خوشحالی پسته کاران کالیفرنیا از تحریم های جدید ایران


خوشحالی پسته کاران کالیفرنیا از تحریم های جدید ایران

یک روزنامه آمریکایی می نویسد که تحریم های اعمالی جدید آمریکا علیه ایران که شامل ممنوعیت ورود پسته و فرش ایرانی به بازار آمریکا می شود ، به نفع پسته کاران آمریکا در کالیفرنیا شده است .

به گزارش
عصر ایران روزنامه لوس آنجلس تایمز با انتشار گزارشی در این باره می نویسد : ممنوعیت صادرات پسته ایرانی به آمریکا  که از روز چهارشنبه ( 7 مهر ماه 1389) به مورد اجرا در آمد ، در ذیل سخت تر کردن قوانین تحریم ایران اجرا می شود که قانون آن در اول جولای سال جاری از سوی پرزیدنت اوباما امضا شده بود .

این گزارش می افزاید :" این خبر خوبی برای کشاورزان پسته در کالیفرنیا است که دهه هاست برای در دست گرفتن بازار 700 میلیون دلاری پسته در آمریکا رقابت نزدیکی با  پسته صادراتی ایران دارند .

ایالت کالیفرنیای آمریکا بیش از 98 درصد پسته تولیدی در داخل آمریکا را تولید می کند و رقم تولید سالانه پسته در این ایالت به بیش از 175 میلیون کیلو می رسد .

لوس آنجلس تایمز می نویسد که البته در سال های اخیر صادرات پسته در ایران به دلیل شرایط نامساعد جوی کاهش یافته و این در حالی است که پسته کاران کالیفرنیا با افزایش باغات پسته بر تولید خود افزوده اند .

گفتنی است که ایران سالانه تنها حدود 500 هزار کیلو پسته به بازار آمریکا صادر می کند و این در حالی است که بازار بزرگ آمریکا سالانه دهها برابر این رقم مصرف دارد .

آمریکا خود بیش از 65 درصد پسته تولیدی خود را به بازارهای جهانی صادر می کند و اخیرا کشاورزان و صادر کنندگان پسته در این کشور تلاش دارند تا بازار بزرگ مصرف پسته در چین را به دست بگیرند .

ایران سالانه از صادرات پسته به بازارهای جهانی حدود  300 میلیون دلار درآمد ارزی دارد . ایران بزرگ ترین صادر کننده پسته در جهان محسوب می شود و عمده بازارهای صادرات ایران اروپا و آمریکای شمالی است .

کاسیت - ایران - خرم اباد
به به امسال چه شب یلدای داشته باشیم ما ایرانیا کلی پسته و گردو بعد از سالیان دراز میل میفرمایم.........ایرانیای عزیز استفاده کنید از بعضی تحریما
جمعه 9 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
خب پسته رو میفرستند چین و بجای اون سنگ قبر وارد میکند و اینجوری تحریمها رو دور میزنن.
جمعه 9 مهر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
ملت پسته کار و بسته خور ایران هم فرصتی گیر آوردن کمی از پسته های کاشت وطن بخورند !! البته حتما تا حالا پسته (چینی ) هم سر دل کشاورزای ایرانی هستش ،نه !!!؟ اخ که این چین زده حسابی بساط اقتصاد داخلی ما رو خراب کرده البته به کمک وطن فروش های ریس و مسول در ایران که اجازه ورود اجناس چینی رو به خاطر سود و منفعت خودشون میدن ! .
شنبه 10 مهر 1389

alexxx - اتریش - وین
.. اقای اکبر کوسه از زور فشار و سوختن , شده همرنگ لپهاش. چون به گفته خود حرومزادش, صادرات پسته رفسنجان که تعلق به شخص وی داره سالیانه فقط چندین میلیون دلاره.
شنبه 10 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.