۱۷۰ نماینده در مورد جایگاه مجلس به احمدی‌نژاد تذکر کتبی دادند

 
۱۷۰ نماینده در مورد جایگاه مجلس به احمدی‌نژاد تذکر کتبی دادند

۱۷۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در یک تذکر کتبی به محمود احمدی‌نژاد، از سخنان وی در باره جایگاه مجلس انتقاد کرده‌اند و علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز از دولت خواسته است، به جای «تفسیر نادرست» سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی، مشکل تورم و اشتغال را حل کند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، ۱۷۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در یک تذکر کتبی به محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت جمهوری اسلامی ایران، از سخنان وی در این باره که «دوره در راس امور بودن مجلس گذشته»، انتقاد کرده و خواستار پرهیز وی از«اظهارات مناقشه آمیز و مغایر با قانون و بیانات امام و رهبری» شدند.


در تذکر کتبی نمایندگان که در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی خوانده شده است، خطاب به محمود احمدی‌نژاد آمده است:‌«جنابعالی در آستانه سفر به نیویورک برخلاف نص بیانات حضرت امام و مقام معظم رهبری و برخلاف قانون اساسی جایگاه مجلس را که حاصل خون‌های جوانان این کشور و نتیجه الله‌اکبرهای ملت ایران است، مورد خدشه قرار دادید».

چند روز پیش محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگویی با روزنامه ایران با بیان اینکه قوه مجریه «بالاترین قوه کشور» است، اظهار داشته بود، دوره‌ای که مجلس در رأس امور بود، سپری شده است.

رئیس دولت دهم در این باره گفته بود: «قوه مجریه، قوه اول کشور است، بعضی‌ها یک جمله حضرت امام را متعلق به زمانی که نظام ما پارلمانی بوده برجسته می‌کنند، آن زمان رئیس‌جمهور مسئول اداره کشور نبوده بلکه نخست‌وزیر مسئول اداره کشور بوده که از طریق مجلس انتخاب می‌شده است. آن موقع مجلس بالا‌ترین بود. اکنون در قانون اساسی قوه مجریه بار اصلی اداره کشور را بر دوش دارد و قوای دیگر باید کمکش کنند».

این سخنان با واکنش تند نمایندگان مجلس شورای اسلامی روبه‌رو شده بود که محمود احمدی‌نژاد را به «تحریف» سخنان رهبر پیشین جمهوری اسلامی متهم کرده و تأکید کرده بودند، مجلس می‌تواند، «بحث عدم کفایت رئیس جمهور را مطرح کند».

در این میان ۱۷۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکر کتبی خود، سخنان محمود احمدی‌نژاد را درباره جایگاه مجلس موجب «تضعیف مردم سالاری دینی» دانسته و افزوده‌اند:‌ «مردم از رئیس‌جمهور و سایر مسئولان انتظار دارند که به مسایل اساسی کشور مانند اشتغال جوانان، جلوگیری از گرانی بعضی از کالاهای اساسی،‌ جلوگیری از قاچاق بی‌رویه کالاها و حمایت از تولیدات داخلی و مبارزه با فساد اقتصادی و مبارزه با مفاسد اجتماعی در سطح کشور بپردازد و لازم است دولت به جای دخالت در امور قوای دیگر و نفی جایگاه مجلس که نماد اصلی مردم سالاری دینی است، به وظایف خود عمل کند».

در همین راستا علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز روز سه‌شنبه در جلسه علنی مجلس، سخنان احمدی‌نژاد را مبنی بر این که مجلس دیگر در راس امور نیست، «غلط» دانسته و گفته است:‌ «دولت باید برود مشکل تورم و اشتغال را حل کند و تولید را افزایش دهد ،اینها مسائل اصلی است و ما در این جهت کمک می‌کنیم. این حرف‌ها حاشیه‌ای و نادرست است که مجال آن در شرایط کنونی کشور نیست و کسی نباید این حرف‌ها را بزند».

در این میان قرائت تذکر کتبی ۱۷۰ نماینده مجلس شورای اسلامی خطاب به محمود احمدی‌نژاد با انتقاد برخی از نمایندگان حامی دولت در مجلس روبرو شده است.

ستار هدایتخواه، یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس با انتقاد از عملکرد هیات رئیسه مجلس به دلیل قرائت این تذکر گفته است:‌«بنده شش سال و چند ماه است که نماینده مجلس هستم و تاکنون سابقه نداشته که متن کامل تذکرات کتبی به رئیس جمهور و وزرا قرائت شود».

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
این مموتی میخواهد کار همه را یکسره کند و به نتیجه و نیت خود میرسد آنهم ریشه ملایان را می خشکاند و پدر شریعتمداری هم را به جمکران میفرستد. این همه مفتخور مصرف کننده بر کشوری نفت خیز لنگر انداخته اند واز هیچ کس و هیچ چیزی گذشت نمیکنند حتئ اگر ناموسشان را هم بفروشند دوست ندارند که رژیم اشغاگر ایران به این زودیها کنده شود چون خود ملاها خوب میدانند که بعد از سقوط رژیم باید جلوی درب ورودی کاظمین نجف کربلا مثل دوران قبل سفره کدایی و فالگیری پهن کنند اما زیاد آسوده نخوابید که آنروز نزدیک است
سه‌شنبه 6 مهر 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
خران به گاومیش تذکر دادند
سه‌شنبه 6 مهر 1389

ehsanusa - ایران - تهران
کدوم تورم، کدوم اشتغال؟ اصلا مشکلی نداره ایران. همه چی خوبه و روبه راه!!! مردم هم روز به روز ثروتمند تر میشن!!! این کثافتها تا وقتی منافع همدیگه رو تامین میکنن با هم خوبن و پدر مردم رو در میارن. وقتی منافعشون توسط دیگری زیر سوال میره، شروع میکنن به نام مردم و ملت ایران طرف رو کوبیدن. اگه تورم و بیکاری وجود داره (که داره) و شما از دولت میخواین که به اونا بپردازه، پس شما چه غلطی میکردین تا حالا تو اون طویله؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

sanama - امریکا - سیاتل
. تذکرات کتبی کیلویی چند؟ احمدی سوار خر مراد شده و به این زودیها هم پیاده. نمی شود. ککامتکسوار
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

shnasahand - الاهلی - دوبی
مردودین کلاسها را دوره میکنند!!!!! مشروط شدین بیچاره ها دیگه حتی معادل هم بهتون نمیدن. اول بهش اجازه دادین ناصرالدین انقلاب بشه بعد رضا قلدرش کردین حالا دنبال نوشدارو بعد مرگید؟؟؟اون موقع که تو هتلای شمال تهرون لابی میکردید ومیلیون ومیلیارد میگرفتید باید فکر این روزارو میکردید دیگه کوزه شکسته ابها هم ریخته خودتونو بیخود خسته نکنید
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

ashka - فرانسه - پاریس
اینها نگران جایگاه خودشانند نه مردم. هر وقت هم که به خطر می افتند، خودشان را به مردم وصل می کنند و می گویند ما نماینده آنها هستیم. جالب اینکه هیچ وقت خود را هم تراز با همان مردم نمی دانند. نمی گویند قدرت مجلس از رای دهندگان و مردم است. بلکه می گویند ما «حاصل» فلان و بهمانیم. نتیجه ی الله اکبرهای مردم، خون جوانان و جفنگیات خمینی (که همه در گذشته بوده). پس طبیعی است که مموتی خودش را بالاتر از مجلس ببیند چون نماینده ی جریانی است (که در حال حاضر) قدرت را در دست دارد.
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاریس
الاغها از طویله ی اسلامی به نام مجلس به خر بزرگ تذکر دادند بگذارید در دادگاه خران تکلیف خران روشن شود//با پوزش از حیوانات مظلوم و اسیر بشر//
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
zartusht67 - المان - فرانکفورت ...سلام دوست عزیز..چسپاندن پسوند (ان)به لغتهایی که اصلشون عربی نیست اشتباهه...به لغتهای فارسی پسوند (ها)اضافه کنید...به جای خران بگید خرها...به جای واژه مهجور ومنفور امه ژاکه (مربی تیم ملی فرانسه 98)زین پس بگوئید ژاکت عمم..وبه جای واژه مهجور الکساندرو دل پیرو بگوئید اسکندر پیر دل
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

طاطا - ایران - ایران
جنگ زرگری
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

shahab46 - المان - هانوفر
مگه تذکر شفاهی هم مجلس تاحالا داده.شاید همینجوری با هم حرف میزدند بهش گفتند خفه شو که بعدا کار باینجا کشیده
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
poriyaye_vali - قطر - دوحه . این توضیح لازم است///ات/// برای واژه های غیر عربی معمول نیست نه..ان. خدایان پسران ایزدان زردشتیان...
پنج‌شنبه 8 مهر 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
poriaye-vali قطر - دوحه دمت گرم عزیز حتما رعایت میکنم امیدوارم تندرست باشید درود از المان سرد به دریای پارس گرم
پنج‌شنبه 8 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.