حمله نیروهای امنیتی به خانواده همت و باکری در مقابل منزل کروبی


حمله نیروهای امنیتی به خانواده همت و باکری در مقابل منزل کروبی

گزارش ها حاکی است خانواده های همت و باکری، دو فرمانده نظامی سرشناس ایران که در جنگ کشته شدند،  در هنگام ورود به منزل مهدی کروبی با مقاومت نیروهای امنیتی روبرو شدند و حتی در جریان درگیری از گاز اشک آور استفاده کرده و به ضرب و شتم خانواده باکری و همت پرداخته اند.

به گزارش سحام نیوز، خانواده همت و باکری که از آنها به عنوان «سرداران شهید جنگ» یاد می شود، در تماس با آقای کروبی، خواهان دیدار با او می شوند و قرار این گذاشته می شود که چهارشنبه شب، آقای کروبی به خانه باکری برود.

این گزارش حاکی است صبح روز چهارشنبه نیروهای امنیتی و اطلاعاتی از این دعوت مطلع شده و در تماس با محافظان آقای کروبی پیام می دهند تا این دعوت را پاسخ نگوید. گفته شده که نیروهای امنیتی در این پیام گفته بودند نیروهایی سازماندهی شده اند تا به هنگام حضور آقای کروبی در منزل باکری، به خانه حمله کنند. یک منبع آگاه در گفت وگو با رادیو فردا هم گزارش سحام نیوز را تایید کرده است.

گزارش سحام نیوز حاکی است که مهدی کروبی به دلیل پرهیز از درگیری و توهین، طی تماس تلفنی برنامه را لغو می کند. پس از آن، خانواده باکری و همت به منزل آقای کروبی مراجعه می کنند که در هنگام ورود با ممانعت نیروهای امنیتی مستقر در محل روبرو می شوند.     

این ممانعت به درگیری منتهی می شود که در آن نیروهای امنیتی از گاز اشک آور استفاده کرده و خانواده باکری و همت را مورد ضرب و شتم قرار می دهند و فرزند باکری را دستگیر کرده و به مکان نامعلومی منتقل کرده و پس از چند ساعت آزاد می کنند.

وبسایت کلمه هم پیشتر گزارش کرده بود که نیروهای امنیتی
مانع دیدار خانواده های باکری و همت با میرحسین موسوی شده اند و اجازه ورود به آنها نداده اند.

محمد ابراهیم همت، از فرماندهان جنگ بود که در سال ۶۲ در عملیات خیبر کشته شد. مهدی باکری هم از فرماندهان جنگی بود که در سال ۶۳ کشته شد. مهدی باکری دو برادر هم داشت که آن دو نیز در جریان جنگ کشته شدند. همسر مهدی باکری یک بار حتی نامزد نمایندگی مجلس شده بود که رد صلاحیت شد.

با این حال و به رغم درگیری ها، خانواده های باکری و همت توانستند به دیدار مهدی کروبی بروند. به گزارش سحام نیوز، خانواده این دو شهید در جریان این دیدار به آقای کروبی گفتند:« شما با ایستادگی و مقاومت خود به روحانیتی که در این چند سال اخیر ضربه خورده بود عزت و افتخار دادید. شما با صبر و استقامت از آرمان های امام، خون شهدا و حقوق مردم شجاعانه دفاع کردید.»

احسان باکری، فرزند شهید حمید باکری از فرماندهان دفاع مقدس، پس از چند ساعت بازداشت، دقایقی پیش آزاد شد و به خانه برگشت.

به گزارش خبرنگار کلمه، احسان باکری عصر امروز (چهارشنبه) در سالروز آغاز هشت سال دفاع مقدس، پس از اعتراض به ضرب و شتم مادرش توسط ماموران لباس شخصی در جلوی منزل مهدی کروبی، بازداشت شده بود که دقایقی پیش آزاد شد و به خانه بازگشت.

آسیه باکری، دیگر فرزند شهید باکری، ساعتی پیش در این باره به کلمه گفته بود: ابتدا ما آقای کروبی را دعوت کرده بودیم، اما کمی بعد ایشان تماس گرفت و گفت نمی‌گذارند من بیایم و زنگ زده و گفته‌اند که اگر بخواهی از خانه بیرون بروی، بسیجی‌ها را دم در خانه‌ات می‌ریزیم! مادرم که این موضوع را شنید، تصمیم گرفت برای دیدار با آقای کروبی به منزل وی برویم. اما جلوی منزل ایشان، ماموران جلوی ما را گرفتند و مانع ورودمان شدند. یکی از آنها مادرم را تهدید کرد و گفت: اسلحه را روی شقیقه‌ات می‌گذارم و راحتت می‌کنم. احسان هم به شدت عصبانی شد و وقتی یه سمت آنها رفت که اعتراض کند، آنها هم او را بردند.

دختر شهید باکری همچنین خاطرنشان کرده بود: ماموران مادرم را به شدت کتک زدند و نصف صورت مادرم بر اثر پاشیدن گاز فلفل سوخته است.

baas - هلند - روتردام
منطق اسلام !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
اینا که دارن هنوز از آرمانهای امام و حزئبلات دیگه صحبت میکنن! بابا جون، کدوم امام، کدوم آرمان، چه کشکی؟ حالا خودش چی بود که آرماناش چی باشه؟ ولمون کنین بابا حال دارین!
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

andyjapan - .زابن - ناگویا
اقایون محترم حالا با این وضعیتی که بیش امده به نظر شما تکلیف این شهدا چی میشه نکند از بهشت بیندازندشان بیرون بیچاره این خانوادها کلی سنگ انقلاب را به سینه زدند حالا کتک هم خوردند.
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

پریشان - ایران - صدرآباد
این بنده خداها مجبور هستند به جهت مصلحت از خمینی مایه بذارن و و از این حرفها وگرنه ......
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
باور خان 88 و بقیه کاسه های داغتر از اش کجان?کلاهتونو بالاتر بذارین.یک عمر شهید و شاهد را در مدرسه و دانشگاه توی سرمان زدند.از سهمیه و اولویت انتخاب واحد و هزار مزیت دیگر...وقتی کارمان گیر بود گفتیم از ما بهترانند.وقتای دیگه گفتیم اینها یا پدرانشان جان فدای مام وطن کردند خب حقشان است...حالا چه باید گفت?لابد باید منتظر طرح دوفوریتی مجلس باشیم برای تغییر نام بزرگراه همت.
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

afsoon_iran - ایران - تهران
به این میگن جنگ داخلی آقای احمدی نژاد که تو آمریکا گفتی تو ایران مردم به معنی واقعی کلمه آزادی دارن کجایی که ببینی حالا همین دارو دسته خودتون به جون هم افتادن هیچ وقت فکر نمیکردم اینو ببینم که بسیجی با خانواده شهدا و روحانیت درگیر بشن واقعا که خجالت داره
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

timeless miracle - کانادا - تورنتو
نظام کثیف آخوندیسم بهتر از این نمیشه فقط !!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
این جانوران پست وحشی با اون رهبر قاتل شیره ای شون مردم ایران را مچل خودشون کردن و دارند کشور را غارت میکنند, امیدوارم مردم از خواب غفلت بیدار شوند و حق این اراذل و اوباش دجال را کف دستشون بگذارند تا شاید تعبیر ID من هم درست از آب در بیاد.
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

alexxx - اتریش - وین
اینا همون نیروهای خودسرند , نه ? ولدزناهای ناخلف . با اون ......!!!!.  
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
انقلاب فرزندانش را میبلعد
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

کهکشان - سوئد - اپسالا
اون زمانی که ما با ترس و لرز تو خیابون راه میرفتیم و هر لحظه منتظر بودیم بهمون گیر بدن یا میگرفتن مینداختنمون بازداشتگاه،هر کاری رو به راحتی و آزادانه نمیتونستیم انجام بدیم،هر رشته و دانشگاهی رو به راحتی نمیتونستیم بریم،هر سفر خارجی رو با هزار بدبختی باید مجوزش رو میگرفتیم و.....این خانم ها و آقایان مثل پرنس و پرنسس آزادانه اینورو اونور میرفتن و سهم ما فقط نگاه کردن و حسرت کشیدن بود. دوره اینا هم سر اومده.حالا وقتشه بیفتن به جون هم.
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
اگه همین جوری پیش بره تا چند وقت دیگه اسناد وابستگی شهید همت و باکری به آمریکا و اسرائیل هم رو میشه و دوباره مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی زده میشه و خانواده آنها هم از طریق بازجوهای زندان اوین ارشاد شده و به منافق بودن خودشون اعتراف میکنند. امان از دست این منافقان کوردل که تمومی ندارن ..
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مرگ بر ع...قلاب 57 که این همه ذلت و سرشکستگی برای ایران و ایرانی به ارمغان اورد و ننگ و نفرت بر ملایان دینشان و خدای قاتلشان.بخصوص سوسمار کبیر خمینی اشغال.
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.