اختلاف نظر سپاه و دولت در مورد خطر حمله آمریکا


اختلاف نظر سپاه و دولت در مورد خطر حمله آمریکا

حسین همدانی معتقد است که "سپاه اگر وارد سیاست نشود اصلا سپاه نیست"

حسین همدانی، فرمانده سپاه تهران، با اشاره به برخی موارد اختلاف میان سپاه پاسداران و دولت محمود احمدی نژاد، نسبت به احتمال وقوع بحران های داخلی و خارجی برای حکومت ایران هشدار داد.

آقای همدانی در مصاحبه با شماره ۱۰ مهر روزنامه "خبر"، در توضیح "یکی از اشکالات" وارد بر دولت گفت: "دولت می گفت حمله نظامی [ممکن] نیست، در حالی که فرماندهان نظامی ما بر اساس اطلاعات و برآوردها می گویند حمله جدی است."

فرمانده سپاه تهران با تاکید بر اینکه "اگر دشمن احساس کند وحدت بین ما نیست، حمله نظامی قطعی است"، افزود که "پرونده سران فتنه بسته شده است اما فتنه جدیدی در دستور کار است". او در توضیح "فتنه جدید" گفت که ممکن است عده ای به دنبال ایجاد نارضایتی اقتصادی در مردم باشند و "مردم را علیه نظام بشورانند".

این اظهارات یک روز بعد از آن منتشر شده که اسماعیل احمدی مقدم، رئیس پلیس ایران، از احتمال وقوع "فتنه اقتصادی" و "آشوب، اغتشاش، نا آرامی و نافرمانی" در کشور خبر داده است.

در پی برنامه ریزی دولت برای حذف یارانه برخی از کالاها و خدمات و پیش بینی افزایش قیمت ها بر اثر این اقدام، بسیاری از مقام های حکومتی از امکان ایجاد آشوب های اجتماعی در ایران ابراز نگرانی کرده اند.

سپاه اگر سیاسی نباشد سپاه نیست

سرتیپ همدانی در بخش دیگری از مصاحبه خود با روزنامه خبر، در مورد دخالت سپاه پاسداران در فعالیت های سیاسی گفت که "سپاه اگر وارد عرصه سیاسی نشود اصلا سپاه نیست".

وی در عین حال اظهار داشت که فرماندهان سپاه با وجود این که "مخالف" محمد خاتمی رئیس جمهور سابق بوده اند، اما به خاطر رای مردم، وی را برای حضور در مناسبت های مختلف مربوط به سپاه و بسیج دعوت می کرده اند.

حسین همدانی افزود: "در دولت فعلی هم اشکالاتی می بینیم و همه دلسوزان نظام تذکر می دهند. ما با هیچ کس، نه آقای احمدی نژاد و نه هاشمی، معامله نکردیم و معامله هم نخواهیم کرد... هر جا احساس کنیم لازم است اعتراض کنیم، اعتراض می کنیم."

وی به عنوان نمونه ای از موارد مخالفت با دولت دهم گفت: "ما با منشور کوروش به شدت مخالفیم و این را مخالف سیره امام و آقا می دانیم؛ حالا هر کس می خواهد از منشور کورش بگوید. منتها ما نباید وقتی دولتمردی یک جایی اشتباه کرد همه علیه او بسیج شویم."

این فرمانده نظامی ادامه داد: " ما الان در معرض یک تهدید نظامی جدی قرار گرفتیم... اگر به جای آقای احمدی نژاد، بنی صدر هم بود [مصلحت] حکم می کرد که ما شرایط را بررسی کنیم و به نفع منافع ملی و مردم فعلا درگیری داخلی خود را متوقف کنیم".

چهره بدی در دنیا از ایران ثبت شد

اقای همدانی در پاسخ به سوالات روزنامه خبر در مورد اتفاقات بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت که سپاه "انتظار حوادث فتنه را داشته است" و افزود: "خیلی خسارت به اعتبار بین المللی ما وارد شد... با حوادث سال گذشته چهره بدی در عرصه بین المللی از ایران ثبت شد".

او در مورد مسئولیت برخورد با رهبران اصلاح طلبان گفت: "ما در سپاه تهران در بخش افرادی که در راس هستند، مسئولیتی نداریم. آن بخش به جای دیگری واگذار شده است."

این فرمانده سپاه در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه بیانیه سپاه محمد رسول الله (مسئول امنیت تهران) در مورد خودسر بودن مهاجمان به منزل مهدی کروبی " نتوانسته کسی را اقناع کند" گفت: "شاید ما نباید آن بیانیه را درباره عدم دخالت در مقابل منزل آقای کروبی می دادیم. اصلا نباید بیانیه می دادیم. کار ما نبود و هیچ بحثی هم درباره آن نیست ولی وقتی می بینیم آنها شروع می کنند مجبور می شویم اعلام کنیم."

وی در پاسخ به سوال دیگری در این مورد علت عدم برخورد با مهاجمان "خودسر" به منزل آقای کروبی اظهار داشت: "این را من نباید پاسخ بدهم. ما که متولی همه کارها نیستیم. مسئول امنیت نیروی انتظامی است و آنها باید پاسخ بدهند."

در پی حمله یک ماه پیش عده ای از مهاجمان مسلح به منزل مهدی کروبی از رهبران اصلاح طلبان معترض، سپاه محمد رسول الله در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این حمله، آن را به گروهی "خودسر" منسوب کرد. این در حالی بود که پیش از آن، حسین ساجدی نیا، فرمانده پلیس تهران اعلام کرده بود که "نزدیک به یکصد تن از این افراد شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده اند تا اقدامات لازم صورت گیرد."

yashasinazarbaijan - امریکا - نیویورک سیتی
چهره بدی از ایران به ثبت رساندید کاری کرده اید که همه از یرانی بیزار و فراری شده به امید روزی که چهره واقعی ایران و ایرانی را به کل دنیا بشناسانیم و به دنیا ثابت کنیم ما نواده های کوروش کبیر هستیم زنده باد ایران و ایرانی
دوشنبه 12 مهر 1389

iranprotect2011 - ایران - شیراز
ما هم منتظریم ببینیم آخرش چی میشه...
دوشنبه 12 مهر 1389

SATTARKHAN - کانادا - تورونتو
پورنوگرافی در بهشت مسلمین:. حضرت آیت الله شهید عبدالحسین دستغیب ؛ در یکی از کتاب ه...ایش بنام "هزار سئوال " که از طرف سازمان انتشاراتی " ناس " منتشر شده است ؛ در باره حوض کوثر و حوران بهشتی فرمایشاتی میفرمایند که آدمیزاد روی کله مبارکش اسفناج که چه عرض کنم چنار سبز میشود . ایشان میفرمایند : "طول حوض کوثر از صنعا تا بصره است "(انگار این بنده خدا طول و عرض حوض کوثر را خودشان متر فرموده اند) و به عدد ستارگان آسمان جام در اطرافش میباشد که بدست حور العین پر میشود . جام ها مختلف است . بعضی از نقره بهشتی و برخی از بلور است . این حوض سه قسمت است که از شراب بهشتی و شیر و عسل لبریز است . قدر مسلم این است که این حوض از عسل شیرین تر و از برف خنک تر است .
دوشنبه 12 مهر 1389

SATTARKHAN - کانادا - تورونتو
حوض کوثر سقایی اش با محمد (ص)و علی (ع) است و هر مومنی از آن خواهد نوشید" . روایت است که : خدای تعالی اطراف این حوض هزار درخت خلق فرموده که هر درختی سیصد و شصت شاخه و برگ دارد و از هر برگی نغمه ای بر میخیزد که از دیگری شنیده نمی شود) . " نگاه کنید به کتاب هزار سئوال -چاپ 1371 -انتشارات ناس - صفحه 47). و اما بشنوید از حوران بهشتی تا بدانید حضرت باریتعالی چگونه از بندگان مومن و بَبُوی خود در بهشت برین پذیرایی میفرماید :. حضرت آیت الله دستغیب میفرمایند :. " حوریان بهشتی بقدری لطیف اند که هفتاد حله می پوشند که هر کدام رنگی ویژه خود دارند . مع الوصف از زیر تمام حله ها بدن لطیف اش نمایان است .
دوشنبه 12 مهر 1389

SATTARKHAN - کانادا - تورونتو
در روایتی دیگر اینطور تعبیر میفرمایند که : حوری بهشتی ؛ مغز استخوان ساق پایش نمایان است و کبدش بمنزله آینه ای است که مومن صورت خودش را در آن می بیند . و خلخال پایش به انواع نغمه ها آواز می خواند !! " ( نگاه کنید به کتاب هزار سئوال - صفحه 86 -)- حالا آن مومن بَبُویی که می خواهد با چنین حور العینی همبستر بشود اگر زهره ترک نشود لابد باید زهره شیر داشته باشد - بقول شاعر :. گفت حاجی تاج با طوبای زشت. گر تویی طوبا گذشتم از بهشت !
دوشنبه 12 مهر 1389

OzveMardom - فرانسه - پاریس
جنگ زرگری!! حالا هر کس صداش از وضع بد اقتصادیش در بیاد میگن عوامل فتنه و اشوب اقتصادیه و از امریکا داره حمایت میشه . اینها تو پاک کردن صورت مسئله استاد شدن.
دوشنبه 12 مهر 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
برید این قصه ها رو برای عمتون تعریف کنید, همه شما کثافتهای قاتل از اون رهبر بی همه چیز عملی عملتون, تا بسیجی های ساندیسی مفت خور و بیسوادتون فقط به درد یه کاری میخورید !!! ببندنتون به گاری تو خط تهران مشهد مسافران زوار رو جا بجا کنید.
دوشنبه 12 مهر 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
ای سپاهی و بسیجی فریب خورده به صف ملت بزرگ و ستمدیده ایران بپیوندید که "عن قریب" شاهد فروپاشی حکومت استبداد-دینی بدست مردم خواهید بود.پس بیایید و لکه ی ننگ "ولایت جنایت" را از پیشانی خود پاک کنید تا دیر نشده به آغوش ملت بزرگ خود باز گردید. قایق مفلوک ولایت جای شما فرزندان ایران نیست . ایران را از جنگ خونینی که در پیش است نجات دهید کشور و مردم خود را فدای هوس مادی و کرسی قدرت فاسد اقتدارگرایان نکنید . امروزه بر سر سفره ی خالی خانواده ها نفرین شبانه روزی ستمروایان و جلادان است. ملت بزرگ و دردمند ایران را دریابید. امان از روزی که کاسۀ صبر مردم به سر رسد. زندانیان بی گناه را دریابید.
دوشنبه 12 مهر 1389

khosrow60 - سوئد - سوئد
درست مثل فرمانده نظامی عراق زمان صدام حرف میزنه.ارواح نظامیکه توحامیش هستی خیلی وقته همه چیش قاطی پاطی شده وباید مثل صدام دنبال سوراخ موش باشید شانس بیارید تومنطقه خودتونو گم وگور کنیددرغیراینصورت خدامیداند این مردم امسال ترا گیربیارند تودروازهای شهر تیکه هایتانرااویزان خواهند کرد.یک راه دارید به رهبر چولاقتان بگید بره قم ومذهب راازسیاست جدا کنه.راستی قمی ها رهبرت راراه ندادن.
دوشنبه 12 مهر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
SATTARKHAN .کانادا .تورنتو / دوست عزیز از این ذهنیت های پریشان و مجهول الحال زیاد رو دست و کپل این آدم خور های مذهبی ورم کرده ،که بی مشتری مانده اند! این نویسنده در واقع داشته در آخر زامبی میشده که شانس نیورد و فیوزش رو پروندند. از این اعترافات و تجسمات مشوش بیماران جنسی و روانی حبس شده در لباس روحانیت زیاد هست که از سنت نیاکانشان و جدشان مانده ! .
دوشنبه 12 مهر 1389

کلاغ سیاه - ایران - تهران
ادم دروغگو و کم حافظه اگر از دستورات خمینی پیروی میکنی مگر نگفته هیچ نیروی نظامی وارد بازار کثیف سیاست نشود. هر بلایی میخواهید سر ملت مظلوم می اورید و هر کس گله کرد میگویید فتنه گر . بدیهی است که بعد از انتخابات منتظر اعتراض بودید چون بهتر از همه میدانستید که چه خیانت بزرگی در حق مردم کردید .
دوشنبه 12 مهر 1389

طراوت - ایران - تهران
SATTARKHAN - کانادا - تورونتو ..خدا شفات بده
دوشنبه 12 مهر 1389

FAROKHZAD - آلمان - هامبورگ
SATTARKHAN - کانادا - تورونتو عزیز : . بسیار ممنون از این همه اطلاعتی که برامون ارسال کردی . اینقدر خندیدم که حد نداره . دمت گرم خیلی باحال بود . اما یک سوالی که همیشه منو به خودش مشغول کرده / میکنه ، اینه که مثلا من خودم چون آدم با حالی هستم ، یقین دارم که پس از مرگ ،یک بلیت جامبو جت از جناب عزرائیل میگیرم و درست کنار کوثر پیاده میشم و تازه اونجا همه چیز برام رزرو شده. و حور العین های بهشت هم منتظرند که بنده رو حسابی ماساژ بداند و دیگه .............! اما سوال من اینه . مرد های مؤمن که حور العین نصیبشون میشه ، اما تکلیف زنان مؤمنه چی میشه ؟؟. آخه اونا که نمیتونند با حور العین های بهشتی کنار بیاند. پس نتیجه میگیریم که زنان مؤمنه کنار حوض کوثر کهنه بچه ها یی که زود هنگام مردند رو میشورند .
دوشنبه 12 مهر 1389

hasazo - ایران - کاشان
حقایق تاریخ. در زندان امیرالمؤمنین، شکنجه وجود نداشت به این معنی که زندانی برای اقرار کردن تحت فشار قرار نمی‌گرفت و حضرت دستور داده بود اگر کوچک‌ترین تهدیدی نسبت به افراد زندانی وجود داشته باشد، اعترافات آن‌ها قابل استناد نبوده، و نمی‌توان آن‌ها را مجازات کرد، دستور حضرت چنین بود “من أقرّ عند تجرید او تخویف او حبس او تهدیدفلا حد علیه”(کافی، ج۷، ص۲۶۰) در فرمانی حضرت اقرار در ۴ مورد را بی‌اثر شمردند: “اقرار کسی که لباس از تنش برون می‌آورند و به او اهانت می‌کنند، اقرار کسی که در حال ترساندن اعتراف می‌کند، اقرار کسی که در زندان محبوس است، اقرار کسی که تهدید شده است”.
دوشنبه 12 مهر 1389

hasazo - ایران - کاشان
حقایق تاریخ. در دولت علوی، زندانی سیاسی، دیده نمی‌شود، این بدان معنا نیست که در حکومت حضرت، کسی مرتکب جرم سیاسی علیه حکومت نمی‌شد، بلکه به عکس، در آن دوره به دلیل فتنه خوارج، شورش طلحه و زبیر، و شرارت‌های معاویه، اوضاع جامعه از نظر سیاسی بسیار ملتهب بود، به خصوص که چون خوارج و اصحاب جمل، از میان یاران حضرت انشعاب پیدا کردند و با تبلیغات گمراه‌کننده‌ی ضدِ حضرت، عضو گیری می‌کردند، ارتکاب جرائم علیه حکومت فراوان اتفاق می‌افتاد، این گروه‌ها، پس از شورش مسلحانه، با مقابله‌ی حضرت و جنگ رو به رو شدند، ولی قبل از آن، زندانی نداشتند در حالی که برخی از آن‌ها به حضرت دشنام می‌دادند، برخی دیگر به نشر اکاذیب و تشویش اذهان می‌پرداختند، برخی هم تجمعات علیه حکومت تشکیل می‌دادند و….
دوشنبه 12 مهر 1389

hassan5 - ایران - تهران
بنظر میرسد که تازه داره دوزاری شان میافته وموزیانه در حال دلجوئی از مخالفین برای بقای بیشتر نظام کثیف خودشان هستند..اگر با دولت در مورد منشور مخالفند در تجاوز و کشتار و سرکوب مردم که با دولت موافقند...اقا اخر خطه پیاده میشی یا پیاده ات میکنند
دوشنبه 12 مهر 1389

hasazo - ایران - کاشان
حقایق تاریخ. شگفت آور است که در آن شرائط حادّ امنیتی و سیاسی، حتی نام “چند نفر” که زندانی شده باشند، دیده نمی‌شود! در حالی که مخالفان، افراد سرشناسی بودند و حبس آن‌ها در تاریخ ثبت می‌شد، و شگفت آورتر آنکه در همان اوضاع، افراد متعددی از مسئولان دولتی به دلیل تخلفات خود، در زندان بودند!. کثیر حضرمی، می‌گوید در مسجد کوفه، گروهی علیه امیرالمؤمنین صحبت می‌کردند و یکی از آن‌ها قسم خورد که حضرت را خواهد کشت، من او را گرفتم وخدمت حضرت آوردم، حضرت فرمود: آزادش کن! توقع‌داری که قبل از اقدام به قتل، او را بکشم! گفتم: به شما اهانت می‌کرد! فرمود: تو هم به او اهانت کن یا رهایش کن.(مبسوط سرخسی، ج۱۰، ص۱۲۵).
دوشنبه 12 مهر 1389

amir pishro - ایران - تهران
خدایا این اختلافات بین این اوسگول ها را هر روز بیشتر کن تا ما بیشتر بخندیم
دوشنبه 12 مهر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
تناقض در گفتار از علائم واضح و دلیل قاطع بر یاوه سرایی ست و حرف زدن از سر بی منطقی یا منافع و مطامع خود نه مردم یا طرف مقابل. شما نمی خواهد سنگ مردم را به سینه بزنید ابتدا رفتار خود را اصلاح کنید که اگر جایش برسد و سر دشمنی حاضرید برای نجات خود همه چیز را له کنید که اولین آن شرف و حیای شماست. بدبخت سپاهی که امثال تو فرمانده اش باشد می خواستیم بهتر از این تحویل دهد و در برابر حق مردم سکوت کند و رسیدن به رای شان را فتنه بخواند و منتخبی مردم را در آن زمان سران فتنه. ...
دوشنبه 12 مهر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
....سیاسی شدن سپاه که بر خلاف سیره امام قلابیتان بود یا آن را هم به مانند وعده آب و برق مجانی و رساندن به کرامت انسانی در دو جهان بود و تنها وعده و شعاری فریبکارانه برای خاطر جمعی مردم که یک حکومت نظامی از اراذل و اوباش بی تخصص و بی صلاحیت نمی خواهد جای عده ای ارباب جمع سیاسی و ارتشی به مانند حکومت شاه فقید را بگیرد. این دولت کودتا که دست پخت آغایتان است. باز این سیاه بازی جدید برای خر کردن امثال خودتان. نادان کسانی که فریب شما دغلبازان بی اخلاق و منش را بخورد و دوباره به شماها اعتماد کند . شما مردید و تمام شدید حالا مدام با کلمات آنهم احمقانه بازی کنید.
دوشنبه 12 مهر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
سه مشکل برای حمله به ایران می تواند وجود داشته باشد. 1- نیروهای آمریکا در جاهای دیگر درگیرند. البته آمریکا سعی می کند سریعا نیروهایش را به سرعت از عراق و افغانستان خارج کند. 2- افکار عمومی غرب وقوع یک جنگ دیگر را در فاضله زمانی کوتاه با جنگ عراق نمی پذیرفت. البته آقای دکتر احمدی نژاد با سخنانی مانند انکار هولوکاست و انکار عملیات تروریستی یازده سپتامبر و وقاحت و دروغگویی علنی در مصاحبه هایش چنان نفرتی در غرب برانگیخته که افکار عمومی تقریبا از حمله حمایت می کند. 3- جانشینی برای این حکومت وجود ندارد یعنی کسی که قدرت اداره کشور را داشته باشد و بتواند نظر عامه مردم ایران را جلب کند، این مشکل آخر همچنان لاینحل است اما می توان مانند مورد عراق حل آن را به پس از حمله واگذار کرد.
دوشنبه 12 مهر 1389

shahab46 - المان - هانوفر
اگر رژیم برگرده که بابای هرچی سپاهی و بسیجی دیگه بقیه را خودتان میدانید مردم در هر کوچه وبرزن شناسایی کنید این اوباشان را که انروز نزدیک است.نگار من که به مکتب نرفت وخط ننوشت شب خوابیدو صبح سرتیپ و رهبر ورئیس جمهور شد
دوشنبه 12 مهر 1389

hedayat20 - بلژیک - بروکسل
فرمانده سپاه تهران با تاکید بر اینکه "اگر دشمن احساس کند وحدت بین ما نیست، حمله نظامی قطعی است.........پس لطفا اگر بودن وحدت اینقدر مهم هست از ناصر ملک مطیعی و چند تا از هنرپیشه‌های پیش کسوتمون هم دعوت کنین تا انشااله به حول قوه الهی پوز همهٔ کشور‌ها رو یه تنه به خاک بمالیم.سلوات تتت
دوشنبه 12 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.