آیا احمدی‌نژاد تیر خلاص را شلیک می‌کند؟


آیا احمدی‌نژاد تیر خلاص را شلیک می‌کند؟

خودنویس :  احمدی‌نژاد و تیم تازه به دوران رسیده‌اش با ادامه روند فعلی و پشتیبانی قدرت نظامی سپاه، با شتاب به سمت برقراری یک دیکتاتوری ریاست جمهوری به سبک پینوشه یا صدام و یا شکل مدرنترش در ونزوئلا حرکت می‌کنند، البته به شرط آنکه آمادگی رویارویی با آخرین سد قانونی اشان را نیز داشته باشند. سدی به نام رهبری که مواضع‌اش هنوز آنچنان مورد حمله تیم کودتا قرار نگرفته است.


هر دو طیف اصول گرایان سنتی و معتدل، خطر را بیخ گوش خود حس کرده‌اند. احمدی‌نژاد و سپاه پس از کودتای انتخاباتی و حذف گسترده اصلاح طلبان، حالا به نظر آماده حذف ارکان دموکراسی نیم بند جمهوری اسلامی هستند. پروژه‌ای که شاید با سخنان جدید احمدی‌نژاد کلید خورده باشد.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، احمدی‌نژاد در مصاحبه‌ای اختصاصی با روزنامه ایران در مورد قوای سه گانه در ایران گفت: «بعضی‌ها یک جمله حضرت امام متعلق به زمانی که نظام ما پارلمانی بوده را برجسته می‌کنند، آن زمان رئیس جمهور مسئول اداره کشور نبوده بلکه نخست‌وزیر مسئول اداره کشور بوده که از طریق مجلس انتخاب می‌شده است. آن موقع مجلس بالاترین بود. اکنون در قانون اساسی قوه مجریه بار اصلی اداره کشور را بر دوش دارد و قوای دیگر باید کمکش کنند».


وب سایت الف متعلق به احمد توکلی، در مقاله ای تحلیلی به این سخنان پرداخته و با تحلیل قانون اساسی به این نتیجه رسیده که جمهوری اسلامی نه نظامی ریاستی به سبک امریکاست و نه نظامی صرفا پارلمانی. تحلیلی که به نظر صحیح‌تر از برداشت احمدی‌نژاد است. تاکنون هم هیچ کدام از مقام‌های رده بالای کشور در هیچ مقطعی به مقابله با جایگاه مجلس برنخاسته بودند. ولی به واقع هدف احمدی نژاد از این سخنان چیست؟ آیا واقعا این اظهارات به معنی عبور او از خمینی است یا اهداف دیگری در پشت آن خوابیده است؟

احمدی‌نژاد و تیم کودتاچیش  به نظر نمی‌رسد در حال حاضر نیازی به درگیری با خمینی و اندیشه‌های او داشته باشند. ورود به این حوزه علاوه بر اینکه موجب مخالفت های گسترده در میان حتی حامیانشان خواهد شد، به همان اندازه نیاز به توان تئوری و اجرایی برای ساختار شکنی دارد. دولت فعلی در وضعیت متزلزلی که در داخل و خارج دارد، در عالم واقع نیازی به یک رودررویی جدید نخواهد داشت. رویارویی که در بعد اجرایی نیز در حال حاضر فایده ای برای تیم احمدی نژاد در پی ندارد.

شاید اولین دلیل این گفته‌های احمدی‌نژاد می‌تواند نگرانی او باشد از مسایل پشت پرده‌ای که احتمالا در میان رده‌های بالای نظام وجود دارد مبنی بر پارلمانی کردن انتخاب ریاست جمهوری. مسایل مطرح شده پشت پرده‌ای که به طور ناگهانی توسط یکی از نمایندگان خبرگان در آخرین اجلاس این مجلس علنی شد. دومین دلیل هم می‌تواند تقابل آشکار مجلس در مقابل گردن کشی های دولت باشد. اتفاقی که در این چند ماهه اخیر بارها و بارها تکرار شده است.

اما اگر کمی بازتر به مسایل نگاه کنیم، و علاوه بر این چند ماه یک پروسه ۲ تا ۳ ساله را بررسی کنیم، شاید بتوانیم به این نتیجه برسیم، که حذف یا تضعیف مجلس می تواند در ادامه طرح یک دست سازی قدرت باشد، که یکی از مهم ترین بخش هایش کودتای انتخاباتی ۸۸ بوده است. احمدی نژاد در این چند ماه گذشته به چهار جز اصلی قانون اساسی تاخته است. مجمع تشخیص مصلحت، شورای نگهبان ، قوه قضائیه و مجلس. تمام بخشهایی از نظام ایران که به طور قانونی آمادگی ایستادگی در مقابل رئیس جمهور را دارند. اتفاقا این بخش‌ها کمابیش در حوزه قدرت اصولگرایان سنتی یا معتدل قرار دارند. احمدی نژاد و تیم تازه به دوران رسیده‌اش با ادامه روند فعلی و پشتیبانی قدرت نظامی سپاه،  با شتاب به سمت برقراری یک دیکتاتوری ریاست جمهوری به سبک پینوشه یا صدام و یا شکل مدرنترش در ونزوئلا حرکت می‌کنند، البته به شرط آنکه آمادگی رویارویی با آخرین سد قانونی اشان را نیز داشته باشند. سدی به نام رهبری که مواضع‌اش هنوز آنچنان مورد حمله تیم کودتا قرار نگرفته است.

با نزدیک شدن به نیمه دور دوم ریاست جمهوری، باید منتظر باشیم که احمدی نژاد سرانجام تیر خلاص را بر پیکر دموکراسی نیم بند نظام اسلامی ایران شلیک کند و با حذف نهادهای تصمیم گیری موازی یا به تعبیری مزاحم دولت، پایه گذار سبک جدیدی از دیکتاتوری‌های ریاست جمهوری از نوع ایدئولوژیک و اسلامی‌اش باشد. اتفاقی که ممکن است زمان بر باشد اما با پشتیبانی قدرت فراوان نظامی، اقتصادی و سیاسی سپاه امکان پذیر است.

rasolhasani - ایران - تهران
مموتی کوتوله تا ایران رو نابود نکنه ول کن نیست برای بدبختی مردم ماموریت ویژه داره
یکشنبه 28 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت اول:. بله ..بله آقاه....بله آقاه...این شاه و خونه وادش هر چی بود بوردن و خوردن و دادن امریکا...زنش شاه بی حجاجبه عرق خوره هر روز رادیو بی بی سی لندن درباره شاه که دزده داره میگه !!!میگه که...بله آقاه..دارند میبرند...اگر شاه نباشه همه پول هاش میرسه به مردم..ایران میشه بهشت...کارخونه ها و صنایع (یه چهار دیواری به چند تا دستگاه مونتاژ ساخت غرب !!)میشه دولتی بیا بیا این کتاب رو بخون که قدرس سواد سیاسیت بره بالا !! و فردا شب هم بچه ها انجمن جلسه گذاشتند. مگه کوری که شوروی چی شده..؟!!. چی میگی آقا ..کی کجا مگه کشور داری الگیه حالا کس دیگه ای هم بجز ملای بغداد نشسته تو این کشور نیست که این ریشو باید بیاد؟...گوش نمی کنی که من و ما چی بهت می گیم پس تو یا ساواکی و از طبقه برژوا و احمقی هستی !!
یکشنبه 28 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت دوم:. مخالفت غربی های دو چهره باز به رهبری اسرائیل و هنری گسینجر یهودی از خیلی سال ها قبل از سال 57 (سال ورود ضحاک عمامه بسر انگلیسی خمینی)با شاه شروع شده بود و علتش هم آن بود که شاه خرج کشور داریش بالا بود (الاغ و شتر سوارانی که صاحب پیکان کامیون و تریلی شدند و شهرها وسعت پیدا کردند و مدرسه و دانشگاهها ساخته شدند و کراواتی ها و مینی ژوپ پوشان و تحصیل کرده ها ..و...پدیدار شدند بوی غذاهای لذیذ ایرانی که بویژه ظهرها در کوچه های تهران بمشام میرسید بلاخره حکایت از گرسنگی نداشت !! خوب مردم قدرت هضم و فرهنگ و جذب تمدن مدرن را نداشتند و این مطلب کاملا در فرهنگ کشورهای شرقی است که اداره چی ها و دولتی ها آن چیزی که متعلق به همه مردم است و در بوجه کشور برای آن رقمی محسوب شده است را می دزدند و به بقیه با زدن لگد رفتار می کردند ( بچه دهاتی دیگه تو محله ما نیای ..اینجا محله ارتشی هاست) و آتش تبعیض و خود پرستی و مال مفت خوری بطریقه دزدی را با کروات و بدون کراوات را خود مردم به خودشان زدند !! .
یکشنبه 28 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت سوم:. شاه از یک طرف فشار از غرب و از طرف دیگر فشارهای داخل ایران مبنی بر چپاول بوجه دولت به دست دولتی ها و عواملانشان و ایجاد نارضایتی مردم بر علیه حکومت داریش با خبر بود و برای خواباندن این مشکلات به پرداشتن جشن ملی 2500 ساله اقدام کرد که به غرب بگوید کشور ایران مال ایرانی است و به ایرانی ها هم بگوید تو صاحب فرهنگ غنی هستی و شخصیت داشته باش و اگر زحمت کتاب تاریخ خواندن به خودت نمی دهی که یا سوادش را نداری و یا کروات زدی و در حال جوجه کباب خوردن و ویسکی نوشیدن با مشتی مینی ژوپ پوش و رقاصه تو ویلای شمال سر گرمی ..بیا برات به کوری چشم غربی ها جشن فرهنگ درست کردم تماشا کن !!
یکشنبه 28 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت چهارم:. مخالفت غرب با ماندن شاه که بعنوان سریدار مال غربی ها خودش و پدرش انتخاب شده بود هر روز بالاتر میگرفت مرتبا از رادیوی بی بی سی لندن مطالبی از قبیل رقصیدن و نوشیدن شراب زن شاه و شاه با نامهرم های غربی و دارائی های شاه در خارج و اعدام کردن و شکنجه مخالفان برای تشنج در میان بی سوادان و سواد بی سواد دار! و کودتا چیان آینده انگلیسی صحبت میکرد و اشک تمساح برای ملت ایران میریخت !! . شاه خوب میدانست که تعدادی از درباریان از جمله امیر عباس هویدا در صدد گرفتن امتیاز حکومت داری از انگلیس هستند (شاگرد مکانیک میخواد صاحب دکون بشه!). و با پول های کلان در داخل و خارج برای تبلیغات و تشکیل انجمن ها و کتاب ها و روزنامه ها و استخدام هالو های گول زن تاتر باز سیاسی با کمک انگلیس و فرانسه و اسرائیل و هم آهنگی با امریکا توانستند در کشور را به روی قشون عمامه دار انگلیسی باز کنند !!
یکشنبه 28 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت پنجم:. بیا بیا گوش کن ما میگیم اگر تمام کارخانه های ایران دولتی بشن وبین کارگرانش تقسیم بشه ..میدونی چی میسه ؟!! بیا بیا این کتاب رو بخون..ببین روسیه چی شده !!! شاه بابد بره !! گروه ما فقط تو ایران داره همه کارها رو میکنه که شاه رو بندازه بیرون !!!. بیا. بیا گوش کن ما میگیم ..اگر کشور اسلام بشه میدونی چی میشه ؟؟!! آب و برق و گاز مجانی میشه میشه مثل کویت دیگه شاه پول ها رو نمی بره و هرروز هر ایرانی یه کیسه پول بهش میرسه!! شاه باید بره !! آقا این کمونیست ها میگن که همه کارها رو می کنند...مثلیکه مغز خر خوردی ها...ما همه کاره ایم..امام گفته بره ایران همه این کمونیست ها رو می کشه !!. یه سئوال داشتم از هر دو شماها ..کمونیست و اسلام زده: . آقا مگه تو ایران آدمه فهمیده کمه که یه ملای وازده ریشوی کثیف عقده ای باید از بغداد باید بره اونجا..چی شد..چی شد قبول نمی کنی که ما چی می گیم..یا شاهی هستی و یا ساواکی و یا برژوا و از منافت میترسی ..؟
یکشنبه 28 شهریور 1389

مهرداد2538 - ایران - تهران
تاریخ ایران از سال 57 به این سو خیلی من را یاد تاریخ اسپانیای بعد از جنگ جهانی دوم می اندازد. اول چپی ها و مردم حکومت پادشاهی را ساقط می کنند, بعد از چندین سال ژنرال فرانکو کودتا می کند و جمهوری باسمه ای اونها را تبدیل به یک حکومت سفاک نظامی می کند, و دست آخر پس از چند سال مردم به انفجار رسیده و فرانکو را پایین می کشند و دوباره حکومت پادشاهی دیگری متشکل از بستگان شاه سابق و این بار بسیار موجه و دمکرات را تا به امروز به قدرت می رسانند. امیدوارم مرحلهء سوم تاریخ ما هم مثل اسپانیا عاقبت به خیر شود.
یکشنبه 28 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت پنجم:. البته پرچم سوزاندن ها..و فحش دادن ها و تضاهرات فرمایشی و عربده زدنها و مرگ امپریالیست مرگ بر امپریالیست گفتن های ایرانی ها و باج ندادن به غربی ها و شراب نخوردن و چادر بسر کردن ایرانی ها به نتیجه رسید تمام کشورهای غربی از غم انقلاب اسلامی ایران چنان غم زده شدند که یکی بعد از دیگری خودکشی کردند و نابود شدند. و ایرانی ماند و حوض اسلامیش که هزاران کوسه اسلامی در آن شنا می کنند !!! . به شاه می گفتند که خانواده هزار فامیل دارد در عکس دیده میشود که تنها یکی از اعضاء حکومت اسلام زده انگلیسی هزارها فامیل دارد !!
یکشنبه 28 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت پنجم:. آقا برگرد دیگه ..یا پراد و پژو یا کامیون و یا تریلی و یا غذاها و گوشت مسموم و یا زندان و اعدام برای بردنت به فبرستون حاضره !! تحصیل کردی یالله بیا ایران را درست کن..مگه غیرت نداری "مردم ایران" به علم و و دانشت نیاز دارند..مگه نمیبینی که چقدر به کارشناس از خارج احتیاج داریم !! کشور اسلامی شده دیگه ...حالا باچادر کنار خیبون وای می ایستند...آقا دفعه قبل که ایران بودم تو پیاده یه موتورسوار دو ترکه زد به بپام و استخوان ساق پامو شکستند..اعتراض کردم بهم فحش دادن و کتکم زدن و عینکم هم رو شکستند ..جانم این دلیلشه که خیلی خارجی شدی..راه رفتن تو پیاده رو رو بلد نیستی!!
یکشنبه 28 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت ششم:. در چندین سفر کوتاه مدت به ایران در سال های اخیر که روزهای حدودا بیست کیلومتر را پیاده روی کردم که قدری با دیدن و رفتار مردم ایران در تران و کرج آشنا شوم..دروغ و دزدی و حیله و تزویر -ضد قانونی - وحشی گری - شکم پرستی - فحاشی و بویژه بی مسئولیتی رگن و ستون اصلی در زندگی در ایران را میسازند. هر کسی که صبح از منزل بیرون میرود نمیداند که آیا شب به منزل باز خواهد گشت یا نه و یا گذرش به بیمارستان و زندان یا در قبرستان خواهد افتاد !!!! بیا بیا آقا امشب انجمن بچه های گروه ...جلسه گذاشتند..نکنی نیای که شاید بهت بگن طرفدار امپریالیستی هستی..من برای خودت میگم به مصلحتت که بیای. ببین خمینی داره چیکار میکنه!! .
یکشنبه 28 شهریور 1389

afsaneh2010 - فرانسه - نیس
این کوتوله به این راحتی قدرتش را از دست نمیده حتی اگه شده خون تمام ملت را بریزه این کار را میکنه. البته با حمایت غرب
یکشنبه 28 شهریور 1389

vahid.sharifi - کانادا - ونکوور
این حکومت از اول هم دستنشانده امریکا و انگلیس بود و الان هم احمدی نژاد رفته از اربابان خود کسب تکلیف کنه! اگر امریکا واقعا اینها رو نمی خواست اوضاع اینطوری نبود. عجب بازی سیاسی قشنگی!
یکشنبه 28 شهریور 1389

h.k - دانمارک - اودا
چون درزندانهادراوایل انقلاب چندسالی تیرخلاص میزده.ولی دراین موردمهره خیلی ریزیه.شایدبه مغزش خطور کنه. چیزهایی.
یکشنبه 28 شهریور 1389

salad shirazi - امارات - دبی
haghighatgo_داداش چند روز وقت گذاشتی واسه نوشتن این کامنت؟هر چه خوندم تمام نشد بقیشو ول کردم..موفق باشی
یکشنبه 28 شهریور 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
haghighatgo - آلمان - برلین مرسی دوست عزیز تحلیل خوبی بود ، مهرداد2538 - ایران - تهران دست شما هم درد نکنه.
یکشنبه 28 شهریور 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
بلا فاصله بعد از اتخابات گفتم محمود ، سید علی را پائین میکشه ،اینجا کجاست این خط _ اینم نشون *.سید علی بیسواد، عاشق محموده و هیچ عاشقی معایب معشوقش را نمی بینه و نمی خواهد باور کند که معشوقش می تواند بدترین دشمنش باشد.
یکشنبه 28 شهریور 1389

sepidehyomid - انگلستان - بیرمنگهام
مگه این که شلیک کنه تو مز خودش و ما رو خلاص کنه
یکشنبه 28 شهریور 1389

hassan5 - ایران - تهران
ا-ن با زیر سئوال بردن پایه های دمکراسی نیم بند زمینه استقرار یک دیکتاتوری کوچک را فراهم میکند...چرا کوچک؟؟چون خودش یک کوتوله سیاسی است.پس از قوروم.قوروم کردن در اولین فرصت به خامنه ای...خواهد گفت...ق...ق
یکشنبه 28 شهریور 1389

استبداد - ایران - ماهشهر
یه کار دیگه هم میتونن بکنن>> با هم تبانی کنند که هردو به آرزوهاشون برسن. احمدی نژاد میره عراق یهو غیبش میزنه بعد از یک ماه ظهور میکنه و میشه منجی عالم.خامنه ای هم یه لشکر برای استقبال احمدی نژاد آماده میکنه و به عنوان سید خراسانی قدرت را تقدیم جناب مموتی میکنه. اینجوری هر دو به (آرزوی) شهرت و مقامشون میرسن.
یکشنبه 28 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
این حرام زاده کلی به جوانان مردم تیر خلاص زده در خیلی از ترورهای خارج از کشور مستقیما دخالت داشته
یکشنبه 28 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
haghighatgo - آلمان - برلین . . قسمتی از حرفهات درسته ولی بعضی هاش یکطرفه بنفع شاه هست. از نظر من هم کسینجر و بعد نیکسون بزرگترین عامل خرابکاری در ایران بودند ولی ضعیف بودن شاه هم مسئله مهمی بود در مورد جشن 2500 سالگی ایران من با اینکه دبستانی بودم درست یادم میاد چه خبر بود. اولا اگرشاه میخواست ایرانی بودن را به دنیا نشان بده چرا همه کارگران رااز اروپا اورد ولباسهای سنتی کرد تنشون? چرا اشپزهای فرانسوی اورد و غذاهای غربی به مهماناش داد? گروههای موسقی غربی اورد?
یکشنبه 28 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.