بازیگران شناخته‌شده سینما این روزها چه می‌کنند؟


بازیگران شناخته‌شده سینما این روزها چه می‌کنند؟

جدول‌های این گزارش حاصل یک کنجکاوی هنری است درباره این سئوال ساده که «از بازیگران سینما چه خبر؟» آن هم در ایامی که تک‌ستاره اکران، الناز شاکردوست است.

خبر آنلاین , محمد صابری: وقتی به سینمای اکران نگاه کنید، با مجموعه‌ای از چهره‌های آشنای سینمای به اصلاح کمدی روبرو می‌شوید که جایی برای بازیگران نامی و کاربلد سینما نگذاشته‌اند و علاوه برسینما، سوپپمارکت و تلویزیون را نیز قبضه کرده‌اند، با این حال دانستن اینکه در بازار داغ تولید و تصویب پروانه ساخت فیلم، اهالی اهل سینمای ایران که نامشان گاه برای تماشای یک فیلم، کافی است، در روزهای ابتدایی پاییز برگ‌ریز، خالی از لطف نیست.

این جداول حاصل یک کنجکاوی هنری است درباره این سئوال ساده که «از بازیگران سینما چه خبر؟» آن هم در ایامی که تک‌ستاره اکران در سینمای ایران الناز شاکردوست است و گویی رقیبی را یارای هم‌پایی او نیست!

البته پرکاری شاکردوست خود او را هم ناراحت کرده چرا که او خود معترف به بی‌برنامه‌گی شورای صنفی و معترض به فصل کنونی اکران است. یک تبصره هم دارد این گزارش؛ فضای اندک ناگزیر از گزینش‌مان کرد، پس اولویت را ابتدا به «ستارگان»(نه سوپراستارها!) دادیم و سپس به «پرکاران». مابقی را هم گذاشتیم برای بعد؛ شاید زمانی که خواستیم بیشتر و کامل‌تر بدانیم بازیگران سینمای ایران چه روزگاری را می‌گذرانند و چگونه انتخاب‌هایی دارند. 

نام بازیگر

آخرین فیلم روی پرده

فیلم‌های در انتظار اکران

آخرین فعالیت‌ها

پرویز پرستویی

کتاب قانون (1388)

صد سال به این سال‌ها

ایفای نقش در «سیزده 59» به کارگردانی سامان سالور را به تازگی به پایان رسانده و در حال حاضر آماده ایفای نقش در فیلم «باگت» سامان مقدم است

علی نصیریان

پستچی سه‌بار درنمی‌زند

(1388)

شکارچی شنبه

در سینما کم‌کار شده و ایفای نقش در سریال «زمین انسان‌ها» به کارگردانی ابوالحسن داوودی از واپسین بازی‌های او مقابل دروبین به حساب می‌آید

رضا کیانیان

نیش و زنبور (1388)

صد سال به این سال‌ها/ هفت و پنج دقیقه

ایفای نقش در پروژه عظیم «راه آبی ابریشم» را به پایان برده و این روزها مشغول ایفای نقش در فیلم «یه حبه قند» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی است

مهدی هاشمی

هیچ (1388)

-------

«هیچ» بازگشتی باشکوه برای او محسوب شد. او پس از آن با ایفای نقش در چند تله‌فیلم قدرت تشخیص خود در انتخاب نقش را بار دیگر به اثبات رساند و در حال حاضر با پایان بازی در دو فیلم «مصائب چارلی»(علیرضا سعادت‌نیا) و «آقایوسف» (علی رفیعی) مشغول ایفای نقش مقابل دوربین کیانوش عیاری برای فیلم «خانه پدری» شده‌است

حمید فرخ‌نژاد

بیداری رویاها (1389)

پوسته/ همبازی/ آتشکار/ شب واقعه

بازی در «شب و قسم به دلتنگی» را به انتها رسانده و این روزها چند تله فیلم در نوبت پخش از تلویزیون دارد. پیشنهاد بازی در دو پروژه «فری‌کثیف» (تهمینه میلانی) و «سبب من» (بهرام بهرامیان) را در پیش‌رو دارد

حبیب رضایی

بی‌پولی (1387)

-------

ایفای نقش در انیمیشن «تهران 1500» از واپسین فعالیت‌های او در عرصه بازیگری بود. او این روزها آماده ایفای نقش در تازه‌ترین ساخته فریدون جیرانی به نام «من مادر هستم» می‌شود.

پارسا پیروزفر

زن زیادی (1383)

شبانه‌روز

مشغولیت چند ساله به پروژه «در چشم باد» او را تا حدودی از جریان اصلی سینما دور نگه داشت. او این روزها با پیشنهاد ایفای نقش در پروژه «سفیر عشق» به کارگردانی اکبر صفرزاده مواجه است.

شهاب حسینی

درباره الی... (1388)

آناهیتا/ پرسه در مه/ حوالی اتوبان

بازی در فیلم «برف روی شیروانی داغ» به کارگردانی محمدهادی کریمی، «پرنسیب» به کارگردانی تهمینه میلانی و «سوت پایان» به کارگردانی نیکی کریمی را به پایان برده و این روزها در پروژه «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری ایفای نقش می‌کند.

مصطفی زمانی

کیفر (1388)

بدورد بغداد

با رونمایی از نسخه سینمایی «یوسف پیامبر» (که به‌رغم اعلام و به‌دلایلی هنوز محقق نشده‌است) می‌توان کارنامه او را کاملاً سینمایی دانست. کارنامه‌ای که با ایفای نقش دربرابر دوربین کارگردانانی چون جیرانی(قصه پریا) و حاتمی‌کیا(بانوی شهرما) پربارتر خواهد شد. بازی در «سوت پایان»(نیکی کریمی)، «اینجا تاریک نیست» (محمدرضا خاکی) و «سبب من»(بهرام بهرامیان) هم سال پرکاری را برای او رقم خواهد زد.  

صابر ابر

هیچ (1388)

نخودی

بازی در تئاتر «کالیگولا»، جلوه‌ای متفاوت از توانایی‌های او در بازیگری بود. بازی در «سیزده‌59»(سامان سالور) و «انتهای خیابان هشتم»(علیرضا امینی) را به پایان رسانده و در حال حاضر در مقابل دوربین پوریا آذربایجانی برای فیلم «دلتنگ که می‌شویم» است. «تابستان عزیز» به کارگردانی امیرشهاب رضویان هم با بازی او در جشنواره کودک همدان رونمایی می‌شود.

محمدرضا فروتن

دموکراسی تو روز روشن (1389)

می‌زاک/ شبانه‌روز/ دیگری/ پای پیاده/ نیلوفر

پس از پرکاری سال 87 در سینما، به کارهای تلویزیونی روی آورد. از واپسین کارهای سینمایی‌اش می‌توان به ایفای نقش در نخستین پروژه سینمایی مشترک ایران و آذربایجان با نام «زمان معکوس» اشاره کرد.

بهرام رادان

کارناوال مرگ (1389)

زادبوم/ تهران 1500/ پرنسیب/ آدمکش

ایفای نقش در پروژه «راه آبی‌ابریشم» ساخته محمد بزرگ‌نیا را به پایان رسانده و در سال جاری بیشتر مشغول به فعالیت‌های بشردوستانه تحت عنوان سفیر مبارزه با گرسنگی است.

حامد بهداد

هفت دقیقه تا پائیز (1389)

لطفاً مزاحم نشوید/ زندگی باچشمان بسته / آدمکش

بازی در «جرم» مسعود کیمیایی را به پایان رسانده و مشغول ایفای نقش در «انتهای خیابان هشتم» به کارگردانی علیرضا امینی، «پرتغال خونی» به کارگردانی سیروس الوند و «سعادت آباد» به کارگردانی مازیار میری است. او پیشنهاد بازی در فیلم تازه عباس کیارستمی (پدر و پسر) را هم در پیش رو داشت که فعلاً ساخت آن منتفی شده است.

حسین یاری

کتونی سفید (1387)

کیمیا و خاک

سریال «قلب یخی» این روزها بسیاری را با بازی خوب او همراه کرده‌است اما ایفای نقش در «پرنده باز»(عطاءالله سلیمانیان) و «سعادت آباد»(مازیار میری) تازه‌ترین فعالیت‌های او در سینما محسوب می‌شود

امیر جعفری

کیفر (1389)

کلانتری غیرانتفاعی/ نفوذی

پس از حضور متفاوت در مجموعه تلویزیونی «زیر هشت» این روزها مشغول ایفای نقش در فیلم سینمایی «آلزایمر»(نسیان) به کارگردانی احمدرضا معتمدی است.

 

نام بازیگر

آخرین فیلم روی پرده

فیلم‌های در انتظار اکران

آخرین فعالیت‌ها

هنگامه قاضیانی

بیداری رویاها (1389)

طاووس‌های بی‌پر/ نیلوفر

ایفای نقش در تئاتر «کالیگولا» و تله‌تئاتر «هویت» مانع پرکاری او در عرصه سینما نبود. او این روزها بازی در «برف روی شیروانی داغ» محمد هادی کریمی و «سعادت آباد» مازیار میری را به پایان رسانده و در انتظار آغاز فیلمبرداری «من مادر هستم» تازه‌ترین ساخته فریدون جیرانی است.

مهتاب نصیرپور

فرزند خاک (1386)

-------

پس از درخشش در نقش «گوانا» در فرزند خاک انتظار حضور پررنگ‌تری در سینما از او می‌رفت اما این اتفاق نیفتاد و او جز حضور در انیمیشن تهران 1500 هنوز فعالیت دیگری در این زمینه نداشته و به فعالیت در عرصه تئاتر بسنده کرده‌است.

لیلا حاتمی

چهل سالگی (1389)

پرسه در مه

سال‌ها پس از «لیلا» باردیگر ایفای نقش دربرابر علی مصفا را مقابل دوربین فردین صاحب‌الزمانی در فیلم «چیزهایی هست که نمی‌دانی» تجربه کرد. پس از آن نیز مشترکاً به گروه تولید «آسمان محبوب» داریوش مهرجویی پیوستند. ایفای نقش در «سعادت‌آباد» مازیار میری تازه‌ترین فعالیت او در سینماست.

نگار جواهریان

طلاومس (1389)

جعبه موسیقی/ شبانه روز / صدسال به این سال‌ها

پس از طلاومس انتظارها از او بسیار بالا رفت و شاید از همین رو وسواس بیشتری در انتخاب نقش هایش دارد. بازی در «یه حبه قند» ساخته سیدرضا میرکریمی تازه‌ترین فعالیت سینمایی اوست.

ترانه علیدوستی

تردید (1388)

راز دشت تاران

گزیده‌کار است و از همین‌رو حضور همزمان او در دو پروژه «هرچه خدا بخواهد»(نوید میهن‌دوست) و «انتهای خیابان هشتم»(علیرضا امینی) را می‌توان به پرکاری تعبیر کرد.

مریلا زارعی

یه اشتباه کوچولو (1389)

دیگری

کارنامه غریبی دارد و برای همین هم‌زمان با اکران «یه اشتباه کوچولو»شاهد ایفای نقش او در تئاتر «رویای هالیوود» هستیم. او بازی در سریال «کلاه پهلوی» را به پایان رسانده و در فیلم جدید اصغر فرهادی و «بانوی شهر ما»(ابراهیم حاتمی کیا) نیز بازی خواهد کرد.

نیکی کریمی

دموکراسی تو روز روشن (1389)

جعبه موسیقی/ شبانه‌روز/ هم‌بازی

او پس از پایان حضور در مقابل دوربین مسعود کیمیایی برای فیلم «جرم» این روزها بشدت درگیر کارگردانی سومین فیلم کارنامه خود با عنوان «سوت پایان» است اما در کنار این فعالیت‌ها، شنیده‌ها حکایت از احتمال حضور او در تازه‌ترین ساخته شهرام شاه‌حسینی (دختر شاه‌پریون) نیز دارد.

هدیه تهرانی

هفت دقیقه تا پاییز(1389)

فرزند صبح

به نسبت سال‌های نه چندان دور بشدت کم‌کار شده‌ و احتمال می‌رود حاشیه‌های دو فیلم «هفت دقیقه تا پائیز»(علیرضا امینی) و «نسل جادویی» (ایرج کریمی) که بطور اتفاقی رونمایی از آن‌ها هم‌زمان شد، اندکی به این کم‌کاری بی‌افزاید.

رویا تیموریان

پستچی سه‌بار در نمی‌زند (1387)

زادبوم

این روزها مشغول ایفای نقش در نمایش «همه فرزندان خانم آغا» است. بازی در سومین فیلم نیکی کریمی با نام «سوت پایان» را پشت‌سر گذاشته و در انتظار آغاز فیلمبرداری «بانوی شهرما» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیاست

پانته‌آ بهرام

هیچ (1389)

صندلی خالی/ خواب‌های دنباله‌دار/ بدرود بغداد

با «زیر هشت» حضور متفاوتی را در تلویزیون تجربه کرد و پس از مدتی اشتغال به فعالیت‌ هنری در گالری‌های مختلف و روی صحنه تئاتر این روزها آماده ایفای نقش در تازه‌ترین فیلم فریدون جیرانی با نام «من مادر هستم» می‌شود

پریوش نظریه

حقیقت گمشده (1387)

دوزخ، برزخ، بهشت/ کیمیا و خاک/ چراغی درمه

گزیده‌کار است و البته کم‌شانس در توفیق اکران فیلم‌ها. او بازی در «شب و قسم به دلتنگی» را مدتی است به پایان رسانده و مشغول ایفای نقش دربرابر دوربین سیدرضا میرکریمی برای فیلم «یه حبه قند» است. او همزمان بعنوان بازیگر با بیژن میرباقری در «در جستجوی بهشت» هم‌کاری دارد و خود نیز در قامت کارگردان در صدد ساخت فیلم کوتاه «فصل‌ها» است.

باران کوثری

هیچ (1389)

لطفاً مزاحم نشوید/ می‌زاک/ شب واقعه

همکاری با فریدون جیرانی در «پازل» و حضور در فیلم «دلتنگ که می‌شویم» به کارگردانی پوریا آذربایجانی، آخرین اخباری بود که از فعالیت او در قامت بازیگر منتشر شد. شاید قرار گرفتن نام او بعنوان منشی صحنه فیلم «یه حبه قند» در کنار سیدرضا میرکریمی هم حکایت از تصمیم او برای اندکی فاصله گرفتن از دنیای بازیگری دارد. 

میترا حجار

این ترانه عاشقانه نیست (1384)

آناهیتا

پس از حضور در هالیوود چند بار تا مرز محرومیت پیش رفت اما با «آناهیتا»(عزیزالله حمیدنژاد) باردیگر به جریان سینما بازگشت. او هم اینک آماده ایفای نقش در پروژه «خاک و آتش» به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده می‌شود.

رویا نونهالی

صداها (1388)

نیلوفر / عصر جمعه

در سینما حضور کم‌رنگی دارد و با آغاز پخش «ساختمان 85» باردیگر از معبر تصاویر سریالی از مهدی فخیم‌زاده حضور در تلویزیون را تجربه می‌کند. او همزمان مشغول ایفای نقش در سریالی از آرش معریان است با نام «اینجا تهران است».

مهناز افشار

پسر آدم، دختر حوا (۱۳۸۸)

شبانه‌روز/ خاطره/ طبقه سوم

همچنان پرکار است. هم‌زمان با بازی در «پازل» (فریدون جیرانی) در فیلم‌های «سعادت‌آباد» ‌(مازیار میری) و «عروس تهران» (مسعود نوابی) و «ساندویچ سرد»(بهمن گودرزی) هم ایفای نقش داشته‌است.

 

kalkal - ایران - تهران
میگم شما که اینقدر از هنرمندان ایرانی تعریف و تمجید می کنید و سنگ اونارو به سینه میزند پس چرا فیلمهای ایرانی رو که همین ها ساختن تو سایت برا دانلود میزارید؟من جز همون کسایی هستم که از طریق همین فیلمها نون میخورم. این درسته؟ فرق شما با اونایی که کنار خیابون سی دی فیلم رو میفروشن چیه؟ بالاخره شما با این همهههههههههههه روشنفکری باید یه فرقی با غلام تکثیری بکنید . نهههههههه غلام؟؟؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 11 مهر 1389

sara5 - ایران - تهران
به نظر من که فیلم دزدی دیدن حرام است ولی این فیلم هایی که برای دانلود می گزارند قبلا کلی فروش داشته و الان هم دارد
یکشنبه 11 مهر 1389

banoyemehr - کانادا - تورنتو
لیاقت این سینما همون الناز شاکر دوسته
دوشنبه 12 مهر 1389

AFGPersian - سوئد - مالمو
چون امین حیایی نبود اصلا نخوندم
دوشنبه 12 مهر 1389

mahsa2265 - سوئد - تهران
kalkal - ایران - تهران. حالا از کدوم قسمتش نون میخوری?????????.
سه‌شنبه 13 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.