۱۲ روش برای سوزاندن راحت‌تر کالری

 
12 روش برای سوزاندن راحت‌تر کالری

در محل کار یک لیوان کوچک داشته باشیدوقتی لیوان شما کوچک باشد مجبورید برای خوردن آب یا چای چند مرتبه از روی صندلی بلند شوید و مسافتی را بپیمایید.

سلامت نیوز: تحرک داشتن در تمام طول روز کلید سلامت عمومی و کاهش وزن است. برای آنکه در تمام روز تحرک داشته باشید این 14 روش را پیاده کنید:


1- حین صحبت کردن قدم بزنیداین قانون را برای خود تصویب کنید که هر بار تلفن همراه یا منزل شما زنگ می‌خورد باید حین صحبت کردن در خانه قدم بزنید. به این ترتیب روزی 5 تا 10 دقیقه به تحرکتان افزوده می‌شود.

2- به جای نامه فرستادن به دیدن دوستان برویدبررسی‌های محققان مرکز تحقیقاتی استانفورد نشان داده است کسانی که به جای رفتن و ملاقات کردن دوستان‌شان به آنها نامه می‌فرستند یا زنگ می‌زنند طی 10 سال 5 کیلو به وزنشان افزوده می‌شود.

3- جلوی تلویزیون دمبل بزنیداگر صبح‌ها عادت به دیدن تلویزیون دارید یک وزنه بردارید و هر بار که آگهی تبلیغاتی پخش می‌شود دمبل بزنید. همین حرکات کم و کوتاه نتایج شگرفی در درازمدت دارند.

4- قدم‌شمار در دست بگیرید یک قدم‌شمار در دست بگیرید و میزان قدم‌هایی که در طول روز برمی‌دارید را محاسبه کنید به این ترتیب زندگی خود را به سادگی به دو قسمت می‌کنیم: بخش فعال و بخش غیرفعال محاسبه کنید کدام بخش از زندگی شما بخش وسیع‌تری را به خود اختصاص داده است.با برداشتن قدم‌های بیشتر کالری بیشتری از دست می‌دهید و سلامت عمومی و سلامت قلب و عروق خود را تضمین می‌کنید.

5- روی یک توپ بزرگ نشسته کار کنیدوقتی می‌خواهید با کامپیوتر کار کنید به جای صندلی روی یک توپ بزرگ بنشینید به این ترتیب ماهیچه‌ها و پاهای شما برای حفظ تعادل مجبورند بیشتر فعالی کنند.

6- در محل کار یک لیوان کوچک داشته باشیدوقتی لیوان شما کوچک باشد مجبورید برای خوردن آب یا چای چند مرتبه از روی صندلی بلند شوید و مسافتی را بپیمایید.

7- کالری مصرفی را محاسبه کنیدبرخی دستگاه‌ها مثل قدم‌شمار وجود دارد که با محاسبه میزان مسافت و سرعت حرکت شما میزان کالری مصرفی را مشخص می‌کند. این دستگاه‌ها می‌توانند مشوقان خوبی برای شما باشند.

8- ران‌هایتان را ماساژ دهیدوقتی در اتومبیل یا محل کارتان نشسته‌اید می‌توانید با دستی که آزاد است ران پایتان را ماساژ دهید این کار به زیبا و خوش‌فرم شدن ران‌هایتان کمک می‌کند.

9- 2 مرتبه در روز ورزش کنیداگر کار شما به گونه‌ای است که نمی‌توانید به اندازه کافی تحرک داشته باشید سعی کنید زمان تحرک خود در روز را به 2 قسمت کنید. به جای آنکه یک ساعت بعد از شام پیاده‌روی کنید نیم ساعت صبح و نیم ساعت بعدازظهر این کار را انجام دهید. بررسی‌ها نشان داده این کار سبب تحریک بهتر متابولیسم می‌شود.

01- بخندیدآیا می‌دانستید برای هر خنده، دیافراگم 100 حرکت انجام می‌دهد که مساوی 10 دقیقه انجام ایروبیک است. خندیدن محرک متابولیسم است. پس بی‌دلیل هم که شده کمی بخندید.

11- ایستاده کار کنیداگر می‌توانید در دفتر کارتان یک تردمیل بگذارید و اگر نمی‌توانید سعی کنید هر چند ساعت یک بار 10 دقیقه ایستاده کار کنید. به این ترتیب هم سلامت کمرتان تضمین می‌شود و هم کالری بیشتری می‌سوزانید.

21- اندام‌ها را تکان دهیدوقتی پشت میز کارتان هستید سعی کنید پاها، دست‌ها، انگشتان، مچ و ... را تکان دهید. این کار به سوزاندن بیشتر کالری کمک می‌کند.

برگشته - بحرین - محرق
روش شماره 5 (روی یک توپ بزرگ نشسته کار کنید) امتحانش کرده ام و واقعا احساس میکردم که به ماهیچه های ران و ساق پا و کمرم تاثیر گذاشته و بدون اختیار به حرکت وادارت میکنه .
یکشنبه 4 مهر 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
جالب و مفید بود
یکشنبه 4 مهر 1389

siamaktg - ایران - تهران
من از وزن 85 به 73 رسیدم مو مانکنی شدم. و توصیه میکنم شر و وره
دوشنبه 5 مهر 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
چطور است یک اهنگ بابا کرم را در حین کار پخش کنیم و با آن ضمن قر دادن به ارباب رجوع نیز پاسخ سئوالش را بدهیم
دوشنبه 5 مهر 1389

monamour - فرانسه - مارسی
س ک س بهترین سوزنده کالری در دنیاست. س ک س بهترین سوزنده کالری در دنیاست. س ک س بهترین سوزنده کالری در دنیاست.
دوشنبه 5 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
روش 13 : تکان دادن سر ! هم خودش ژیمناستیک هست و هم راحترین روش برای وزن کم کردن ! تکان دادن سر به معنای " نه " !!
دوشنبه 5 مهر 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
monamour - فرانسه - مارسی پس بنده خدا آنهای که مجردن چی؟؟
سه‌شنبه 6 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.