خاتمی: نیروهای خودسر در مقابل رهبری هم خواهند ایستاد


خاتمی: نیروهای خودسر در مقابل رهبری هم خواهند ایستاد

آقای خاتمی از تعلل در رسیدگی به پرونده کوی دانشگاه انتقاد کرده است

محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، هشدار داده است که نیروهای موسوم به خودسر "به نام دفاع از انقلاب و خالص سازی آن، اقدام به حذف اصلاح طلبان و بسیاری از اصولگرایان کرده و در مقابل نظام و رهبری هم خواهند ایستاد."

آقای خاتمی، روز دوشنبه ۲۹ شهریور، در دیدار با اعضای شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: "اگر کسی طرفداری از دموکراسی و جامعه مدنی می کند، چماق ها بلند می شود و می گویند اینها غرب زده اند. خطاب به آنها می گویم که نه! این شمایید که منحرفید و اشکال دارید. اشکال در بینش و برداشت فاشیستی و توتالیتری از اسلام است، در حالی که ما بینش علوی از اسلام داریم."

وی همچنین با اشاره با ریشه های شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: "ما انقلاب کردیم که مردم ما دارای شخصیتی بشوند که در مقابل قدرت خودشان را نبازند بلکه قدرت را در مقابل خود خاضع کنند. اگر دیدیم چنین مسائلی نیست باید حساسیت داشته باشیم و تحرک پیدا کنیم."

آقای خاتمی که طی ماه های پس از انتخابات خرداد ۸۸ بارها از نحوه مواجهه حکومت با معترضان انتقاد کرده است، با اشاره به محدودیت های اخیر اعمال شده علیه تشکل های دانشجویی گفته است که وظیفه خود می داند تا در برابر آنچه "ستم به دانشجویان و در تنگنا قرار گرفتن اساتید" دانشگاه ها خوانده شده، اعتراض کند.

او همچنین با انتقاد از تعلل در رسیدگی به پرونده واقعه کوی دانشگاه تهران (۲۴ خرداد ۸۸) گفت: "نباید کسی به خاطر عقاید سیاسی اش هزینه بپردازد. باید همه در آسمان سرنوشت خود ستاره های درخشان داشته باشند نه اینکه بعضی ها برای اینکه مطابق میل بعضی ها نیستند، ستاره های خاصی بگیرند."

به نظر می رسد اشاره آقای خاتمی به "دانشجویان ستاره دار" است که طی ماه های گذشته بارها توسط دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه های ایران مطرح شده و از محدودیت هایی که برای ثبت نام و ادامه تحصیل این دانشجویان به وجود آمده انتقاد شده است.

پیش تر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، در توضیح ستاره دار شدن دانشجویان گفته بود که مسئولان آموزشی در مقابل قبولی های کارشناسی ارشد یا یک ستاره می زدند و یا دو ستاره. درج یک ستاره، نشانگر آنست که دانشجو در امور آموزشی مشکل داشته و دو ستاره یعنی دانشجو مشکلی در کمیته انضباطی داشته است.

'اگر انتقاد هزینه داشت نشانه انحراف در نظام است'

آقای خاتمی که هم اکنون ریاست بنیاد بین المللی باران را بر عهده دارد، در بخش دیگری از سخنان امروز خود به "هزینه های انتقاد" در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرده و آن را نشانه "انحراف" در این نظام دانسته است.

او همچنین "عدم تقابل با نیروهای خودسر" را موجب رشد آنها دانسته و گفته است: "در نظر آنها نه تنها اصلاح طلبان و معترضان به سیاست های جاری بلکه بسیاری از اصولگرایان هم ناخالص و تحت فشار هستند."

در نظر آنها نه تنها اصلاح طلبان و معترضان به سیاست های جاری بلکه بسیاری از اصولگرایان هم ناخالص و تحت فشار هستند.

وی ضمن محکوم کردن تشدید محدودیت ها برای میرحسین موسوی و مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت و حمله به دفتر آیت الله علی محمد دستغیب شیرازی، از مراجع تقلید، پرسیده است که "چرا این خودسری ها با امنیت کامل برای خودسرها ادامه می یابد؟ چرا جلوی آنها گرفته نمی شود؟ آیا نظام در برخورد با آنها عاجز است؟"

اشاره رئیس جمهوری پیشین ایران به تجمع و حمله های اخیر افرادی است که تحت عنوان "لباس شخصی" در سالهای گذشته به برخورد و سرکوب معترضان و مخالفان دولت پرداخته اند.

در آخرین موارد از حضور این افراد می توان به تجمع و حمله به منزل شخصی آقای کروبی در روزهای منتهی به مراسم روز قدس، و یا حمله به مسجد قبا و دفتر آیت الله دستغیب شیرازی اشاره کرد.

اگرچه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه ای هرگونه ارتباط میان این نیروی نظامی و لباس شخصی ها را رد کرد و آنها را "نیروهای خودسر" نامید اما مخالفان دولت می گویند این افراد با دسترسی به ادوات و اسلحه های نظامی "آزادانه" و در "امنیت کامل" به کار خود ادامه می دهند و به اعتقاد مخالفان، این افراد از طرف سپاه پاسداران حمایت و تغذیه می شوند.

در جریان حوادث انتخاباتی پس از ۲۲ خرداد ۸۸ نیز بارها نام لباس شخصی ها به عنوان آمران اصلی وقایعی نظیر کوی دانشگاه، ضرب و جرح و شلیک به معترضان خیابانی و حمله به حسینیه جماران تهران مطرح شده است.

bluestar - ایران - تهران
آقای خاتمی میخواست به زبان مودبانه و دیپلماتیک بگه : سگ وقتی هار شد صاحب خودش را هم گاز میگیره
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
بچه که بودیم یه سریال نشون میداد بنام برادران شیردل. یه فرمانروای بدجنس به یه سرزمین حکومت میکرد و یه هیولای وحشتناک بنام ((کاتلا)) داشت که تو یه غار زندگی میکرد. این فرمانروا یه شیپور داشت که با دمیدن در اون کاتلا رو هدایت میکرد و به وسیله او مخالفانش رو میکشت. آخر سراین شیپور به دست فرمانده مخالفان (اوروار) افتاد و با همون شیپور به کاتلا دستور داد فرمانروا رو از بین ببره
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
خوب که چی تو چراناراحتی مواظب کلات باش باد نبره
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
دوست دارم خاتمی. فقط گله من از تو این است که در زمان ریاست جمهوریت خیلی به این غربی ها رو دادی. از اون مصاحبه ات که در اغاز ریاست جمهوری با یکی از شبکه های آمریکایی انجام دادی و از آمریکائیها خیلی تعریف کردی نتیجه اش آن همه عقب نشینی و امتیاز دادن در قضیه اتمی بود و دیدیم که دست آخر هم پرونده را فرستادند شورای امنیت. در مقابل این قلدر ها فقط باید مثل احمدی نژاد یک دنده بود دیشب که در مصاحبه با شبکه امریکایی گفت که از آمریکائیها متجاوزکار تر نداریم دلم خنک شد.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
اقای خاتمی انقدر نگران رهبر نباش! برای سلامتت خوب نیست! شما در زمان ریاست جمهوریتون یک مشاور ارشد داشتید بنام میرحسین موسوی که8 سال مشاورارشد شما بود و فبل از اونهم 8 سال مشاور اقای رفسنجانی و قبلش هم 8 سال نخست وزیر! بهرحال در عرض این 24 سال که در راس قدرت بود. حتما مشاوره های مهمی به شما میکرده که نتیجه این شده!. امااگر از ایشون بپرسید بهتون میگن که نیروهای خودسر عضو حزب جمهوری اسلامی بودند و همون موقع که شماداشتید بر علیه بنی صدر مقاله مینوشتید ایشون دبیرکل حزب بود و شما بایدممنون نیروهای خودسر باشی که بدستور میرحسین در 14 اسفند بساط بنی صدرروجمع کردند. اقای خاتمی نمک نشناسی هم حدی داره!.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
مرده شور اون رهبر رو ببره که یک نوجوان مانند سهراب و یا جوانی مانند ندا متوجه شد که این دولت کودتایی به نفع مردم و ایران نیست و جانشان را در این راه دادند اما این رهبر مافنگی که عمری با پر قو بادش زدند و کباب بلدرچین به شکم بی صاحبش کردند تا حداقل کمی به فهم شعور بیاید نتوانست و تنها خود را ولی امر شیاطین جهان کرد. لعنت به این رهبر نادانان و ملعون و تمام دست نشاندگانش از احمدی خبیث گرفته تا هر کس که برای او کار میکند.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
ضربه ای تو دجال به ایران زدی مثل ضربه ای بود که افشین به بابک خرمدین زد. ننگ براون چهره کریهت.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

rezanl - هلند - مستردام
bluestar - ایران - تهران . گل گفتی. راسی من یه سایتی بلدم که هر چریه کارتون و فیلم جدید و قدیمه رو میشه توش دید ! میخوام بگم اسم کارتون یادته بگو نگاش کنم من این داستانارو دوست دارم.ممنون
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران . امریکایی ها امدن تقلبی نژاد رایک برنامه Comedy میدونن. ما همگی منتظر خندیدن به حرفهاش و قیافه جوکریش هستیم. من و برادرم قبل از شروع مصاحبه با تقلبی نژاد یک جوینتی میزنیم. امتحان کن خیلی باحاله.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
rezanl - هلند - مستردام- کارتون نبود. یه فیلم بود به اسم ((برادران شیردل)) اسمهاشون هم (جاناتان) و (اسکورپان) بود. تیپ فیلمش هم تو مایه های فیلم کینگ آرتور بود
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاریس
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران . عقب افتاده ی ذهنی?? کردهای شریف ایران را بدنام نکن با این ای دی تقلبی کرد!!!ایران زمین متعلق به ایرانیان اصیل است نه تازیزاده ها و کسانیکه اسلامیت را پسوند یا پیشوند ایران کرده اند ننگ بر همه ی شما
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.