استقبال جهانی از جشن اکتبر آلمان


استقبال جهانی از جشن اکتبر آلمان

جشن اکتبر، بزرگترین جشن مردمی جهان، در شهر مونیخ آغاز شده و تا ۴ اکتبر ادامه دارد. در این جشن دیرینه، حدودا ۶ میلیون نفر شرکت می‌کنند که یک پنجم آنها توریست هستند. دلیل جذابیت این جشن دویست ساله برای توریست‌ها چیست؟

گذشته از آبجو، در جشن اکتبر غذاهای متنوعی نیز سرو می‌شود که یکی از پرطرفدارترین آنها سوسیس و پنیر و کلم‌ترش است

مهمانان جشن اکتبر در مکان بسیار بزرگی در شهر مونیخ دور هم جمع می‌شوند، آبجو می‌خورند و با صدای بلند با هم آواز می‌خوانند. به ویژه ایتالیایی‌ها از طرفداران پرو پا قرص جشن اکتبر هستند. در میان آنها بیشتر مردان بین ۲۰ تا ۴۰ ساله به چشم می‌خورند. بعضی از آنها برای بار هفتم در این جشن شرکت کرده‌اند.

 

یکی از ایتالیایی‌های شرکت‌کننده می‌گوید: «برای اینکه ما عاشق جشن گرفتن و خوش‌گذراندن هستیم و اینجا دلایل زیادی برای خوش‌گذراندن وجود دارد: آبجو، زنان زیبا و مردم دوست‌داشتنی.»

 

ایتالیایی‌ها، مهمانانی شلوغ و پرهیجان

 

"مایکانو" یکی دیگر از ایتالیایی‌های شیفته جشن اکتبر است که همراه با دوستانش به مونیخ آمده است. آنها اهل شمال ایتالیا هستند.

 

"گونتر اشتاینبرگ" پیشخدمتی است که مسئولیت قسمتی را به عهده دارد که معمولا مهمانان ایتالیایی در آن به سر می‌برند. او از اقداماتی می‌گوید که برای جذب ایتالیایی‌ها صورت می‌گیرد: «در انتخاب موسیقی توجه زیادی می‌شود. به طور مثال قطعات مختلفی از جوزپه وردی (آهنگساز ایتالیایی) پخش می‌شود، از جمله قسمت‌هایی از اپرای آئیدا و نابوکو و همینطور ترانه‌های روز ایتالیایی. تا به حال  پیش آمده که مجبور شدیم صدای موسیقی را کم کنیم، چون ایتالیایی‌ها گاهی اوقات بیش از حد هیجان‌زده می‌شوند و خیلی سر و صدا می‌کنند.»

 

ملیت‌های مختلف در کنار هم

 

"جان هنکه" اهل نیویورک است و عقیده دارد که در جریان جشن اکتبر افراد خیلی راحت ارتباط می‌کنند و سریع با هم دوست می‌شوند و در ادامه می‌گوید: «تنها مقداری آبجو لازم است و بعد می‌بینی که چقدر همه مهربان و دوستانه برخورد می‌کنند. جشن اکتبر، جشن منحصر به فردی است. برای من از همه جالب‌تر این است که مهمان‌ها از سراسر جهان به اینجا می‌آیند و از این طریق می‌توانی با ملیت‌های مختلف آشنا شوی.»

جشن اکتبر محفلی برای آشنا شدن ملیت‌های مختلف با یکدیگر است

"جان" همچنین فرهنگ و سبک زندگی مردم در ایالت باواریا  را تحسین می‌کند. بهترین ویژگی مردم که توجه او را به خود جلب کرده این است که آنها در مورد شغل و درآمد از هم سوال نمی‌کنند.

 

فضای صمیمانه‌ای در جشن اکتبر میان مهمانان برقرار است و آنها همدیگر را با ضمیر "تو" خطاب می‌کنند. البته در میان سر وصدای زیادی که در "چادرهای آبجو" بر قرار است به سختی می‌توان با یکدیگر حرف زد.

 

حدود ۲۰ درصد از ۶ میلیون شرکت‌کننده جشن اکتبر، آلمانی هستند. جایگاه نخست به ایتالیایی‌ها اختصاص دارد و بعد از آنها، بیشتر مهمانان خارجی از آمریکا‌، انگلیس ‌و استرالیا هستند.

 

بیشتر مردان در این جشن لباس‌های محلی باواریا مانند شلوار چرمی و بیشتر زنان نیز پیراهن‌های رنگارنگ ‌‌به تن می‌کنند و از ارتباط برقرار کردن با افراد مختلف، نوشیدن آبجوی باواریایی و چشیدن غذاهای محلی این منطقه لذت می‌برند.

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
کاش میتونستم برم چند تا آبجو بزنم به سلامتی دوستان با حال سایت.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
یک عکسی هم از " جنازه ابجویی " می گذاشتید !? .
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

pariha - کویت - کویت
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین اصرار نکن که نمیام از شلوغی خوشم نمیاد
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

kokex - آلمان - فرانکفورت
هاها هاها. ‫oktoberfest واقعا جای یک مشت آبجو خور ولگرد زن باز هستش که میان با یک مشت زن پرسه زن حال کنند همین
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

DrPhil - دانمارک - نوبغو
اینا چقدر زود با همدیگه صمیمی میشن و تنها بهانه اشون یه دونه ''آبجو'' ست. اون وقت ما هنوز که هنوزه , هر سال داریم با خاطره ی جنگ و خون و نفرت و نژاد پرستی زندگی می کنیم.همین ایتالیا در جنگ جهانی در برابر امریکا جنگید و الان مردمش دارن در کنار همدیگه به سلامتی همدیگه می خورن ,اون وقت تو همین سایت یه عده آدم نفهم میان و به عالم و آدم فحش میدن و اگه کسی بهشون بگه که بابا, دوره ی نژاد پرستی دیگه تموم شد, آدم رو به غیر ایرانی بودن متهم می کنن!!
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

pariha - کویت - کویت
kokex - آلمان - فرانکفورت جدی میگید پس چرا این Iraniain UK اینقدر با افتخار ازش تعریف میکنه و پیاز داغشو زیاد کنه .
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
pariha - کویت - کویت .. نه عزیزم منم نمیرم چونکه اهل ابجو نیستم .kokex - آلمان - فرانکفورت .. دوست عزیز اینطور هم نیست ولی یک بخشش میتونه باشه. بیشترشون میان برای ابجو و رقص.
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
kokex - آلمان - فرانکفورت : برایت متاسفم, که در المان ( اروپا ) هستی ولی مثل یک مذهبی خشک مقدس فکر میکنی. این جزو فرهنگ المانه, مثل ما عاشورا داریم, و زنجیر میزیم و غعمه کشی میکنیم و یا خودمان را با عرق سکی مش اصخر یواشکی مست میکنیم که نکنه شلاق بخوریم, المانیها با کمال احترام به حقوق همدیگر و در کنار هم به شادی و رقص و ابجوخوری میپردازند و و و. واقعا از شماها که در خارج هستید انتظار بیشتری داریم, اگر ناراضی هستی, پاشو برو قم, کربلا و.......
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.