اد میلیبند رهبر جدید حزب کارگر بریتانیا شد


اد میلیبند رهبر جدید حزب کارگر بریتانیا شد

اد میلیبند از رقابتی بسیار فشرده با برادرش دیوید پیروز بیرون آمد

اد میلیبند با به دست آوردن اندکی بیش از نصف آرا، به عنوان رهبر جدید حزب کارگر بریتانیا، حزب مخالف دولت این کشور، برگزیده شد.

نتایج انتخابات رهبری حزب کارگر، امروز شنبه ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) در کنفرانس فوق العاده این حزب در منچستر اعلام شد.

دیوید میلیبند، برادر اد و وزیر امور خارجه پیشین بریتانیا، در این انتخابات با کمی بیش از یک درصد اختلاف در رتبه دوم کسب آرا قرار گرفت.

آرای دیوید میلیبند هم در میان اعضای حزب و هم در میان نمایندگان حزب در پارلمان بریتانیا بیشتر از اد میلیبند بود، اما اد میلیبند، برادر کوچکتر، توانست با فاصله زیاد آرای اتحادیه های کارگری را به دست آورد و در نهایت پیروز شود.

نیک رابینسون، از سردبیران سیاسی بی بی سی می گوید که ماهیت آرایی که به پیروزی اد میلیبند بر برادرش انجامید، می تواند دشواری هایی برای رهبر جدید حزب کارگر به دنبال داشته باشد.

به گفته او، اعضای دو حزب محافظه کار و لیبرال دموکرات که در ائتلاف حاکم شرکت دارند، خواهند گفت که اد میلیبند نه حمایت قاطع اعضای عادی حزب را کسب کرده است و نه حمایت قاطع نمایندگان حزب را در پارلمان.

اد میلیبند، ۴۰ ساله، جانشین هاریت هارمن می شود که پس از کناره گیری گوردن براون، رهبری موقت حزب کارگر را به عهده گرفته بود.

آقای براون پس از شکست حزبش در انتخابات عمومی بریتانیا در تابستان امسال کناره گیری کرد.

در صورت پیروزی حزب کارگر در انتخابات های آینده بریتانیا و به دست آوردن اکثریت در پارلمان، اد میلیبند به عنوان رهبر این حزب به نخست وزیری خواهد رسید.

آقای میلیبند در دانشگاه آکسفورد و مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن در رشته های فلسفه، سیاست و اقتصاد تحصیل کرده است.

اد میلیبند به عنوان سیاستمداری متمایل به جناح چپ حزب کارگر شناخته می شود در حالی که دیوید به داشتن اندکی تمایل به جناح راست حزب مشهور است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.