آخرین استخر زنانه در آلمان


آخرین استخر زنانه در آلمان

الان کجای آلمان می‌شود استخر زنانه پیدا کرد؟ در شهر جنوبی فرایبورگ. زنان آلمان که گذشته‌ها تنها اجازه داشتند به استخرهای زنانه بروند، امروز داوطلبانه به این استخر زنانه می‌روند، چون احساس راحتی و آزادی بیشتری می‌کنند.


وجود استخر زنان در کشورهای اسلامی امری کاملا بدیهی است، اما در آلمان وجود استخرهایی که تنها ویژه زنان یا مردان باشند، متعلق به گذشته است و امروز تنها استخرهای خانوادگی وجود دارند، البته به غیر از یک استخر در فرایبورگ که یادگاری است از زمان قدیم.


تاریخچه استخر زنان فرایبورگ


اولین استخر سرباز در اواسط قرن نوزدهم میلادی در فرایبورگ افتتاح شد، اما تنها برای مردان. زنان اجازه ورود به این استخر را نداشتند. بعدها، استخری هم برای زنان ساخته شد که دور تا دور آن را دیوار فرا گرفته بود.


اما در قرن بیستم میلادی، با گذشت زمان تابوها در جامعه کمرنگ تر شدند و زنان نیز در پی برابری بین زن و مرد، حقوق بیشتری کسب کردند. همزمان با این تحولات، جدایی بین زن و مرد هم کم کم از بین رفت. به طوری که در سال ۱۹۴۰ استخر مردان فرایبورگ تبدیل به استخر خانوادگی شد. اما استخر زنان تا امروز پا بر جا مانده است.
شنا کردن به دور از نگاه‌های کنجکاو


این استخر دیگر جایی برای اعمال محدویت بر زنان نیست، بلکه گوشه‌ای خلوت است که آن‌ها می‌توانند در آن کنار هم‌جنسان خود در سنین مختلف و با ملیت‌های گوناگون وقت بگذرانند.


"اریکا" ۶۵ سال دارد. او از ده سال پیش، تقریبا هر روز به استخر زنان فرایبورگ می‌رود و از نکات مثبت آن تعریف می‌کند: «یکی از جذابیت‌های استخر بدون مردان این است که تو می‌توانی راحت و بدون خجالت حرکت کنی و اینکه بدن تو عیب و ایرادی دارد، اصلا مهم نیست. این عالی است ، چون هیچکس نیست که نگاه انتقادآمیز داشته باشد و تو احساس نمی‌کنی که برانداز می‌شوی.»


بسیاری از زنان دیگر که از طرفدارن تنها استخر زنان آلمان هستند، حسی مشابه "اریکا" دارند. در عین‌حال، آن‌ها با حضور مردان هم مشکل چندانی ندارند. "والبورگ" دختر ۱۸ ساله در این مورد می‌گوید: «در واقع حضور مردان آنقدر هم مرا اذیت نمی‌کند. با این‌همه، این‌جا بیشتر احساس راحتی می‌کنم. به طور مثال هر بار که می‌خواهی لباس خود را عوض کنی، مجبور نیستی خود را زیر حوله پنهان کنی. اما این، در استخر خانوادگی امکان‌پذیر نیست.»


استقبال خوب از استخر زنان


فضای استخر زنان فرایبورگ بسیار دوستانه است. مراجعه‌کنندگان به راحتی و خیلی سریع با هم وارد گفت‌وگو می‌شوند و اگر یکی از مراجعه‌کنندگان ثابت روزی غیبت کند، همه متوجه می‌شوند.

فضای راحت و دوستانه استخر زنان فرایبورگ، همواره زنان بیشتری را به سمت خود جذب می‌کند. به طوری که در چند سال اخیر بسیاری از دختران جوان، مادران با کودکان خود و همینطور زنان مسلمان، راه خود را به سوی این استخر یافته‌اند.

darkoub - ایران - شیراز
با تشکر از سایت خوبتون لطفا عکساشو بیشتر کنید .
دوشنبه 29 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
این که چیزی نیست. متروی ژاپن واگن مخصوص زنان داره
دوشنبه 29 شهریور 1389

robinhoodd - استرا لیا - ملبورن
همه چی تداخلش قشنگه...لول
دوشنبه 29 شهریور 1389

ariapaad - امارات - دبی
اگه به گذشته نچندان دور اروپا و امریکا نگاه کنیم محدودیتهای زیادی وجود داشت از قبیل محدودیت پوشش و همجنسگرایی (که حکم اعدام داشت) ولی روز به روز این محدودیتها برداشته شده وتا حدی که همجنسگرایی داره یکی از حقوق مردم میشه!!!. متاسفانه انسانیت رو به نزول و هر روز برای ما عادی تر میشه ...
دوشنبه 29 شهریور 1389

bavar88 - هلند - امستردام
اوج فرهنگ غنی! غرب همین است که استخرهاشون را با هم یکی کنند اینها هیچ در چنته برای سعادت بشر ندارند پس فقط باید بخورند و شهوترانی کنند. روزی می رسه که اسلام این سرزمینها را فرا می گیرد/
دوشنبه 29 شهریور 1389

DrPhil - دانمارک - نوبغو
فکر کنم یه دختر بین مردا راحت تر باشه تا بین زنا!! چون مردا اگه عیب و ایرادی توی دختر ببینن ,همون جا چشمشون رو به روی دختر می بندن و تا برسن خونه فراموش کردن. ولی اگه یه زنی عیب و ایرادی توی یه دختر ببینه, چشاشو چهار تا می کنه تا عیب های بیشتری پیدا کنه و تا برسه خونه کل دنیا فهمیدن که دختره عیب و ایراد داره!!!
دوشنبه 29 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
bluestar -ایران - تهران باز باید اراجیف 2 زاری تو را بخوانیم خواهش میکنم مراجعه به روان شناس یادت نره
دوشنبه 29 شهریور 1389

salad shirazi - امارات - دبی
این که چیزی نیست ..ما تو ایران آسانسور زنانه داریم
دوشنبه 29 شهریور 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . فعلا اسلام تو همین ایران زیرش زاییده چه برسه بخواد غرب رو بگیره. اسلام تو ایران دفن شد. باور نداری یه سر به ایران و بخصوص نسل جوان بزن ببین چقدر سعی میکنن از اسلام عزیزتون فاصله بگیرن. حتی پنهانی به سمت ادیان دیگه میرن.
دوشنبه 29 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
بعضی از شهر های کشور هلند .برای برابری یکی از استخر ها را در روزها و ساعتهای. ویژه ایی به بانوان اختصاص داده ..که بسیار مورد استقبال ِ زنان ِ مسلمانی قرار. گرفته که مردانشان .همه چیز !!را برای خودشان میخواهند!!..
دوشنبه 29 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانوفر
bavar88 - هلند - امستردام اسلام ایران رافرا گرفته پس چرا نمی شتابی جیم شدی امستردام. مرگ خوبه واسه همسایه?ایده ال برات ایرانه اینجا چه میکنی لابد مقدمات ظهور عج را فراهم میکنی.
دوشنبه 29 شهریور 1389

saeed1 - کانادا - تورونتو
naslesookhteh - ایران - تهران . اینکه غرب با شک گرایی اقدام به لوس کردن ارزشها کرده است از بدیهیات است. البته در ایران ما دچار تند روی شده ایم و تعصب ما رو از اون طرف انداخته! منتها به سادگی نمیشه قضاوت کرد که در اینده چی پیش میاد. مثلا اینکه خیلی از جوونها توی ایران تنبلی میکنند ربطی به اسلام نداره! ما اینجا شاهد هستیم که وقتی هم خارج میان (به همون نسبتد اگر درصدی بگیریم ) تنبلی میکنند و گند میزنند!
دوشنبه 29 شهریور 1389

خرمگس سبز - ایران - تبریز
حالا از کجا بدونیم این استخری که عکسشو انداختین ، زنانه است ؟ ساعت کاری عکس می گرفتین تا تشخیص بدیم...
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
چه استخر باحالی!!! اما عکساش کم بود مشتاقم بازم ببینم!!!
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

ahmad shah niazy - افغانستان - کابل
دین مبین اسلام این را 1430 سال قبل گفته بود اما این غیر مسلمان ها حالا متوجه شده اند.
چهار‌شنبه 31 شهریور 1389

+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.