مصلحی: حوزه های علمیه هدف سرویس های اطلاعاتی هستند


مصلحی: حوزه های علمیه هدف سرویس های اطلاعاتی هستند

آقای مصلحی ترویج تفکرات باستان گرایانه را از برنامه های دشمنان در حوزه دین دانست

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران نسبت به رواج مسیحیت هشدار داده و گفته که نخبگان حوزوی هدف سرویس های اطلاعاتی غربی قرار گرفته و برایشان تله گذاشته اند.

آقای مصلحی روز پنجشنبه اول مهر ماه (۲۳ سپتامبر) در مراسمی در شهر قم نسبت به رواج مسیحیت در میان "شیعیان معتقد" و "قدرت تخریبی آنها" هشدار داد.

او گفت: "امروزه بسیاری از افرادی که به تازگی مسیحی شده اند، روزی مخلصین اهل بیت و شیعه های معتقد بودند و دشمنان با روش های علمی آنها را به ترکیه کشانده و برای آنها مراسم غسل تعمید گذاشته اند."

او با اشاره به اینکه "نخبگان حوزوی" هدف سرویس های اطلاعاتی غرب قرار گرفته اند گفت: "تله های آنها هم تله هایی کاملا علمی است، به محض آنکه یکی از نخبگان حوزوی ما به خارج از کشور می رود، به بهانه شیعه شناسی به او رجوع می کنند و افکار خود را به آنها القا می کنند."

آقای مصلحی نسبت به فعالیت های بهائیان در حوزه های علمیه هشدار داد و گفت: "آنها به انواع شگرد های شیعه تسلط یافته اند و تمام تمرکز خود را به جذب شیعیان داده اند."

به گفته آقای مصلحی انجمن حجتیه نیز گروهی است که با هزینه کردن پول های کلانی "چاقوی دشمنان را علیه شیعیان تیز می کند."

'مکتب ایرانی؛ برنامه دشمن'

آقای مصلحی همچنین ترویج تفکرات باستان گرایانه و معرفی مکتب هایی مانند مکتب ایرانی به جای مکتب اسلام را از دیگر "برنامه های دشمنان در حوزه دین" دانست.

این در حالی است که حدود یک ماه پیش اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران و نماینده ویژه او، گفته بود: "از مکتب اسلام دریافت‌های متنوعی وجود دارد، اما دریافت ما از حقیقت ایران و حقیقت اسلام، مکتب ایران است و ما باید از این به بعد مکتب ایران را به دنیا معرفی کنیم."بعد از آن آقای احمدی نژاد از نظرات رئیس دفترش دفاع کرد.

سخنان آقای احمدی نژاد درباره کوروش شاه هخامنشی که همزمان با به نمایش گذاشتن منشور کوروش در ایران بود با انتقادهای تند اصولگرایان رو به رو شد و او را به رواج "باستان گرایی" متهم کردند.

بحث انتخابات

دریک سال گذشته، در سخنان مقام های اطلاعاتی و امنیتی ایران همواره بحث انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و اعتراضات پس از آن مطرح شده است.

وزیر اطلاعات ایران در ادامه سخنانش با اشاره به این وقایع، گفت: "فتنه ۸۸ فتنه ای بود که همه مجموعه ها از لائیک صد در صد تا معتقد به دین برای مقابله با انقلاب جمع کرده بود."

او از اینکه هنوز عده ای از خواب خرگوشی خود بیدار نشده اند گفت: " هنوز عده ای معتقدند که این یک دعوای انتخاباتی است و اگر بگوییم که این فتنه تمام شده است خیال باطلی است؛ چرا که فتنه هیچگاه تمام شدنی نیست، بلکه تغییر روش می دهد."

او در "پوشش و حمایت قرار دادن انواع شخصیت ها با اندیشه لائیک و ستاره سازی" به عنوان افراد برجسته علمی و فرهنگی به خصوص در عرصه سینمایی و حقوق و راه اندازی انواع شبکه های ماهواره ای از دیگر اقدامات "علیه جمهوری اسلامی ایران" دانست.

Neda02 - کانادا - اتاوا
نخبگان حوزوی!!!????? اخ مردم از خنده. یکی نیست بگه اخه اگه ادم اندازه خر شعور داشته باشه از در این طویله ها هم رد نمی شه چه برسه به گذراندن وقت عزیز برای اموزش اراجیف و خرافات اون هم از امثال تو. 
شنبه 3 مهر 1389

Hoja Verde - ایران - تهران
(((آقای مصلحی همچنین ترویج تفکرات باستان گرایانه و معرفی مکتب هایی مانند مکتب ایرانی به جای مکتب اسلام را از دیگر "برنامه های دشمنان در حوزه دین" دانست.))). خیلی شکر می خوری! مردم ما دوباره به ایران باستان علاقه مند شده اند چون دیگر تفکرات پوسیده ی شما ملایان مفتخوار را قبول ندارند. فهمیدنش برات خیلی سخت است یا خودت را به خریت می زنی؟. (((وزیر اطلاعات ایران در ادامه سخنانش با اشاره به این وقایع، گفت: "فتنه ۸۸ فتنه ای بود که همه مجموعه ها از لائیک صد در صد تا معتقد به دین برای مقابله با انقلاب جمع کرده بود."))) خب معلومه ملا دوزاری. مردم ما از هر نوع طرز اندیشه و تفکر با هم متحد شده اند چون ما یک جامعه ی ایرانی هستیم.
شنبه 3 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
برای همین هم بعضی وقتها بر خلاف ولی وقیح حرف میزنن نه؟!!! خب یا تعطیلش کنید و یا چند تا حراست براش درست کنید!!! امان از دست این استکبار جهانی!!!
شنبه 3 مهر 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
برو مرتیکه مفعول حمال مگر سازمان ناسا است یک مشت مفعول مثل خودت مشغول شارلاتان بازی هستند
شنبه 3 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.