انتقاد تند فاطمه رجبی به احمدی‌نژاد

 
انتقاد تند فاطمه رجبی به احمدی‌نژاد

فاطمه رجبی گفت: «سخنان احمدی‌نژاد در خصوص کورش بار علمی نداشت و در شأن یک رئیس جمهور هم نبود که نیم ساعت از وقت مردم را به مطالب اینچنینی اختصاص دهد.»

فاطمه رجبی همسر غلامحسین الهام با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در گفت‌وگوی اختصاصی شکبه دوم سیما، با بیان اینکه دفاعش از احمدی‌نژاد به دفاع از گفتمان قرآن، اسلام، اهل بیت و علی‌الخصوص امام زمان بوده است، افزود، متاسفانه با توجه به بحث‌هایی که اکنون آقای احمدی‌نژاد مطرح می‌کند ما شاهد یک واژگونی گفتمانی در دولت دهم هستیم.

وی اظهارات کنونی احمدی‌نژاد و نزدیکانش را افتادن در ورطه باستان‌گرایی خطرناک توصیف کرد، افزود: «آنچه امروز پیش روی آقای احمدی‌نژاد است ممکن است به وسیله مشاورین به وی ارائه داده شود و یا اینکه خود ایشان چنین اعتقاداتی داشته باشند اما در هر حال معتقدم دولت در یک ورطه هولناک باستان‌گرایی گرفتار شده است.»

نویسنده کتاب "احمدی‌نژاد معجزه هزاره سوم " با بیان اینکه باستان گرایی قبل از انقلاب در دوران پهلوی، بعد از انقلاب اسلامی توسط روشنفکران و در دوران اصلاحات مطرح شد اما این مباحث بصورت بارزی که آقای احمدی‌نژاد امروز مطرح می‌کند نبوده است، تاکید کرد که در دوران اصلاحات توجه ویژه به باستان‌گرایی به اندازه دولت آقای احمدی‌نژاد نبوده است. این باستان‌گرایی در نهایت به اسلام‌ستیزی و به تاسیس فرقه‌های انحرافی منجر خواهد شد.

وی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در خصوص کوروش، خاطر نشان کرد، به نظر من، سخنان اخیر احمدی‌نژاد در گفت‌وگویی ویژه خبری، نه تنها بار علمی نداشت بلکه در شأن یک رئیس جمهور هم نبود که نیم ساعت از وقت مردم را به مطالبی در خصوص کوروش اختصاص بدهد که در کتب سال پنجم ابتدایی مطرح شده بود.

رجبی معتقد است که در هرشرایطی هرشخصی که از موضع انقلاب تخطی کند نباید در مقابل آن سکوت کرد و احمدی‌نژاد هم از این مسئله مستثنی نیست.

نویسنده کتاب رنسانس اسلامی84، گفت: «بسیاری‌ از تحلیل‌گران معتقدند احیای شاهنشاهی با کوروش با برنامه‌ریزی یهود صورت می‌گیرد و به این مسئله تمامی منتقدان دلسوز، امام و رهبری اشاره کرده‌اند.»

وی با بیان اینکه بحث هتک حرمت به قرآن به بحث اول جهان اسلام تبدیل شده است، از عدم اشاره رئیس جمهور به هتک حرمت قرآن در برنامه گفت‌وگویی ویژه خبری به شدت انتقاد کرد و گفت، ما سؤالات بسیار جدی در خصوص هتک حرمت به قرآن داریم که باید آنرا مطرح کنیم اما متاسفانه آقای رئیس جمهور به جای اینکه در خصوص هتک حرمت سخن بگوید به مباحث انحرافی پرداخت.

رجبی سکوت مخالفان دولت احمدی‌نژاد در قبال سخن گفتن وی از کوروش را ‌معنادار ‌دانست، اظهار داشت که کسانی که مخالفان دولت احمدی‌نژاد بودند و در روزنامه‌های خود احمدی‌نژاد را به جرم اینکه نام امام زمان(عج) را به زبان می‌آورد به جمود فکری و عقب‌ماندگی متهم می‌‌کردند امروز در مقابل انحرافات دولت آقای احمدی‌نژاد سکوت کردند.


نویسنده کتاب "احمدی‌نژاد معجزه هزاره سوم "، اهدای چفیه از سوی رئیس جمهور به مجسمه کوروش را مورد نقد قرار داد و گفت:‌ «این رفتارها باعث خوشحالی فتنه‌گران است چرا که آنها بر این باورند که آقای احمدی‌نژاد با این رفتارهای خود پشتوانه فکری خود را نابود می‌کند.»

این استاد دانشگاه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برخی‌ها معتقدند که کوروش همان ذوالقرنین قرآن است، نظر شما در این خصوص چیست، گفت که این ماجرا علمی و حائز اهمیت نیست. سؤال من این‌است که آیا ذوالقرنین از پیامبر، امام علی و امام حسین و حضرت مهدی(عج) بالاتر است؟

رجبی با بیان اینکه لقمان بالاتر از ذوالقرنین است، گفت: «خداوند به نام لقمان سوره نازل کرده است. حالا این سؤال مطرح می‌شود، کدام مسلمانی حاضر می‌شود روی لقمان مانور بدهد و در عین حال از حقیقت امیرالمؤمنین چشم‌پوشی کند؟، پاسخ روشن است هیج مسلمانی این کار را نمی‌کند.»

نویسنده کتاب رنسانس اسلامی84، با بیان اینکه تعریف احمدی‌نژاد از عدالت کوروش را باید به شیعیان جهان تسلیت گفت، تصریح کرد، باید به این نکته اشاره کنیم که کدام انسان لائیک، مسیحی، یهودی و انسان معتقد به ادیان الهی تاکنون عدالت حضرت علی (ع) را زیر سؤال برده است که آقای احمدی‌نژاد شب گذشته تنها از عدالت کوروش صحبت می‌کند درحالی که بسیاری معتقدند کوروش دست‌پروده یهود بوده است. من بارها گفته‌ام تا زمانی از احمدی‌نژاد دفاع خواهیم کرد که بر گفتمان امام زمانی خود تاکید داشته باشد اما اگر بخواهد بنا به آنچه که آقای بقائی گفته است، کوروش زمان باشد باید بگویم که ما سال‌هاست که فاتحه کوروش را خوانده‌ایم چرا که اینجا مملکت امام زمان (عج) است و هیچکس نمی‌تواند گفتمان من درآوردی داشته باشد.

وی با بیان اینکه برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه صرفا مشاوران احمدی‌نژاد موجب انحرافات فکری دولت شده‌ است را قبول ندارد، گفت، آقای احمدی‌نژاد یک رئیس جمهور است و باید دارای فکر باشد و نمی‌توان گفت که ایشان هرچه می‌گوید متاثر از اطرافیانش است؛ من خود احمدی‌نژاد را در برخی انحرافات فکری دولت مقصر می‌دانم.

وی در پاسخ به این سؤال که ریشه انحرافاتی که می‌گوید را در کجا می‌بیند، گفت: «من از نهاد ریاست جمهوری مطلع نیستم اما معتقدم ریشه این اطلاعات را کسی باید بگوید که از درون دولت خبر دارد. اگر بخواهم نگاه بیرونی خودم را بگویم معتقدم آقای احمدی‌نژاد به یک غرور بعد از انتخابات رسید و فکر می‌کند که هر حرفی بزند و هرکاری بکند مورد قبول است.»

رجبی در پاسخ به این سئوال که آیا غرور موجب تعریف رئیس جمهور از کوروش شده است، گفت که برای پاسخ به این سؤال، باید گذشته احمدی‌نژاد را مورد بررسی قرار بدهیم تا مشخص شود که در گذشته در این خصوص چگونه فکر می‌کرده و اکنون چگونه فکر می‌کند.

وی از اندیشمندان خواست تا اندیشه احمدی‌نژاد را با درنظر گرفتن پیشرفت‌ها و نکات مثبت، به صورت منصفانه به نقد بکشند و در عین حال ضمن اعلام آمادگی خود برای مناظره با شخصی که پیش از این او را معجزه هزاره سوم خواند بود، گفت: «آقای احمدی‌نژاد باید نظرات خود را به مناظره بگذارد تا مشخص شود که چه دلیلی باعث شده که دولت امام زمانی به این روز دچار شود چراکه بنده این ماجرا را سرآغاز یک خط انحراف می‌دانم.»

aria-aria-nl - هلند - روتردام
برو گمشو ایکپیری تو بااون دماغ خوشگلت و محمود عشق دومت با اون چشم های خوشگلش یک موی کوروش کبیر نمیشید قشنگ.
یکشنبه 28 شهریور 1389

zorro.ir - ایران - تهران
کلاغی که دارکوب بود اما واق واق میکرد.
یکشنبه 28 شهریور 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
اوه اوه باز این دهنشو باز کرد. بوی تعفنش تا این طرف دنیا هم اومد.
یکشنبه 28 شهریور 1389

ehsanusa - ایران - تهران
عروس تعریفی ...وزو از آب در اومد!!!
یکشنبه 28 شهریور 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
کلاغ سیاه، تو بیخود می کنی که میگوئی: مملکت مال امام زمان است! مال پدرت است که هر طور که دلت میخواهد آنرا می بخشی یا میخواهی ببینی مزه دهن مردم چیست؟ اولا که ایران متعلق به مردم ایران است و صاحب دارد. ثانیا آیا تو سر پیاز هستی یا ته پیازی که داری تقسیم اراضی میکنی؟ بدو برو گوشه آشپزخانه بتمرگ و صرفاتو بشور!
یکشنبه 28 شهریور 1389

iranesabz - هلند - امستردام
به به باز این زنیکه نطق کرد. لعنت بر شیطان مجسم احمقی نزاد.
یکشنبه 28 شهریور 1389

baran shomal - نروژ - اسلو
اخه بوزینه اگر شهامت داری اون قیاقفه میمونت نشون بده که عرب تبار است تو رو چه به این ....خوریها با دهن کثیفت اسم مقدس کوروش را ببری لجن
یکشنبه 28 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
و اینک فاطی کماندو، عجوزه هزاره سوم به معجزه هزاره سوم انتقاد میکند.
یکشنبه 28 شهریور 1389

seiied - ایران - یزد
فاطی جون خدا عقلت بده
یکشنبه 28 شهریور 1389

kami8488 - امارات - دبی
دیوانه
یکشنبه 28 شهریور 1389

zorro - هند - میسور
ببین این ا.ن چه جونوریه که نویسنده کتابش به غلط کردن افتاده.
یکشنبه 28 شهریور 1389

Punisher - ایران - شیراز
مرده شور تو و اون ا.ن / سوراخ دماغ غ غ غ غ غ غ غ.........
یکشنبه 28 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
راست میگه در شأن رئیس جمهور این دولت اسلامی فقط دروغ و ف...(حرفهای رکیک) هست. باید فقط از دزدی مه مه توسط لولو صبحت بفرمایند. نه از افتخارات سنتی ایران.
یکشنبه 28 شهریور 1389

svenskpojke - سوئد - یمتلند
ولی یک چیز را نفهمیدم دم از ازادی میزنیم و باز ازاد بودن را نفی میکنیم خوب حجاب هم یکی از همین ها است نباید ازادی را مسخره کرد
یکشنبه 28 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
رادیو فردا:. یک مقام وزارت علوم ایران از توقف پذیرش در ۱۲ رشته علوم انسانی و هنر خبر داد . ابوالفضل حسنی، مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی، می گوید، پذیرش دانشجو در ۱۲ رشته علوم انسانی و هنر منوط به بازنگری در دروس این رشته هاست.آقای حسنی افزود، هیچ رشته دانشگاهی حذف نخواهد شد، ولی از آنجا که در دروس ۱۲ رشته بیش از ۲۰ سال است که بازنگری نشده است، وزارت علوم قصد دارد، پذیرش در این رشته ها را تا اعمال بازنگری "مسکوت" نگه دارد.این مقام وزارت علوم تنها به نام رشته های مدیریت، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، حقوق و روانشناسی اشاره کرده است.آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، سال گذشته از تحصل حدود ۲ میلیون دانشجو در رشته های علوم انسانی ابراز نگرانی شدید کرده و گفته بود، این امر باعث بروز تردید در مبانی دینی و اعتقادی دانشجویان می شود.
یکشنبه 28 شهریور 1389

karshenas59 - ایران - تهران
جالبه عجب مملکتی داریم بعضی ها به خودشون اجازه میدن هر دروغی رو به خورد مردم بدن فقط بخاطر اینکه حرفی زده باشند فاطمه کماندو میگه (( کوروش دست پروده یهوده )) آخه این زنیکه اینقدر بیسواده که نمیفهمه کوروش حداقل 200 سال قبل از یهود زندگی میکرده ...!!!!!!
یکشنبه 28 شهریور 1389

salad shirazi - امارات - دبی
چه دماغ خوشگلی داره ..عمل کرده؟
یکشنبه 28 شهریور 1389

pandora - آلمان - ان ار و
محمود جون,فاطی فاطی, فاطی فاطی, فاطییییییییی از دستت کرده قر و قاطی ....
یکشنبه 28 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
حتما شغلشوهرش در خطره و ملکه دماغ از دست تقلبی نژاد دلخوره.
یکشنبه 28 شهریور 1389

Hoja Verde - ایران - تهران
خفه شو پیرزن عقب مونده.
یکشنبه 28 شهریور 1389

بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ
اولا چرا این فاطمه کماندو را استاد دانشگاه مینامید ؟ بهتر بود میگفتید این استاد دانشگاه قلابی میگوید که آیا حضرت کورش کبیر از محمد و علی بالاتر است ؟ در جواب شما استاد تقلبی دانشگاه فاطمه رجبی میگویم . البته وصد البته که حضرت کورش کبیر از علی و محمد بالاتر است . برید در تاریخ طبری ملاحضه کنید علی ومحمد چه جنایاتی را در طول تاریخ مرتکب شده اند . .و برید بخوانید هزار پانصد سال قبل از محمد .حضرت کورش کبیر چگونه میزیسته و چه خدماتی به ایران و ایرانی و بشریت انجام داده . درود بر روان پاک پدر ایران وایرانی حضرت کورش کبیر
دوشنبه 29 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
فاطی دماغ ، دیگه از این قیافه کریه تر هم میشه .فاطمه اره . قربون خاک کوروش بری .
دوشنبه 29 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
عجوزه ی اسلامی خفه خون
دوشنبه 29 شهریور 1389

efrati - ایران - آبادان
داره واسه محمود سوسه میاد , من که میدونم ! یه مدته محمود محلش نذاشته خاسته اعلام موجودیت کنه
دوشنبه 29 شهریور 1389

farhad352 - ایران - تهران
فاطی ...فاطی ای فاطی....بازم کردی قرقاطی!
دوشنبه 29 شهریور 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
عشق سید علی گدا کورش کرده و باعث شده به عشق قبلیش پشت کنه و مثل ااواط ها فحشش بده.
دوشنبه 29 شهریور 1389

کلاغ سیاه - ایران - تهران
فاطمه اره معجزه هزاره سومت حالتو جا اورد ؟. اخه کدام حرفش بار علمی داشته که این یکی داشته باشه ؟. از الهام خانم چند وقتی خبری نیست . دیگه سنگ اقا کورش احمدی نژاد رو به سینه نمیزنه . خودمونیم عجب سوراخ دماغی داری .جون میده سرب داغ بریزن توش . به امید انروز
دوشنبه 29 شهریور 1389

$persian$ - ایران - تهران
دهنت بو میده ببندش
دوشنبه 29 شهریور 1389

قیصرمنم - ایران - اصفهان
جان خودم چه خر تو خری شده! سگ و درویش به جون هم افتادند! این پارس میکنه! اون یکی واق واق میکنه!!!!
دوشنبه 29 شهریور 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
karshenas59 - ایران - تهران. دوران کورش کبیر بعد از یهود بود. یکی از کارهای بزرگ کورش آزاد کردن یهودیان از زیر قید پادشاه بابل پس از فتح این سرزمین بود. هنوز یهودیها این لطف بزرگ کورش رو فراموش نکردند و هرسال در اسفند ماه در سال روز این اقدام بزرگ به سمت ایران و مقبره کورش تعظیم میکنند.
دوشنبه 29 شهریور 1389

faramarz65 - ایران - تهران
فاطی فاطی فاطی فاطی .........عدس و کلم قروقاطی .. فاطی بغلم کن ..
دوشنبه 29 شهریور 1389

م ر - ایران - تهران
بخدا قسم اون چفیه برای شما مقدس است شما یک تکه پارچه را میپرستید ولی از یک انسان نکو نام که به خوبی ازش یاد میشه همه اتان صداهایتان درآمده است حالا خوبه که ذوالقرینن در قرآن هم آمده اینقدر مخالفت میکنید . چطور آقای خامنه ای که تو هیچ رساله و حدیث و سوره و آیه ای نیومده ازش یک امان زمان عج و اولیای بزرگ خدا و نایب خدا می نامید ولی انسانی مثل کورش که حتی نامش هم آمده شماها با قرآن هم به مبارزه برخاستید . هیچکس منکر بزرگ مردی آقا امیرالمومنین و ائمه اطهار نیست ولی اگر به ایرانی بودن و فارسی بودن خودمان اعتقاد داشته باشیم که حتی از رسول اکرم ص روایت است بیشتر امت من فارسی زبانان و ایرانیان هستند .
دوشنبه 29 شهریور 1389

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
نام جدید: فاطمه رجبی. نام قدیم: فاطمه اره. شغل: زشته ... بی ادبیه.تو این سایت آدمهای محترمی وجود دارن
دوشنبه 29 شهریور 1389

saeed1 - کانادا - تورونتو
بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ . اساسا حکومت کردن مستلزم تصمیم گیری های خطیر است. مثل اینکه بعضی وقتها کسانی را بکشند! این برای هر کس که حاکم بشود هست. سلیمان و داود و موسی هم کسانی را کشته اند. مسلما کورش هم ادم کشته منتها چون اطلاعات ما از دوران او خیلی محدود است نمیدانیم! و این دلیل نمیشود که خیالپردازی کنیم!
دوشنبه 29 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
ایشان را من میشناسم شغل قبلی اش در ش...ن مشغول بودند
دوشنبه 29 شهریور 1389

آرش کمانگیردوم - ایران - تهران
ز شیر شتر خوردن و سوسمار عرب را بدانجا رسید کار که تاج کیانی کند آرزو، تفو بر تو ای چرخ گردن تفو!
دوشنبه 29 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانوفر
ای خدا وضع عوض بشه باباهای اینها را از گور دربیاربم تو.....
دوشنبه 29 شهریور 1389

shomali - ایران - لاهیجان
به نظر من به این آت وآشغالها توجه نشود بهتراست.دیدن وشنیدنشان چندش آور و موجب خسران روح و روان است.
دوشنبه 29 شهریور 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
میمون هر چی زشتره اره......
دوشنبه 29 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
این شب بیاد تو خوابم تا اخر عمر طرف زن نمیروم
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.