دخالت مستقیم نیروهای دولتی در حمله و تخریب منزل مهدی کروبی


دخالت مستقیم نیروهای دولتی در حمله و تخریب منزل مهدی کروبی

در میان حمله کنندگان به منزل مهدی کروبی، برخی از چهره های دولتی از جمله فرماندار شمیرانات نیز دیده شده اند.

به گزارش سایت «تغییر»،  شب های قدر و طی پنج شب پیاپی افرادی اجیر شده در اقدامی سازماندهی شده به منزل مهدی کروبی حمله کردند. این حمله که در نوع خودش به نوعی بی سابقه هم می نمود، واکنش گروه ها، افراد و فعالین سیاسی را در پی داشت تا حدی که تا روزها پس از پایان یافتن این اقدام وحشیانه، افراد، مراجع و گروه های سیاسی از هر دو جناح موضع گیری خود را در برابر این اقدام اعلام کردند.

 برخی رسانه ها و گروه های وابسته به جریان حاکم در همان روزهای اول این اقدام را به نیروهای مردمی و خود جوش نسبت دادند و بعد از مدتی این ماجرا را ساخته و پرداخته نیروهای اصلاح طلب و مهدی کروبی برای ایجاد بحران و سیاه نمایی دانستند.

پس از مدت کوتاهی سپاه پاسداران در بیانیه ای این اقدام را محکوم و از وابستگی و ارتباط این افراد با نهادهای زیر مجموعه خود اعلام تبری کرد. همچنین نیروی انتظامی طی گرازشی اعلام کرد افراد حمله کننده به منزل مهدی کروبی شناسایی و لیستی از آنها تهیه شده است. اما  متاسفانه گزارش واضح دیگری از این اقدام منتظر نشد.

به دلیل عدم انتشار گزارشی واقعی و صریح از سوی نهاد های امنیتی و مسئول تاکنون، اخبار موثقی در اختیار سایت تغییر قرار گرفته است تا به عنوان نمونه بخشی از ماجرای حمله سازماندهی شده ی حمله به منزل مهدی کروبی و معرفی برخی عاملین آن را جهت روشن شدن اذهان مردم و نیز آگاهی مراجع قانونی، شفاف سازی شده و چهره از نقاب برخی برداشته شود.

طی اخبار و گزارش رسیده شاهدان عینی، شاهد حضور و رهبری نیروهای دولتی و افرادی که بر مسند قدرت نشسته اند که وظیفه اش حفظ حقوق شهروندان می باشد و در این اقدام نافرجام دست داشته اند.

 

به گزارش تغییر، بررسی عکس ها و گزارش ها از روز حمله به خانه مهدی کروبی حکایت از آن دارد که محمد لاریجانی فرماندار شمیرانات در طول حملات نیروهای لباس شخصی و شکستن درها و شیشه ها و تیر اندازی و پرتاب گاز اشک آور به خانه نه تنها در محل حملات حضور داشته که به نوعی رهبری نیروهای لباس شخصی را نیز عهده دار و خود شخصا در اقدامات صورت گرفته در آن شب علیه مهدی کروبی پیشتاز بوده است.

همچنین جالب توجه آن است که ایشان در همان حال به صورت تلفنی و مرتبا به آقای تمدن استاندار تهران نیز گزارش حملات و تهاجمات نیروهای تحت کنترل خود را می داده است. لازم به توضیح است که آقای تمدن نیز در فاصله ای نه چندار دور از منزل مهدی کروبی مستقر شده بود و ماجرا را زیر نظر داشت. 

 

نکته جالب اما آن است که به گفته نزدیکان مهدی کروبی، ساعت سه نیمه شب که چند تن به نمایندگی از سپاه و پلیس امنیت تهران برای مذاکره نزد مهدی کروبی آمدند، آقای لاریجانی  در پوشش پلیس امنیت و نیروهای سپاه وارد خانه شده و در جلسه شرکت کرده بود. این درحالیست که یک روز بعد، پس از روشن شدن ماجرا و شناختن هویت آقای لاریجانی، نیروهای سپاه که در معرض این پرسش قرار گرفتند که آیا فرماندار شمیرانات در جلسه حضور داشته ، ماجرا را تکذیب کردند و مدعی شدند که تنها نیروهای سپاهی و پلیس امنیت در جلسه حضور داشته اند.

 

گفتنی است که در ابتدای آن جلسه شبانه نیز که آقای کروبی خواستار معرفی حاضران شده بود هیچ یک از حاضران خود را با هویت فرمانداری شمیرانات معرفی نکرده و همگی خود را به نمایندگی از سپاه  و پلیس امنیت معرفی کرده بودند.

 

در این جلسه که  نیمه شب برگزار گردیده بود، نماینده سپاه به آقای کروبی گفته بود: «ما فقط از شما می خواهیم که فردا از خانه خارج نشوید و در راهپیمایی شرکت نکنید چراکه خبر درگیری را داریم و احتمال می دهیم که در اینصورت چند نفر کشته شوند».  در پی این اظهار نظر نماینده سپاه  آقای زمانی معاون پلیس امنیت که در این جلسه حاضر بود ابتدا بسیار بی ادبانه و گستاخانه با آقای کروبی صحبت کرده و گفته بود که “شما پنج شب است نظم این محله را به هم ریخته اید و این بازتاب مواضع شماست که کار را به اینجا رسانده» و سپس در واکنش به موضع نماینده سپاه گفته بود” خیر. بحث ما راهپیمایی فردا نیست. بحث ما حضور شما در این محله است“. وی سپس تلویحاً گفته بود که “باید از این خانه و محله بروید”. این سخنان معاون پلیس امنیت تهران که با لحنی بسیار بی ادبانه ابراز می شد با واکنش محکم آقای کروبی مواجه شد.

مهدی کروبی در پاسخ ابراز نمودند:” من این دولت را به رسمیت نمی شناسم. این دولت منتخب ملت نیست بلکه دولتی منتصب شده است . اینجا خانه من است و شما وظیفه تان این است که با نیروهای آشوب گر برخورد کنید و حتی اگر من یک شهروند کافر هم باشم از حقوق اولیه ای برخوردارم و برعهده شماست که امنیت مرا تامین کنید و تنها در صورتی از این خانه خارج می شوم که حکم دستگیری مرا صادر کنند.” 

 

به گفته ی شاهدان عینی، لاریجانی فرماندار شمیرانات، بدلیل آنکه پس از یورش و تخریب منزل کروبی و تشکیل جلسه  نیروهای پلیس امنیت به خواسته و مراد طراحی شده (بیرون کردن کروبی از منزل خویش) نرسیدند، فردای همان روز نیز مجددا یورش کرده و به تخریب منزل دست یازیدند.

 مطابق برخی گزارشات و اخبار رسیده به سایت تغییر، فرمانداری شمیرانات به محل سازماندهی و تجمیع نیروهای لباس شخصی تبدیل شده و آقای لاریجانی در مقام فرماندار به سازماندهی و حمایت این نیروها در داخل ساختمان دولتی مشغول است و مزایا و امکانات کافی را در اختیار نیروهای آشوبگر و لباس شخصی قرار می دهد.

bluestar - ایران - تهران
دقیقا مثل خلیفه دوم که سردسته نیروهای حمله کننده به خانه حضرت فاطمه (ع) بود.
دوشنبه 5 مهر 1389

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
پس چی؟ انتظار داشتین آدم معمولی این کار رو کرده باشه و هیچکس هم عکس العمل نشون نده؟ تنها خودشون میتونند اینکار ها رو تو ایران انجام بدهند و هیچ اعتراضی بهشون نشه.. البته مردم منفعل هم کم نیست در مقابل این هیولاهای شبیه به انسان بنام بسیـــــــجی.. اگه دقت کنین خواهید دید که اطرافیان کروبی و موسوی هم پر از بسیجیه منتها مخالف بسیجی های اکثریت و کمتر از اونها
دوشنبه 5 مهر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
فرماندار شمیرانات! حماقت حتی از عنوان شغل این شخص می بارد. پنجاه سال پیش شمال تهران حداکثر تا خیابان انقلاب فعلی بود و تجریش و نیاوران و ... چند تا ده خراب بودند که مرکزشان ده تجریش بود. الان سال هاست آن ده ها از بین رفته اند (به غیر ار دو سه تا ده مثل اوشون و فشم) اما یک آدم با شعور پیدا نمی شود که این فرمانداری را لغو کند چرا که ده تجریش که مرکز این شهرستان بود الان سال هاست جز تهران شده است و اثری از آن باقی نیست.
دوشنبه 5 مهر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
اقای کروبی دمت گرم خوب یکنفری روزگار اینا رو سیاه کردی و همشون رو بی ابرو . فعلا قدرت دست ساندیس خوراست بترسید از روزی که ورق برگرده .
دوشنبه 5 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
هیش. ساکت. این حقیقتهارو نگید چون به نظام "پاک"اسلامی و انقلاب "دمکراسی" ممکنه لطمه بخوره. صلوات یادتون نره.
دوشنبه 5 مهر 1389

بابا فیروز - ایران - اصفهان
وقتی کسی از حمایت برادران دالتون برخوردار باشه خب معلومه که میشه لوکه خوششانس و مردم هم میشن چارلی برا سواری دادن...........
دوشنبه 5 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
یادتون نره که همه اینها بطور خودسرررررر و خودجوششششش این کارها رو میکنند!!! ولی وقیح سقط کنه اگه دروغ بگم
سه‌شنبه 6 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.