محمود احمدی‌نژاد: منشور کوروش نمونه مدیریت ایرانی است


محمود احمدی‌نژاد: منشور کوروش نمونه مدیریت ایرانی است

رادیو فردا : محمود احمدی‌نژاد، در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در آستانه سفر به نیویورک، ضمن رو در رو قرار دادن «مدیریت آمریکایی»  و «مدیریت ایرانی»، از کوروش پادشاه هخامنشی «تجلیل» کرد و حکومت وی را «برپایه عدالت» خواند.


محمود احمدی‌نژاد شامگاه روز جمعه در یک گفت و گوی زنده تلویزیونی با شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی گفته است، تجلیل از کوروش به معنای ملی‌گرایی نیست.
وی با اشاره به رونمایی منشور کوروش در ایران گفته است: «دو هزار و چند صد سال قبل در همین عراق حکومتی دیکتاتور که مردم را آزار می‌داد، بر عده‌ای که پیروان حضرت موسی بودند وجود داشت. در ایران حکومت ماد به فساد کشیده شده و یکی از نوادگان آنان حکومت فاسد را کنار گذاشته و حکومت مردمی برپایه عدالت برپا کرد. مردم بابل تقاضای کمک و عدالت کردند و کوروش بابل را فتح می‌کند و مردم را از دست آن جبار نجات می‌دهد و خون هم از دماغ کسی نمی‌آید. پس از آن ایشان منشوری صادر می‌کند».

رئیس دولت نهم در ادامه سخنان خود در این باره، با خواندن بخشی از منشور کوروش افزوده است: ‌«وقتی از کوروش تجلیل می‌شود ملی‌گرایی نیست، کار مثبت کرده و باید گفته شود و ما افتخار می‌کنیم که ایرانی است».

محمود احمدی‌نژاد در حالی این سخنان را بر زبان آورده است که اظهارات اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر وی، درباره «مکتب ایرانی» واکنش تند اصولگرایان حامی دولت را به دنبال داشت.

آقای مشایی، که افزون بر ریاست دفتر رئیس جمهوری، چندین سمت‌ دیگر نیز در دولت محمود احمدی‌نژاد بر عهده دارد، در مراسم اختتامیه همایش ایرانیان خارج کشور در تهران گفته بود: «از مکتب اسلام دریافت‌های متنوعی وجود دارد اما دریافت ما از حقیقت ایران و حقیقت اسلام، مکتب ایران است و ما باید از این به بعد مکتب ایران را به دنیا معرفی کنیم».

در این میان برخی از چهره‌های اصولگرای منتقد محمود احمدی‌نژاد، وی را متهم کرده‌اند، که در این زمینه تحت تاثیر افکار اسفندیار رحیم‌مشایی قرار دارد.

با این همه رئیس دولت دهم در ادامه سخنانش درباره بنیانگذار پادشاهی هخامنشی، به مقایسه شرایط کنونی با دوران کوروش پرداخته و گفته است: «کسی در این مملکت قیام کرده و پیروز شده و می‌گوید ظلم، تجاوز و برده‌داری ممنوع که این بسیار ارزشمند است. او مردم عراق را نجات می‌دهد البته بدون خونریزی و بعد فرمان سراسری می‌دهد. حالا به هزاره سوم می‌آییم که ده سال اخیر را دهه صلح اعلام کرده که حکومتی به نام آمریکا و در کنارش انگلیس می‌گویند که دیکتاتوری عراق را در برگرفته و می‌خواهیم آزادی به آن بدهیم؛ اما دیدیم که چه بر سر آن آمد».

«مدیریت ایرانی و مدیریت آمریکایی بر جهان»

محمود احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود ادامه از وجود دو مدیریت ایرانی و آمریکایی در جهان خبر داده و گفته است: «دنیا به گفته کارشناسان دو مدیریت دارد؛ یکی آمریکایی که شکست خورد و امتحان خود را پس داده است و حال می‌پرسند مدیریت ایرانی چگونه است؛ که ما می‌گوییم نمونه‌ای از آن این منشور و ارزش‌های والای اسلامی است».

وی در ادامه افزوده است: «ایران اگر بنا باشد در مدیریت دنیا مشارکت کند همه را به این مشارکت فرا می‌خواند و نمی‌گذارد ظلمی صورت بگیرد. ارزش‌های نهفته در فرهنگ ایران را باید گسترش دهیم، حالا این با فرهنگ انتظار هم آمیخته شود بسیار تأثیرگذار خواهد بود».

محمود احمدی‌نژاد در بخش دیگری از گفت و گوی خود با شبکه خبر تلویزیون جمهوری اسلامی با اشاره به آزادی سارا شورد، یکی از سه آمریکایی بازداشت شده در ایران، از این کار با عنوان اقدامی «انسانی و یک‌طرفه» یاد کرده و گفته است: «ما در قبال این کار توقعی نداریم، اما از منظر اخلاقی توقع این است که آمریکایی‌ها نیز گامی بردارند. برخی ایرانی‌ها در سایر کشورها بازداشت و به آمریکا منتقل شده‌اند و ما خواهان آزادی این افراد هستیم ».

رئیس دولت جمهوری اسلامی در این ارتباط افزوده است: «زمانی که نماینده پادشاه عمان برای بردن این خانم آمد، به ما اعلام کرد که ما نیز اسامی ایرانی‌هایی که درزندان‌های آمریکا به سر می‌برند، را به آنها بدهیم تا آنها نیز برای آزادی ایرانی‌ها تلاش کنند. ما نیز فهرست ایرانی‌های بازداشت شده را به آنها ارائه کردیم».

پس از انتشار خبرهای ضد و نقیضى در باره آزادى سارا شورد، وی عصر روز سه‌شنبه پس از تحمل بیش از یک سال زندان در ایران «به قید وثیقه» آزاد و به سفارت سوئیس در تهران تحویل داده شد.

خانم شورد در مرداد ماه سال گذشته به همراه دو مرد جوان آمریکایى به نام‌هاى شین باور و جاشوا فتال، در مناطق مرزى عراق با ایران بازداشت شده بود،‌ که این دو همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

zartusht67 - المان - فرانکفورت
مدیریت ایرانی ولی شماها که ایرانی نیستین جدتان تازیان وحشی هستن درست مثل سلمان نا فارسی خائن
شنبه 27 شهریور 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بابا این الکی دکتر نشده یه چیزایی میدونه .....اگه کسی این مصاحبه رو خوند همچنان مودب بود به دکتر فحش نداد جایزه داره... هشدار !!! این جمله نیاز به تحمل بیشتر داره !{حال می‌پرسند مدیریت ایرانی چگونه است؛ که ما می‌گوییم نمونه‌ای از آن این منشور و ارزش‌های والای اسلامی است».}....فکر کنم خود کورش هم از تو قبر با شنیدن این جمله یک فحش پدر مادر دار نثار احمدی نژاد کرد ..یکی نیست بگه احمق کورشی که 1000 سال قبل از اسلام زندگی میکرده چه ربطی به اسلام داره ...
شنبه 27 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
تو یکی سوسمار زاده ی متعفن به اجداد تازیت بپرداز تو را چه به کورش--- مسخره ی عالم و ادم!!!.
شنبه 27 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
این مموتی جانور میخواد با این حرفها آبروی کوروش کبیر رو ببره؟!!! آخه مدیریت ایرانی چه ربطی به تو داره؟!!! تو ننگ جامعه ایران هستی و ملت ایران این لکه ننگ رو بزودی پاک خواهند کرد. پاینده ایران
شنبه 27 شهریور 1389

afsaneh2010 - فرانسه - نیس
وای مردم از خنده!
شنبه 27 شهریور 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
مموتی، در اونجا نوشته که همه ادیان آزاد است و هر کس میتواند هر دینی را که دوست دارد انتخاب کند. پس چرا عمل نمیکنی؟
شنبه 27 شهریور 1389

hassan5 - ایران - تهران
منشور کورش نمونه مدیریت ایرانی است.......تو رو سننم
شنبه 27 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
سید ِ دوکـــی .چطور شد؟؟ پس از تحریمها .پایه عدالت .ایرانی شد؟؟پس. اسلامت چی شد؟؟
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
تو نوکر فلسطین و لبنان را نرسد در مورد کورش کبیر داد سخن دهی . تو برو دستمالت را برای همانها بردار و عین افسار به گردنت بینداز تا تو را هی کرده و نچ نچ کنان سوارت شوند. خر چموشی هستی حتما تا بحال تجربه نشادر را هم فراوان داری اما خر خر است دیگر و هیچگاه آدم نمیشود تا بفهمد حداقل تا این با چموش بازی باعث سوزش خود نشود.
شنبه 27 شهریور 1389

h.k - دانمارک - اودا
چشممان روشن.کوروش عصرحاضر اقای احمدی....یعنی کورش اینجوری بود.اگر مثل احمدی ,,,,,بوده. اثارش صاف بشه بهتره. شاه رفت سر قبرکورش.ولی اینچنین گستاخی نکرد.اخه لعنتی چلاق خیلی به این برمچه روداده.یکی نیست بگه نالایق توکجاکورش کجا.
شنبه 27 شهریور 1389

h.k - دانمارک - اودا
blck chador,,,arsh bhdin نظریه بلک چادر که گفته بود اینکارشان هدفدار است.درست بود.ما اقای بهدین که معترض من بودئ این هم کورش دوم ایران. البته نه پ,کا.کا
شنبه 27 شهریور 1389

Pezhman - اتریش - وین
بابا, ترس از آینده گرفتتش.داره باچفیه بجای دستمال ابریشمی..... کوروش بزرگ را طراوت میدهد.
شنبه 27 شهریور 1389

Hoja Verde - ایران - تهران
رژیم با این کار نمی تواند مشروعیت کسب کند.
یکشنبه 28 شهریور 1389

math4me - لوکزامبورگ - مقش
من تو این خبر و خبر قبلی در مورد احمقی نژاد هرچی گشتم کامنت موافق احمدی نژاد ندیدم گویا طرفدارانش خواب بودن و منم حوصله ام از خوندن کامنتهای معترضانه سررفته و تکراری شده من تصمیم گرفتم از این مردیکه تعریف کنم با اجازه امیدوارم فحش ندید من در اصل مثل شمام مخالف اما میخوام ذائقه تون رو تحریک کنم .
یکشنبه 28 شهریور 1389

math4me - لوکزامبورگ - مقش
احمدی نژاد سرور من جان من عشق من خواب و خوراک من ، هر روز صبح با عشق تو برمی خیزم ای اسطوره ایران اسلامی ای جلال و ای فخر ایران اسلامی به تو میبالم و جانم را برای تو و رهبرمان فدامیکنم نام اسلام و ایرانی با تو و درکنار رهبرمان چه زیبا تلوتلو می آفریند ای آرش ای اهورا ای فرزند خلف رسول اکرم یاد و نام تو تا ابد در تاریخ ایران اسلامی پاینده باد ما در رکاب تو برای نابودی دنیای مشرکان و کافران و غربیان فاسد استوار ایستاده ایم لول
یکشنبه 28 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
این بلانسبت دکتر, بیشتر قیافه اش و حرف زدنهاش به سیاهبازای رو حوضی زمان شاه میخوره. هر بار که میبینمش بیاد اون زمان و توی عروسیها و جشنها میافتم ,  پاتوق این گروهای سیاهبازی خیابون جمشید بود. مخصوصا" اینبار با این چفیه دور گردنش و این صورت زشتش و اینجوری گنده گنده حرف زدناش و .. کورش دوم و مدیریت دنیا و بلندپروازی های رویایی , بخدا این اصلا خودش اون زمان توی این گروهای سیابازی نقش سیاهه رو بازی میکرده. حاضرم شرط ببندم ! ترک عادت موجب مرض است این نمیتونه خودش رو عوض کنه. شاد باشید.  
یکشنبه 28 شهریور 1389

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
خیلی دوست داشتم بدونم اگه سر و کله این منشور پیداش نمیشد این چجوری کاراشو ماست مالی میکرد ^_^
یکشنبه 28 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.