اوباما: اقدام نظامی علیه ایران ایده آل نیست


اوباما: اقدام نظامی علیه ایران ایده آل نیست

آقای اوباما روز دوشنبه در یک نشست غیررسمی اظهار نظر می کرد

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا می گوید که دستیابی ایران به سلاح اتمی یک "مشکل واقعی" است اما او تصور نمی کند که اقدام نظامی توسط اسرائیل یا آمریکا "راهی ایده آل" برای حل بحران باشد.

بنا به گزارش ها آقای اوباما روز دوشنبه 20 سپتامبر در نشستی به میزبانی تلویزیون "سی ان بی سی" آمریکا اظهار نظر می کرد.

او گفت: "اینکه ایران یک سلاح اتمی در اختیار داشته باشد یک مشکل واقعی خواهد بود. ما شدیدترین تحریم ها تا به امروز را علیه ایران وضع کردیم، که تاثیر هم گذاشته است."

او افزود: "ما همچنان درها را به روی راه های دیپلماتیک برای حل این موضوع باز می بینیم. فکر نمی کنیم که جنگ میان اسرائیل و ایران یا گزینه های نظامی راهی ایده آل برای حل این مساله باشد. اما همه گزینه ها را همچنان حفظ می کنیم."

ایران تاکنون از قطعنامه های سازمان ملل برای تعلیق بخش های حساس برنامه اتمی اش که به ظن غرب دارای مقاصد نظامی است سرباز زده است، چرا که می گوید این برنامه کاملا صلح آمیز است.

یک روز پیشتر کالین پاول وزیر خارجه سابق آمریکا گفت که بعید می داند اسرائیل یا آمریکا در آینده نزدیک دست به حمله نظامی علیه ایران بزنند.

با این حال او، که در مصاحبه با شبکه ان بی سی آمریکا اظهار نظر می کرد، گفت که تحریم های بین المللی شاید هرگز در قانع کردن ایران به عقب نشینی از برنامه هسته ای اش موفق نباشد.

اخیرا آیت الله خامنه ای، رهبر ایران، نسبت به هرگونه حمله نظامی به این کشور، هشدار داد و گفت که چنین جنگی از منطقه ایران فراتر خواهد رفت.

بعد از او، سپاه پاسداران ایران با انتشار بیانیه ای اعلام آمادگی کرد که منافع "دشمنان" را در هر نقطه ای مورد حمله قرار دهد.

در بیانیه سپاه پاسداران - به تاریخ ۲۸ مرداد (۱۹ اوت) - با اشاره به اظهارات آقای خامنه ای آمده بود که سپاه "می تواند هر گونه تهدید عملی و حماقت احتمالی دشمنان بزرگ و کوچک را با پاسخ قاطع و جدی" رو به رو کند.

آقای خامنه ای درباره احتمال جنگ گفته بود: "بعید است آنها این حماقت را انجام دهند، اما همه بدانند اگر این تهدید عملی شود میدان مقابله ملت ایران فقط منطقه ما نخواهد بود، بلکه این مقابله، میدان گسترده تری خواهد داشت."

مقام های ارشد نظامی و غیرنظامی آمریکا بارها گفته اند که استفاده از قوه قهریه برای ضربه زدن به تاسیسات اتمی ایران یکی از گزینه ها است، اما اظهار امیدواری می کنند که هرگز نیازی به این گزینه نباشد.

از جمله مایک مولن رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اخیرا هشدار داد که حمله به ایران می تواند "پیامدهای ناخواسته ای داشته باشد. که پیش بینی آنها در این بخش شدیدا بی ثبات جهان مشکل است."

با این حال او تاکید کرده بود که حمله نظامی گزینه ای مهم است و باید به خوبی درک شود که وجود دارد.

نمایندگی ایران در سازمان ملل طی نامه هایی به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، اظهارات آقای مولن و سایر مقام های آمریکایی را به عنوان تهدید ایران به استفاده از نیروی نظامی تعبیر کرده و از آن شکایت کرده اند.

پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
آمریکا هیچ غلطی نمی کند.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

$persian$ - ایران - تهران
تحریم علیه ملت ایران،هنر کردید مثلا همین کیا موتورز که تحریممون کرد می دونید چقدر ملت ایران و اذیت میکنه اون همه کارگر سایپا همه بدبخت میشن.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

$persian$ - ایران - تهران
خط تولید ریو قطع شد،زانتیا برج 8 قطع میشه،پراید که بی لوازم یدکی،سایپا تصمیم گرفته به زودی 5000نفر از کارگرش و اخراج کنه،هورااااا کف بزنید واسه اوباما
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

ciooc20 - ایران - تهران
ما ملت ایران هیچ علاقه ای به جنگ نداریم و جنگ طلب نیستیم و به دنبال صلح و پیشرفت هستیم . از احمدی نژاد می خواهیم با کشورهای اروپایی و آمریکایی با تعامل رفتار کند .
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

smira - فرانسه - پاریس
نمی دونم چی باید بگم!بیچاره ما که بین این دولت نادان و این سیاستمدارای پر قدرتی که فقط به فکرثروت و بازار اسلحه و نفت خودشون هستند وهیچ چیز دیگه ای براشون مهم نیست.من نه سالم بود وقتی جنگ تمام شد حال دوباره یه جنگ دیگه?! این حکومت که از خداشه جنگ بشه .. جنگ اول و که یه روانی اکبند به نام صدام داشتین.. حالا دارین فکر میکنین چه کسی وبزارید که بعدش براتون شاخ نشه.. امیدوارم تحت هیچ شرایطی نقشه شما و این رژیم ستمگر خودمون عملی نشه .. ارزو میکنم مردممون یه اره پیدا کنن با اینکه هر کدوممون یه ایده و فکر سیاسی جدا داریم. حتی گاهی تحمل خواندن یه کامنت مخالف خودمونو نداریم اما ب موقع اش بلدیم چه طوری پشت هم وایسیم. به امید روزهای خوش در ایران ازاد و سر فراز..
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

فاتح - ایران - تهران
آقای اوباما دیر یا زود شکست را باید بپذیری . البته اوباما هم مثل بقیه رئیس جمهوران آمریکا عامل صهیونیست است و چاره ای جز تکرار حرفهای ارباباش در تلاویو ندارد و با این حرفاش می خواد آنها را از خودش راضی نگه داره
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
تازه به شعور سیاسی ما کاربرهای سیاسی که درس سیاست را نخواندیم, رسیدی, پس خوش امدی به جمع ما !
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
عجیب است از امثال آقای اوباما که حتما در جوانی طعم تبعیض و خفقان را به خاطر رنگ پوستش در جامعه ای چشیده که اکنون به عنوان رئیس جمهور آن برگزیده شده اینگونه نسبت به تبعیض و زجری که هفتاد میلیون انسان در ایران از ندانم کاریهای دولت خود ایشان بر سر ایران آمد بی تفاوت است و نسبت به قاتل خونخوار صد رنگ دروغ گویی چون این این مردک با دولت کودتائیش تا این حد خنثی عمل میکند و عجیب است که خود و رنجهایش را فراموش کرده. اما همانگونه که ایشان اکنون در بالاترین مقام آن کشور قرار گرفته مطمئنا ایرانی ها هم در جایگاه حقیقی خود قرار خواهند گرفت و زمستان تمام میشود اما روسیاهی آن به ذغال میماند.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

hashamdar - ایران - تهران
اخه یکی به این امریکای احمق بگه اینها که حالا بمب هسته ای ندارند چطور دارند دنیا رو تهدید می کنند اگه خدای نخواسته داشته باشند دیگه فاتحه مذاهب و کشورهای دیگه خوندست. اینا با همه دنیا کار دارند. حالا وقته جنگه اگه دست رو دست بزارید تا تحریم جواب بده از دستتون رفته. از ما گفتن.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
iranazadiran - ایران - تهران . . اوباما تنها رئیس جمهوریهست که واقعا دارهبه دولت کثیف لی چکه ای فشار میاره. متاسفانه بیشتر مردم ایران فکر میکنن که بچه های همسایشون باید برن راهپیمای و نه خودشون و بچهاشون. این انقلاب باید با خواستهای ایرانی ها شروع بشه و نه با بمبهای امریکایها و اسرائیلیها.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Black Chador - امریکا - ولدن. چه فشاری . این فشاری که الان بر روی اینها میاره به خاطر از دست دادن مشروعیت این اراذل و اوباش با جانفشانی و هزینه بسیار سنگین مردم است وگرنه قبل از این برنامه که نامه فدایت شوم بین اوباما و خامنه ای رد و بدل شده بود و آقایون منتظر بودند تا انتخابات به خوبی برگذار شود و عده ای به پای صندوقهای رای بیایند و همه چی تموم و اینها همیشه به ریش ایرانیها وصل شوند. مگر غیر از هزینه ای که خود مردم ایران تا کنون کرده اند کدام کشور به آنها کمک کرده حتی جرات اعتراض جدی به این ظالمان از خدا بیخبر نداشتند و کج دار مریض و یواشکی و ملایم یک بیانیه صادر میکردن. الان هم می دانند که اینها نزد مردم صد در صد مشروعیتشان را از دست داده اند و مجبورند برای آبروی خود هم که شده ظواهر را حفظ کنند. ....
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
.....مردم ایران از امریکا ناراحتی و آزردگی شخصی غیر از اقدام بر اندازی که امریکا برای حکومت شاه کرد ندارند و فریب این مرگ بر امریکای رژیم را هم نمی خورند نمونه اش سوگواری برای کشتگان برج های دو قلو بود. بنابر این امریکا بداند ملتها اصل هستند و کاری نکند که دوستی ملت ایران را تبدیل به دشمنی کند فاصله بسیار کمی بین این دو وجود دارد.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.