قاتل جوان ۱۹ ساله در چهارشنبه سوری را شناسایی کنید

 
قاتل جوان 19 ساله در چهارشنبه سوری را شناسایی کنید

بازپرس جنایی تهران از شهروندان تهرانی خواست تا قاتل جوان 19 ساله‌ای که در چهارشنبه سوری به قتل رسید را شناسایی و معرفی کنند.

فلکه اول تهرانپارس - تقاطع چهارراه تیرانداز - عصر آخرین چهارشنبه سال 87 این کلمات برای خانواده‌ای در شرق تهران یادآور خاطره بسیارتلخ است.

نزدیک 2 سال است که خانواده جوان 19 ساله‌ای به نام امین نتوانستند حتی چند روز بعد و با نو شدن سال، بیستمین بهار فرزندشان را نظاره کنند. این آدرس و تاریخ برای این خانواده یادآور خاطره تلخ است.

شاهدان مدعی بودند بر سر شادی‌های چهارشنبه سوری بین امین و 2 نفر دوستش از یک طرف و یک نفر جوان ناشناس دیگر از سوی دیگر و بر سر موضوعی پیش و پا افتاده اختلاف و سپس درگیری اتفاق افتاد.

جوان تنها که خود را در برابر 3 نفر تنها می‌دید، بی‌رحمانه یک نارنجک دستی از کوله پشتی‌اش درآورد و به طرف سه نفر مقابل خود پرتاب کرد و با سرعت برق و باد از صحنه فرار کرد. همین پرتاب کردن نارنجک دستی کافی بود تا لحظاتی بعد امیر 19 ساله بود نقش بر زمین شده و در بیمارستان بر اثر سوختگی شدید فوت کند.

با دستور هنرمند، بازپرس شعبه چهارم دادسرای جنایی و ارجاع پرونده قتل به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان این اداره تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری جوان صاحب کوله پشتی و پرتاب کننده نارنجک متمرکز کردند اما از آنجائی‌که بنا بر تأیید شاهدان و اهالی محل این فرد در آن شلوغی برای اهالی غریبه بود و احتمالاً از محله‌ای دیگر به آنجا آمده بود؛ هیچ کس قادر به شناسایی وی نشد.

این در حالی بود که دوربین مداربسته یک بانک تصاویر این جوان ناشناس را ثبت کرده بود اما پس از در اختیار گذاشتن این تصاویر که تقریباً از فاصله دور ضبط شده بود شاهدان نتوانستند کمکی به کارآگاهان در شناسایی جوان متهم به قتل کنند.

سرهنگ کارآگاه سعید لیراوی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت: بازپرس هنرمند با توجه به این که بررسی‌های کارآگاهان در شناسایی متهم مهاجم و متواری نتیجه‌ای نداده، دستور چاپ تصاویر بدون پوشش این متهم را صادر کرده است و بدین ترتیب از شهروندان محترم تهرانی به ویژه ساکنان شمال شرق تهران درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعی از هویت یا مخفیگاه متهم به قتل دارند، مراتب را به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی یا شعبه چهارم دادسرای جنایی تهران اعلام کنند.

sasan(007) - امارات متحده عربی - ابوظبی
این بیرحم تا حالا از عزاب وجدان مرده بابا
یکشنبه 28 شهریور 1389

Arefam - فرانسه - پاریس
این که کوله پشتی نداره و در ثانی اون دو نفر دوستی که باهاش بودن که متونن مشخصات صحیح رو بدن. معلوم نیست چه کسی رو با ابن کلک میخوان بگیرن و اعدام کنن.
یکشنبه 28 شهریور 1389

farhad352 - ایران - تهران
این هم یک توله سگ دیگریست که پس از حمله تازیان بیشرف و قاتل در قالب لباس شخصی و یا بسیجی دست به کشتار جوانان بی گناه ایران زمین زده است . اچون مردم عادی نه کوله پشتی دارند و نه نارنجک و اسلحه کمری!
دوشنبه 29 شهریور 1389

alexi979 - ایران - تهران
اینطور که اینجا نوشته سه نفر اون رو دوره کرده بودند و اون هم برای دفاع از خوش اینکار رو کرده. شاید قصد اسیب جدی و مرگ اون رو نداشته. اینکه میگن قاتل بی رحم درست نیست. نمی شه قضاوت کرد.
دوشنبه 29 شهریور 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
چهارشنبه سوری در ایران سنت زیبایی بوده است که مردم با افروختن آتش در این شب و پریدن از روی آن جشنی برگزار می کرده اند. کسانی که در ایران هستند می دانند این سنت تقریبا در ایران از بین رفته است و به جای آن انفجارهای پی در پی و وحشتناک تسلیحات شبه جنگی برگزار می شود و هر هیچکس هم به فکر برگرداندن این سنت نیست. دولت ایران می خواهد که کلا این سنت را برچیند و ضد دولتی ها هم اصلا برایشان مهم نیست که این سنت به وحشیانه ترین شکل ممکن برگزار شود.
دوشنبه 29 شهریور 1389

م ر - ایران - تهران
اینا که براحتی میگن ما ریگی رو هوا دستگیر کردیم چطور یک قاتل را اونهم قاتلی که در همان محل به قول خودشان یه مشاجره ساده منجر به درگیریشان شده پس آشنایی نسبت به هم دارند دیگر لزومی نیست که عکس چاپ کنند . واقعا بعضی قاتلها که باید پیدا نشوند هیچوقت پیدا نمیشوند مثل قاتل ندا ناکام
دوشنبه 29 شهریور 1389

mabi az alman - المان - کایزرزلاترن
Arefam - فرانسه - پاریس. با نظرت موافقم ازاین دمبریدها هر چی بگی برمیاد واین بهانه ای بیش نیست
سه‌شنبه 30 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.