بازداشت دبیرکل و گروهی از اعضای نهضت آزادی ایران


بازداشت دبیرکل و گروهی از اعضای نهضت آزادی ایران

دبیرکل و دوتن از اعضای شورای مرکزی نهضت آزادی ایران در حالی که برای شرکت در مراسم ختمی به شهر اصفهان سفر کرده بودند، بعد از ظهر امروز در این شهر بازداشت شدند.

به گزارش کلمه، دکتر ابراهیم یزدی دبیرکل و مهندس هاشم صباغیان عضو شورای مرکزی نهضت آزادی ایران که برای شرکت در مراسم ختمی مربوط به یکی از اعضاء نهضت آزادی در شهر اصفهان به این شهر سفر کرده بودند، بعد از ظهر امروز به اتفاق دکتر سید علی اصغر غروی مسئول شاخه اصفهان این حزب دستگیر شدند.

دستگیری این سه عضو بلند پایه نهضت آزادی ایران در پی آن رخ داد که تعدادی از اعضاء و علاقمندان نهضت آزادی پس از شرکت در مراسم ختمی در این شهر برای اقامه نماز گردهم آمده بودند. در این حادثه ماموران لباس شخصی بدون ارایه هیچگونه حکم قضایی و با استفاده از زور و ضرب و شتم وارد منزل شخصی محل اقامه نماز شده و دکتر ابراهیم یزدی دبیرکل، مهندس هاشم صباغیان عضو شورای مرکزی و دکتر سیدعلی اصغر غروی مسئول شاخه اصفهان نهضت آزادی ایران را به همراه تعدادی از حاضران دستگیر کردند.

ماموران لباس شخصی که بدون ارایه حکم قضایی وارد محل شده و خود را نیروهای امنیتی و اعضاء بسیج معرفی می کردند با این توجیه که دکتر سید علی اصغر غروی در این محل بصورت غیر قانونی نماز جمعه اقامه کرده است، پس از بازداشت آنها نسبت به ارعاب و تهدید سایر حاضران و فیلمبرداری و ثبت مشخصات آنها اقدام کردند.

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
رژیم کثیف اسلامی داره به روزهای پایانی خودش نزدیک میشه .وگرنه کسانی مثل ابراهیم یزدی با این سن و سال نزدیک به 80 سال و بیماری که دارند چرا باید به زندان انداخت.این نشون میده که این رژیم دیکتاتوری چقدر ترسو است و پایه های حکومتیش چقدر لرزان که به اینها هم رحم نمی کنه.
جمعه 9 مهر 1389

bahram$hiroshima - ژاپن - هیروشیما
ابراهیم یزدی نوش جونت!!!!!!جمهوری اسلامی و خمینی ملعون بر اساس تفکر تو به قدرت رسیدن,حالا میوه ای که تو درختشو به ثمر رسوندی بچش! گوارای وجود
جمعه 9 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
نه اقا اینهاهم خودسر بودنند. انگاردولت جدید ایران شده خودسرها.
جمعه 9 مهر 1389

porharfi - هلند - آرنم
ابراهیم یزدی .هیزم بیار ه آتیش خانمانسوز انقلاب خمینی ..اکنون خودت. بسوز تا سوز دلها شاید بدانی...!
شنبه 10 مهر 1389

ایرانی باغیرت - ایران - اهواز
همین رفتارهای تندروانه چندتا بچه اطلاعاتی باعث نارضایتی مردم شده، اینها دارن با دست خودشون گور خودشونو می کنن ولی این مسائل رو اصلا نباید به اسلام ربط داد.
شنبه 10 مهر 1389

h.k - دانمارک - اودا
همین ابل.....ها بودند.که مردم گول خوردندوالاخمینی هم به این سادگی پیروزنمیشد.که قدرت رادستبگیره.خیانت این هاخیلی بیشترازملاهاست.اینهاهیجی ندارند.یکعده ادم پوسیده مثل یزدی,,بازرگان سنجابی وامثالهم.محاکمات پنج دقیقه ای رایادش رفته.تیمساررحیمی رافراموشکرده.خائنین بیعرضه. یک پاسداررامن بیشتر از اینهادوستدارم .اعدامشان کنید.
شنبه 10 مهر 1389

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
نگران نباشید. یزدی یک ماه دیگه از آمریکا براتون اعلامیه میفرسته. بقیه هم پروستاتشون عود میکنه میرن بیمارستان از اونجا هم معجزه میشه سر از خونه در میارن. البته اگه جدی باشه. اگه نباشه که همین الان هم خونه هاشون هستن..
شنبه 10 مهر 1389

emadr - ایران - کرج
در این مملکت غرش شیران که گذشت / این عوعو بسیجیان شما نیز بگذرد / باشید تاصبح دولتتان بدمد این هنوز تاج سحر است / هم مرگ بر زمان بگذرد / هم رونق جهان شما نیز بگذرد.
شنبه 10 مهر 1389

gomgi - ایران - تهران
مرگ بر خامنه ای حرومزاده با همه حرومزاده های دورر برش
شنبه 10 مهر 1389

f.berlin - ایران - تهران
اقای دکتر یزدی کشیده ای را که در شب 22 بهن 57 در گوش شادروان تیمسار سپهبد رحیمی ان دلیر مرد یران زمین زدی اکنون پس از 32 سال پس بگیر نوش جانت. نوبت بقیه هم بزودی زود قرا خواهد رسید.
شنبه 10 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
.. در این محل بصورت غیر قانونی نماز جمعه اقامه کرده است .. ؟!!! برای نماز خوندن و عبادت هم توی این حکومت باید اجازه گرفت؟!!! یه سوالی از ساندیس خورهای سایت دارم و اینکه: قبله نماز هنوز بسمت مکه هست یا بسمت بیت رهبری (طویله مقام ولایت عظمای وقاحت)؟!!! نابود باد رژیم جهل و جنایت ولی وقیح. پاینده ایران
شنبه 10 مهر 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
تو این حکومت فقط ساندیس خوری مجوز نمی خواد.
شنبه 10 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.