احمدی نژاد: ذخایر ارزی و پولی امروز ایران در طول تاریخ بی‌نظیر است


احمدی نژاد: ذخایر ارزی و پولی امروز ایران در طول تاریخ بی‌نظیر است

فارس: رئیس‌جمهور گفت: طرح ایران برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب حادثه 11 سپتامبر حرکت اساسی در جهت صلح و امنیت جهانی است و مخالفان این حرکت ریشه جنگ‌ها، ناامنی‌ها و دشمنی‌ها در جهان هستند.

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری در ادامه سخنان خود در جمع پرشور مردم این استان اظهار داشت: نظرسنجی یکی از بزرگترین و معتبرترین موسسات افکارسنجی آمریکا نشان می‌دهد بیش از 62 درصد مردم این کشور بعد از سفر ما به نیویورک تا امروز گفته‌اند به حرف‌های دولتمردان خود اعتماد ندارند و آنها را مقصر حوادث جاری در جهان می‌دانند.

وی افزود: اگر دولتمردان آمریکایی حرف ما را قبول ندارند، به حرف مردم خود گوش بدهند و پول‌هایی که از خزانه ملت‌ها خرج کشتار ملت‌ها می‌کنند، نمی‌خواهیم خرج رفاه مردم دنیا کنند لااقل آن را خرج رفاه مردم کنند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه به نفع آمریکایی‌هاست که دست از جنایت بردارند، گفت: آنها آنقدر پررو هستند که با آنکه می‌دانند قادر نیستند کوچکترین آسیبی به ملت ما بزنند باز هم دائم تهدید می‌کنند و از ملت‌ها هم خجالت نمی‌کشند.

احمدی‌نژاد افزود: آنها می‌گویند گزینه‌های مختلف همچون گزینه نظامی روی میز است و ایران را تحریم می‌کنیم در حالی که خودشان می‌دانند که تحریم در برابر ملت بزرگ و با اراده ایران که ثروتمندترین ملت‌هاست، حرف بیهوده است.

وی در عین حال ادامه داد: آنها می‌خواهند با جنگ روانی در داخل کشور و بین مسئولان سستی ایجاد کنند و همین سفر نیویورک خبرنگاران دست‌آموز دولت آمریکا که حرف دولتمردان خود را پیگیری می‌کنند، با پروریی اصرار داشتند بگویند اقتصاد ایران از تحریم آسیب دیده است.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: هنگامی که اعلام کردیم حرف‌های آنها درست نیست و خواستار ارائه سند برای اثبات این ادعا شدیم،مانند آدم‌های ورشکسته حرف‌های عده‌ای آدم‌های بی‌توجه در داخل کشور را به عنوان سند ارائه می‌دادند.

رئیس‌جمهور گفت: آنها گفته بودند ما ایران را تحریم می‌کنیم و اگر این کار اثر نکرد، دو سال بعد فشارها را زیادتر می‌کنیم و می‌خواستند اصرار کنند که تحریم اثرگذار بوده و من به نمایندگی از ملت ایران اصرار داشتم بگویم که تحریم‌ها در اراده این ملت تاثیری ندارد.

احمدی‌نژاد افزود: اکنون هم به نمایندگی از ملت اعلام می‌کنم آنها هر غلطی که می‌خواهند دو سال بعد انجام دهند همین الان انجام دهند تا ببینیم واقعا چقدر توانایی رویارویی با ملت ایران را دارند.

وی ادامه داد: در نیویورک تقریبا از همه پرسیدم و در روز آخر در نشست گسترده خبری چند بار اعلام کردم کسانی که مدعی هستند ایران در خطر است، بگویند چه‎کسی جرات دارد، ایران را به خطر بیندازد و کدام مدعی در دنیا جرات جسارت به ملت ما را دارد؛ دست خود را بلند کند تا ملت بزرگ ایران دست او را قطع کند.

رئیس‌جمهور گفت: ما می‌خواهیم در جهان صلح، امنیت، دوستی و برادری و عدالت باشد و مشکلات جهان به صورت ریشه‌ای حل شود تا زمینه برای کینه و دشمنی نباشد.

احمدی‌نژاد افزود: اگر گروه حقیقت‌یاب موضوع 11 سپتامبر را بررسی و ریشه مشکلات امروز دنیا، فلسطین و منطقه خاورمیانه را شناسایی کنند و چنین مشکلاتی از ریشه حل شوند، زمینه‌ای برای کینه‌ورزی باقی نمی‌ماند.

وی اضافه کرد: اقدام ما یک حرکت اساسی در جهت صلح و امنیت جهانی است و کسانی که با این حرکت مخالفت می‌کنند کسانی هستند که ریشه جنگ‌ها، ناامنی‌ها و دشمنی‌ها در جهان است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: به لطف خدا دوران نفاق و فریب‌کاری و دروغگویی و کینه‌ورزی به انسان‌ها در لباس دفاع از حقوق بشر و دلسوزی برای انسان‌ها پایان یافته و جبهه استکبار انسجام خود را از دست داده است.

احمدی‌نژاد افزود: زمانی ‌عده‌ای تصور می‌کردند در نقطه مقابل ملت‌ها عده‌ای بسیار منسجم، پیچیده و مسلط بر جهان هستند و تصمیمات عاقلانه و کامل می‌گیرند و امور را به نفع خود سامان می‌دهند. اما امروز می‌خواهند بگویند که آن طرف خبری نیست.

وی ادامه داد: امروز در آن طرف آدم‌های دستپاچه و تازه به دوران رسیده که به فکر منافع خود بوده و برای نجات خود تلاش می‌کنند، به آخر خط رسیده‌اند و هیبت نظام سلطه شکسته و حیثیت آن از بین رفته است.

"امروز در مقابل نظام سلطه ملت ایران بالاترین اعتماد به نفس ملی و خودباوری را تجربه می‌کنند و از چنان احساس اقتداری برخوردار است که برای هیچ یک از قدرت‌های مادی عالم و تهدیدات آنها هم تره هم خورد نخواهد کرد ".

رئیس‌جمهور گفت: ملت بزرگ ایران در آستانه شکوفایی قرار دارد و چنین ملت مصمم، تاریخ‌ساز و تمدن‌آفرین و با فرهنگی متحد و منسجم و امیدوار و با روحیه بسیار بالا آماده فتح قله‌های تعالی و عدالت است.

احمدی‌نژاد افزود:‌ نظام سلطه در حال افول و نزول است و روحیه و اعتماد به نفس خود را از دست داده و در حال عقب‌نشینی است. اما ملت ما در حال پیشرفت و ترقی است و هر روز هم که می‌گذرد، فاصله ملت ما با آنها بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: یقین داریم که آینده، آینده نزدیک و پرشکوه متعلق به مردم ایران و جوانان عزیز و نسل‌های برومند،فرهیخته و شجاع ایران زمین خواهد بود.

رئیس جمهور اجرای عدالت و حاکمیت عدل را از مهم‌ترین ماموریت‌های دولت دانست و گفت: طرح‌های مختلفی برای تحقق عدالت در کشور در حال اجرا است که مهمترین آنها طرح هدفمند کردن یارانه‌ها است.

احمدی‌نژاد افزود: هدفمند کردن یارانه‌ها گام اساسی در جهت تحقق عدالت و احیای اقتصاد ماست و ملت ما با وجود برخورداری از ثروت، استعداد و توانمندی‌های فراوان اما آن‎گونه که شایسته است مورد حمایت و هدایت قرار نگرفته و تلاش ما احیای حق مردم و هدایت ظرفیت‌های ملی در مسیر پیشرفت و شکوفایی است.

وی ادامه داد: مقدمات اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها فراهم شده و صنایع و کشاورزی و بخش‌های هدف‌گذاری شده برای حمایت دولت از جمله حمل و نقل مورد شناسایی قرار گرفتند و برای اشتغالزایی و ارائه خدمات عمومی برنامه‌ریزی شده است.

رئیس‌جمهور گفت: همه جوانب کار در هدفمندی یارانه‌ها دیده شده و برنامه‌ریزی‌های دقیق و عالمانه صورت گرفته اما این طرح فقط با مشارکت و همراهی مردم قابل اجراست و از مردم می‌خواهیم که دولت را در این زمینه یاری دهد.

احمدی‌نژاد افزود: هدف دولت این است که در اجرای هدفمندی یارانه‌ها کوچکترین مشکلی در زمینه عموم مردم ایجاد نشود بلکه از روز اول اجرا، شاهد بهبود وضعیت زندگی و معیشت آنها باشیم.

وی با انتقاد از کسانی که با اطلاعات نادرست و اندیشه‌های غلط و طرح مسائل نامربوط ، حرف‌های نگران‌کننده می‌زنند، به نمونه‌ای از تبلیغات سوء در روزهای اخیر برای ایجاد شوک و نوسان در بازار اشاره کرد و گفت:‌آنها تلاش کردند با تبلیغات دروغین بازار ارز را دستخوش تحول کنند تا بازار واردات و صادرات را بحرانی کنند در حالی که امروز ذخایر ارزی و پول ایران در طول تاریخ کشور بی‌نظیر است.

"آنهایی که خیال می‌کنند با گل‌آلود کردن آب می‌توانند ماهی بگیرند بدانند که دولت به بازار مسلط است و اگر قیمت ارز 50 برابر امروز هم شود الحمد‌ لله آن‎قدر ذخیره داریم که کشور سال‌ها اداره خواهد شد ".

رئیس ‌جمهور اظهار داشت: هیچ شرایط غیرعادی در اقتصاد ما وجود ندارد و اما اگر کسانی هم بخواهند در بازار اخلال ایجاد کنند بدانند که خود ضرر خواهند کرد.

احمدی‌نژاد خطاب به مردم نیز، تأکید کرد: اگر دیدید در جایی ، فردی، گروهی یا کسانی با یک کاری می‌خواهند در بازار اخلال ایجاد کنند به مسئولان اطلاع دهید چرا که ما در مقابل چشم ملت دستان آنها را از منافع مردم کوتاه خواهیم کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در اجرای صحیح هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: برای گروه‌های مختلف مردم و دست‌های گوناگون طرح و برنامه‌ریزی انجام داده‌ایم و برای مثال اگر قیمت بنزین 20 تومان تغییر کند حساب کرده‌‌ایم که این 20 تومان در هزینه مردم چقدر تغییر ایجاد می‌کند از همین رو سعی کرده‌ایم بیش از آن مقدار را در حساب مردم واریز کنیم بنابر این با تدابیر اتخاذ شده هیچ مشکلی در زندگی و تأمین کالای مردم وجود ندارد.

رئیس‌ جمهور همچنین خطاب به کسانی که درصدد اخلال در اجرای هدفمند‌کردن یارانه‌ها هستند، هشدار داد: چند نفری که ستاد تشکیل داده‌اند تا در زمان اجرای هدفمند‌کردن یارانه‌ها لطمه‌ای به ملت ایران بزنند بدانند که مأیوس شده و دستشان را برای همیشه از سر ملت ایران کوتاه می‌کنیم.

احمدی ‌نژاد در خصوص مسائل استان گلستان هم با اعلام این خبر که در آینده نزدیک با حضور در این استان کارخانه‌های فولاد و سیمان گلستان افتتاح خواهد شد، اظهار داشت: جوانان در مسیر استقبال به مشکل اشتغال و بیکاری اشاره کرده‌اند البته باید بدانید که استان شما از سایر نقاط مهاجر پذیر است که برای کار به این استان مراجعه می‌کنند.

وی افزود: ان‎شاء‌الله در این سفر 400 میلیارد تومان برای اجرای 28 طرح صنعتی بزرگ به استان گلستان اختصاص پیدا خواهد کرد و علاوه بر این نیز 400 میلیارد تومان دیگر برای حمایت از طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی نیز اختصاص خواهیم داد.

رئیس‌ جمهور در خصوص بحث مسکن مهر استان گلستان نیز تصریح کرد: امیدوارم در جلسه امروز هیئت دولت بحث مسکن مهر هم از لحاظ معماری اصلاحاتی بر آن انجام شود و هم ساخت آن نیز سرعت بیشتری بگیرد تا مشکل مسکن مردم در استان تسکین پیدا کند.

احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به ایجاد راه‌آهن تهران ـ مشهد خاطر نشان کرد: به فضل الهی امیدواریم با دعای شما مردم در سال 89 عملیات اجرایی راه‌آهن تهران ـ مشهد را شروع کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در راستای برنامه‌ریزی‌های دولت در بحث راهها طرح عظیم آزاد‌راه و قطار سریع‌السیر گرگان به رشت که همه ساحل جنوبی دریای مازندران را پوشش می‌دهد به تصویب دولت خواهد رسید.

shir o khorshid - ایران - اصفهان
اگه کمی هم شک داشتم الان برام مثل روز روشنه که احمدی گدا دنبال یک سری اصلاحات کمونیستی تو اقتصاد ایرانه درست مثل دکتر مصدق .
سه‌شنبه 13 مهر 1389

zarrebin - بلژیک - بروکسل
ما شاءالله! رو نیست، به سنگ پای قزوین هم گفته زکی !!! همین قدرت اقتصاده که باعث تورم روز مره ست ؟؟ به خاطر همینه که نمیتونند حقوقه کارگران رو سره وقت بدن؟ . شاید هم به قدرت اقتصاد قویمونه که ارزش ارز روز به روز میره بالا و ریال بی نوا هر روز از روز قبل بی ارزش تر میشه ؟؟ یا این بابا به طوره غیر قابل معالجه خنگ و نادانه یا ملت رو هالو حساب کرده !. حالیش هم نیست که با این جفنگ یات شدیدا به شعوره مردم توهین میکنه !
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
آیا هیچ فکر کرده اید اگر مموتی یک روز صبح از خواب بلند شود و ببیند که لال شده است، چه اتفاقی در جهان خواهد افتاد؟
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
من تعجب هستم !!؟چرا کارخانه ارز سازی نمی زنید؟؟ اصلاً از امام زمان کمک بگیر ایشان پیر و با تجربه هستند
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

کلاغ سیاه - ایران - تهران
لعنت بر پدر هر چه دروغگو . اخه یکنفر پیدا نمیشه که به این کوته فکر بگه دمب خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو . ما که ناامنی - نابسامانی اقتصادی و خودفروشی مردم بیچاره در اثر فقر را به عینه میبینیم تو دروغگو راست راست ایستاده ای و دروغ میگویی . چه قشنگ از عدالت و عدل صحبت میکنی .خاک بر سر اونهایی که این اراجیف رو میشنوند و تازه ال.. اکبر هم میگویند
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

ciooc20 - ایران - تهران
دروغگو معلوم بااین تورم و گرانی که برای ملت ایران درستی کردی تو لیاقت اداره کردن کشورایران را نداری بهتر ه دست از سراین ملت غیور برداری کجا ارزو ذخائر ایران اضافه شده بسه از این همه دروغی که شنیدیم .
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
هوی ی ی مگه تو همین یک ماه پیش نگفتی پول قالیباف را برای مترو نمی دم چون ده شی توی صندوق ذخیره ارزی نمونده؟
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

baran shomal - نروژ - اسلو
این مردک اگه حرف درستی تو عمرش زده باشه اینه چون در تاریخ سابقه نداشته ایران و فرزندانش گرسنه اواره و بی پناه باشند ننگت باد ای عرب زاده
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
این دلقک چی فکر میکنه اخه چرت وپرت هم حدی داره انتر.
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.