مصرف بستنی از بروز بیماری روده‌ای پیشگیری می‌کند

 
مصرف بستنی از بروز بیماری روده‌ای پیشگیری می‌کند

بستنی هم مثل ماست قابلیت نگهداری باکتری‌های پروبیوتیک را دارد. این باکتری‌ها کپسول‌هایی با قطر بسیار نازک (سایز میکرو یا نانو) دارند و به اصلاح فلور میکروبی روده انسان و جلوگیری از رشد باکتری‌های بیماریزا در روده و ایجاد بیماری روده‌ای کمک می‌کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بستنی هم مثل ماست قابلیت نگهداری باکتری‌های پروبیوتیک را دارد که از رشد باکتری‌های بیماری‌زا در روده جلوگیری و از بروز بیماری روده‌ای پیشگیری می‌کند.

احمدرضا درستی مطلق در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: بستنی ماده غذایی خوشمزه‌ای است که به ویژه در فصول گرم کودکان و نوجوانان علاقه‌ زیادی به مصرف آن دارند.

وی گفت: بسیاری از مردم تصور می‌کنند که بستنی می‌تواند به عنوان یک ماده لبنی مناسب مثلاً جایگزین شیر یا ماست) محسوب شود و حتی افراط در خوردن آن نیز ایرادی ندارد.

سلامت نیوز: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: این در حالی است که علاوه بر مقدار زیادی شیرین کننده‌های طبیعی یا شیمیایی، خوردن حتی یک قاشق بستنی مقدار زیادی چربی اشباع شده (حیوانی) وارد بدن می‌کند که اغلب به اندازه نیمی از کل چربی اشباعی است که در روز باید خورده شود، است.

درستی گفت: مصرف چربی اشباع زیاد موجب چاقی، بیماری‌های قلبی-عروقی و دیگر بیماری‌های خطرناک مشابه می‌شود.

وی افزود: البته بستنی مواد مغذی با ارزشی مثل پروتئین، کلسیم، ویتامین‌ها، مواد معدنی و انرژی دارد، ولی به جای آن می‌شود ماست کم چربی یخ زده خورد که همه این مواد را داشته ولی چربی بسیار کمتری دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: بستنی هم مثل ماست قابلیت نگهداری باکتری‌های پروبیوتیک را دارد. این باکتری‌ها کپسول‌هایی با قطر بسیار نازک (سایز میکرو یا نانو) دارند و به اصلاح فلور میکروبی روده انسان و جلوگیری از رشد باکتری‌های بیماریزا در روده و ایجاد بیماری روده‌ای کمک می‌کنند.

درستی گفت: در برخی موارد از جمله پس از جراحی لوزه، مصرف غذاهای سرد، مرطوب با طعم ملایم و دارای قوام نرم (از جمله بستنی) در روزهای اول برای بیمار آسان‌تر بوده و از ایجاد خونریزی‌های بعد از عمل پیشگیری می‌کند.

وی افزود: بستنی از جمله غذاهایی است که در برخی افراد موجب حمله میگرنی می‌شود. این غذاها بر روی آزاد شدن سروتونین و نوراپی نفرین اثر کرده و موجب انبساط یا انقباض عروق می‌شوند.

Norway_Bergen - نوروژ - برگن
میگم این رنگای تیره مثل یک چیزی میمونن.........حالا اون روشنا بهترن.هه هه هه.قشنگ نگاه کنید متوجه میشید.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
افرین به این بستنی خوشمزه اما هیچ بستنی به اندازه بستنی سنتی خوشمزه نیست
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

قیصرمنم - ایران - اصفهان
توجه...!توجه...! توجه...!توجه...! توجه...!توجه...! . بستنی، فقط بستنی اکبر مشتی...........!!!
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

DrPhil - دانمارک - نوبغو
حالا این آقای درستی ! این همه در مورد بستنی انشا گفت , آخرش نفهمیدیم بستنی خوبه یا بد! اگه بده که پاشم برم همون ماست کم چربی یخ زده بخورم!!!!!
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

farzad_s - ایران - تبریز
dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان----منم بستنی سنتی خیلی دوست دارم بخصوص توش گردو یا پسته هم باشه که دیگه بی نظیره ولی امان از دست این بستنی ها صنعتی که از طعمش مشخصه مواد مصنوعی واسانس بهش اضافه کردن
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

Dokhtare_Ariaei - ایتالیا - میلان
farzad_s - ایران - تبریز افرین خیلی خوب گفتی بستنی سنتی به همراه تکه های خامه هم خوشمزست.دقیقا حق با شماست این بستنی های صنعتی همش رنگه
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
Norway_Bergen - نوروژ - برگن. تو که اینقدر فکرت خرابه که بستنی رو چیز دیگه ای می بینی مواظب باش چیز دیگه ای رو جای بستنی گاز نزنی! مثل اینکه بعضی ها میمیرند اگر کامنت مزخرف نگذارند. حال بهم زن چندشی!
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

Norway_Bergen - نوروژ - برگن
zebelkhan-امریکا-سن خوزه.من ازت معزرت میخام که اشتهاتو بهم زدم.منظوری نداشتم. . شما ببخشید. فقت گفتم تابخندیم.به هرحال حرفمو پس میگرم. و از روی همه معزرت میخام.شما هم بهتره حرفای قشنگتو پس بگیری عزیزم.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

aseman_abi - انگلستان - منچستر
Norway_Bergen - نوروژ - برگن . به نظر من هم حرف شما خوب نبود ولی افرین به جسارت شما که عذرخواهی کردین.
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

Norway_Bergen - نوروژ - برگن
aseman_abi - انگلستان - منچستر . حالا خوبه من معزرت خاهی کردمzebelkhan - آمریکا - سن خوزه _انگار نه انگار این حرفای جالب رو زده یا نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.