کشف برنامه حملات تروریستی القاعده در غرب


کشف برنامه حملات تروریستی القاعده در غرب

بر اساس گزارش ها، این خطر فوریت ندارد اما جدیست

گزارش ها حاکی از آن است که سازمان های اطلاعاتی کشورهای غربی یک برنامه حملات تروریستی مشابه آنچه دو سال پیش در شهر بمبئی هند اتفاق افتاد را کشف کرده اند.

بر اساس اطلاعاتی که به رسانه ها درز کرده، شهرهای بزرگ بریتانیا، فرانسه و آلمان هدف اصلی حملات احتمالی بوده است.

گفته می شود که عوامل القاعده مشغول برنامه ریزی برای حمله به مراکز مشخصی با هدف گروگانگیری و قتل مردم بودند.

جزئیات زیادی در این خصوص منتشر نشده است.

گزارش ها حاکی از آن است که عوامل حمله مشغول برنامه ریزی برای عملیات بودند اما نقشه آنها هنوز در مراحل ابتدایی بوده است.

شبکه خبری ای بی سی آمریکا گزارش می دهد که سازمان های امنیتی ایالات متحده در این خصوص به باراک اوباما گزارش ارائه کرده اند.

یک مقام امنیتی که خواست نامش فاش نشود گفت که احتمالا آمریکا هم از جمله کشورهایی بوده که القاعده قصد انجام عملیات در آنرا داشته است.

به گفته این منبع، خطر چنین حمله ای در کشورهای غربی یاد شده فوریت ندارد اما جدیست.

گفته می شود قرار بوده که حملات مانند حملات نوامبر ۲۰۰۸ در بمبئی که طی آن پیکارجویان به طور هم زمان به مراکز مختلفی حمله کردند انجام شود.

در حملات بمبئی، بزرگترین شهر هند، افراد مسلح در چندین نقطه حساس شهر، از جمله مراکز تجاری، ایستگاه های خط آهن و هتل های بزرگ، اقدام به تیراندازی و بمبگذاری کردند.

آن حملات به کشته شدن بیش از ۱۷۰ نفر، زخمی شدن بیشتر از ۳۰۰ نفر و آسیب جدی به تاسیسات شهری منجر شد.

آن واقعه در روز ۲۵ نوامبر ۲۰۰۸ در سطحی گسترده و با خشونتی کم سابقه آغاز شد و پس از مداخله پلیس و ارتش هند در روز ۲۹ نوامبر خاتمه یافت.

دولت هند پیکارجویان لشکر طیبه، که مقر آن در پاکستان است، را مسبب آن حمله اعلام کرده بود.

Jew5771 - ایالات متحده - سیاتل
القاعده و رزیم ایران به هم متصل هستند که با نابودی یکی دیگری نیز از بین خواهد رفت
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
پز جیمز باندی سازمانهای اطلاعاتی غربی: مردم, اسوده بخوابید که ما بیداریم ! که اگر روزی واقعا اتفاقی افتاد, با این شعار بچه گانشان که ما نمیتونیم امنیت 100% به مردم هدیه بدهیم و تا حالا چند نقشه شان را خنثی کردیم !?
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

ariapaad - امارات - دبی
دوستان واقعا فکر می کنید القاعده از خودش قدرتی داره؟!. فکر نمی کنید قدرت هایی مثل آمریکا و بهتر بگم صیهونیست پشتشونه؟!. همونطوری که الان قدرت توی ایران تاحد زیادی دست اونهاست و ما فقط داریم ظاهر قضیه رو میبینیم!. خواهش می کنم در مورد آنوسی ها تحقیق کنید. و به ماهیت احمدی نژاد و دوربریاش پی ببرید.
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

YAVARAM - المان - تهران
ariapaad - امارات واقعا اگر نابغه ای مثل تو نبود این چیزها رو کشف کنه مردم دنیا تو گمراهی و جهالت دست و پا می زدن. خریت نه تنها علف خوردن است!. .
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
همونطور که تحریمهای بین المللی داره باعث رشد عجیب اقتصادی در ایران میشه القاعده هم داره حسابی در کارها قویتر میشه. هم رژیم کثیف ایران و هم عصامای ک.. از مشورت با بغداد باب برای روابط اطلاعاتی استفاده میکنند.
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
همین رژیم افت الله فجیح اسهالیش و سپاه قدس تروریستش هستند که در تمام برنامه های تروریستی دست دارند. به چه دلیل خانواده بنلادن را در ایران به گروگان دارند تا هر چه از بنلادن بخواهند برایشان انجام دهند. واز خود کثیف تروریستشون هم هیچ مدرکی دال بر دست داشتن بجا نمیگذارند.
پنج‌شنبه 8 مهر 1389

Alireza-BM - سویس - زوریخ
25 نوامبر منم مومبی بودم . لوووووووووول . اکشن ترین روزهایی بود که دیده بودم . جای همگی خالی بود. ;))
پنج‌شنبه 8 مهر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
ariapaad - امارات - دبی . بله القاعده و طالبان و و و دستپخت غرب ---ولی بهتر است به بهترین دستپخت غرب نهادینه کردن اسلام و قوانین انسان ستیزش و به قدرت رساندن خمینی کثیف در 1357 فکر کنید !!!!!گوربابای غرب و القاعده.
پنج‌شنبه 8 مهر 1389

پریستوک - ایران - تهران
هند تو جریان انقلاب ایران، تامین کننده ی اطلاعات در مورد ایران برای انگلیس استعمارگر بود. هند زادگاه بابای خمینی گور به گور شده
پنج‌شنبه 8 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.