقت ندارم lol
جمعه 16 مهر 1389

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
katrina - اسکاتلند - گلاسگو واست پیام گذاشتم تبادل نظر پرنیان برو چک کن.....لووووول
جمعه 16 مهر 1389

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
katrina - اسکاتلند - گلاسگو تو این زبون نداشتی چیکار می کردی....لووول
جمعه 16 مهر 1389

hovakhshatare - ایران - تهران
مهران مدیری یه دونه است! امیدوارم بیشتر از اینها گیرش بیاد حقشه. نوش جونش. ایشالا پونصد برابر هزینه‌ی تولید رو در بیارن. بر بخیل و حسود هم لعنت!
شنبه 17 مهر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام-وقت ندااااارمم سر شلوغهههه ,,
شنبه 17 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.