تصادف سنگین در عوارضی کرج ۱۴ کشته برجای گذاشت

 
تصادف سنگین در عوارضی کرج 14 کشته برجای گذاشت

کرج - خبرگزاری مهر: فرمانده پلیس راه کشور گفت: تصادف یک دستگاه تریلی اسکانیا با اتوبوس مسافربری در عوارضی کرج 14 کشته و 31 زخمی بر جای گذاشت.
به گزارش خبرنگار مهر در کرج، بامداد دوشنبه یک دستگاه تریلی اسکانیا در برخورد با یک دستگاه اتوبوس مسافربری موجب کشته شدن 14 نفر و مجروحیت 31نفر شد.

ساعت شش صبح دوشنبه یک دستگاه تریلی اسکانیا در حوالی عوارضی اتوبان کرج از پشت به یک اتوبوس مسافربری برخورد کرد و موجب بروز تصادف سنگین شد.

فرمانده پلیس راه کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت: اتوبوس مسافربری از مبدا بانه به سمت تهران در حرکت بوده که خودروی اسکانیا از پشت با آن برخورد می کند.

سردار محسن بیگی ادامه داد: فرسوده بودن تریلی و ناتوانی راننده در کنترل، عامل حادثه فوق بوده است.

مسئول امداد و نجات استان تهران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در محل حادثه اظهار داشت: 31مجروح این حادثه به چهار بیمارستان کرج منتقل شده اند.

داوود رجبی افزود: بیمارستانها امام خمینی (ره)، البرز و شهید مدنی کرج و چند بیمارستان در تهران کار مداوای مجروحان حادثه را برعهده دارند.

مجروحان بدحال با بالگرد به بیمارستانهای تهران منتقل شدند

وی همچنین از انتقال مجروحان بد حال این حادثه توسط یک دستگاه بالگرد هلال احمر به بیمارستانهای تهران خبر داد.

از ابتدای وقوع این حادثه ماموران آتش نشانی، هلال احمر، راه و ترابری و نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی بلافاصله در صحنه حضور پیدا کرده و عملیات امدادرسانی را آغاز کردند.

دکتر علیرضا شکیب در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت: در پی تصادف سنگین بامداد امروز و کشته شدن 14 نفر از سرنشینان اتوبوس مسافربری، تعداد 31 نفر نیز در این حادثه مجروح شدند.

وی افزود: در این حادثه که حوالی ساعت شش صبح امروز رخ داد، 9 نفر در همان صحنه تصادف جان باختند و پنج نفر دیگر نیز پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.

اسامی سه نفر از کشته شدگان حادثه فوق که در بیمارستان شهید مدنی کرج جان باختند شامل صبا خسروی، هوشمند محمودی و سعید امینی است.

همچنین یک کودک دو ساله نیز در میان کشته شدگان این حادثه که به بیمارستان مدنی انتقال یافته اند، هست که هنوز هویت وی شناسایی نشده است.

پدر این کودک نیز در حال حاضر در وضعیت وخیمی به سر می برد و در آی سی یو بیمارستان مدنی بستری است که هنوز هویت وی نیز شناسایی نشده است.

در حال حاضر تعداد 25 نفر از مجروحان حادثه رانندگی صبح امروز کرج به بیمارستان شهید مدنی انتقال یافته و کارکنان و تیم پزشکی این بیمارستان در وضعیت فوق العاده مشغول درمان مجروحان هستند.

به دلیل بالا بودن آمار مجروحان انتقال یافته به این بیمارستان بیماران بستری در برخی بخشها نظیر بخش جراحی از تختهای خود به طور موقت منتقل شده و تخت این بیماران در اختیار بیماران اورژانسی و مجروح حادثه فوق قرار گرفته است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان تهران گفت: سرعت بالای تریلی و فرسودگی اتوبوس عامل بروز سانحه اتوبان کرج - قزوین بود.
فرهاد صالحیان در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت: در تصادف سنگین اتوبان کرج قزوین که حوالی ساعت شش بامداد امروز رخ داد، پس از بررسیهای صورت گرفته مشخص شد قبل از رسیدن به عوارضی راننده تریلی به دلیل عدم توجه به جلو دیر عکس العمل نشان داده و 150 متر مانده به عوارضی ترمز می کند، اما چون نمی توانسته خودروی خود را کنترل کند به اتوبوس برخورد می کند و این حادثه در شرایطی رخ می دهد که راننده خواب آلوده نبوده است.

وی افزود: سرعت بالا باعث واژگونی اتوبوس می شود و اتوبوس را به سمت گیت شماره 2 واژگون می کند و تریلی نیز خود پس از واژکون ساختن اتوبوس در وسط اتوبان چپ می کند.

این مسئول ادامه داد: این حادثه با تلفات بالا در شرایطی رخ داده است که وجود عوارضی خود عامل کاهش سرعت و کاهش میزان تصادفات در حوالی عوارضی است.

صالحیان بیان کرد: بدلیل وجود عوارضی، کاهش سرعت اتوبوس و برخورد با گیت عوارضی تلفات این سانحه تا حدی کاهش یافت.

همچنین پلیس راه کشور فرسودگی اتوبوس را از جمله عوامل بروز سانحه فوق اعلام کرده است.

تعلل مسئولان راه و ترابری مهمترین علت تصادف مرگبار کرج

کرج - خبرگزاری مهر: نزدیک به دوسال پیش بنا به مصوبه شورای تامین فرمانداری کرج تصمیم به تعطیلی عوارضی اتوبان کرج - قزوین گرفته شد، تصمیمی که هیچگاه به طور کامل اجرایی نشد و امروز عدم جمع آوری سازه های عوارضی باعث رخ دادن حادثه ای مرگبار در کرج شد.
به گزارش خبرنگار مهر در کرج، نزدیک به دو سال پیش بنا به مصوبه شورای تامین فرمانداری ویژه شهرستان کرج تصمیم به تعطیلی عوارضی اتوبان کرج - قزوین گرفته شد. تصمیمی که با وجود مخالفت اداره راه به دلیل ایجاد مشکلات عدیده امنیتی و ترافیکی اتخاذ شده بود، اما هیچ گاه به طور کامل اجرایی نشد زیرا با توقف دریافت عوارض از مردم، وزارت راه به دنبال رایزنی های مختلف جهت بازگشایی مجدد این عوارضی بود که با مخالفت جدی فرمانداری موفق به این اقدام نشد و ماجرا همچنان بلاتکلیف باقی ماند.
 
خبر حادثه ای دلخراش در عوارضی سابق اتوبان کرج قزوین چنان همه را غافلگیر کرد که گویی همه طراوت و شیرینی استان شدن البرز به فراموشی سپرده شد.
 
حادثه ای که 14 کشته و 31 زخمی به همراه داشت حاصل بی توجهی و بی مسئولیتی نسبت به جمع آوری سازه های عوارضی سابق بوده است.
 
به گفته منابع آگاه، نزدیک به دو ماه پیش عیسی فرهادی سرپرست استانداری البرز دستور جمع آوری کامل ساختمان های عوارضی را صادر می کند و زمانی که تصمیم به تخریب سازه ها گرفته می شود با ممانعت راهنمایی و رانندگی به دلیل عدم هماهنگی با اداره راه، عملیات جمع آوری عوارضی متوقف می شود و امروز پس از دو سال به دلیل عدم توجه و مسئولیت پذیری وزارت راه نسبت به امنیت جانی مردم و عدم پیگیری قاطعانه مسئولان شهرستان کرج فاجعه ای بزرگ رخ می دهد که به نظر می رسد مسئولان وزرات راه و ترابری و نیز مسئولان راه کرج در این خصوص باید پاسخگو باشند.
 
امید است مسئولانی که با قصور خود بواسطه عدم روشنایی کامل چراغ های راهنمایی و رانندگی و عوارضی و همچنین تاخیر غیرقابل توجیه در جمع آوری این عوارضی موجب مرگ دلخراش جمعی از هموطنان عزیزمان شدند هرچه سریع تر معرفی و از مسئولیت خود استعفا دهند.

 

tefli - نروژ - بودو
خدایشان بیامرزتشان
سه‌شنبه 6 مهر 1389

louisette - فرانسه - مارسی
زنده باد بی قانونی-تریاک-بی نظمی-تمامی اینها ومرگ ده ها بی گناه بخاطر بی نظمی ونبود کنترل است.در کشور عزیزمان هر نفر برای خودش یک امپراطور است.
سه‌شنبه 6 مهر 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
تریلی اونجا چکار میکرده؟ از تهران تا کرج ماشین سنگین حق تردد تو اتوبان رو نداره. باید بره جاده مخصوص کرج.
سه‌شنبه 6 مهر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
عوارضی در همه جای دنیا هست و تصادفی هم نمی شود. ضمنا پیک صبا که مالک این اتوبوس است شرکتی است که تا چند سال قبل رانندگانش رسما ساعت نمیزدند و با هر سرعتی که دلشان می خواست رانندگی می کردند و گفته می شد علت آن است که شرکت متعلق به چند سپاهی است. بعد از آمدن قالیباف آنها مجبور به ساعت زدن شدند ولی الان را دیگر خبر ندارم که ساعت میزنند یا نه.
سه‌شنبه 6 مهر 1389

peter.petersons - کانادا - مونترال
باز هم تصادف، هر دفعه من این سایت لعنتی رو باز کردم حتما باید یه خبر از یه تصادف تو یه گوشه ای کشورمون باشه. آخه تا کی؟ آخه بی مسئولیتی کسایی که خودشونو مسئول می دونند تا کی باید جان مردم بی گناهو بگیره. تاوان بی عرضگی احمدی نژاد و بقیه رو باید مردم بدبخت کشورمون پس بدند. خدایا، تو رو به اون بزرگیت یه نگاهی هم به این وره کره خاکی کن. خدایا ...
سه‌شنبه 6 مهر 1389

برگشته - بحرین - محرق
تا کی هموطنانمان در جاده ها کشته بشند !! .. هر ارگان و سازمانی اشتباه و تقصیر به گردن دیگران میندازند. حیف مردم که دارند قربانی بی کفایتی و بی عرضگی مدیران بشند. عربستان سعودی که معروف به بد رانندگی کردن هستند و احترام به قوانین راهنمایی نمیگذارند این همه تلفات جانی ندارند .. در تلفات جاده ای ایران در رتبه اول دنیاست .
سه‌شنبه 6 مهر 1389

Norway_Bergen - نوروژ - برگن
اخه چرا ایران اینجوری شده.خبری رو که هر روز مشنوی اینه تصادف ,مردن,همدگرو کشتن,اعدام کردن,گرفتن,خودکشی,سنگسار,بی پولی,بی خانومانی.فقر,بدختی و هزان چیزه دیگه
سه‌شنبه 6 مهر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
راه و ترابری نه نام حقیقی جاده ها..راه مرگ.. عدم ایمنی و عدم رعایت قوانین رانندگی رتبه ی 1 در مرگ و میر در جهان. اعدام رتبه ی 2 خاک صد عالم به سر رژیم کثیف ع.قلاب 57
سه‌شنبه 6 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
باز هم و باز هم و ...خدا رحمتشون کنه. خدا همه قربانیان بی لیاقتی و حماقت دست اندرکاران این رژیم رو رحمت کنه. کامیون چینی، کامیون فرسوده، نقص فنی خودروهای تازه خریده شده، عدم ایمنی جاده ها، تعلل مسئولین، ...
سه‌شنبه 6 مهر 1389

porharfi - هلند - آرنم
peter. petersons-کانادا-مونترال: چرا به این سایت خوب که مسئولان محترمی. دارد واژه زشت ِ"لعنتی" را عنوان میکنی ..بی کفایتی ها از داخل ِ کشور است. چه ربطی به این سایت دارد!!. من از مسئولان گرامی پوزش میخوام..!
سه‌شنبه 6 مهر 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
جز ناراحتی و تاسف ادم چیزی دیگه ای نمی تونه به زبانش بیاره!!!!!!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 6 مهر 1389

peter.petersons - کانادا - مونترال
porharfi - هلند - آرنم . منظور من نسبت به سایت نبود. اتفاقا سایت بسیار خوبیه و من از مسئولین اون به خاطر سایت عالیشون تشکر می کنم. واژه "لعنتی" رو از روی ناراحتی گفتم، نه به سایت، بلکه به مسولین کشور. آرزو به دلمون موند یه بار یه سایتیو باز کنیم و یه خبر خوب از ایران بشنویم. به امید فردایی بهتر ...
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

massoudoslo - اسلو نروژ - اسلو
ARTEMIS -SW / کلی خندیدم : ) من با کامنت شما کاملا موافقم .بیشتر، آخر کامنت تو که گفتی : خاک صد عالم بر .....: ) سلامت و استوار باشی هموطن ، .
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
ARTEMIS -SW / کلی خندیدم : ) من با کامنت شما کاملا موافقم .بیشتر، آخر کامنت تو که گفتی : خاک صد عالم بر .....: ) سلامت و استوار باشی هموطن ،
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

hhaammiidd - ایران - تهران
به نظر میاد بار تریلی کارتن های ساندیس بوده که تونسته بیاد داخل اتوبان! ای ساندیس خورهای . .
چهار‌شنبه 7 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.