تاثیرکلم بروکلی برای مقابله با التهاب استخوانی - مفصلی

 
تاثیرکلم بروکلی برای مقابله با التهاب استخوانی - مفصلی

آزمایشات ابتدایی یک ترکیب زیست فعال را در کلم بروکلی نشان می‌دهد که سولفورافان نام دارد و این ماده عملکرد آنزیم‌هایی را متوقف می‌سازد که در تخریب مفاصل در مبتلایان به عارضه آوستئوآرتریت نقش اثرگذار دارند.

سلامت نیوز: دانشمندان انگلیسی تاکید کردند: کلم بروکلی که بعنوان سبزی مفیدی برای پیشگیری از سرطان شناخته شده است، برای مقابله با عارضه آرتریت یا التهاب استخوان و مفاصل نیز مفید است.

به گزارش ایسنا، دانشمندان دانشگاه آنجلیای شرقی در انگلیس می‌گویند: آزمایشات ابتدایی یک ترکیب زیست فعال را در کلم بروکلی نشان می‌دهد که سولفورافان نام دارد و این ماده عملکرد آنزیم‌هایی را متوقف می‌سازد که در تخریب مفاصل در مبتلایان به عارضه آوستئوآرتریت نقش اثرگذار دارند. اوستئوآرتریت یا بیماری التهاب استخوان و مفصل، شایعترین نوع عارضه آرتریت است.

به گزارش روزنامه آنلاین ایج چاپ استرالیا، دانشمندان در حال انجام یک پروژه تحقیقاتی هستند تا با دستیابی به اطلاعات دقیق‌تر دریابند که آیا این ترکیب موجود در بروکلی می‌تواند پیشرفت اوستئوآرتریت را کند کرده یا متوقف سازد؟

یان کلارک سرپرست این پروژه تحقیقاتی در بیانیه‌ای تصریح کرد: در طول این پروژه تحقیقاتی سه سال تاثیرات سایر مواد رژیمی روی اوستئوآرتریت مورد بررسی و آزمایش قرار خواهد گرفت.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.