دیدار هاشمی رفسنجانی با خانواده زندانیان سیاسی


دیدار هاشمی رفسنجانی با خانواده زندانیان سیاسی

آقای هاشمی رفسنجانی در این دیدار بیشتر شنونده بوده است

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت و رئیس مجلس خبرگان رهبری در ایران در دیدار با خانواده تعدادی از زندانیان سیاسی این کشور قول داده است که خواسته های آنها را با رهبر ایران در میان بگذارد.

سایت رسمی آقای هاشمی رفسنجانی روز سه شنبه ۳۰ شهریور (۲۱ سپتامبر) گزارش داد که او به مدت سه ساعت و نیم با اعضای خانواده تعدادی از زندانیان سیاسی گفت و گو کرد و در پایان به آنها گفت: "اگر بخواهم خواسته شما را به مأموران منتقل کنم، مطمئن نیستم جواب مساعد بگیرم و شاید نتیجه عکس بدهد".

با این حال او قول داد که خواسته های این خانواده ها را از نزد آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران پیگیری کند و افزود: "امیدوارم این کار بی نتیجه نباشد؛ مقام معظم رهبری در خصوص اعمال قانون و تسریع در رسیدگی و رعایت حقوق قانونی آنها (زندانیان سیاسی) در زندان دستورات مناسبی صادر کرده بودند که می تواند بسیاری از مشکلات حاضر را رفع نماید".

رسیدگی عادلانه به پرونده متهمان، رعایت حقوق آنها در زندان و بررسی روند محاکمه های انجام شده توسط نهادهای مسئول از جمله خواسته های خانواده های دیدار کننده با آقای هاشمی رفسنجانی بوده است.

اعضای خانواده محسن میردامادی، مصطفی تاجزاده، محمد نوری زاد، عبدالرضا تاجیک و تعداد دیگری از فعالان سیاسی، روزنامه نگاران و فعالان دانشجویی بازداشت شده در جریان حوادث پس از انتخابات سال گذشته ایران در این دیدار حضور داشتند.

بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات و اعضای خانواده های آنها معمولا از نحوه بازداشت ها، فشارهای اعمال شده در جریان بازجویی ها، نوع اتهامات، اعترافات اجباری، نحوه محاکمه ها، شدت احکام صادر شده و شرایط زندان شکایت دارند.

بعضی از آنها گروهی از مسئولان نظامی و امنیتی را به "کودتای انتخاباتی" متهم می کنند و می گویند که تنها به دلیل شرکت در فعالیت های انتخاباتی و انتقاد از عملکرد دولت بازداشت و زندانی شده اند.

standard - انگلیس - لندن
خیلی افسرده و پژمرده به نظر میرسه فکر کنم کشتی هاش غرق شده.عکس یکی مونده به اخر خیلی حرف توش
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

oghab - فنلاد - هلسینکی
این دزد سرگردنه حالا مادر ترزا شده.شرایط زندانیان بدتر خواهد شد.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
تو اگر میتوانی یک فکری بحال بچه های خودت بکن که اینقدر گماشته های سید علی گدا جلوی دخترت را نگیرند و مزاحمش در خیابان نشوند .پسره چپاولگرت هم اگر برگردد ایران میرود همانجائی که بچه های این پدر و مادرها هستند که تو حالا میخواهی برای نجاتشون با علی شیره ای رهبر خونآشام صحبت کنی.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

piade - ایران - تهران
دزد بزرگ که جیبش پر از پول ملت و گردن کلفتش پر از خون ملته با خانواده زندانیان سیاسی دیدن کرد. که چی بشه؟ مثلا میخواد نشون بده که با مردمه ؟ خیلی دلش برای ملت میسوزه کمتر پولشونو بخوره.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

Dokhtare_Ariaei - ایتالیا - میلان
فردا اول مهر، شروع پائیزه. فردا برگها یکی یکی زرد میشن و میریزن و عابران با بی اعتنایی از روی آنها گذر میکنند. اما تو برای من، همیشه سبز بر روی درخت دوستی میمانی. برای تو دوست خوبم بهترین ها رو توی پائیز زیبا آرزو میکنم. پائیز مبارک
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

romano - ایران - تهران
Dokhtare_Ariaei - ایتالیا - میلان مرسی پاییز تو هم مبارک عزیزم خودت و خانواده‌ات شاد و سلامت باشید.
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

siavash siavash - بلژیک - انتورپ
چقدر هم که زشته. این قیافس که خدا به این داده?
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

piade - ایران - تهران
siavash siavash - بلژیک - انتورپ . دوست من خدا هیچ چیز زشتی نیافریده. این سیرت زشت این آقاس که باعث زشتی صورتش شده
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

YAVARAM - المان - تهران
اقای سواره-پیاده واسه من یه چیزی جا نمی افته. چرا کسایی که درک و فهم درستی از مسائل بین المللی ندارن به خودشون اجازه میدن بیان نظر بگذارن؟!
-----------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر و کشور محل زندگی خود را صحیح بنویسید.
باتشکر
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
romano - ایران - تهران مرسی از تبریک پاییز شما قربون شما برم من شما هم همیشه در کنار خانواده شاد و سلامت باشید
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.