نگرانی مقام‌های ایران از تشدید ناآرامی‌های اقتصادی


نگرانی مقام‌های ایران از تشدید ناآرامی‌های اقتصادی

اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی نسبت به احتمال وقوع "فتنه اقتصادی" در کشور هشدار داد و گفت که مخالفان داخلی دولت «با فشارهای اقتصادی قصد دارند کشور را به آشوب، ناآرامی و نافرمانی مدنی» بکشانند.

احمدی مقدم: بخشی از مردم عزیز رویاروی حکومت قرار گرفته‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، برای نخستین بار در سخنان خود از اصطلاح "فتنه اقتصادی" استفاده کرد و ضمن اعتراف به این که «فتنه سیاسی سال گذشته ادامه دارد» گفت:«امروز در اشکال دیگری همچون فتنه اقتصادی ممکن است عده‌ای قصد داشته باشند هر روز جائی را به اعتصاب و تعطیلی بکشانند.»

 

کاهش توان تحمل مردم، نشانه امنیت!

 

فرمانده نیروی انتظامی که روز جمعه (۹ مهر۱۳۸۹) در نماز جمعه تهران سخن می‌گفت، اضافه کرد: «امکان دارد فتنه به اشکال دیگری هم خود را نشان دهد، اما نیروی‌انتظامی بر کانون شکل دهی این فتنه‌ها اشراف کامل دارد.» وی جمهوری اسلامی را «جزیره‌ای امن در میان امواج سهمگین تهدیدها و آسیب‌ها» توصیف کرد و گفت:«شاید آستانه تحمل مردم برای تهدیدات محدود و جزئی هم پائین باشد که این نشانه بالا بودن درجه امنیت در کشور است!»

 

احمدی مقدم در شرایطی نسبت به احتمال بروز ناآرامی‌های ناشی از مشکلات اقتصادی و اعتصابات سخن می‌گوید و نام آن را «فتنه اقتصادی» می‌نهد که در هفته گذشته، اعتصاب بازارهای طلافروشان در تهران و چند شهر دیگر، همراه با محدودیت‌های ورود ارز از دوبی، بازار ارز را به شدت متشنج کرده و نرخ یورو را به بالای ۱۶۰۰ تومان و نرخ دلار را به بالای ۱۲۰۰ تومان رسانده است.

 

ناآرامی‌های اقتصادی احتمالی

 

مسئولان دولت دهم، نگران آن هستند که با اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌ها، قیمت کالاهای مورد نیاز مردم، که در هفته‌های گذشته سیر صعودی پیدا کرده، به حالت انفجاری برسد و زمینه‌ساز ناآرامی‌های اجتماعی شود.

 

طرح هدفمندی یارانه‌ها، ابتدا قرار بود از اول سال ۱۳۸۹ به مرحله اجرا گذاشته شود، اما بعد در دو مرحله به اول مهر و سپس به اول آبان موکول شد. اما اجرای آن در آبان‌ماه نیز هنوز قطعی نشده است. محمود احمدی‌نژاد در آستانه پائیز به صراحت گفت: «اگر اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها زمینه‌ساز سروصدا باشد، درست نیست.»

 

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده پلیس جمهوری اسلامی، در نماز جمعه دیروز تهران تاکید کرد: «نیروی انتظامی در اجرای طرح‌های تحول اقتصادی در کنار دولت و در جهت اجرای قانون خواهد بود. البته نیروی انتظامی از کانون‌های فتنه نیز مراقبت خواهد کرد.» وی افزود: «کسانی که می‌خواهند با تکیه بر فشارهای اقتصادی دشمن حلقه مکمل آن در کشور باشند، باید بدانند با آن‌ها برخورد خواهد شد.»

 

مردم در برابر حاکمیت

 

فرمانده پلیس تهران در بخشی دیگر از سخنان خود تلویحا اذعان کرد که تحولات پس از انتخابات ۲۲ خرداد سال گذشته، که وی از آن به عنوان «فتنه» نام برد، بخشی از مردم را رویاروی حاکمیت یا بخشی از آن قرار داده و منجر به افزایش جرایم در جامعه شده است.

 

احمدی مقدم، با اشاره به انسداد حساب هشت مقام پلیسی، امنیتی و قضائی جمهوری اسلامی و محرومیت آنان از دریافت ویزای آمریکا، اعلام کرد که این هشت مقام نه تاکنون به آمریکا سفر کرده‌اند، نه در این کشور حساب بانکی دارند و نه هرگز خواستار دریافت ویزای آمریکا شده‌اند. وی از مقامات آمریکائی خواست که اگر سندی در هریک از این زمینه‌ها دارند، افشا کنند.

 

تحریم‌های ایالات متحده آمریکا معمولا تاکنون به این کشور محدود نشده و از سوی بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیائی نیز به مرحله اجرا درآمده است. با توجه به این پیشینه، احتمال دارد هشت مقام امنیتی، انتظامی و قضائی تحریم‌شده، در بسیاری از کشورهای دیگر نیز مشمول مجازات شوند.

maryam-germany-71 - المان - برلین
عجب !! پس این هم کار فتنه بوده!! جلل الخالق پ مملکت امام زمان به این بی عرضگی?!!
یکشنبه 11 مهر 1389

capochin0o - امارات - شارجه
یه همچین طرحی اگه توی یه کشورباقانون وقانونمنداجرابشه درست جواب میده اما ایرانی که همین الانش برای 30000تومان ادم میکشن.مشکله خدا رحم کنه
یکشنبه 11 مهر 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
اخه شما که اینقدر از مردم میترسید غلط میکنید اینقدر به مردم ظلم میکنید.
یکشنبه 11 مهر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
اینها میدانند که فشار گرانی بی سابقه و نبود کار و پول دوباره مردم را به خیابانها خواهد کشاند و دارند خود را اماده میکنند. این دولتمردان نفهم و بی کفایت چرا نمیخواهند بپذیرند که کشور ورشکسته شده چون دیگر نمیتوانند به اندازه نیاز نفت بفروشند؟
یکشنبه 11 مهر 1389

compatriot - کانادا - تورنتو
گردان کلفتت برازنده یه طناب دار زربافت، ظریف و زیباست.
یکشنبه 11 مهر 1389

ezatdf - ایران - تهران
عکس خِشتک شلوارش رو نداشتید بگذارید
یکشنبه 11 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
خدا یا این جانور ولی وقیح رو شفا بده یا از روی زمین برداره که ملت از شرش راحت بشن. آشغال کله ..
دوشنبه 12 مهر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
قرار بود که تو این انقلاب خیلی چیزا مجانی بشه !!قرار بود که پول نفت بیاد سر سرفه های مردم ...!!! پس چی شد !؟ تازه میخان مردم رو تو این بدبختی و نداری هم کنترل کنند و بترسونند که فردا نریزند تو خیابون !!! عجب کشوری و عجب مدیریتی !! میخان دنیا رو هم اینطوری اداره کنند !!؟.
دوشنبه 12 مهر 1389

کلاغ سیاه - ایران - تهران
مردک مزدور احمقی مقدم وقتی ما ملت گرانی و هرج و مرج و ......را داریم میبینیم و حس میکنیم انوقت تو بیشعور میگی دروغه و اینها فتنه است .روزی امرکا ادعا کرده بود که قیمت دلار را در ایران به 1000 تومان میرسانم همه ما خندیدیم . ولی الان میبینیم که در اثر یی کفایتی تو و امثال تو و اون رئیس احمق تر از تو دلار به 1200 تومان رسیده سکه شده بالای 350000 تومان .همه اینها دروغه و فتنه هستش . برید گمشید و واسه اونهایی که جیره خوار شما هستند تعریف کنید
دوشنبه 12 مهر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
اون رییس جمبون شجااااع و راستگویتان فرمودند که تحریمها را تبدیل به فرصت کرده اند که...چی شد???اهان فکر کنم پینوکیوی قصه ما چوب جادوی فرشته مهربون رو بلد نیست کار بندازه!
دوشنبه 12 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.