خانواده حسین درخشان در شوک: ۵/۱۹ سال زندان

 
خانواده حسین درخشان در شوک: ۵/۱۹ سال زندان

خبر نامه گویا : پس از ماه ها انتظار و درحالی که نزدیک به دوسال از زندانی شدن حسین درخشان وب بلاگ نویس می گذرد شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی حکم وی را صادر کرد و در نهایت او را به ۵/۱۹ سال زندان محکوم کرد. یک منبع نزدیک به خانواده آقای درخشان به کمپین گفت که نه خانواده و نه وکیل درخصوص صدور حکم خبری نداشته و این خبر را در وب سایت های خبری خوانده اند.

خبر این حکم توسط وب سایت مشرق منتشر شده است. اما یکی از نزدیکان به خانواده حسین درخشان به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که این حکم صحت دارد و خانواده از حکم یاد شده در شوک به سر می برد.این سایت محافظه کار از حسین درخشان به عنوان « وب لاگ نویس ضدانقلاب» یاد کرده است.

به گزارش سایت مشرق یک منبع آگاه ضمن اعلام این خبر گفته است: « بنا بر این حکم که امروز از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی صادر شد، درخشان که در مهرماه ۸۷ بازداشت شده است، به جرم همکاری با دولت های متخاصم، تبلیغ علیه نظام اسلامی، تبلیغ به نفع گروهک های ضد انقلاب، توهین به مقدسات و راه اندازی و مدیریت سایت های مبتذل و مستهجن، به ۵/۱۹ سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از عضویت در احزاب و فعالیت در رسانه ها و بازگرداندن وجوه اخذشده به مبلغ ۳۰ هزار و ۷۵۰ یورو، دوهزار و ۹۰۰ دلار و ۲۰۰ پوند انگلیس محکوم شد.»

به گفته این منبع، درخشان یا مهدوی وکیل وی می توانند به حکم صادره اعتراض کنند تا در دادگاه تجدید نظر مورد بررسی قرار گیرد. خانواده حسین درخشان طی ماه های پس از دستگیری وی تلاش کرده اند به دور پوشش رسانه ای وضعیت پرونده وی در آرامش رسیدگی به پرونده او را دنبال کرده اند. وکیل وی در این مدت کمتر دربرابر رسانه ها حاضر شده است و درنهایت خانواده امید داشته است به این وسیله قاضی دادگاه بر اساس مستندات واقعی پرونده حکم صادر کند.

sasan.freeiran - المان - کلن
درس خوبی برای کسایی که پاچه خواری جمهوری اسلامی رو میکنن.این اول منتقد جمهوری اسلامی بود.ولی بعدش شروع کرد به تعریف و تمجید.با امان نامه اومد ایران.ولی این شد عاقبتش.حالا خوبه خودکشیش نکردن.
سه‌شنبه 6 مهر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مرگ بر ملا دینش خدایش و ع.قلاب ننگین57..همین
سه‌شنبه 6 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
اقای درخشان خودتو زنده نگهدار چون بزودی مردم شجاع ایران علی چکه ای و سلطنت پوشک خیسش رو به جهنم پیش خمینی بچه باز میفرستند.
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
این صلواتی هم اسمش هم قیافه اش واقعا" چندش اوره . بالاخره یه روزی میرسه همین محکومین امروز تو رو محاکمه میکننن بزودی زود .
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

a_bamdad - ایران - تهران
عاقبت اعتماد به رحیم مشنگه
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
5/19 یعنی چی؟؟
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

shnasahand - الاهلی - دوبی
یکی ماجراهای بی بند وباری ورابطین این تازی صلواتی با اسراییلیها رو افشا کنه کمتر حکمهای سادیسمی بده یادش بیاد مرتضوی چه عاقبتی خواهد داشت اگه مرتضوی رو هم مثل سعید امامی به اسم مستعار بدن بره پاکستان وبعد هند و... این یکی اینقد ارزش هزینه کردن نداره
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
این بیچاره فکر کرده بود اگر مجیز احمدی نژاد را بگوید، در امن و امان می تواند به ایران باز گردد. خبر ندارد که آخوند جماعت سینه مادرش را نیز گاز گرفته است تا به اینجا رسیده است.
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

artosh - ایران - تهران
تقاص کار خودش رو پس میده.. اما در هر شرایطی باید از مظلوم دفاع کرد. مثل زمانیکه کروبی و موسوی که خود روزی بر مردم ظلم کردند. مظلوم واقع شدند و ازشون دفاع کردیم.
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
خوبه حال کردم
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
Klopatra7- المان - دوسلدورف. کلویاترا جون - 5/19 - یعنی 19 سال ونیم زندانی -
پنج‌شنبه 8 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.