انگیزه‌های نیروهای ایرانی و عراقی برای حضور در جنگ


انگیزه‌های نیروهای ایرانی و عراقی برای حضور در جنگ

بی بی سی : دفاع از خاک، جذبه آیت الله خمینی، شکوفایی اقتصادی عراق در دوران صدام حسین، یا اسطوره هایی چون حسین فهمیده. چه چیزی سربازان و دیگر نیروهای ایران و عراق را در طول هشت سال جنگ به جبهه ها کشاند؟
این گزارش در ادامه برنامه های ویژه سی امین سالگرد جنگ ایران و عراق به این سوال‌ها پرداخته است. نگین شیرآقایی گزارش می دهد

oghab - فنلاند - هلسینکی
تمام عربها وتمام تکنولوژی غرب یک طرف خلوص نیت رزمندگان اسلام یک طرف الله اکبرچه حماسه ای.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
انگیزه ایرانیها کاملا موجه بود. دفاع از خاک. تا 2 سال پس از جنگ ایرانیها در داخل خاک خود با عراقیها میجنگیدند. انگیزه سربازان عراقی چه بود؟ ترس از صدام؟ یا ایران هراسی؟ یکی از اسرا تعریف میکرد که در دوران اسارت آنها را پای پیاده از خیابانهای بغداد عبور دادند. مردم بغداد از پیر و جوان و زن و مرد در خیابان صف کشیده بودند و بسوی سربازان اسیر ایرانی سنگ و لنگه کفش پرتاب میکردند و به آنها فحش میدادند. مردم عراق مسلمان نبودند؟ آنها نمیدانستند که طبق تعالیم اسلام بدرفتاری با اسیر از هر مذهب ومرامی حرام است؟ چه برسد به اسرای ایرانی که با 70 درصد عراقیها هم مذهب بودند. مردم کوچه و بازار عراق نمیدانستند که پیامبر اسلام اول به اسرا آب و غذا میداد و بعد به سربازان مسلمان. آنها همه اینها را میدانستند. فقط حس ناسیونالیزم عربی آنها بر احساسات انسانی و دینی آنها غلبه کرده بود.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

karkas - ایران - اصفهان
عرب هر چه باشد مرا دشمن است
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

bavar88 - هلند - آمستردام
به قول مرحوم امام خمینی ما حتی یک لحظه از جنگ پشیمان نیستیم.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

amirmontreal - کانادا - مونتریال
دو تا احمق و جانی این همه ادم رو به کشتن دادن
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
صادق آهنگران با شعرهایی که سرود خیلی از جوونها رو به خط مقدم کشوند طوری که جوونهایی که نمیدونستند جنگ چیه بی مهابا روی خاکریزها می ایستادند و پیش از تمام شدن الله اکبرشون تو خون خودشون غلطیده بودند.. دیدن جنازه بی سر همسنگرت که لحظه ای پیش با هم شوخی میکردید مطلبی نبود که با ائدئولوژی هضم شدنی باشه.. آهنگران پس از جنگ درجه تیمساری گرفت و با اتومبیل ضدگلوله و دو ماشین محافظ در شهر جابجا میشه . حاج صادق !! ما تنها بسیج و سپاه در جبهه نداشتیم یاد ارتشیان بسیجیان سپاهیان و داوطلبانیکه برای خاکشون جون دادند گرامی.. دره شیلر...مجنون. فاو...شلمچه..چه عزیزانی رفتند
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
bavar88 - هلند - آمستردام oghab - فنلاند - هلسینکی ...شما دو مزدور ساندیسی بروید در بخش خانواده ای ابرودار که سر پناهی ندارند نظرتونو بگید...اقای خمینی چرا پشیمان باشه مگه چی رو از دست داد..جوونای نازنین ایران پرپرشدند
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
ههههه این رو راست گفت به شیعه بگو ته چاه میرسه به کربلا اگه خودش رو ننداخت تو چاه من اسمم رو عوض میکنم :))))))))))
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
به تعبیر دوستمون bluestar ایرانیها تا ۲ سال پس از جنگ در خاک خودشون با عراق جنگیدند .اما شیعیان(۷۰ %) و اهل تسنن عراق به جای اینکه مشترکات مذهبی رو بین ۲ کشور در نظر بگیرند حس ناسیونالیست عربی خودشون رو دنبال کردند و ...!ایران هم در عوض سالها بعد از این که خاکش رو از عراقیها پس گرفت و حتا در خاک عراق بود همچنان به جنگ ادامه داد و حاضر نشد حتا با داشتن امتیاز و گرفتن امتیاز از عراقیهای هم دین (۷۰ % شیعه) از جنگ(قتل و کشت و کشتار و خرابی )دست بردارد!!عراقیها بی جا کردند که اسیران ایرانی را در خیابان های بغداد با لنگه کفش و فحش بدرقه کردند ،اما خمینی هم مستبدی احمق بود که سالها با نگه داشتن آتش جنگی بی حاصل جوانان ایرانی و عراقی را به کشتن داد ! لنگه کفش کجا و آتش افروزی جنگ طلبان حکومت ایران کجا!!اون جنگ نبود بلکه یه اغفال ملی مذهبی در این ۲ کشور بود و امروز دیگه این ۲ کشور جنگ رو شناختند.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
oghab - فنلاند - هلسینکی ساندیس خور تو یکی حرف رزمندگان شجاع را نزن.اون عرب توئی که به خاطر اون دین شیادیتون نه 8 سال بلکه 1300 ساله کشورمون را به نابودی کشاندند. حال برو در ان تاریکخانه اشباح فنلاند نمازت را بخوان و فرهنگ عرب که همان اسلام هست و دشمن درجه اول ایران و ایرانی اشاعه کن.اها یادم رفت ساندیس یادت نره.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

wildpiony - هند - بمبیی
عرب ها رو کره ی زمین زیادین!! مخصوصا عراقی ها که 8 سال زندگی رو برای ما جهنم کردن و جوونای نازنینمونو پرپرکردن...تا زنده ام از عرب جماعت نفرت دارم و اینو فریاد میزنم!!!
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
bavar88 - هلند - آمستردام غلط کرد خمینی با تو ساندیس خور
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

فاتح - ایران - تهران
یاد عملیات مرصاد بخیر که چه انتقام سختی از مزدوران منافق گرفتیم
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

$persian$ - ایران - تهران
bavar88 - هلند - آمستردام . اون امامت نبایدم پشیمون باشه دسته گلایی مثل خان داداش من رفتن جونشون و دادن اون خرفت می خواست پشیمون باشه?
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
یاد تمام شیر مردانی که از این آب و خاک با قطره های خونشون محافظت کردن گرامی باد. چو ایران نباشد تن من مباد.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

majid63 - فرانسه - پاریس
واقعآ همینطور بود !در کشور ما تا آخوند هست خرافات هم هست !
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

برگشته - بحرین - محرق
karkas - ایران - اصفهان . عربهای ایرانی جنوب ایران چی ?!!! خیلی از انها با ارتش متجاوز بعث عراق جنگیدن و کشته شدند و خانواده هاشان در به در و اواره شدند .. تف و ننگ بر این نژادپرستی. .
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
بعد از فتح خرمشهر چنگ تمام بود . عربستان حاظر بود تمام خسارات وارده به ایران را بپردازد و عراق برگردد به سر مرز ها. ولی خمینی 8 سال به جنگ ادامه داد. انهایی که فکر می کنند ما برای اسلام جنگ کردیم سخت در لشتباه هستند. ما برای خاکمان و سرزمین خود جنگ کردیم. نه برای اسلام. طرفداران حکومت بروند ساندیسشان را بخورند.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

venoosi - بلژیک - ورویر
یاد و خاطره ی شهیدان گرامی بودواقعا اگر نبودند چه بسا که خمینی گور به گور شده ایران رو تسلیم تازی ها میکرد. برگشته-بحرین . شما چرا عربهای خوزستان رو با عربهای کشورهای عربی یکی میکنید. عربهای خوزستان اصالتا ایرانی هستند و زبانشون عربیه .
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
اغاز کننده جنگ خمینی بود که با شعار صدور انقلاب و تحریک شیعیان عراق به صدام بهانه جنگ داد، شروع جنگها همیشه انچه مسببین جنگ به زبان می اورند نیست ودین وقومیت وخاک هرگز عامل اصلی جنگ ایران وعراق نبود وعامل اصلی جنگ در واقع اجرای انچه غرب به خمینی وصدام دیکته میکردند بود.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
بقول محمد حسنین هیکل : جنگ ایران وعراق نه جنگ دینی واعتقادی نه جنگ قومی که جنگی میان دو احمق ونادان قدرت طلب بود که هیچکدام حتی الفبای سیاست را هم نمی دانند. بنظر من واقعا هم همین است چراکه هردو الت دست غرب بودند تا چرخ صنایع نظامی غرب را بگردانند وهردو مقاصد غرب را پیش میبردند البته هرکدام به نحوی.واینکه گفته می شود ایران در جنگ با عراق تک وتنها با دنیا میجنگید ... خمینی در واقع الت دست غرب بود اما بعدها از کنترل غرب خارج شد والت دست رفسنجانی وخامنه ای و.. شد.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
تمام این جنگ خیانت به ایران و ایرانی از طرف دولت های غرب با هماهنگی اخوندهای کثیف بود
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
persian$ - ایران - تهران ...درود برشما وخان داداش شهید شما
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
برگشته بحرین.هم میهن اشتباه نکن مردم جنوب ایران زبان عربی تحمیلی است.اینان عرب نیستند.عرب زبانند.مثل ترک های اذری که زبان ترکیبه ایشان تحمیل شده.از استاد سخن بهرام مشیری سئوال کن با مدرک جواب خواهد داد.تویک ایرانیه اریایی هستی.مهربان یار
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
Benjamin 86فعلا که می بینی شیعه قدرت اول اسلام .بااینکه جمعیتش کمتره.وتمامی دول منطقه مثل سگ از ایران می ترسند.ومردمشان طرف دار ایران .خدایی این حزب کمونیست کارگری .یا پژواک باید بگن حزب مرکزی چوپانان وگله
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
من هر رفتار نادرستی رو محکوم می کنم. چه از طرف هموطنم باشه یا غیر هموطن. برعکس متاسفانه بسیاری از کاربران که از ناحق هموطن چشمپوشی می کنند. خود ما عراقیها از بعثی بیشتر از غیر عراقی صدمه دیدیم. بزرگترین دلیل شکست عراق درابتدای جنگ نفرتشون از صدام و رژیم بعث بود و اگر مجبورنبودند هیچوقت نمی جنگیدند. درمورد اقتصاد عراق هم فکر نمی کنم درزمان اون ملعون شکوفا شده باشه. در پایان از دوستانی که . نظر منصفانه دادند تشکر می کنم و پاسخ ابلهان هم همچنان خاموشیست.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

hamiddataaa - ایران - اصفهان
من هیچ وقت فجایع سربازان عراقی رو در اوائل جنگ در شهرهای جنوبی فراموش نمیکنم. تجاوز به دختران و دفن کردنشون در گورهای دسته جمعی. اگر سربازان عراقی به زور صدام به جنگ با ایرانیان اومده بودند. ایا تجاوز به دختران بیگناه ایرانی هم به زور صدام بود؟!!! خیر عرب جماعت دشمن قسم خورده ایران و ایرانیان بوده و هست. چشم طمع عراق و دیگر کشورهای عربی همسایه ایران هنوز هم به خاک جنوب ایرانه. اگر اوضاع عراق تثبیت بشه و کمی قدرت بگیره احتمالش زیاده که دوباره به ایران حمله کنه.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
hamiddataaa - ایران - اصفهان * دوست گرامی. مطمئن باشید اونهایی که این بلاها رو سر اون دختران بیگناه اوردند بدتر از اونرو سر هموطن خودشون اوردند و رفتارشون برای ما هم درداور بوده. پس لطفا جمع نبندید. ممنون
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

shahram khosh maram - ایران - تهران
من همیشه به مقاومت فوق العاده مردم کشورم در مقابل ارتش منظم عراق افتخار میکنم. اینکه ما چیزی از خاکمان را از دست ندادیم مثل یک معجزه میماند و همه ما مدیون افرادی هستیم که در این دفاع سهم داشتند اعم از ارتشی و سپاهی و ژاندارمری و بسیجی و مردم عادی به ویژه در خوزستان و کرمانشاه و ایلام و کردستان. صدام بعدها نشان دادکه چه جانوری هست. او به عربستان و کویت و اسرائیل هم حمله کرد و میشود حدس زد که اگر بر ایران تسلط می یافت چه بلایی سر مردم ما می اورد. یاد و خاطره قهرمانانی که در راه وطن شهید و یا مجروح شدند و همچنین اسرا و خانواده های همه انها که اندوه و رنج بسیاری را تحمل کردند گرامی باد. خداوند کشورم را از شر جنگی دیگر در امان نگه دارد.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

shahram khosh maram - ایران - تهران
$persian$ - ایران - تهران دوست عزیز. برادر شما یک قهرمان هست, همچنین خانواده شما که اندوه سنگین دوری چنین عزیزی را این همه سال تحمل کرده اند.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

karkas - ایران - اصفهان
با دورود بر شما . از این که به بنده نژاد پرست گفتید ناراحت نیستم. فقط برای راهنمای شما چند مطلبی رو برایتان باز گو میکنم . ۱ همه ما از یه نژاد هستیم با گویش های مختلف https://www.iranianuk.com/article.php?id=53381. ۲ من فکر میکنم مشکل شما چیز دیگریست https://www.youtube.com/watch?v=zEO09DBvY5Qfeature=player_embedded. در مورد فوق چه از ترک زبانان باشد چه از عرب زبانها . ۳ همه میدانن که کلمه عرب شامل کشورهای عرب میشود نه هموطنان عرب زبان هر چند که ظاهر امر پیداست شما از کشور عربی سخن میگوید . ۴ عرب شامله آخوندها و پیروانشان که هنوز در پیچش زیر شکمشان در بهت و هیرت به سر میبرند هم میشود. ۵ شما همان های نیستید که از گفتن ایرانی بودن خود شرم دارید و از گروه های الاهواز و ،،،،،،،،،،،،،،،،،،حمایت میکنید . ۶شما همان نیستید که پیغمبر خود را شیخ خزعل میداند. ۷ آری باز میگویم رسا تر از قبل. [U]عرب هر چه باشد مارا دشمن است [/U]
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

hamiddataaa - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ یعنی شما میفرمایید کل اون سربازهایی که به دختران جنوبی ما تجاوز کردند از اعضاء حزب بعث و از وابستگان صدام بودند و هیچ کدام شهروند عادی عراق نبودند؟ خودتان این توجیه خنده دار را باور میکنید که من ایرانی باور کنم؟ شما هر کاری کنید و هر چه بگویید نمیتوانید منکر دشمنی اعراب با ایرانیان و چشم طمع داشتن همسایه های عرب به خاک ایران شوید. نمونه بارز دشمنی اعراب با ایرانیان همین جنگ ایران و عراق بود. جهان عرب بخاطر دشمنی با ایران پشت صدام ایستاد و از لحاظ مالی و تسلیحاتی صدام رو ساپورت کرد. لطفا با چرب زبانی توجیه و ماست مالی نکنید
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
در ابادان یک زن ایرانی رو بعداز اینکه کارشون رو کرده بودند انداخته بودندبدون لباس روی یک منبع اب سوراخ شده تا با گرمای 48 درجه کباب بشه اونجا مرده بود :-( همه چیزها رو گفتن درست نیست! خلاصه که جنگ افروزان بسیار کثیفند!
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
دوست گرامی hamiddataaa - ایران - تهران نیروهای بسیجی وسپاهی ایران هم که به دختران وزنان عراقی بخصوص کردها کم تجاوز نکردند ( تاکید میکنم بسیجی وسپاهی ) ارتش را نمیدانم چون نشنیدم اما این موضوع را از کسی شنیدم که خود شاهد ماجرا بود وفردای همانروز لباس بسجی را از تن دراورد ویازنده به گورکردن بیش از 3000 سرباز عراقی ادرس : جاده ابادان- ماهشهر پشت ایرانگاز که به اعتراض فرماندهان ارتشی منطقه واین اعتراض به درگیری انجامید وبقیه ماجرا.. سال 84 ضمن حفاری جهت نصب مخازن120 تنی اجساد رو پیدا میکنند وبه عنوان شهدای دفاع مقدس با لباس نظامی عراقی به ملت قالب کردند. نمی خوام توجیه کنم اما واقعیتش اینه که در میان هزاران نیروی نظامی همیشه اراذل واوباش حضور دارند واز این دست وحشیگریها درتمام طول تاریخ در شرایط جنگی درتمام ارتشها وبخصوص ارتشهای غالب بود وتا ابد خواهد بود.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
از ۱۴۰۰ سال پیش که این عربهای خونخوار پای کثیفشان را در ایران گذاشتند ،ایران عزیزمان دیگر روی سعادت را ندید. الآن هم نوادگان همان تازیهای عقب مانده وحشی دارند در کشور پارس بزور حکومت میکنند.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
bluestar - ایران - تهران . ما هم بستگانی داشتیم که در عراق همین قضیه اهانت مردم عراق را با اسیرهای ایرانی تعریف کردند و میگفتند مردم عراق ضمن فحش و ناسزا وپرتاب سنگ آب دهان به آنها می انداختند.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
hamiddataaa - ایران - تهران *مطمئن باش با این نفرت و بی منطقی به هیچ جا نمیرسی. هر وقت ادب و منطق رو از چرب زبانی تشخیص دادی باهات بحث می کنم. و در ضمن بله اونها در صد کمی از عراقیها رو تشکیل می دادند. همانطور که خدا رو صد مرتبه شکر امثال شما هم در صدکمی از ایرانیها روتشکیل میدن. موفق باشی.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
اعراب ایرانی بازمانده طایفه های عرب هستند که پس از تازش تازیان به ایران مهاجرت کردند. اعراب خوزستان با مردم فارس مخلوط شده و از نظر ژنتیکی به همسایگان ایرانی خود نزدیکند برخی هایشان دینی کهن دارند که گویی به زمان یحیی بازمیگردد، البته اگر کسی اگاهی دقیق دارد میتواند مطلبی در این باره بنویسد. اقوام دیگر عرب در کرانه های ساحلی بوشهر و هرمزگان و نیز بخش کوچکی در خراسان زندگی میکنند. از افراد شناخته شده،اسداله علم از همین قوم عرب خراسانی بود.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
نژاد پرست تر از همین اعراب نیست. در جایی خواندم فشار و آزار بر شیعیان کشورهای خلیج فارس رو به افزایش است. در بحرین شیعیان بیشترین تعداد را دارند اما حکومت سنی است. در عربستان شیعیان را منفور میدانندو حق کمی به انها میدهند. آزار و سرکوب کردها و شیعیان و مسیحیان در زمان صدام بعثی، ندادن شناسنامه به کردها در سوریه، کشتار اخوان المسلمین بدست اسد سوری، کشتار فلستینان در اردوگاه پناهندگی بدست شاه حسین اردنی در سپتامبر سیاه، آزار یهودیان در کشورهای عربی تا جایی که مجبور به فرار شدند، همه و همه نشاندهنده باورهای نژادپرستانه برپایه ناسیونالیزم عربی است. اینها خود را از همه برتر دانسته و اقوام دیگر را کوچک میشمارند. عده ای که اینجا از حکومتهای عربی دفاع کرده و کاسه لیسی میکنند همان بهتر که بروند در عربستان زندگی کنند و تلاش نکنند لکه های ننگی را که اینان ببار اورده اند پاک کنند. جالب اینجاست که برخی از ایرانیان عرب تبار خود گم کرده و بی هویت از صدام و حکومت عراق دفاع میکنند در حالیکه خود عراقیها از ستم بی پایان ان گور به گور شده مینالند.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

hamiddataaa - ایران - اصفهان
tiger.man - بریطانیا - گیلفورد نیروهای ایران وجبی از خاک عراق رو تصرف نکرده بودند اونوقت چطوری به زنان و دختران عراقی تجاوز کرده اند؟
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
tiger.man - شما که به روشنی برای وهابیزم تبلیغ میکنی آیا خود را ایرانی میدانی؟ چرا رو نمیکنی کی هستی و از کجا می آیی؟ اینجا چه میخواهی؟ نمیدانی مردم ایران بویژه از وهابی ها متنفرند؟ ماله کشی و چاپلوسی اعراب بس است و همانهایی که در سرکوب ایرانیان آزاده پس از انتخابات دست داشتند بسیاریشان از حزب اله لبنان بودند . این فرهنگ وحشیگری در ایران نیست و مربوط به همان ناحیه فلستین و لبنان است که هزاران سال است دارند وحشیانه همدیگر را تکه پاره میکنند.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

hamiddataaa - ایران - اصفهان
huria - دانمارک - کپنهاگ . قرار نیست به جایی برسم.سعی نکن با فرافکنی از حرف حق فرار کنی.حرف منطقی جواب نداره. شما نمیتونی منکر نفرت اعراب از ایرانیها و پشتیبانی جهان عرب از صدام بخاطر جنگ با عجم ها بشوی. اتفاقا بر عکس گمان شما توی جامعه ایران هم اکثر مردم از اعراب نفرت دارند.میتونی تو همین سایت که نمونه کوچکی از جامعه ایرانیه نظر ایرانیها رو راجع به اعراب ببینی.در ضمن من کشته مرده بحث با یک عراقی نیستم که جواب دادن با ندادنت برام فاجعه باشه!
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
hamiddataaa - ایران - اصفهان. سئوال بسیار منطقی از ایشون کردی. ظاهرا او میخواهد جنایت کثیف عربها را ماست مالی کند. اما در مورد عربهای هموطن ،با همه احترام به آنها ، متاسفانه بودن تعدادی از این عربها که متاسفانه میگفتند اگر صدام پیروز شد چون عرب هستیم میریم زیر پرچمش و ازش طرفداری میکنیم و اگر هم خمینی جنگ را برد که ما همچنان ایرانی باقی میمانیم.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
نژاد پرست تر از اعراب وحشی خودشان هستن اینها که غیر مستقیم از تازیان دفاع میکنند یادشان باشد و جلوی ارتش تازی وحشی صدام در خوزستان گاو و گوسفند قربانی کردند ولی سزای وطن فروشیشان این شد که سربازهای عراقی به نوامیسشان تجاوز کردند یادتان نرود
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
hamiddataaa - ایران - اصفهان جهت اطلاع جنابعالی از سال 64 بیشتر میدان جنگ در خاک عراق بود ونمونه ان تسخیر فاو و...
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
دوست گرامی arashbehdin - امریکا - اتلانتا من عرب هستم ومسلمان وافتخار میکنم اما ضمن این با افراط از هرنوعش مخالفم بخصوص در مسائل مذهبی وقومیتی چون افراط ناشی از جمود فکری وعقده حقارت وخودکم بینی انسان در قبال اقوام وادیان دیگراست، اگر من از ملک عبدالله گفتم چون من ایشان را درکنار برادرش فیصل ( که بدست یرادرزادهاش که ازعوامل سیا بود ترور شد ) حاکمی تیزبین وشاهی لایق است بر عکس بقیه شاهان سعودی که مشتی اراذل واوباش واز قماش حکام کنونی ایران هستند وتمام هم وغم خود او در سیاست داخلی به رفاه ملت خود ودر سیاست خارجی به استقرار وصلح در منطقه است ضمن اینکه در حال حاضر مقتدرترین شخصیت منطقه است و این جمله او به رسانه ها در سال 2008 از اوست که گفت: حد اقل مزیت صلح اعراب واسرائیل و نیز تن در دادن ایران به قطع نامه های شورای امنیت از بین رفتن رقابت تسلیحاتی در منطقه وهزینه کردن دلارهای نفتی در بخش های مثمر ثمرتر است
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
است و اگر به حرفهای من توجه کرده باشی من چندین بار به اقای جورج طرابیشی استناد کردم، که فیلسوفی ملحد است ویکی از منتقدان اسلام. اما از حزب الله لبنان که گفتی، خود ما اعراب خوزستان از این تروریستها هزاران بار بیشتر کشیدیم وسندش هم در این لینک است. میدانم که با خواندن این مقاله هزاران اتهام دیگر که جدایی طلب هستی و.. از جانب شما خواهم شنید اما مطمئن باشید که نیستم چون همیشه گفتم وباز تکرار می کنم در دنیایی که مرزهای سیاسی در حال برداشتن هستند مرزبندی جدید سیاسی احمقانه ترین کار ممکن است . واقعیت این است که کارغلط ،غلط است فاعلش خواه عرب باشد یا عجم ،مسلمان باشد یا غیر مسلمان
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
است و اگر به حرفهای من توجه کرده باشی من چندین بار به اقای جورج طرابیشی استناد کردم، که فیلسوفی ملحد است ویکی از منتقدان اسلام. اما از حزب الله لبنان که گفتی، خود ما اعراب خوزستان از این تروریستها هزاران بار بیشتر کشیدیم وسندش هم در این لینک است. میدانم که با خواندن این مقاله هزاران اتهام دیگر که جدایی طلب هستی و.. از جانب شما خواهم شنید اما مطمئن باشید که نیستم چون همیشه گفتم وباز تکرار می کنم در دنیایی که مرزهای سیاسی در حال برداشتن هستند مرزبندی جدید سیاسی احمقانه ترین کار ممکن است . واقعیت این است که کارغلط ،غلط است فاعلش خواه عرب باشد یا عجم ،مسلمان باشد یا غیر مسلمان. https://www.azadtribun.net/x1495.htm
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
فرق میان نژاد پرستی عربی وایرانی در این است که نژاد پرستی عربی در لایه های بالا وتعدادی باصطلاح روشنفکر ومعمولا حاکم دنیای عرب است که انهم نه در برابر ملت ایران بلکه در برابر تفکر متحجر ومن دراوردی شیعه صفوی ( که نمونه سنی ان وهابیت عربستان است) است که به دلایل رقابتهای سیاسی طبیعی است. ودر میان عوام وبیشتر روشنفکران واقعی دنیای عرب جایی ندارد. به جرات می توانم بگویم که در هیچ سایت عربی به اندازه 1% توهینهایی که در اینجا به اعراب می شود ندیدم که به ایرانیها توهین شود وهمیشه از عبارت شیعه صفوی ملت ایران خود قرنهاست تاوان ان را میدهد استفاده می شود. بنیانگذار تفکر متحجر وهابی همفری جاسوس انگلیس است و اولین خط دهنده اصلی تفکر منحجر شیعه صفوی جنکینسون انگلیسی. 400 سال بخاطر هیچ ماها توی سرو کله هم میزنیم و خود را مضحکه والت دست غربیها کردیم.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
فرق میان نژاد پرستی عربی وایرانی در این است که نژاد پرستی عربی در لایه های بالا وتعدادی باصطلاح روشنفکر ومعمولا حاکم دنیای عرب است که انهم نه در برابر ملت ایران بلکه در برابر تفکر متحجر ومن دراوردی شیعه صفوی ( که نمونه سنی ان وهابیت عربستان است) است که به دلایل رقابتهای سیاسی طبیعی است. ودر میان عوام وبیشتر روشنفکران واقعی دنیای عرب جایی ندارد. به جرات می توانم بگویم که در هیچ سایت عربی به اندازه 1% توهینهایی که در اینجا به اعراب می شود ندیدم که به ایرانیها توهین شود وهمیشه از عبارت شیعه صفوی که ملت ایران خود قرنهاست تاوان ان را میدهد استفاده می شود. بنیانگذار تفکر متحجر وهابی همفری جاسوس انگلیس است و اولین خط دهنده اصلی تفکر منحجر شیعه صفوی جنکینسون انگلیسی. 400 سال بخاطر هیچ ماها توی سرو کله هم میزنیم و خود را مضحکه والت دست غربیها کردیم.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
tiger.man - بریطانیا - گیلفورد * درود بر شما عزیز بزرگوار واقعا لذت می برم از خوندن کامنتهاتون. همیشه پیروز باشی دلاور arashbehdin - امریکا - اتلانتا *سلام نازنین. از اینکه به نفرت مااز صدام اشاره کردی ممنونم. ولی فکر نمی کنم دوستمون تایگر وهابی باشند. موفق باشی دوست خوبم
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
tiger.man بریتانیا را اعراب .. اینطور مینویسند بریطانیا اخر عرب تازی عراقی سرورت در جبهه بوده و یک حال حسابی به تازیان وحشی دادم سزای هر متجاوز به ایران سرب داغ است من کاری به اخوندهای هم نژاد واشغالگرت ندارم ولی تمام غربی ها صدام کثیف تازی را کمک کردند ولی اعراب هیچ .....و نتوانستن بخورند ضمنا بچه های ایرانی تو دهن این چند تا مزدور تازی که روی سایت میایند بزنید چون جوشان زیاد شده
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
1. تز صدام این بود که خدا نباید دو موجود را خلق می کرد 1.پشه 2.عجم....این ایده باعث یکی از تلخ ترین تراژدی های تاریخ بشریت شد بازخورد اول ان هجرت گسترده ایرانیها در دومرحله بود, صدام می دید که بیشتر سرمایه داران عراق ایرانی ویهودی هستند به این دلیل شروع به مصادره اموال وکوچ این دو گروه کرد و خانواده من نیز با وجود اینکه از خانواده های تحصیلکرده وشناخته شده ی ایرانی که از زمان مرحوم شاه کارهای بازرگانی می کردندازاین قاعده مستثنی نبودند ودرکنار مصادره اموال همه خانواده مارا سوار کامیون کرده ولب مرز در سرمای شدید رها کردند ومی دیدم عراقیها را که چگونه به خانه ما هجوم اوردند وتمام دارائیمان را به تاراج بردند...بعدازمدتی صدام فهمید چه کار اشتباهی کرده دستور داد اگر دیگر ایرانی باقی بود اعدام کنند تا به ایران برنگردند تا برعلیه وی درجنگ شرکت کنند.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
2. بازخورد دوم ان تفکر ایران ستیزی جمال عبدالناصر بود که برای اولین بار خلیج فارس را عربی نامید ومناطق عرب خیز ایران را عربستان نام گذاشت صدام نیز که مرید ناصر بود در کنار سقوط ژاندارم منطقه(شاه)وخیانت بعضی از اعراب خوزستان جنگی را اغاز کرد که اثرات ان هیچگاه ازبین نخواه رفت...من دوبارهجرت کردم یکبار به جرم ایرانی بودن ودگر بار به جرم سبز بودن ولی همیشه یک ایرانی سبز باقی خواهم ماند...
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
در نزدیکی خونه ما یک پیرزن بالای 80 ساله بود که بچه ای هم نداشت و تلویزیون ایرن باهاش مصاحبه کرد و با دادن پول ازش خواست تا بگه: دو تا از بچه هام توی جنگ شهید شدند و حاضرم برای امام بقیه بچه هام رو هم فدای ان قلاب کنم!!!! از اون فاطی کماندو هایی هم که برای مراسم شهدای جنگ میرفتند توی قبرستان ها و بازار گرمی میکردند هم همه خبر دارند و نیازی به تکرار آن نیست!!! یاد تمام قربانیان این جنگ شاد باد. نفرین بر خمینی و سرنگون باد رژیم ولی وقیح. پاینده ایران
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
tiger.man - هم میهن گرامی سپاس از پاسخ ات. با برخی سخنهای شما موافقم اما درباره وهابی ها و تلاششان در گسترش یک مدل اسلام افراطی پیشتر نیز گفته ام. شوربختانه دولت سعودی میلیونها دلار در خاورمیانه و اروپا و بتازگی در امریکا خرج کرده و میکند تا اسلام وهابی را گسترش دهد. بتازگی الجزیره برای بالکان راه اندازی شده است. رفتار اینها بسیار مشکوک و هدفهایشان خطرناک است.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
دوست گرامی m.mohajer - المان - ماینز این تز صدام نبود بلکه مقاله منتشر شده در سال 1961سرتیپ خیر الله طلفاح وپدر زن صدام ونیز عدنان خیرالله وزیر دفاع صدام بود وبا اینکه دلیل این جمله خشم او از سیاستهای شاه ایران ولو رفتن دست داشتن شاه در مرگ رهبر عراق ( عبدالسلام عارف ) بود اما با این حال واکنش منفی خیلی از قومگراها از قبیل زکی الارسوزی، ساطع الحصری، میشل عفلق و حتی جمال عبدالناصر را به دنبال داشت. اما شما که اینها را می نویسید لطف کرده و سخنان دکتر افشاریزدی و وارتشبد اریانا وفروغی، دکتر پزشکپور وــــ درباره قوم عرب را بنویسید. واقعیت موضوع این است که هر دو به خطا رفتند امااعراب زودتر به مضرات چنین تفکری ان هم در دنیای کنونی پی بردند چون خود بیشتر از هرکسی از این افکار بیمارگونه متضرر شده انداما متاسفانه گویی چنین تفکر در ایران دوباره در حال سردراوردن است. huria - دانمارک - کپنهاگ ممنونم از لطف وبزرگواری شما. دوست گرامی zartusht67 - المان - فرانکفورت بجای اهانت مطالعه کن. سر افراز باشید.
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
دوست گرامی arashbehdin - امریکا - اتلانتا همه این کارها هدفش فقط وفقط مقابله با نظام دینی حاکم بر ایران است که از زمان بوجود امدنش نه ملت ایران ونه منطقه ونه جهان روی ارامش راندید ودر واقع این کارها نفس عمل نیست بلکه عکس العمل است اما متاسفانه هر دو به خطا میروند مثل همیشه. نمونه ان دخالت اشکار در عراق وفلسطین و دخالت انها در یمن وبحرین وکویت وعربستان و...
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
دوست گرامی arashbehdin - امریکا - اتلانتا خلاصه کلام اینکه همه این مشکلات در منطقه ای چون خاورمیانه باید باشد تا چرخ صنایع نظامی غرب بچرخد.
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

Shahram khosh maram - ایران - تهران
. tiger.man : دوست عزیز. جنگ را صدام شروع کرد و مقابله با حکام اسلامی ایران فقط بهانه بود. تنها علت حمله عراق در ان زمان،این بود که ایران ضعیف شده بود. اگر در زمان شاه هم ایران ضعیف بود، عراق حمله میکرد. خمینی بهانه صدام بود. مگر ایت.. خمینی در کویت رهبر بود که بعدش به انجا حمله کرد؟ صدام انتظار چنین مقاومتی را از ایرانیان نداشت.
پنج‌شنبه 1 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.