قهوه تلخ رکورد زد

 
قهوه تلخ رکورد زد

استقبال از عرضه مجموعه طنز "قهوه تلخ" به کارگردانی مهران مدیری بازار نمایش خانگی را صاحب یک رکورد تازه کرد.

از مدتی پیش که عرضه مجموعه "قهوه تلخ" به کارگردانی مهران مدیری در شبکه نمایش خانگی قطعی شد، پیش‌بینی این که مجموعه تازه این بازیگر و کارگردان محبوب مورد استقبال دوستدارانش قرار بگیرد چندان سخت نبود، حالا و با ورود "قهوه تلخ" به بازار نمایش خانگی خبر می‌رسد که نیم میلیون نسخه از این مجموعه در روز اول فروخته شده و این یعنی رکوردی تازه و انتظار برای تغییر فضای رقابت.

مدیری چهره‌ای محبوب است که در کارنامه تلویزیونی‌اش با همه فراز و فرود و انتقادهایی که می‌توان به آن داشت مجموعه کم مخاطب ندارد، او در سالهای اخیر تنها با خود رقابت کرده و مقایسه شده، اگر "پاورچین" نقطه اوجی بوده که یک دهه پیش تجربه کرد و هنوز تکرار نشده اما به دلیل نبودن رقیب هنوز تاج بهترین کمدین تلویزیون بر سر مدیری است و او رقیب جدی در این عرصه نداشته است.

حتی رضا عطاران هم نتوانسته محبوبیت و شهرت توامان مدیری بین مخاطب عام و خاص را تجربه کند، "قهوه تلخ" در شرایطی به بازار آمده که مخاطبان با مشکلاتی که تلویزیون با پخش این مجموعه داشت کاملا آشنایی دارند و این پس‌زمینه ذهنی کمک کرد تا دوستداران مدیری و آثارش تشنه دیدن مجموعه بمانند.

او تلاش کرده در "قهوه تلخ" به سراغ فضایی تازه برود، قصه را به زمان گذشته برده و هنوز شوخی‌های اجتماعی و متلک به شرایط را فراموش نکرده، سه قسمت اول هنوز انتظارها از مدیری را پاسخ نداده اما همه خوب می‌دانند که برای راه افتادن موتور مجموعه‌های مدیری باید کمی صبر کنند.

رکورد شکنی "قهوه تلخ" می‌تواند پیامدهای دیگری هم داشته باشد، مدتی است مجموعه "قلب یخی" به کارگردانی محمدحسین لطیفی در شبکه نمایش خانگی عرضه و از آن استقبال شده است، "قلب یخی" تجربه‌ای تازه در کارنامه لطیفی و مجموعه‌سازی است، در این مجموعه تهیه‌کننده از فضای بازی که تغییر رسانه برایش ایجاد کرده به درستی استفاده کرده است.

با توجه به ممیزی‌هایی که در تلویزیون وجود دارد "قلب یخی" نمی‌توانست از تلویزیون پخش شود یا گرفتار جرح و تعدیل فراوان می‌شد اما شبکه نمایش خانگی این فرصت را فراهم می‌کند تا "قلب یخی" با توجه به داستان جذاب و فضای تازه‌اش دیده شود، این یکی از بهترین کارکردهایی است که شبکه نمایش خانگی می‌تواند داشته باشد.

"قلب یخی" با وجود کاستی‌هایی که دارد به ویژه در بخش مربوط به طراحی و شوی لباس و... که به دلیل محدودیتها کارگردان نمی‌توانسته به آن نزدیک شود، مجموعه‌ای است که برای آن هزینه شده با سلیقه و وسواس ساخته شده و داستان آن پرتعلیق است و بیننده را همراه می‌کند.

عرضه یک مجموعه طنز در این شرایط می‌تواند بازی را به زیان "قلب یخی" تغییر بدهد، "قهوه تلخ" مخاطب عام بیشتری دارد و استقبال از آن می‌تواند فروش "قلب یخی" را که یکی از پربیننده‌ترین محصولات شبکه نمایش خانگی در هفته‌های اخیر بوده تحت تاثیر قرار بدهد، اما از سویی این رقابت جذاب می‌تواند به این بازار رونق بدهد و ظرفیتهایش را آشکار کند.

شبکه نمایش خانگی می‌تواند کمبودها و ضعفهای تلویزیون را جبران کند. در این مدیوم می‌توان به سراغ موضوعهای تازه و فضاهای جدیدی رفت که گرفتار ممیزی تلویزیون می‌شوند. باید دید در هفته‌های آینده جدال "قهوه تلخ" و "قلب یخی" وارد چه مرحله‌ای می‌شود و کدام گروه برنده این بازی می‌شود. 

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
مردم باید با خرید این مجموعه از آقای مدیری حمایت کنند و مشت محکمی به دهان صدا و سیمای ضرغامی بزنند.
دوشنبه 29 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
من سفارش دادم ازتهران هرچندقسمتش روبفرستند3-4روزه هم بدستم میرسه بایدفقط حمایت کرد ازمدیری عزیز..
دوشنبه 29 شهریور 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
مدیری یکدونه س!
دوشنبه 29 شهریور 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
از مدیری باید حمایت کرد به کوری چشم صدا و سیمای آشغالی که بهتره همون سریالهای در پیت ده نمکی رو پخش کنند.
دوشنبه 29 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
وقتی تیتر رو خوندم .فکر کردم که منظور نوشیدنیست! زودی اومدم بنویسم که:. دیوونه شم !! روزی چند فنجون مینوشم..!! اما .چند لحظه دیگه با نگهی دریافتم که ای نه بابا داستان .داستان ِسریالِ..!!
دوشنبه 29 شهریور 1389

aghle kol - ایران - تهران
اغای زرقامی صاحب صدا وسیمای جمهوری اخوندی بازی از اول باخت را شروع کرد و حالا برای جبران فضاحت مجبور است پنجاه نوبت سریال سراب و حباب بگذارد و مهران مدیری را عامل اسرائیل معرفی کند.
دوشنبه 29 شهریور 1389

shaparak110 - المان - کلن
مدیری نشان داده هنرمند مردمیه. باید ازش حمایت کرد.
دوشنبه 29 شهریور 1389

piki82 - ایتالیا - تورین
واقعا چرت هست !(: طبق معمول !! به نظرم بیشتر به درد برنامه کودک. میخوره ....به نظرم کارهای عطاران خیلی بهتر هست...مدیری فقط پسرفت. میکنه !(:
دوشنبه 29 شهریور 1389

pandora - آلمان - ان ار و
افرین به مردم فهیم ما,واقعا سریال زیبایی هست.من طاقت ندارم صبر کنم تا از ایران برسه,از نت دانلود میکنم ولی به خانواده ام هم سپردم علاوه بر اینکه واسه خودشان میخرن یه سری هم برای من بخرن.میخوام همه سی دی ها رو کامل داشته باشم
دوشنبه 29 شهریور 1389

مشتعل - سوئد - استکهلم
درد وبلای مدیری عزیز که یکی از هنر مندان درد اشنا و متعهد ماست بخوره تو سر ضرغامی اخوند ذلیل
دوشنبه 29 شهریور 1389

n1002 - کانادا - تورنتو
مدیری زیر بار سانسور نرفت. ما ازش حمایت میکنیم
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

okaner - ایران - مشهد
قهوه تلخ" مدیری را بخریم -کپی نکنیم- . او هیچگاه مردم خود را نفروخت .. سبز ماندن به همین سادگی است
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.