معاون وزیر علوم: اگر امکان باشد کلاس‌ها باید جدا شوند


معاون وزیر علوم: اگر امکان باشد کلاس‌ها باید جدا شوند

در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در ایران، معاون فرهنگی و اجتماعی وزرات علوم می‌گوید قانونی وجود ندارد که وسط کلاس‌ها را دیوار بکشند اما اگر امکان جداسازی کلاس‌ها در محیط دانشگاه وجود داشته باشد، باید این کار عملی شود.

به گزارش ایلنا، غلامرضا خواجه‌سروی امروز 28 شهریور در یک نشست خبری افزود: درخواست‌های زیادی برای ایجاد دانشگاه‌های تک‌جنسیتی وجود دارد که وظیفه ما پاسخ به آنها است تا خانواده‌ها دختران خود را با امنیت خاطر به دانشگاه‌ها بفرستند.

موضوع جنجال‌برانگیز جداسازی جنسیتی در دانشگاه‌های ایران مدت‌ها است به تناوب از سوی مسئوولان جمهوری اسلامی مطرح می‌شود و در دولت‌ محمود احمدی‌نژاد در دوره‌های نهم و دهم بارها بر تفکیک جنسیتی در حوزه‌های محتلف اجتماعی تاکید شده است.

تفکیک جنسیتی و قومیتی کتاب‌های درسی، تفکیک و سهمیه‌بندی جنسیتی در پذیرش دانشجویان در کنکور سراسری، راه‌اندازی بیمارستان و پارک تفریحی تک‌جنسیتی، جداسازی اتاق کارمندان زن و مرد، جداسازی ورودی دانشجویان دختر و پسر به دانشگاه‌ها از نمونه‌های آن است.

کامران دانشجو، وزیر علوم در آذر سال گذشته با اشاره به اینکه وضع فعلی حجاب دانشجویان در دانشگاه‌ها «نامطلوب» است و برای حل این مسئله وزارت علوم برنامه‌های جدی در دست دارد، اعلام کرده بود که سیاست «تفکیک جنسیتی» در دانشگاه‌ها براساس «جهان‌بینی اسلامی» به اجرا گذاشته خواهد شد.

به گفته حبیب محمدنژاد، معاون پژوهشی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، « زمانی که محرک‌های جنسی در جوانان به حد اعلای خود رسیده است، اختلاط آنها در دانشگاه‌ها باعث افت تحصیلی دانشجویان می‌شود و این مشکل‌ساز است.»

در همین راستا از اسفند ماه سال گذشته، اعطای مجوز به دانشگاه‌های تک جنسیتی که از مرداد 88 در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته بود، به اعطای مجوز برای تاسیس چهار دانشگاه تک جنسیتی در تهران و شهرستان‌ها انجامید.

همچنین وزارت علوم روز 24 شهریور اعلام کرد که قصد دارد دانشجویان دختر را به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که نزدیک‌ترین فاصله را به محل سکونت‌شان دارد، منتقل کند.

در واکنش به این طرح، علی عباسپور تهرانی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفته بود که با توجه به «سطح بالای شعور و فرهنگ ایرانی ـ‌اسلامی» در بین دانشجویان، تفکیک بر اساس جنسیت «توهین» به دانشگاهیان کشور است.

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
درخواست‌های زیادی برای ایجاد دانشگاه‌های تک‌جنسیتی وجود دارد که وظیفه ما پاسخ به آنها است تا خانواده‌ها دختران خود را با امنیت خاطر به دانشگاه‌ها بفرستند....مرتیکه پفیوز خرخودتی با اربابانات اینی که تو بلغور کرده ای فقط خواست و منش ملاهای احمق بیسواده مرگ و ننگ بر شما باد تخمه عربهای اخمخ.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
به گفته حبیب محمدنژاد، معاون پژوهشی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، « زمانی که محرک‌های جنسی در جوانان به حد اعلای خود رسیده است، اختلاط آنها در دانشگاه‌ها باعث افت تحصیلی دانشجویان می‌شود و این مشکل‌ساز است.»یعنی روشنفکرهای این مملکت احساس عاطفی ندارند مثل شما که حیوان نیستند شما حتی نسبت به خود و همسرانتان شک دارید بدبختهای روانی رژیم همه چیزش تکمیله فقط درس اخلاقش کمه ای به گور بابای هر چی پفیوز دروغگو حضرتعالی و امثالهم.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
اگر "اختلاط آنها در دانشگاه‌ها باعث افت تحصیلی دانشجویان می‌شود" پس دانش اموزان باید در بهترین شرایط تحصیلی باشند. چون تقریبا تمام مدارس از ابتدایی تا دبیرستان تک جنسیتی هستند.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

samavar_64 - ابران - تهران
موافقم... یا رومی روم ؛ یا زنگی زنگ.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
نمیشه مثل مسجد بشه؟!!! آقایون پایین و خانمها توی بالکن یا پشت پرده برزنتی؟!!! اینجوری افت تحصیلی به آفت تحصیلی تبدیل میشه.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
کاری کردند, که حتا زن و شوهر از خودشان خجالت میکشند, همدیگر را لخت مادرزاد ببیند?!
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
انقدر شهوتران و بیمار جنسی هستید که نه در خیابان نه فروشگاه نه اتوبوس مدرسه دانشگاه با دیدن موی زن قادر به کنترل خود نیستید و تحریک و به فکر تجاوز/ اگر تا به این حد مریض هستید به//دامپزشک!!!!!!مراجعه کنید چرا دختر ها جدا و لچک بر سر????شرم کنید جانوران متعفن اسلامی.فکر و ذکرتان دزدی اعدام و زیر شکم.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.