علی مطهری: رفتار احمدی نژاد در ۱۴ خرداد تحریک آمیز بود


علی مطهری: رفتار احمدی نژاد در 14 خرداد تحریک آمیز بود

اظهارات علی مطهری در اعتراض به ممانعت از سخنرانی سید حسن خمینی،با واکنش تند گروهی از اعضای فراکسیون اصولگرایان مجلس ایران رو به رو شد.

علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس در پی شکایت محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران از او، در دفاعیه خود نوشته است که اگر نتوان از رئیس جمهوری انتقاد کرد، جمهوری اسلامی فرقی با دیکتاتوری نخواهد داشت.

آقای مطهری متن دفاعیه اش را که روز دوازدهم مهرماه منتشر کرد، بیش از دو ماه پیش به دادسرای کارکنان دولت فرستاده و همان زمان گفته بود که در صورت لزوم، آن را منتشر خواهد کرد.

آقای مطهری در بخشی از دفاعیه خود در پاسخ به شکایت آقای احمدی نژاد، دلایلش را در خصوص نقش آقای احمدی نژاد در ممانعت از سخنرانی سید حسن خمینی در روز 14 خرداد، سالگرد درگذشت آیت الله خمینی شرح داده است.

او در دفاعیه اش با اشاره به دیر آمدن آقای احمدی نژاد به مراسم، برخورد او با دبیر ستاد برگزاری مراسم و اعلام سخنرانی آیت الله خامنه ای، رهبر ایران بلافاصله پس از پایان سخنانش را "تحریک آشکار" مردم دانسته است.

به نظر آقای مطهری نوع سخنان آقای احمدی نژاد در آن مراسم "به جای وحدت، تفرقه انگیز" بود.

در مراسم سالگرد درگذشت آیت الله خمینی، در روز 14 خرداد 1389 هنگامی که حسن خمینی، نوه آیت الله خمینی، قصد سخنرانی داشت، عده ای از حاضران با شعار دادن علیه معترضان به نتیجه انتخابات و منتقدان رهبر و رئیس جمهوری ایران، مانع سخنرانی او شدند.

اظهارات آقای مطهری در اعتراض به ممانعت از سخنرانی سید حسن خمینی، با واکنش تند گروهی از اعضای فراکسیون اصولگرایان مجلس ایران، که آقای مطهری هم از اعضای آن است، رو به رو شد.

این گروه از نمایندگان مجلس اظهارات آقای مطهری را "توهین به رئیس جمهوری و مقامات عالی کشور" دانستند و خواهان بیرون رفتن او از فراکسیون اصولگرایان شدند.

آقای مطهری که از منتقدان دولت ایران در مجلس محسوب می شود، بارها پس از انتخابات ریاست جمهوری، آقای احمدی نژاد را در افزایش نا آرامی مقصر دانسته بود.

او در دفاعیه اش نیز بر نظر خود مبنی بر محاکمه همزمان آقای احمدی نژاد، مهدی کروبی و میر حسین موسوی به عنوان کسانی که او از آنها با نام "عوامل فتنه" یاد می کند، تاکید کرده است.

علی مطهری، یکی از دلایل وقوع نا آرامی های پس از انتخابات را مناظره تلویزیونی میان میر حسین موسوی و محمود احمدی نژاد می داند، به نظر او "آن مناظره کذایی جامعه را دو قطبی کرد و پرده حرمت میان مردم و حکومت را درید و نظام جمهوری اسلامی را قبل از روی کار آمدن آقای احمدی نژاد، نظامی فاسد و دزد و مظهر پیوند قدرت و ثروت برای غارت بیت المال و استثمار مردم معرفی کرد."

علی مطهری بارها پس از انتخابات ریاست جمهوری، آقای احمدی نژاد را در افزایش نا آرامی مقصر دانسته بود

او در ادامه نوشته که آقای موسوی با ادعای تقلب در انتخابات و تشویق مردم به حضور در خیابان‌ها "جرقه آتش را بر هیزمی که آقای احمدی نژاد فراهم کرده بود زد و آن را شعله ور کرد."

آقای مطهری در این دفاعیه نوشته که "عدالت و حکمت حکم می کند که برای پایان یافتن این فتنه هر سه نفر به طور همزمان محاکمه شوند تا همه اطراف این بحران راضی گردند و مردم احساس کنند واقعاً عدالت و انصاف حکمفرماست."

البته به نظر او آقای احمدی نژاد باید پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش محاکمه شود.

در پایان این دفاعیه آقای مطهری به نکاتی اشاره کرده که به ادعای او دلایلی بر "قانون گریزی" رئیس جمهوری ایران است.

عدم ابلاغ قانون تسهیلات ارزی برای متروی تهران، جدایی سازمان تامین اجتماعی از وزارت رفاه، مقاومت برای اجرای قانون عفاف و حجاب و ممانعت رئیس جمهوری ایران از رسیدگی به اتهامات معاون اول خود توسط قوه قضائیه از جمله دلایل آقای مطهری برای اثبات " قانون گریزی" آقای احمدی نژاد است.

علی مطهری که فرزند آیت الله مرتضی مطهری، از روحانیون بلندپایه ایرانی در ابتدای انقلاب ایران است، در دور نخست ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در پاره ای از موضوعات از منتقدان او به شمار می رفت.

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
ببخشید جناب لب غنچه ای..میشه بگویید کدام از رفتارهاش خنده آور و تحریک آمیز نبوده ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,زرشششششک
سه‌شنبه 13 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
جناب مطهری تقلبی نژاد دیکتاتور نیست. مگه میشه یک کشور دوتا دیکتاتور داشته باشه? مگه علی چکه ای وشاهزاده مجتبی مردن که نوبت تقلبی نژاد باشه?
سه‌شنبه 13 مهر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
آقای مطهری، احمدی نژاد چیزی را در ۱۴ خرداد معرفی نکرد که دروغ بوده بلکه معرف این نظام فاسد و دزد بیت المال و قاتل بوده و هست .تقصیر ها را گردن فقط احمدی نژاد نیاندازید ! احمدی نژاد دست کم میآید دروغ خود را چشم در چشم دنیا بی رو در وایسی میزند که این خود قابل چشم پوشی نیست ،اما اینکه این نظام نظامی باطل و بر باد رفتنی هست ما ایرانیان شکی نداریم و اگر جز این میپندارید یه رفراندوم آری یا نه مثل اول انقلاب بگذارید تا مشخص شود (البته با حضور و نظارت نیروهای بین الملل بر صندوق ها ). این نظام مردمی نیست و با اعدام و زندان و نیروهای خود سر یا همون بسیجی ها و سپاه فاسد بر مردم حکومت میکند !حالا شما هر چه میخاهید اسلامی و ولایتی اسمش رو بگذارید .
سه‌شنبه 13 مهر 1389

alexxx - اتریش - وین
این عمله رو یکی نیست بپرسه, اخه تو رو سننه? باید خودت رو نخود هر اشی بکنی? از مموتی چنان پسگردنی بخوری که دوران بچگیت رو بیادت بیاره .. ! با اون ریش کثیف و قیافه زشتت.. !!!!
سه‌شنبه 13 مهر 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
در دفاعیه خود نوشته است که اگر نتوان از رئیس جمهوری انتقاد کرد، جمهوری اسلامی فرقی با دیکتاتوری نخواهد داشت!!!! بابا اینها همه کور و کر هستن انگار!
سه‌شنبه 13 مهر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
حوصله خوندن حرفاشو ندارم. اما کاش اینا که از اول تو پول بیت المال غلط زدن و . اضافه هاشو برا تروریستا فرستادن یه خورده خرج مواردی مانند ارتدونسی میرفتند بد نبود.
سه‌شنبه 13 مهر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Black Chador - امریکا - ولدن. لطفا دیگه این گدازاده مجتبی رو شاهزاده خطاب نکنید. چطور دلتون میاد این کلمه زیبا و پرمعنا که جز فرهنگ کهن ماست و یک شاهزاده واقعی مانند شاخ شمشاد داریم برای این گدازاده های روضه خون سر قبر بکار ببرید خدا میدونه پدرش وقتی مشهد بوده چند تا شمع و کفن دزدیده. میگن آخوندای مشهد در زمانهای قبل اینکاره بودن. خامنه ای هم که نشون داد شاه دزد حسابی هست و کار نیک از پر کردن است.
سه‌شنبه 13 مهر 1389

f.berlin - ایران - تهران
اقای مطهری اگر زنده بمانی که حتما میمانی بدان که یک رشته طناب ابریشمین در انتظار ان گردن کلفت تو و بقیه جنایتکاران وابسته به نظام گره خورده لحظه شماری میکند تا طعم خیانت به کشور و مردم را بچشید.
سه‌شنبه 13 مهر 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
اخرش نفهمیدیم این اقا اینوریه یا اونوری یا هر دو
سه‌شنبه 13 مهر 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
1000تا صلوات میفرستم یا پولشو میدم به این ساندیس خوارها اونا بفرستند خدایا امشب احمقی نژادو بکش/امین
سه‌شنبه 13 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
تحریک چیه دیگه!!! خجالت بکش!!! بگو مدیریت جهانی
سه‌شنبه 13 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
iranazadiran - ایران - تهران . دوست عزیز چه اسمی براش بزارم? نمیشه فقط بهش گفت مجتبی باید یک عنوان داشته باشه. چطوره از همه درخواست کنیم که یک عنوان برای این توله اخوند پیشنهاد کنند. توله علی چطوره?
چهار‌شنبه 14 مهر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Black Chador - امریکا - ولدن. گرامی حیف توله خواستنی و شیرین نیست که اسمش را روی این نخراشیده های نتراشیده دیو صفت بذاریم. بنده ولد چموش را پیشنهاد میکنم دیگران هم نامگذاری کنند تا به چیزی که مورد تائید همه باشد. اتفاق نظر داشته باشیم.
پنج‌شنبه 15 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.