سخنگوی وزارتخارجه آمریکا: از مذاکره محرمانه با ایران اطلاع ندارم


سخنگوی وزارتخارجه آمریکا: از مذاکره محرمانه با ایران اطلاع ندارم

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که تبادل پیام از طریق واسطه با ایران انجام شده است

دولت آمریکا این خبر که دیپلمات های ایران و ایالات متحده در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک مذاکرات مستقیم محرمانه داشته اند را تایید نمی کند.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص به نقل از منابع خود نوشته است که مقام های ایرانی و آمریکایی در نیویورک درباره طرح ایالات متحده برای برقراری "روابط دیپلماتیک غیررسمی" گفتگوهایی داشته اند.

ایران هنوز به این گزارش واکنش نشان نداده است.

اما فیلیپ کراولی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته است که از تماس مستقیم مقام های کشورش و ایران اطلاعی ندارد.

محمود احمدی نژاد سرپرستی هیات ایرانی در اجلاس سازمان ملل متحد را برعهده دارد.

او در مصاحبه خود با شبکه سی ان ان درباره امکان مذاکره با آمریکا گفت: "بارها اعلام کرده ایم که در مجمع عمومی سازمان ملل حاضر به گفتگوی آزاد در برابر نمایندگان ملت ها و رسانه ها درباره مسایل مختلف جهانی هستیم ."

آقای کراولی تاکید کرد که آمریکا توانایی آنرا دارد که از طریق کشورهای دیگر که با ایران رابطه دیپلماتیک دارند مواضع خود را به جمهوری اسلامی ابلاغ کند.

او گزارش روزنامه اسرائیلی را صراحتا رد نکرد اما گفت: "من از هرگونه تماس مستقیم بین مقام های ایالات متحده و ایران بی اطلاع هستم."

فیلیپ کراولی که در نیویورک بسر می برد، گفت که کشورش و قدرت های بزرگ در حال حاضر تمام تلاش خود را بر بازگرداندن ایران به مذاکرات اتمی با گروه 1+5 معطوف کرده اند.

وزیران امور خارجه گروه "1+5" با صدور بیانیه ای اعلام کرده اند که به دنبال راه حلی سریع برای مناقشه هسته ای ایران هستند.

آمریکا، فرانسه، بریتانیا، چین، روسیه و آلمان، اعلام آمادگی کرده اند که در مورد برنامه هسته ای ایران و درباره مبادله سوخت هسته ای با این کشور تعامل کنند.

این کشور ها هشدار داده اند که در صورت عدم همکاری ایران، تحریم ها علیه این کشور ادامه خواهد داشت.

محمود احمدی نژاد روز چهارشنبه در گفتگو با شبکه سی ان ان آمریکا تحریم های بین المللی را بی فایده دانست.

او گفت: "از سی سال پیش ملت ایران تحت فشار و تحریم آمریکا قرار دارد اما ایران هیچ نیازی به اقتصاد اروپا و آمریکا نداشته و قادر است نیازهای خود را تامین کند."

رئیس جمهوری ایران چندی پیش خواهان مناظره تلویزیونی با همتای آمریکایی خود درباره مسائل جهانی شده بود. کاخ سفید این درخواست را رد و بر مذاکره اتمی با ایران در چهارچوب گروه 1+5 تاکید کرد.

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
مگه تا حالا که مذاکرات محرمانه (روابط پشت پرده آنچنانی و اینچنانی)داشتید مقامات آمریکایی با خبر بودند که این دفعه باشند؟!!! خر خودتونید و حکومت ولی وقیح که ملت ایران رو نفهم( بلا نسبت بعضی ها) فرض میکنید. منافع اجازه نمیده تا از این چیزها با خبر باشید وگرنه 30 سال خودتون رو به نفهمی و بی اطلاعی نمیزدید. پاینده ایران و نابود باد رژیم فاسد و ضد ایرانی ولی وقیح
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.