از مصرف روغن کنسرو تن ماهی خودداری کنید


از مصرف روغن کنسرو تن ماهی خودداری کنید

نوع چربی و افزودنیها در کنسروها مهم است چرا که محتویات آن‌ها تازه نیستند. بنابراین برای کودکان، سالمندان و بیماران نیازمند غذای تازه ممکن است چندان مناسب نباشد.

سلامت نیوز: یک کارشناس ارشد تغذیه با تاکید بر این که در تهیه کنسرو تن ماهی از روغن و نمک استفاده می‌شود، افزود: به علت نوع این مواد به هیچ وجه نباید از روغن کنسرو تن ماهی استفاده کرد چرا که روغن آن ممکن است حاوی اسیدهای چرب ترانس باشد.

خدیجه رحمانی در گفت وگو با (ایسنا)، با بیان این که ویتامین‌های ناپایدار در کنسروها وجود ندارد، افزود: ویتامین‌های C، اسید فولیک، B12, B6, B2, B1 و ویتامین A با منبع گیاهی در برابر حرارت ناپایدار هستند و در کنسروها وجود ندارند. اما کنسروها حاوی پروتئین، کربوهیدراتها و مواد معدنی ویتامین‌های مقاوم هستند.

این کارشناس ارشد تغذیه تاکید کرد: نوع چربی و افزودنیها در کنسروها مهم است چرا که محتویات آن‌ها تازه نیستند. بنابراین برای کودکان، سالمندان و بیماران نیازمند غذای تازه ممکن است چندان مناسب نباشد.

وی با تاکید بر ضرورت جوشاندن هر نوع کنسرو پیش از مصرف گفت: همه کنسروها باید پیش از مصرف به مدت 20 دقیقه در آب جوش حرارت داده شوند زیرا به علت نگهداری آنها در انبارها، امکان آلودگی بیرونی آنها خیلی زیاد است.

این کارشناس ارشد تغذیه درباره نحوه استفاده از کنسروها پس از باز کردن در آنها اظهار کرد: باقیمانده کنسرو پس از مصرف در ظرف شیشه‌ای درپوش دار ریخته و در یخچال نگهداری شود چون احتمال آلوده شدن محتویات کنسرو به سطوح داخلی ظرف کنسرو وجود دارد

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
من تا انجایی که شنیدم میگن خوبه بالاخره نتونستیم از کارای دکترا یا مححققین سر در بیاریم
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

man_iraniam - هندوستان - میسور
قبلا هم یه بار از برنامه زنده تلویزیونی دیدم یه دکتر ایرانی الاصل انگلیسی میاد ایران و توی یه مصاحبه اش میگفت کنسرو ماهی و بریزن توی یه صافی بشورین! بعد خودتون با یکم روغن زیتون تفت بدبد بعد مصرف کنید!!!!حالا نمی دونم بعد شستن دیگه مزه ای هم داره یا نه ..ولی این اقا هم به شدت منع میکرد خوردن روغن داخلشو
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان و man_iraniam - هندوستان - میسور : نترسید زیاد از این تحقیقات ! من که عاشق سالاد با تن ماهی هستم, که نه میشورم و نه تفت میدم ! اگر اینطور باشه, اصلا نباید ماهی خورد, زیرا غذای ماهیها الوده از مواد شیمیایی سمی هست که از طریق سم موجود در اب دریا وارد مواد غذایی ماهی میشه. ضد سرطان: دارچین, زردچوبه, سیر و بروکلی, که در غذاهای دیگه میل میکنید, باعث خنثی شدن سرطان میشه . یک پک به سیگار و قلیان حاوی سم بیشتری میباشد کیجا .
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

ایران جاودان - ایران - اصفهان
من از اون وقتی که در ایران با معلوم شد با گوشت دلفین مرده و ... تن ماهی !!!!! درست می کنند دیگه لب به هیچ نوعش نزدم . چشمم که بهش میفته حالم به هم می خوره
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
خب من فکر میکردم روغنش روغن خود ماهی است و در دوران جوانی و بدنسازی جرعه جرعه روغنش را سر میکشیدم. عیب ندارد نیت خالص بود و نتیجه هم مثبت!
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
khosh bavar - ایران - کرمان چقدر جالب و خوب گفتید حرف شما کاملا متینه
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.