ورود سوال برانگیز سنگ قبرهای چینی؛ وزیر بازرگانی از مجلس اخطار گرفت


ورود سوال برانگیز سنگ قبرهای چینی؛
وزیر بازرگانی از مجلس اخطار گرفت

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در شرایطی که از سوی برخی کشورها در تحریم اقتصادی به سر می‌بریم کالاهای غیرضروری مانند سنگ قبرهای چینی وارد کشور شده که در همین باره مجلس به وزیر بازرگانی اخطار داده است.

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصای باشگاه خبری فارس«توانا»، در خصوص تأثیر تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: در این‌باره ‌مهم‌ترین مسأله حفظ استقلال اقتصادی و خودکفایی در زمینه‌های مواد غذایی و نیاز‌های اساسی است.
وی کشور را در زمینه‌ تولید مواد غذایی خودکفا دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری با سابقه اندک نبوده و توانسته تحریم‌ها، جنگ‌ها و قحطی‌های مختلف را پشت سر بگذارد.
ثروتی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس به عنوان جنگی که تمام دنیا برای شکست ایران متحد شده‌ بودند، خاطر نشان کرد: تمام دنیا موفق به شکست ایران در هشت سال دفاع مقدس نشدند ولی این به منزله‌‌ی عدم آسیب به کشور نیست.
وی ادامه داد: در صورتی که جنگ بر کشور تحمیل نمی‌شد می‌توانستیم مراحل رشد و توسعه را بیشتر طی کرده و هزینه‌های کشور به جای جنگ صرف عمران و آبادانی ‌می‌شد.
نماینده بجنورد و جاجرم در مجلس با بیان اینکه تحریم در کوتاه مدت ممکن است اثرات جانبی داشته باشد، تصریح کرد: در اوایل تحریم امکان افزایش هزینه‌های خرید تعدادی از قطعات صنعتی و نیز هزینه‌‌های حمل ‌و نقل وجود دارد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مبادلات تجاری کشور‌های تحریم کننده ایران نسبت به قبل از تحریم با کشور ما بیشتر شده و این نشان دهنده نیاز این کشور‌ها به انجام معاملات تجاری و بازرگانی با ایران است.
وی واردات کالا به کشور را 70 میلیارد دلار در سال خواند و گفت: بخشی از این واردات از کشور‌های آمریکایی و اروپایی بوده و شرکت‌های این کشور‌ها به دنبال حفظ بازار خود در ایران هستند.
ثروتی با اشاره به گذر کشور از شرایط تحریم دوران دفاع مقدس، گفت: کشور در حال حاضر شرایط بسیار مناسب‌تری نسبت به دوران دفاع مقدس دارد؛ تحریم‌ها اثر چندانی بر کشور نخواهد داشت و موجب استقلال کشور است.
نماینده بجنورد در خصوص راهکار‌های عبور از تحریم سیستم بانکی، اظهار داشت: دولت برای عبور از تحریم سیستم بانکی تدابیر و راه‌کار‌هایی اندیشیده و گزارش این کار را به مقام معظم رهبری تحویل داده‌‌ است.
وی با بیان اینکه برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی که تحریم کننده ایران هستند، خود به تنهایی تمام دنیا به حساب نمی‌آیند، گفت: ایران با برقراری ارتباط با سیار کشور‌های دنیا‌ امور بانکی، کشتی‌رانی،‌ واردات، صادرات و تمامی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد.
ثروتی در خصوص واردات بی‌رویه کالا و ارز و راهکار‌های جلوگیری از واردات بی‌رویه کالا، اظهار داشت: علاوه ‌بر 70 میلیارد دلار واردات کالا از مبادی رسمی به داخل کشور، سالانه 20 میلیارد دلار کالا به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود که حجم ورودی کالا به کشور به 90 میلیارد دلار در سال می‌رسد.
وی با اشاره به اخطار مجلس به وزیر بازرگانی به دلیل واردات بی‌رویه کالا، تأکید کرد: مجلس به دلیل باز شدن مرزها و واردات بی‌رویه کالا مخصوصاً کالاهایی که خیلی مورد نیاز جامعه نیست، به وزیر بازرگانی اخطار داد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به ورود برخی کالاها غیر ضروری به کشور نظیر سنگ قبر چینی، ظروف و اسباب‌بازی‌های وارداتی و از این قبیل، تأکید کرد: اینگونه کالا‌ها مناسب نبوده و از طریق مناطق آزادی مانند چابهار، کیش، قشم و بندر انزلی وارد کشور شده و موجب خروج از کشور می‌شود.
ثروتی با بیان اینکه دلار‌های نفتی هنگام تبدیل به ریال در کشور ایجاد تورم می‌کند، تصریح کرد: تصور بنده بر این است که دولت به همین دلیل اقدام به واردات کرده و با صادرات ارز و واردات جنس به کشور در صدد جلوگیری از ایجاد تورم در کشور است.
نماینده بجنورد ادامه داد: دولت نام این عمل خود را کنترل تورم می‌نامد در صورتی که واردات بی‌رویه کالا آسیب جدی به زیرساخت‌ها،‌ تولید و اشتغال کشور وارد می‌کند.
وی با اشاره به ممنوعیت ورود 539 قلم کالا از سوی وزیر کشاورزی به کشور، عنوان‌کرد: چرا این کالا‌ها در گذشته از سوی مسئولان ممنوع‌الورود اعلام نشده است اما بعد از تذکر رهبر به مجلس دولت اقدام به این کار کرد؟
نایب رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس تأکید کرد: دولت باید از ورود کالاهایی که مشابه آن در داخل کشور تولید می‌شود ممانعت به عمل آورد.
ثروتی هماهنگی بین وزرا را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: دولت باید با برنامه‌‌ریزی مشخص وزرای خود را هماهنگ کرده تا چنین مشکلاتی به وجود نیاید و از رسانه‌ای شدن این گونه مباحث جلوگیری بعمل آید.

ukguy4u - بریتانیا - لندن
چوب حراج زدن به سرمایه کشور سرتاسر کشور کوه و سنگه دیگه موندن خودشون رو شاف چینی ها و روسها کنن تا برای بقای ننگینشون حمایشون کنن. خاک بر سر بی کفایتشون کنن که روی قاجار رو سفید کردن.
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
ای تف به اون قبرت ببارد خمینی برای عن قلابی که کردی واین وارثان را به جا گذاشتی این رژیم اشغالگر برای ..مالی از هیچ چیزی دریغ نمیکند همه چیزهای اساسی یک کشور و یک ملت را تحریم کرده اند اونوقت سنگ قبر وارد میکند بامید روزیکه همین . سنگ قبرها را برای الاغ علی خاعنه ای و بقیه ملاهای. مفتخور جنایتکار استفاده شود مرگ ابدی و لعنت شیطان بر شماها که به زور اسلحه و نیروی نظامی . خود فروشت بر ملت ایران حکم میکنید این رفسنجانی. خاتمی موسوی کروبی هم هیچ ... نیستند و هیچ آبی را گرم نمیکنند بامید سقوط رژیم با کمک هم و ارتش. همیشه میهنی,,,,,,,,,, ارتش برای ملت ملت برای ارتش,,,,,,,,
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

yashasinazarbaijan - امریکا - نیویورک سیتی
این چینی ها دنیا رو دارن مثل یک مار بوا میبلعند هر چی توی این امریکا ما داریم مصرف میکنیم made in china
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

romano - ایران - تهران
زرشک با طعم ولایت از جزو کالاهی این دوره از تحریمها از قلم نیفته لطفا. آخه جوجه‌ها دیگه نه طیاره تو آسمون می‌تونین بپرونین نه ماشن رو زمین برونید. مقاومت می‌کنید. زپلشک شما می‌تونید کشور رو به پوضعیت پارسال که سی سال پیش که هیچ، پارسال که هیچ دوماه پیش برگردونید مقاومت پیش کشتون. از قدیم گفتن بچه مردنی از ریغش معلومه حالا هی عقاب، فاتح، bavar88 و بقیه ساندیسیها بیان اینجا ... بزنن. پارسال جمعمون کردین ارواح عمتون از تو خیابونا سرو ته فتنه رو هم آوردین. شلوار وقتی کهنه باشه می‌شه پوشید ولی وقتی کش تنبونش برید دو دستی باید سفت اونو چسبید نیوفته پایین. اونزمان که مقاومت می‌کردید کش تمبانتان مردم بودن که حالا بریدن. هه هه چه خوش باشد بی تمبانی به جان مادرم سرتونو که زیر آب کردیم تو همون میدون انقلاب یک جشن انقلاب جدید می‌گیرم و تا خود صبح می‌رقصم. حالا می‌گی نه سعی کن انقلابتو برگردون به زور 30 سال که هیچ به 1 سال گذشته. هه هه دارین میفهمین براندازی نرم چیه آروم آروم
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

برگشته - بحرین - محرق
این یاجوج و ماجوجها تمام اقتصاد دنیا را دارند بهم میزنند حتی از مرده ها و سنگ قبرشان هم نمیگذرند . خانه ای بدون کالاهای چینی نمیبینی !!
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
این یکی اصلا قابل قبول نیست. یعنی از این به بعد ارای اینکه قبر مرده هایمان را پیدا کنیم باید زبان چینی بلد باشیم تا روی سنگ را بخوانیم؟
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
امیدوارم اسم و رسم مرده گان را به زبان چینی ننویسند !
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
بیبیند چه جانیان ومردم ستیزانی دارند برما حکومت می کنند حتی به کارگران سنگ فبر هم رحم نمی کنند. درحرص و ولع بی نظیرند اخه بی ناموس خائن وزیر بازرگانی خیانت را تا کجا رساندی تف به شرفت تف به روی کریهت مرگ برتو و تمام یارانت . مطمئنا فردا از چین اب و.. واد می کنند این خائنین دستمال بدست های اربابان چینی ببینید چقدر کثیف و رذلند بخدا مرگ تنها حق انهاست بدون محاکمه انقدر پرونده انان قطور و کثیف است که نیازی به محکه نیست.
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

iranprotect2011 - ایران - شیراز
بازم مرگ بر چین...
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

mohabbat2009 - بحرین - منامه
یه سوال داشتم قصد جسارت به دین و مذهب خاصی ندارم ولی سنگ قبر اگر گرانقیمت و زیبا باشد فرقی به حال مرده میکند؟؟؟؟ ایا باعث شادی روح او میشود ؟مگر برونده ی اعمال انسانها بعد مرگ بسته نمشود!!!!!؟؟؟ پس این کارها چه معنی دارد؟.
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

porharfi - هلند - آرنم
khosh bavar-....وسید ابوالقاسم واعظ: بنظرم *"چینــــی ها بما ایرانیها. زمان ِ یادگیری زبانشان را ندهند !!اینجوری که میتازند بزودی خود1میلیاردشان. به ایران میرسند و خیال همه را راحت میکنند و تکلیف همگان هم روشن!!!... (*" یه کم َ کی هم به مغـــــولان شباهت دارند!! بگی نگی !!...*")
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
واسه دکتر و خامنه ای 2 تا خوشگلشو وارد کنین که انشالله هر چه زودتر برن زیرش
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
مسلمین و امت شهید پرور ناراحت نباشند چون همین روزها برایتان نکیر و منکر چینی, عزرائیل چینی و الله و خدای چینی و بهشت و دوزخ چینی هم وارد میکنند باشد که رستگار شوید! تا احمق در دنیا هست شارلاتانهای اسلامی بی روزی نمی مانند.
پنج‌شنبه 8 مهر 1389

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
mohabbat2009 - بحرین - منامه. اخوی مثل اینکه سوراخ دعا رو گم کردی! دعوا سر سنگ قبر نیست! مملکت رو به چین فروخته اند. زعفران چینی, گلاب قمصر کاشان چینی, تریلر چینی, پارچه و فرش و پسته چینی و .. و .... حواست کجاست؟! آخوندها مملکتت رو بردن! تازه میپرسی تایتانیک پسره بود یا دختره؟!
پنج‌شنبه 8 مهر 1389

hafeze shirazi - ایران - تهران
این ها رو علی گدا برای خودش و دار و دسته اش و مموتی و دار و دسته اش وارد کرده . ایشالا که خیلی زود مورد استفاده قرار بگیره
پنج‌شنبه 8 مهر 1389

8pa - ایران - تهران
سنگ قبر چینی تقدیم به عوام عربزده مرده پرست مقیم ایران
پنج‌شنبه 8 مهر 1389

surena1611 - آمریکا - اشتوتگارت
این دیگه باور کردنش خیلی سخته !!! سنگ قبر از چین؟!!! پس چرا عبا و عمامه رو هنوز از انگلیس وارد میکنن؟!!! جنسهای ارزون قیمت برای مردم از چین و گرون قیمت از اروپا و آمریکا برای حکومتی ها و مزدورهاشون!!!
جمعه 9 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.